Türkiye · TFF 1. Lig · 2026/27
TFF 1. Lig Kart İstatistikleri 2026/27
- 135 maç
- 2,77 gol / maç
- KG Var %54,8
- 2,5 üst %50,4
- 8,65 korner / maç
- 4,61 kart / maç
- Ev %35,6 · Dep. %34,8 galibiyet
· xG 71/135
TFF 1. Lig 2026/27'de 135 maçta maç başına 4,61 kart görüldü (sarı + kırmızı); en çok kart gören takım Muğlaspor (42 kart, maç başı 3,00; 14 maç). 4,5 kart üstü biten maç yüzdesi %50,4 (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
Maç toplamı kart çizgileri
TFF 1. Lig · 2026/27| Çizgi | Üstü biten maç | Maç | Yüzde |
|---|---|---|---|
| 2,5 üst | 109 | 135 | %80,7 |
| 3,5 üst | 91 | 135 | %67,4 |
| 4,5 üst | 68 | 135 | %50,4 |
| 5,5 üst | 49 | 135 | %36,3 |
En çok kart gören takımlar
En az 5 maç oynamış takımlar · Tüm ligler →| # | Takım | O | Gördüğü kart / maç | Toplam | Sarı kart / maç | Kırmızı kart / maç | Maç toplamı / maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Muğlaspor | 14 | 3,00lig ortalamasından 0,7 yüksek | 42 | 2,79 | 0,21 | 5,14 |
| 2 | Erokspor | 14 | 2,79lig ortalamasından 0,5 yüksek | 39 | 2,71 | 0,07 | 5,36 |
| 3 | Keçiörengücü | 14 | 2,79lig ortalamasından 0,5 yüksek | 39 | 2,79 | 0,00 | 5,43 |
| 4 | Iğdır FK | 14 | 2,57lig ortalamasından 0,3 yüksek | 36 | 2,43 | 0,14 | 4,86 |
| 5 | Batman Petrolspor | 13 | 2,54lig ortalamasından 0,2 yüksek | 33 | 2,31 | 0,23 | 4,62 |
| 6 | Sivasspor | 14 | 2,50lig ortalamasında | 35 | 2,29 | 0,21 | 5,14 |
| 7 | Boluspor | 12 | 2,50lig ortalamasında | 30 | 2,42 | 0,08 | 4,67 |
| 8 | Mardin 1969 | 13 | 2,38lig ortalamasında | 31 | 2,23 | 0,15 | 4,62 |
| 9 | Manisa F.K. | 14 | 2,36lig ortalamasında | 33 | 2,29 | 0,07 | 4,79 |
| 10 | Bandırmaspor | 13 | 2,31lig ortalamasında | 30 | 2,23 | 0,08 | 4,85 |
| 11 | Bodrum FK | 13 | 2,31lig ortalamasında | 30 | 2,15 | 0,15 | 3,92 |
| 12 | Pendikspor | 14 | 2,21lig ortalamasında | 31 | 1,86 | 0,36 | 4,50 |
| 13 | İstanbulspor | 14 | 2,21lig ortalamasında | 31 | 2,07 | 0,14 | 4,00 |
| 14 | Bursaspor | 14 | 2,14lig ortalamasında | 30 | 2,07 | 0,07 | 5,00 |
| 15 | Antalyaspor | 14 | 2,00lig ortalamasından 0,3 düşük | 28 | 1,93 | 0,07 | 4,43 |
| 16 | Sarıyer | 14 | 1,93lig ortalamasından 0,4 düşük | 27 | 1,93 | 0,00 | 4,29 |
| 17 | Karagümrük | 13 | 1,92lig ortalamasından 0,4 düşük | 25 | 1,85 | 0,08 | 4,15 |
| 18 | Kayserispor | 13 | 1,92lig ortalamasından 0,4 düşük | 25 | 1,92 | 0,00 | 3,92 |
| 19 | Vanspor FK | 14 | 1,86lig ortalamasından 0,4 düşük | 26 | 1,79 | 0,07 | 4,50 |
| 20 | Ümraniyespor | 12 | 1,75lig ortalamasından 0,5 düşük | 21 | 1,58 | 0,17 | 3,75 |
Sayılar bu sezon oynanmış maçların sonuçlarından hesaplanır; maç sonu (90') skorları esas alınır.
Öne çıkan sayılar
bu sezon · ligler arası sıralama- Maç başına 4,61 kart ile TFF 1. Lig, sıralamadaki 35 lig arasında 10. sırada. Bu liglerin ortalaması 4,14; hesap bu sezonki 135 maçtan.
- Bu sezon TFF 1. Lig maçlarında maç başına 8,65 korner çıkıyor (135 maç). 35 ligin sıralamasında 34. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması 9,81.
- Bu sezon TFF 1. Lig maçlarında maç başına 2,77 gol atılıyor (135 maç). 35 ligin sıralamasında 23. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması 2,92.
Toplam kartı 4,5 üstü biten maç yüzdesi %50,4.
Maç başına en çok kart gören takım Muğlaspor (3,00).
Sık sorulanlar
DG'ye Sor →TFF 1. Lig'de maç başına kaç kart çıkıyor?
Bu sezon maç başına 4,61 kart çıktı; sarı ve kırmızı kartlar birlikte sayılır (135 maç).
TFF 1. Lig'de en çok kart gören takım hangisi?
Muğlaspor bu sezon 14 maçta 42 kart gördü (maç başı 3,00).
Bu sayfa ne anlatıyor?
Kart sayısı, sarı ve kırmızı kartların toplamıdır; takım tablosunda sarı ve kırmızı ayrı sütunlarda da gösterilir. Bu sayfadaki veriler TFF 1. Lig 2026/27 sezonunda oynanan 135 maçtan derlenir. 5 veya daha fazla kart görülen maç yüzdesi %50,4. Muğlaspor maç başına 3,00 kart görürken Ümraniyespor 1,75 kartta kalıyor. Maç başına en çok kırmızı kart gören takım Pendikspor (0,36). Çizgi tablosu maç toplamı kart için 2,5, 3,5, 4,5 gibi eşiklerin kaç maçta aşıldığını sayar. Takım sıralamalarına bu sezon en az 5 maç oynamış takımlar girer; veri: 8 Kasım 2026. Sayılar yalnız betimleme amaçlıdır.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
