İstatistikler

Türkiye · TFF 1. Lig · 2026/27

TFF 1. Lig İY/MS İstatistikleri 2026/27

· xG 71/135

TFF 1. Lig 2026/27'de 135 maçta dönen maç yüzdesi %4,4 (ilk yarıyı önde kapatan takımın maçı kaybettiği maçlar); en çok geri dönüş yapan takım Bursaspor (2 geri dönüş; 14 maç) (veri: 8 Kasım 2026).

Paylaş
WhatsApp X Görseli indir

İlk yarı / maç sonu

135 maç · takım bakışıyla
Maçı kazandıBerabereMaçı kaybetti
İlk yarı önde%23,0%5,2%2,2
İlk yarı berabere%10,0%19,3%10,0
İlk yarı geride%2,2%5,2%23,0

Her maç iki takımın gözünden iki kez sayılır; yüzdeler bu toplam üzerinden. İlk yarıyı önde kapatıp maçı kaybeden (İY/MS 1/2 ya da 2/1) maç yüzdesi %4,4.

Geri dönüşler

En az 5 maç oynamış takımlar
#TakımOGeriden gelip kazandıÖnde olup kaybetti
1Bursaspor1420
2Antalyaspor1411
3Erokspor1410
4Sarıyer1410
5Batman Petrolspor1311
6Iğdır FK1400
7Keçiörengücü1401
8Manisa F.K.1400
9Muğlaspor1400
10Pendikspor1400
11Sivasspor1401
12Vanspor FK1400
13İstanbulspor1400
14Bandırmaspor1300
15Bodrum FK1300
16Karagümrük1300
17Kayserispor1301
18Mardin 19691300
19Boluspor1200
20Ümraniyespor1201

Öne çıkan sayılar

bu sezon · ligler arası sıralama
  • TFF 1. Lig: İY/MS dönen maç yüzdesi %4,4; sıralamaya giren 35 lig içinde 18. sırada, bu liglerin ortalaması %5,0 (bu sezon, 135 maç).
  • Bu sezon TFF 1. Lig maçlarında ilk yarı beraberlik yüzdesi %39,3 (135 maç). 35 ligin sıralamasında 19. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması %40,0.
  • Bu sezon TFF 1. Lig maçlarında maç başına 2,77 gol atılıyor (135 maç). 35 ligin sıralamasında 23. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması 2,92.

Beraberlikle biten ilk yarıların ardından maçın yine berabere bitme yüzdesi %49,1.

İlk yarıyı geride kapatıp maçı kazanan takımlar arasında ilk sırada Bursaspor (2 maç).

Sık sorulanlar

DG'ye Sor →

TFF 1. Lig'de İY/MS dönen maç yüzdesi kaç?

Bu sezon 135 maçta dönen maç yüzdesi %4,4 (ilk yarıyı önde kapatan takımın maçı kaybettiği maçlar).

En çok geri dönüş yapan takım hangisi?

Bursaspor: ilk yarıyı geride kapattığı 2 maçı kazandı.

Bu sayfa ne anlatıyor?

İlk yarı / maç sonu tablosu, dokuz olası kombinasyonun (1/1, X/2, 2/1 …) bu sezon kaç kez görüldüğünü sayar. Aşağıdaki tablolar TFF 1. Lig 2026/27 sezonunu kapsar; bugüne kadar 135 maç oynandı. Dönen maç yüzdesi %4,4. İlk yarısı berabere biten maçlarda maç sonu beraberlik yüzdesi %49,1. Bursaspor ilk yarıda geride olduğu 2 maçı kazandı. İlk yarı ve maç sonu sonuçları ayrı ayrı sayılır; uzatma ve penaltı atışları maç sonucuna dahil edilmez. Sayılar bu sezon oynanmış 135 maçtan hesaplanır ve günlük yenilenir (son güncelleme 8 Kasım 2026); takım listelerinde en az 5 maç şartı aranır. Değerler bilgi amaçlıdır.

Ligler karşılaştırması

  1. En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
  2. En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
  3. En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
  4. En Çok Gol Olan Ligler
  5. En Az Gol Olan Ligler
  6. En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
  7. İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
  8. En Çok Korner Çıkan Ligler
  9. En Çok Kart Çıkan Ligler
  10. İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
  11. Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
  12. En Çok Beraberlik Olan Ligler
  13. Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
  14. İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
  15. xG Ortalaması En Yüksek Ligler
  16. En Çok Penaltı Olan Ligler
  17. En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
  18. İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
  19. En Çok 0-0 Biten Ligler
  20. Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
  21. En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
  22. En Çok Şut Çekilen Ligler
  23. En Çok Faul Yapılan Ligler

Diğer ligler