Türkiye · Süper Lig · 2026/27
Süper Lig İç Saha ve Deplasman Puan Durumu 2026/27
- 95 maç
- 3,00 gol / maç
- KG Var %46,3
- 2,5 üst %58,9
- 9,27 korner / maç
- 3,98 kart / maç
- Ev %47,4 · Dep. %35,8 galibiyet
Süper Lig 2026/27'de iç sahada en çok puanı Amedspor topladı (18 puan; 6 maç), deplasmanda Kasımpaşa (13 puan; 6 maç) (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
İç saha puan durumu
Süper Lig · 2026/27| # | Takım | O | G | B | M | A : Y | Av | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Amedspor | 6 | 6 | 0 | 0 | 19 : 4 | +15 | 18lig ortalamasından 9,6 puan yüksek |
| 2 | Galatasaray | 6 | 5 | 1 | 0 | 15 : 9 | +6 | 16lig ortalamasından 7,6 puan yüksek |
| 3 | Trabzonspor | 5 | 5 | 0 | 0 | 15 : 1 | +14 | 15lig ortalamasından 6,6 puan yüksek |
| 4 | Beşiktaş | 5 | 5 | 0 | 0 | 14 : 3 | +11 | 15lig ortalamasından 6,6 puan yüksek |
| 5 | Başakşehir | 6 | 4 | 1 | 1 | 16 : 7 | +9 | 13lig ortalamasından 4,6 puan yüksek |
| 6 | Kocaelispor | 5 | 3 | 1 | 1 | 6 : 2 | +4 | 10lig ortalamasından 1,6 puan yüksek |
| 7 | Fenerbahçe | 5 | 3 | 0 | 2 | 17 : 6 | +11 | 9lig ortalamasında |
| 8 | Erzurumspor | 5 | 3 | 0 | 2 | 5 : 7 | -2 | 9lig ortalamasında |
| 9 | Gençlerbirliği | 6 | 2 | 2 | 2 | 11 : 7 | +4 | 8lig ortalamasında |
| 10 | Kasımpaşa | 5 | 1 | 4 | 0 | 9 : 6 | +3 | 7lig ortalamasından 1,4 puan düşük |
| 11 | Konyaspor | 6 | 2 | 1 | 3 | 4 : 7 | -3 | 7lig ortalamasından 1,4 puan düşük |
| 12 | Çorum FK | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 : 4 | +2 | 6lig ortalamasından 2,4 puan düşük |
| 13 | Alanyaspor | 4 | 1 | 2 | 1 | 4 : 4 | 0 | 5lig ortalamasından 3,4 puan düşük |
| 14 | Göztepe | 5 | 1 | 1 | 3 | 7 : 9 | -2 | 4lig ortalamasından 4,4 puan düşük |
| 15 | Samsunspor | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 : 15 | -9 | 4lig ortalamasından 4,4 puan düşük |
| 16 | Eyüpspor | 6 | 1 | 0 | 5 | 2 : 11 | -9 | 3lig ortalamasından 5,4 puan düşük |
| 17 | Gaziantep FK | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 : 11 | -8 | 2lig ortalamasından 6,4 puan düşük |
| 18 | Rizespor | 4 | 0 | 0 | 4 | 3 : 10 | -7 | 0lig ortalamasından 8,4 puan düşük |
Deplasman puan durumu
Süper Lig · 2026/27| # | Takım | O | G | B | M | A : Y | Av | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kasımpaşa | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 : 5 | +3 | 13lig ortalamasından 6,4 puan yüksek |
| 2 | Galatasaray | 5 | 4 | 0 | 1 | 12 : 6 | +6 | 12lig ortalamasından 5,4 puan yüksek |
| 3 | Göztepe | 6 | 3 | 2 | 1 | 15 : 10 | +5 | 11lig ortalamasından 4,4 puan yüksek |
| 4 | Rizespor | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 : 5 | +3 | 11lig ortalamasından 4,4 puan yüksek |
| 5 | Çorum FK | 6 | 3 | 1 | 2 | 15 : 12 | +3 | 10lig ortalamasından 3,4 puan yüksek |
| 6 | Kocaelispor | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 : 7 | 0 | 9lig ortalamasından 2,4 puan yüksek |
