İngiltere · Premier Lig (İngiltere) · 2026/27
Premier Lig (İngiltere) En Çok Gol Atan Takımlar 2026/27
Premier Lig 2026/27'de Brighton 9 maçta 24 golle en çok gol atan takım (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
En çok gol atan takımlar
En az 5 maç oynamış takımlar| # | Takım | O | Attığı | Attığı / maç |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Brighton | 9 | 24 | 2,67lig ortalamasından 1,32 yüksek |
| 2 | Manchester City | 10 | 21 | 2,10lig ortalamasından 0,75 yüksek |
| 3 | Chelsea | 9 | 19 | 2,11lig ortalamasından 0,76 yüksek |
| 4 | Brentford | 9 | 16 | 1,78lig ortalamasından 0,43 yüksek |
| 5 | Arsenal | 10 | 15 | 1,50lig ortalamasından 0,15 yüksek |
| 6 | Bournemouth | 9 | 14 | 1,56lig ortalamasından 0,21 yüksek |
| 7 | Ipswich | 9 | 14 | 1,56lig ortalamasından 0,21 yüksek |
| 8 | Newcastle | 10 | 13 | 1,30lig ortalamasında |
| 9 | Everton | 10 | 12 | 1,20lig ortalamasından 0,15 düşük |
| 10 | Liverpool | 9 | 11 | 1,22lig ortalamasında |
En az gol yiyen takımlar
En az 5 maç oynamış takımlar| # | Takım | O | Yediği | Yediği / maç |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Arsenal | 10 | 5 | 0,50lig ortalamasından 0,85 düşük |
| 2 | Brighton | 9 | 7 | 0,78lig ortalamasından 0,57 düşük |
| 3 | Leeds | 10 | 8 | 0,80lig ortalamasından 0,55 düşük |
| 4 | Brentford | 9 | 9 | 1,00lig ortalamasından 0,35 düşük |
| 5 | Liverpool | 9 | 9 | 1,00lig ortalamasından 0,35 düşük |
| 6 | Everton | 10 | 10 | 1,00lig ortalamasından 0,35 düşük |
| 7 | Hull City | 10 | 11 | 1,10lig ortalamasından 0,25 düşük |
| 8 | Tottenham | 10 | 11 | 1,10lig ortalamasından 0,25 düşük |
| 9 | Fulham | 10 | 12 | 1,20lig ortalamasından 0,15 düşük |
| 10 | Manchester City | 10 | 13 | 1,30lig ortalamasında |
En çok gol yiyen takımlar
En az 5 maç oynamış takımlar| # | Takım | O | Yediği | Yediği / maç |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Crystal Palace | 9 | 21 | 2,33lig ortalamasından 0,98 yüksek |
| 2 | Coventry | 10 | 19 | 1,90lig ortalamasından 0,55 yüksek |
| 3 | Ipswich | 9 | 18 | 2,00lig ortalamasından 0,65 yüksek |
| 4 | Sunderland | 9 | 17 | 1,89lig ortalamasından 0,54 yüksek |
| 5 | Newcastle | 10 | 16 | 1,60lig ortalamasından 0,25 yüksek |
| 6 | Chelsea | 9 | 15 | 1,67lig ortalamasından 0,32 yüksek |
| 7 | Manchester United | 9 | 15 | 1,67lig ortalamasından 0,32 yüksek |
| 8 | Aston Villa | 9 | 13 | 1,44lig ortalamasında |
| 9 | Bournemouth | 9 | 13 | 1,44lig ortalamasında |
| 10 | Manchester City | 10 | 13 | 1,30lig ortalamasında |
Gol averajı
En az 5 maç oynamış takımlar| # | Takım | O | Attığı | Yediği | Averaj |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Brighton | 9 | 24 | 7 | +17 |
| 2 | Arsenal | 10 | 15 | 5 | +10 |
| 3 | Manchester City | 10 | 21 | 13 | +8 |
| 4 | Brentford | 9 | 16 | 9 | +7 |
| 5 | Chelsea | 9 | 19 | 15 | +4 |
| 6 | Everton | 10 | 12 | 10 | +2 |
| 7 | Liverpool | 9 | 11 | 9 | +2 |
| 8 | Leeds | 10 | 10 | 8 | +2 |
| 9 | Bournemouth | 9 | 14 | 13 | +1 |
| 10 | Hull City | 10 | 11 | 11 | 0 |
Gol sayıları bu sezon oynanmış lig maçlarının maç sonu (90') skorlarından hesaplanır; her tabloda ilk 10 takım gösterilir.
En az gol yiyen takım Arsenal (5 gol).
Gol averajında ilk sırada Brighton (+17).
Sık sorulanlar
DG'ye Sor →Premier Lig'de en çok gol atan takım hangisi?
Brighton: 9 maçta 24 gol (maç başına 2,67).
En az gol yiyen takım hangisi?
Arsenal: 10 maçta 5 gol yedi (maç başına 0,50).
Bu sayfa ne anlatıyor?
En çok gol atan ve en az gol yiyen takımlar, hücum ve savunma gücünün en sade göstergeleridir; burada her ikisi ayrı tablolarda yer alır. Aşağıdaki tablolar Premier Lig 2026/27 sezonunu kapsar; bugüne kadar 95 maç oynandı. Gol sayısında Brighton 24 golle önde. Yenen gol sayısı 5 (Arsenal) ile 21 (Crystal Palace) arasında değişiyor. Gol averajında ilk sırada Brighton (+17). Maç başına ortalamalar, toplam golün takımın oynadığı lig maçı sayısına bölünmesiyle bulunur. Değerler Premier Lig 2026/27 sezonunun 95 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 8 Kasım 2026; tablolar her gün yenilenir.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
