İngiltere · Premier Lig (İngiltere) · 2026/27
Premier Lig (İngiltere) Korner İstatistikleri 2026/27
- 95 maç
- 2,68 gol / maç
- KG Var %48,4
- 2,5 üst %46,3
- 9,54 korner / maç
- 4,16 kart / maç
- Ev %42,1 · Dep. %30,5 galibiyet
Premier Lig 2026/27'de 95 maçta maç başına 9,54 korner çıktı; en çok korner kullanan takım Tottenham (75 korner, maç başı 7,50; 10 maç). 9,5 korner üstü biten maç yüzdesi %47,4 (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
Maç toplamı korner çizgileri
Premier Lig (İngiltere) · 2026/27| Çizgi | Üstü biten maç | Maç | Yüzde |
|---|---|---|---|
| 7,5 üst | 69 | 95 | %72,6 |
| 8,5 üst | 52 | 95 | %54,7 |
| 9,5 üst | 45 | 95 | %47,4 |
| 10,5 üst | 36 | 95 | %37,9 |
| 11,5 üst | 23 | 95 | %24,2 |
En çok korner kullanan takımlar
En az 5 maç oynamış takımlar · Tüm ligler →| # | Takım | O | Lehine / maç | Toplam | Aleyhine / maç | Maç toplamı / maç |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tottenham | 10 | 7,50lig ortalamasından 2,7 yüksek | 75 | 4,10 | 11,60 |
| 2 | Manchester United | 9 | 6,11lig ortalamasından 1,4 yüksek | 55 | 4,11 | 10,22 |
| 3 | Manchester City | 10 | 6,10lig ortalamasından 1,3 yüksek | 61 | 3,80 | 9,90 |
| 4 | Fulham | 10 | 5,90lig ortalamasından 1,1 yüksek | 59 | 4,40 | 10,30 |
| 5 | Chelsea | 9 | 5,89lig ortalamasından 1,1 yüksek | 53 | 5,67 | 11,56 |
| 6 | Arsenal | 10 | 5,70lig ortalamasından 0,9 yüksek | 57 | 4,20 | 9,90 |
| 7 | Liverpool | 9 | 5,00lig ortalamasında | 45 | 4,11 | 9,11 |
| 8 | Brighton | 9 | 4,89lig ortalamasında | 44 | 5,22 | 10,11 |
| 9 | Everton | 10 | 4,60lig ortalamasında | 46 | 5,40 | 10,00 |
| 10 | Bournemouth | 9 | 4,56lig ortalamasında | 41 | 4,00 | 8,56 |
| 11 | Nottingham Forest | 10 | 4,50lig ortalamasında | 45 | 4,40 | 8,90 |
| 12 | Leeds | 10 | 4,30lig ortalamasında | 43 | 4,20 | 8,50 |
| 13 | Newcastle | 10 | 4,30lig ortalamasında | 43 | 5,20 | 9,50 |
| 14 | Sunderland | 9 | 4,22lig ortalamasından 0,5 düşük | 38 | 4,22 | 8,44 |
| 15 | Hull City | 10 | 4,10lig ortalamasından 0,7 düşük | 41 | 6,20 | 10,30 |
| 16 | Brentford | 9 | 4,00lig ortalamasından 0,8 düşük | 36 | 5,00 | 9,00 |
| 17 | Aston Villa | 9 | 3,67lig ortalamasından 1,1 düşük | 33 | 4,89 | 8,56 |
| 18 | Coventry | 10 | 3,60lig ortalamasından 1,2 düşük | 36 | 4,50 | 8,10 |
| 19 | Crystal Palace | 9 | 3,22lig ortalamasından 1,5 düşük | 29 | 7,00 | 10,22 |
| 20 | Ipswich | 9 | 2,89lig ortalamasından 1,9 düşük | 26 | 4,89 | 7,78 |
Sayılar bu sezon oynanmış maçların sonuçlarından hesaplanır; maç sonu (90') skorları esas alınır.
Öne çıkan sayılar
bu sezon · ligler arası sıralama- Premier Lig (İngiltere): maç başına 9,54 korner çıkıyor; sıralamaya giren 35 lig içinde 22. sırada, bu liglerin ortalaması 9,81 (bu sezon, 95 maç).
- Bu sezon Premier Lig (İngiltere) maçlarında maç başına 4,16 kart görülüyor (95 maç). 35 ligin sıralamasında 14. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması 4,14.
- Bu sezon Premier Lig (İngiltere) maçlarında maç başına 2,68 gol atılıyor (95 maç). 35 ligin sıralamasında 28. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması 2,92.
Toplam korneri 9,5 üstü biten maç yüzdesi %47,4.
Maç başına en çok korner kullanan takım Tottenham (7,50).
Sık sorulanlar
DG'ye Sor →Premier Lig'de maç başına kaç korner çıkıyor?
Korner ortalaması 9,54; hesap 95 maça dayanıyor.
Premier Lig'de en çok korner kullanan takım hangisi?
Tottenham bu sezon 10 maçta 75 korner kullandı (maç başı 7,50).
Bu sayfa ne anlatıyor?
Korner istatistikleri, maçlarda kullanılan kornerlerin ortalamasını ve belirli çizgilerin üstünde biten maçların payını gösterir. Premier Lig için 2026/27 sezonunun özeti aşağıdaki tablolarda yer alıyor. Toplam korneri 9,5 üstü biten maç yüzdesi %47,4. Takım başına korner ortalaması 2,89 (Ipswich) ile 7,50 (Tottenham) arasında. Maçlarında toplam en çok korner çıkan takım Tottenham (11,60). Takım tablosunda bir takımın maç başına kullandığı korner, rakibine verdiği korner ve maçlarındaki toplam korner yan yana okunabilir. Değerler Premier Lig 2026/27 sezonunun 95 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 8 Kasım 2026; tablolar her gün yenilenir.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
