Süper Lig 2026/27'de 95 maçın 56 tanesi 2,5 üst bitti; 2,5 üst biten maç yüzdesi %58,9; 2,5 üst yüzdesi en yüksek takımlar Amedspor, Galatasaray ve Göztepe (her biri %81,8) (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
Maç toplamı gol çizgileri
Süper Lig · 2026/27| Çizgi | Üstü biten maç | Maç | Yüzde |
|---|---|---|---|
| 1,5 üst | 74 | 95 | %77,9 |
| 2,5 üst | 56 | 95 | %58,9 |
| 3,5 üst | 31 | 95 | %32,6 |
Takımların 2,5 gol üstü yüzdesi
En az 5 maç oynamış takımlar| # | Takım | O | 2,5 üst | Attığı / maç | Yediği / maç |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Amedspor | 11 | %81,8lig ortalamasından 23 puan yüksek | 2,55 | 1,36 |
| 2 | Galatasaray | 11 | %81,8lig ortalamasından 23 puan yüksek | 2,45 | 1,36 |
| 3 | Göztepe | 11 | %81,8lig ortalamasından 23 puan yüksek | 2,00 | 1,73 |
| 4 | Fenerbahçe | 10 | %80,0lig ortalamasından 21 puan yüksek | 2,40 | 1,00 |
| 5 | Çorum FK | 10 | %80,0lig ortalamasından 21 puan yüksek | 2,10 | 1,60 |
| 6 | Başakşehir | 11 | %63,6lig ortalamasından 5 puan yüksek | 1,73 | 1,55 |
| 7 | Alanyaspor | 10 | %60,0lig ortalamasında | 0,90 | 1,60 |
| 8 | Beşiktaş | 10 | %60,0lig ortalamasında | 2,00 | 1,20 |
| 9 | Gençlerbirliği | 10 | %60,0lig ortalamasında | 1,20 | 1,80 |
| 10 | Trabzonspor | 10 | %60,0lig ortalamasında | 2,40 | 0,80 |
| 11 | Samsunspor | 11 | %54,5lig ortalamasından 5 puan düşük | 1,00 | 2,36 |
| 12 | Erzurumspor | 10 | %50,0lig ortalamasından 9 puan düşük | 0,90 | 1,50 |
| 13 | Rizespor | 10 | %50,0lig ortalamasından 9 puan düşük | 1,10 | 1,50 |
| 14 | Eyüpspor | 11 | %45,5lig ortalamasından 14 puan düşük | 0,27 | 2,73 |
| 15 | Gaziantep FK | 11 | %45,5lig ortalamasından 14 puan düşük | 0,82 | 1,73 |
| 16 | Kasımpaşa | 11 | %45,5lig ortalamasından 14 puan düşük | 1,55 | 1,00 |
| 17 | Kocaelispor | 11 | %36,4lig ortalamasından 23 puan düşük | 1,18 | 0,82 |
| 18 | Konyaspor | 11 | %27,3lig ortalamasından 32 puan düşük | 0,55 | 1,27 |
Sayılar bu sezon oynanmış maçların sonuçlarından hesaplanır; maç sonu (90') skorları esas alınır.
Öne çıkan sayılar
bu sezon · ligler arası sıralama- 2,5 üst yüzdesi %58,9 ile Süper Lig, sıralamadaki 35 lig arasında 12. sırada. Bu liglerin ortalaması %56,3; hesap bu sezonki 95 maçtan.
- 3,5 üst yüzdesi %32,6 ile Süper Lig, sıralamadaki 35 lig arasında 17. sırada. Bu liglerin ortalaması %33,3; hesap bu sezonki 95 maçtan.
- Bu sezon Süper Lig maçlarında maç başına 3,00 gol atılıyor (95 maç). 35 ligin sıralamasında 13. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması 2,92.
2,5 gol üstü biten maç yüzdesi %58,9, 1,5 gol üstü %77,9.
2,5 üst yüzdesi en yüksek takım Amedspor (%81,8).
Sık sorulanlar
DG'ye Sor →Süper Lig'de 2,5 üst yüzdesi kaç?
2,5 üst yüzdesi %58,9: 95 maçta 56 kez toplam 3 veya daha fazla gol atıldı.
Süper Lig'de en çok 2,5 üst biten takım hangisi?
Amedspor, Galatasaray ve Göztepe: her biri %81,8.
Bu sayfa ne anlatıyor?
Gol çizgileri (1,5 / 2,5 / 3,5) maçtaki toplam golün eşiği aşıp aşmadığını ölçer; 2,5 üst için en az 3 gol gerekir. Bu sayfadaki veriler Süper Lig 2026/27 sezonunda oynanan 95 maçtan derlenir. 1,5 üst yüzdesi %77,9, 3,5 üst yüzdesi %32,6. Gol ortalaması 3,00. 2,5 üst yüzdesi en yüksek takım Amedspor (%81,8), en düşük takım Konyaspor (%27,3). Alt/üst yüzdeleri yalnız maç sonu (90 dakika) skoruna göre hesaplanır; uzatma ve penaltı atışları dahil edilmez. Değerler Süper Lig 2026/27 sezonunun 95 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 8 Kasım 2026; tablolar her gün yenilenir.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
