Süper Lig 2026/27'de 95 maçta maç başına 3,98 kart görüldü (sarı + kırmızı); en çok kart gören takım Amedspor (36 kart, maç başı 3,27; 11 maç). 4,5 kart üstü biten maç yüzdesi %35,8 (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
Maç toplamı kart çizgileri
Süper Lig · 2026/27| Çizgi | Üstü biten maç | Maç | Yüzde |
|---|---|---|---|
| 2,5 üst | 69 | 95 | %72,6 |
| 3,5 üst | 49 | 95 | %51,6 |
| 4,5 üst | 34 | 95 | %35,8 |
| 5,5 üst | 24 | 95 | %25,3 |
En çok kart gören takımlar
En az 5 maç oynamış takımlar · Tüm ligler →| # | Takım | O | Gördüğü kart / maç | Toplam | Sarı kart / maç | Kırmızı kart / maç | Maç toplamı / maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Amedspor | 11 | 3,27lig ortalamasından 1,3 yüksek | 36 | 3,00 | 0,27 | 5,91 |
| 2 | Göztepe | 11 | 2,64lig ortalamasından 0,7 yüksek | 29 | 2,55 | 0,09 | 4,36 |
| 3 | Kasımpaşa | 11 | 2,36lig ortalamasından 0,4 yüksek | 26 | 2,36 | 0,00 | 4,09 |
| 4 | Konyaspor | 11 | 2,27lig ortalamasından 0,3 yüksek | 25 | 2,18 | 0,09 | 4,27 |
| 5 | Beşiktaş | 10 | 2,20lig ortalamasından 0,2 yüksek | 22 | 2,20 | 0,00 | 4,90 |
| 6 | Başakşehir | 11 | 2,18lig ortalamasında | 24 | 2,09 | 0,09 | 4,00 |
| 7 | Rizespor | 10 | 2,00lig ortalamasında | 20 | 1,90 | 0,10 | 3,60 |
| 8 | Trabzonspor | 10 | 2,00lig ortalamasında | 20 | 1,90 | 0,10 | 4,60 |
| 9 | Çorum FK | 10 | 2,00lig ortalamasında | 20 | 1,90 | 0,10 | 3,30 |
| 10 | Gaziantep FK | 11 | 1,91lig ortalamasında | 21 | 1,82 | 0,09 | 3,91 |
| 11 | Kocaelispor | 11 | 1,82lig ortalamasında | 20 | 1,82 | 0,00 | 3,55 |
| 12 | Fenerbahçe | 10 | 1,80lig ortalamasında | 18 | 1,80 | 0,00 | 3,50 |
| 13 | Gençlerbirliği | 10 | 1,80lig ortalamasında | 18 | 1,80 | 0,00 | 4,00 |
| 14 | Galatasaray | 11 | 1,64lig ortalamasından 0,3 düşük | 18 | 1,45 | 0,18 | 4,00 |
| 15 | Samsunspor | 11 | 1,64lig ortalamasından 0,3 düşük | 18 | 1,55 | 0,09 | 3,64 |
| 16 | Eyüpspor | 11 | 1,45lig ortalamasından 0,5 düşük | 16 | 1,27 | 0,18 | 3,18 |
| 17 | Alanyaspor | 10 | 1,40lig ortalamasından 0,6 düşük | 14 | 1,40 | 0,00 | 3,50 |
| 18 | Erzurumspor | 10 | 1,30lig ortalamasından 0,7 düşük | 13 | 1,30 | 0,00 | 3,20 |
Sayılar bu sezon oynanmış maçların sonuçlarından hesaplanır; maç sonu (90') skorları esas alınır.
Öne çıkan sayılar
bu sezon · ligler arası sıralama- Maç başına 3,99 kart ile Süper Lig, sıralamadaki 35 lig arasında 20. sırada. Bu liglerin ortalaması 4,15; hesap bu sezonki 93 maçtan.
- Maç başına 9,23 korner ile Süper Lig, sıralamadaki 35 lig arasında 27. sırada. Bu liglerin ortalaması 9,80; hesap bu sezonki 93 maçtan.
- Maç başına 2,96 gol ile Süper Lig, sıralamadaki 35 lig arasında 18. sırada. Bu liglerin ortalaması 2,93; hesap bu sezonki 93 maçtan.
Toplam kartı 4,5 üstü biten maç yüzdesi %35,8.
Maç başına en çok kart gören takım Amedspor (3,27).
Sık sorulanlar
DG'ye Sor →Süper Lig'de maç başına kaç kart çıkıyor?
Bu sezon maç başına 3,98 kart çıktı; sarı ve kırmızı kartlar birlikte sayılır (95 maç).
Süper Lig'de en çok kart gören takım hangisi?
Amedspor bu sezon 11 maçta 36 kart gördü (maç başı 3,27).
Bu sayfa ne anlatıyor?
Kart sayısı, sarı ve kırmızı kartların toplamıdır; takım tablosunda sarı ve kırmızı ayrı sütunlarda da gösterilir. Süper Lig için 2026/27 sezonunun özeti aşağıdaki tablolarda yer alıyor. 4,5 kart çizgisinin aşıldığı maç yüzdesi %35,8. Amedspor maç başına 3,27 kart görürken Erzurumspor 1,30 kartta kalıyor. Kırmızı kart ortalaması en yüksek takım Amedspor: maç başına 0,27. Takım tablosunda takımın gördüğü toplam kart, sarı ve kırmızı kart ortalamaları ile maçlarındaki toplam kart birlikte gösterilir. Değerler Süper Lig 2026/27 sezonunun 95 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 8 Kasım 2026; tablolar her gün yenilenir.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