| 7 | Fenerbahçe | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 : 4 | +3 | 7lig ortalamasında |
| 8 | Trabzonspor | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 : 7 | +2 | 7lig ortalamasında |
| 9 | Alanyaspor | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 : 12 | -7 | 7lig ortalamasında |
| 10 | Gaziantep FK | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 : 8 | -2 | 6lig ortalamasında |
| 11 | Amedspor | 5 | 1 | 2 | 2 | 9 : 11 | -2 | 5lig ortalamasından 1,6 puan düşük |
| 12 | Erzurumspor | 5 | 1 | 2 | 2 | 4 : 8 | -4 | 5lig ortalamasından 1,6 puan düşük |
| 13 | Beşiktaş | 5 | 1 | 1 | 3 | 6 : 9 | -3 | 4lig ortalamasından 2,6 puan düşük |
| 14 | Başakşehir | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 : 10 | -7 | 4lig ortalamasından 2,6 puan düşük |
| 15 | Samsunspor | 5 | 1 | 0 | 4 | 5 : 11 | -6 | 3lig ortalamasından 3,6 puan düşük |
| 16 | Gençlerbirliği | 4 | 1 | 0 | 3 | 1 : 11 | -10 | 3lig ortalamasından 3,6 puan düşük |
| 17 | Konyaspor | 5 | 0 | 1 | 4 | 2 : 7 | -5 | 1lig ortalamasından 5,6 puan düşük |
| 18 | Eyüpspor | 5 | 0 | 0 | 5 | 1 : 19 | -18 | 0lig ortalamasından 6,6 puan düşük |
Puan, iç saha ve deplasman maçlarında ayrı ayrı galibiyete 3, beraberliğe 1 puan verilerek hesaplanır; ligin resmi tablosundaki ceza ve tiebreak kuralları uygulanmaz.
Öne çıkan sayılar
bu sezon · ligler arası sıralama- Bu sezon Süper Lig maçlarında maç başına 3,00 gol atılıyor (95 maç). 35 ligin sıralamasında 13. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması 2,92.
- 2,5 üst yüzdesi %58,9 ile Süper Lig, sıralamadaki 35 lig arasında 12. sırada. Bu liglerin ortalaması %56,3; hesap bu sezonki 95 maçtan.
- KG Var yüzdesi %46,3 ile Süper Lig, sıralamadaki 35 lig arasında 34. sırada. Bu liglerin ortalaması %55,9; hesap bu sezonki 95 maçtan.
Deplasmanda ilk sırada Kasımpaşa var (13 puan, 6 maç).
Sık sorulanlar
DG'ye Sor →İç sahada en iyi takım hangisi?
Amedspor: iç sahada 6 maçta 18 puan (6 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet).
Deplasmanda en çok puan toplayan takım hangisi?
Kasımpaşa: deplasmanda 6 maçta 13 puan (4 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet).
Bu sayfa ne anlatıyor?
Ev sahibi avantajını görmenin en kısa yolu, aynı takımın iç saha ve deplasman puanlarını yan yana koymaktır; bu sekme bunu yapar. Bu sayfadaki veriler Süper Lig 2026/27 sezonunda oynanan 95 maçtan derlenir. İç sahada zirvede Amedspor (18 puan). Rakip sahada en çok puanı Kasımpaşa aldı: 13. Bu sezon ev sahipleri 45, deplasman takımları 34 galibiyet aldı. Tablolarda her takımın iç saha ve deplasman maçlarındaki galibiyet, beraberlik, mağlubiyet, gol ve puanı ayrı ayrı okunur. Değerler Süper Lig 2026/27 sezonunun 95 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 8 Kasım 2026; tablolar her gün yenilenir.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
