Türkiye · TFF 1. Lig · 2026/27
TFF 1. Lig Korner İstatistikleri 2026/27
- 134 maç
- 2,78 gol / maç
- KG Var %55,2
- 2,5 üst %50,7
- 8,66 korner / maç
- 4,60 kart / maç
- Ev %35,8 · Dep. %34,3 galibiyet
· xG 70/134
TFF 1. Lig 2026/27'de 134 maçta maç başına 8,66 korner çıktı; en çok korner kullanan takım Bursaspor (81 korner, maç başı 5,79; 14 maç). 9,5 korner üstü biten maç yüzdesi %33,6 (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
Maç toplamı korner çizgileri
TFF 1. Lig · 2026/27| Çizgi | Üstü biten maç | Maç | Yüzde |
|---|---|---|---|
| 7,5 üst | 88 | 134 | %65,7 |
| 8,5 üst | 72 | 134 | %53,7 |
| 9,5 üst | 45 | 134 | %33,6 |
| 10,5 üst | 28 | 134 | %20,9 |
| 11,5 üst | 19 | 134 | %14,2 |
En çok korner kullanan takımlar
En az 5 maç oynamış takımlar · Tüm ligler →| # | Takım | O | Lehine / maç | Toplam | Aleyhine / maç | Maç toplamı / maç |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bursaspor | 14 | 5,79lig ortalamasından 1,5 yüksek | 81 | 3,36 | 9,14 |
| 2 | Erokspor | 14 | 5,50lig ortalamasından 1,2 yüksek | 77 | 4,43 | 9,93 |
| 3 | Batman Petrolspor | 13 | 5,31lig ortalamasından 1,0 yüksek | 69 | 4,77 | 10,08 |
| 4 | Mardin 1969 | 13 | 5,23lig ortalamasından 0,9 yüksek | 68 | 3,46 | 8,69 |
| 5 | Bandırmaspor | 13 | 4,77lig ortalamasından 0,5 yüksek | 62 | 3,69 | 8,46 |
| 6 | Antalyaspor | 14 | 4,71lig ortalamasında | 66 | 3,00 | 7,71 |
| 7 | Iğdır FK | 14 | 4,64lig ortalamasında | 65 | 4,79 | 9,43 |
| 8 | Vanspor FK | 14 | 4,64lig ortalamasında | 65 | 3,50 | 8,14 |
| 9 | Kayserispor | 13 | 4,62lig ortalamasında | 60 | 4,15 | 8,77 |
| 10 | Pendikspor | 13 | 4,38lig ortalamasında | 57 | 4,54 | 8,92 |
| 11 | Muğlaspor | 14 | 4,29lig ortalamasında | 60 | 3,64 | 7,93 |
| 12 | Ümraniyespor | 12 | 4,17lig ortalamasında | 50 | 3,83 | 8,00 |
| 13 | Manisa F.K. | 14 | 4,07lig ortalamasında | 57 | 5,00 | 9,07 |
| 14 | Karagümrük | 13 | 4,00lig ortalamasında | 52 | 5,08 | 9,08 |
| 15 | Bodrum FK | 13 | 3,77lig ortalamasından 0,5 düşük | 49 | 4,38 | 8,15 |
| 16 | Sarıyer | 14 | 3,71lig ortalamasından 0,6 düşük | 52 | 3,79 | 7,50 |
| 17 | İstanbulspor | 13 | 3,54lig ortalamasından 0,8 düşük | 46 | 6,08 | 9,62 |
| 18 | Keçiörengücü | 14 | 3,50lig ortalamasından 0,8 düşük | 49 | 4,79 | 8,29 |
| 19 | Sivasspor | 14 | 3,43lig ortalamasından 0,9 düşük | 48 | 5,21 | 8,64 |
| 20 | Boluspor | 12 | 2,25lig ortalamasından 2,1 düşük | 27 | 5,25 | 7,50 |
Sayılar bu sezon oynanmış maçların sonuçlarından hesaplanır; maç sonu (90') skorları esas alınır.
Öne çıkan sayılar
bu sezon · ligler arası sıralama- Maç başına 8,66 korner ile TFF 1. Lig, sıralamadaki 35 lig arasında 34. sırada. Bu liglerin ortalaması 9,80; hesap bu sezonki 134 maçtan.
- Bu sezon TFF 1. Lig maçlarında maç başına 4,59 kart görülüyor (134 maç). 35 ligin sıralamasında 11. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması 4,15.
- TFF 1. Lig: maç başına 2,78 gol atılıyor; sıralamaya giren 35 lig içinde 22. sırada, bu liglerin ortalaması 2,93 (bu sezon, 134 maç).
Toplam korneri 9,5 üstü biten maç yüzdesi %33,6.
Maç başına en çok korner kullanan takım Bursaspor (5,79).
Sık sorulanlar
DG'ye Sor →TFF 1. Lig'de maç başına kaç korner çıkıyor?
2026/27 sezonunda 134 maçta maç başına ortalama 8,66 korner çıktı.
TFF 1. Lig'de en çok korner kullanan takım hangisi?
Bursaspor bu sezon 14 maçta 81 korner kullandı (maç başı 5,79).
Bu sayfa ne anlatıyor?
Korner toplamı, bir maçta iki takımın kullandığı kornerlerin toplamıdır; takım tablosunda lehine ve aleyhine kornerler ayrı gösterilir. Bu sayfadaki veriler TFF 1. Lig 2026/27 sezonunda oynanan 134 maçtan derlenir. Toplam korneri 9,5 üstü biten maç yüzdesi %33,6. Bursaspor maç başına 5,79 korner kullanırken Boluspor 2,25 kornerde kalıyor. Batman Petrolspor maçlarında maç başına toplam 10,08 korner görülüyor. Çizgi tablosu maç toplamı korner için 7,5, 8,5, 9,5 gibi eşiklerin kaç maçta aşıldığını gösterir. Takım sıralamalarına bu sezon en az 5 maç oynamış takımlar girer; veri: 8 Kasım 2026. Sayılar yalnız betimleme amaçlıdır.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
