İngiltere · Premier Lig (İngiltere) · 2026/27
Premier Lig (İngiltere) Kart İstatistikleri 2026/27
Premier Lig 2026/27'de 95 maçta maç başına 4,16 kart görüldü (sarı + kırmızı); en çok kart gören takım Hull City (29 kart, maç başı 2,90; 10 maç). 4,5 kart üstü biten maç yüzdesi %42,1 (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
Maç toplamı kart çizgileri
Premier Lig (İngiltere) · 2026/27| Çizgi | Üstü biten maç | Maç | Yüzde |
|---|---|---|---|
| 2,5 üst | 73 | 95 | %76,8 |
| 3,5 üst | 56 | 95 | %58,9 |
| 4,5 üst | 40 | 95 | %42,1 |
| 5,5 üst | 24 | 95 | %25,3 |
En çok kart gören takımlar
En az 5 maç oynamış takımlar · Tüm ligler →| # | Takım | O | Gördüğü kart / maç | Toplam | Sarı kart / maç | Kırmızı kart / maç | Maç toplamı / maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hull City | 10 | 2,90lig ortalamasından 0,8 yüksek | 29 | 2,90 | 0,00 | 4,00 |
| 2 | Newcastle | 10 | 2,70lig ortalamasından 0,6 yüksek | 27 | 2,60 | 0,10 | 4,70 |
| 3 | Bournemouth | 9 | 2,67lig ortalamasından 0,6 yüksek | 24 | 2,67 | 0,00 | 4,56 |
| 4 | Brentford | 9 | 2,44lig ortalamasından 0,4 yüksek | 22 | 2,22 | 0,22 | 4,22 |
| 5 | Liverpool | 9 | 2,44lig ortalamasından 0,4 yüksek | 22 | 2,33 | 0,11 | 4,89 |
| 6 | Nottingham Forest | 10 | 2,40lig ortalamasından 0,3 yüksek | 24 | 2,40 | 0,00 | 3,80 |
| 7 | Brighton | 9 | 2,33lig ortalamasından 0,2 yüksek | 21 | 2,22 | 0,11 | 3,56 |
| 8 | Manchester United | 9 | 2,33lig ortalamasından 0,2 yüksek | 21 | 2,22 | 0,11 | 4,78 |
| 9 | Aston Villa | 9 | 2,22lig ortalamasında | 20 | 2,11 | 0,11 | 5,44 |
| 10 | Chelsea | 9 | 2,11lig ortalamasında | 19 | 2,00 | 0,11 | 5,33 |
| 11 | Ipswich | 9 | 2,11lig ortalamasında | 19 | 2,00 | 0,11 | 4,33 |
| 12 | Fulham | 10 | 2,00lig ortalamasında | 20 | 1,90 | 0,10 | 3,00 |
| 13 | Sunderland | 9 | 2,00lig ortalamasında | 18 | 1,67 | 0,33 | 3,78 |
| 14 | Leeds | 10 | 1,90lig ortalamasında | 19 | 1,90 | 0,00 | 4,20 |
| 15 | Everton | 10 | 1,80lig ortalamasından 0,3 düşük | 18 | 1,80 | 0,00 | 4,00 |
| 16 | Tottenham | 10 | 1,70lig ortalamasından 0,4 düşük | 17 | 1,60 | 0,10 | 4,20 |
| 17 | Crystal Palace | 9 | 1,67lig ortalamasından 0,4 düşük | 15 | 1,44 | 0,22 | 3,33 |
| 18 | Arsenal | 10 | 1,40lig ortalamasından 0,7 düşük | 14 | 1,40 | 0,00 | 5,00 |
| 19 | Manchester City | 10 | 1,40lig ortalamasından 0,7 düşük | 14 | 1,30 | 0,10 | 3,70 |
| 20 | Coventry | 10 | 1,20lig ortalamasından 0,9 düşük | 12 | 1,10 | 0,10 | 2,60 |
Sayılar bu sezon oynanmış maçların sonuçlarından hesaplanır; maç sonu (90') skorları esas alınır.
Öne çıkan sayılar
bu sezon · ligler arası sıralama- Premier Lig (İngiltere): maç başına 4,16 kart görülüyor; sıralamaya giren 35 lig içinde 14. sırada, bu liglerin ortalaması 4,14 (bu sezon, 95 maç).
- Maç başına 9,54 korner ile Premier Lig (İngiltere), sıralamadaki 35 lig arasında 22. sırada. Bu liglerin ortalaması 9,81; hesap bu sezonki 95 maçtan.
- Premier Lig (İngiltere): maç başına 2,68 gol atılıyor; sıralamaya giren 35 lig içinde 28. sırada, bu liglerin ortalaması 2,92 (bu sezon, 95 maç).
Toplam kartı 4,5 üstü biten maç yüzdesi %42,1.
Maç başına en çok kart gören takım Hull City (2,90).
Sık sorulanlar
DG'ye Sor →Premier Lig'de maç başına kaç kart çıkıyor?
Kart ortalaması 4,16 (sarı + kırmızı); hesap 95 maça dayanıyor.
Premier Lig'de en çok kart gören takım hangisi?
Hull City bu sezon 10 maçta 29 kart gördü (maç başı 2,90).
Bu sayfa ne anlatıyor?
Kart sayısı, sarı ve kırmızı kartların toplamıdır; takım tablosunda sarı ve kırmızı ayrı sütunlarda da gösterilir. Bu sayfadaki veriler Premier Lig 2026/27 sezonunda oynanan 95 maçtan derlenir. 5 veya daha fazla kart görülen maç yüzdesi %42,1. Hull City maç başına 2,90 kart görürken Coventry 1,20 kartta kalıyor. Maç başına en çok kırmızı kart gören takım Sunderland (0,33). Kart sayıları yalnız kart verisi bulunan maçlardan hesaplanır; ikinci sarıdan gelen kırmızı da kart toplamına girer. Değerler Premier Lig 2026/27 sezonunun 95 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 8 Kasım 2026; tablolar her gün yenilenir.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
