Türkiye · 3. Lig 2. Grup · 2026/27
3. Lig 2. Grup Alt/Üst Gol İstatistikleri 2026/27
- 90 maç
- 2,74 gol / maç
- KG Var %46,7
- 2,5 üst %48,9
- Ev %41,1 · Dep. %31,1 galibiyet
3. Lig 2. Grup 2026/27'de 90 maçın 44 tanesi 2,5 üst bitti; 2,5 üst biten maç yüzdesi %48,9; 2,5 üst yüzdesi en yüksek takım Balıkesirspor (%90,0; 10 maç) (veri: 7 Kasım 2026).
Paylaş
Maç toplamı gol çizgileri
3. Lig 2. Grup · 2026/27| Çizgi | Üstü biten maç | Maç | Yüzde |
|---|---|---|---|
| 1,5 üst | 68 | 90 | %75,6 |
| 2,5 üst | 44 | 90 | %48,9 |
| 3,5 üst | 26 | 90 | %28,9 |
Takımların 2,5 gol üstü yüzdesi
En az 5 maç oynamış takımlar| # | Takım | O | 2,5 üst | Attığı / maç | Yediği / maç |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Balıkesirspor | 10 | %90,0lig ortalamasından 41 puan yüksek | 2,80 | 1,70 |
| 2 | Alanya 1221 Futbol SK | 10 | %80,0lig ortalamasından 31 puan yüksek | 0,90 | 2,40 |
| 3 | Eskişehirspor | 10 | %80,0lig ortalamasından 31 puan yüksek | 2,90 | 1,00 |
| 4 | 1922 Akşehir SK | 10 | %70,0lig ortalamasından 21 puan yüksek | 0,60 | 2,40 |
| 5 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 10 | %60,0lig ortalamasından 11 puan yüksek | 1,60 | 1,20 |
| 6 | Bucaspor 1928 | 10 | %60,0lig ortalamasından 11 puan yüksek | 0,90 | 1,60 |
| 7 | Gaziemir G.O.G Spor | 10 | %60,0lig ortalamasından 11 puan yüksek | 1,10 | 1,90 |
| 8 | Altay | 10 | %50,0lig ortalamasında | 0,80 | 1,80 |
| 9 | Bigaspor | 10 | %50,0lig ortalamasında | 1,60 | 1,30 |
| 10 | Söke 1970 | 10 | %40,0lig ortalamasından 9 puan düşük | 1,20 | 1,90 |
| 11 | Anadolu Üniversitesi | 10 | %30,0lig ortalamasından 19 puan düşük | 1,80 | 0,60 |
| 12 | Bursa Yıldırım SK | 10 | %30,0lig ortalamasından 19 puan düşük | 1,40 | 0,60 |
| 13 | Denizli İYG | 10 | %30,0lig ortalamasından 19 puan düşük | 0,60 | 2,00 |
| 14 | Etimesgut Spor Kulübü | 10 | %30,0lig ortalamasından 19 puan düşük | 1,50 | 0,50 |
| 15 | Karşıyaka | 10 | %30,0lig ortalamasından 19 puan düşük | 1,50 | 0,60 |
| 16 | Kepez Spor Futbol | 10 | %30,0lig ortalamasından 19 puan düşük | 0,70 | 1,40 |
| 17 | Nilüfer Belediye | 10 | %30,0lig ortalamasından 19 puan düşük | 1,90 | 0,40 |
| 18 | Uşak Spor | 10 | %30,0lig ortalamasından 19 puan düşük | 0,90 | 1,40 |
Sayılar bu sezon oynanmış maçların sonuçlarından hesaplanır; maç sonu (90') skorları esas alınır.
2,5 gol üstü biten maç yüzdesi %48,9, 1,5 gol üstü %75,6.
2,5 üst yüzdesi en yüksek takım Balıkesirspor (%90,0).
3. Lig 2. Grup'ta 2,5 üst yüzdesi kaç?
2026/27 sezonunda 2,5 üst biten maç yüzdesi %48,9 (44/90 maç).
3. Lig 2. Grup'ta en çok 2,5 üst biten takım hangisi?
Balıkesirspor: 2,5 üst yüzdesi %90,0 (10 maç).
Bu sayfa ne anlatıyor?
Gol çizgileri (1,5 / 2,5 / 3,5) maçtaki toplam golün eşiği aşıp aşmadığını ölçer; 2,5 üst için en az 3 gol gerekir. Aşağıdaki tablolar 3. Lig 2. Grup 2026/27 sezonunu kapsar; bugüne kadar 90 maç oynandı. 3,5 üst %28,9, 1,5 üst %75,6 düzeyinde görüldü. Ligde maç başına 2,74 gol atılıyor. 2,5 üst yüzdesi en yüksek takım Balıkesirspor (%90,0), en düşük takım Uşak Spor (%30,0). Alt/üst yüzdeleri yalnız maç sonu (90 dakika) skoruna göre hesaplanır; uzatma ve penaltı atışları dahil edilmez. Sayılar bu sezon oynanmış 90 maçtan hesaplanır ve günlük yenilenir (son güncelleme 7 Kasım 2026); takım listelerinde en az 5 maç şartı aranır. Değerler bilgi amaçlıdır.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
