İngiltere · Premier Lig (İngiltere) · 2026/27
Premier Lig (İngiltere) İç Saha ve Deplasman Puan Durumu 2026/27
- 95 maç
- 2,68 gol / maç
- KG Var %48,4
- 2,5 üst %46,3
- 9,54 korner / maç
- 4,16 kart / maç
- Ev %42,1 · Dep. %30,5 galibiyet
Premier Lig 2026/27'de iç sahada en çok puanı Arsenal topladı (15 puan; 5 maç), deplasmanda Arsenal (12 puan; 5 maç) (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
İç saha puan durumu
Premier Lig (İngiltere) · 2026/27| # | Takım | O | G | B | M | A : Y | Av | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Arsenal | 5 | 5 | 0 | 0 | 10 : 2 | +8 | 15lig ortalamasından 7,7 puan yüksek |
| 2 | Manchester City | 5 | 4 | 0 | 1 | 11 : 7 | +4 | 12lig ortalamasından 4,7 puan yüksek |
| 3 | Brighton | 4 | 3 | 1 | 0 | 13 : 1 | +12 | 10lig ortalamasından 2,7 puan yüksek |
| 4 | Brentford | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 : 3 | +7 | 10lig ortalamasından 2,7 puan yüksek |
| 5 | Chelsea | 5 | 3 | 1 | 1 | 13 : 8 | +5 | 10lig ortalamasından 2,7 puan yüksek |
| 6 | Everton | 5 | 3 | 1 | 1 | 8 : 5 | +3 | 10lig ortalamasından 2,7 puan yüksek |
| 7 | Leeds | 5 | 2 | 3 | 0 | 7 : 3 | +4 | 9lig ortalamasından 1,7 puan yüksek |
| 8 | Bournemouth | 5 | 2 | 2 | 1 | 7 : 4 | +3 | 8lig ortalamasında |
| 9 | Hull City | 5 | 1 | 4 | 0 | 7 : 5 | +2 | 7lig ortalamasında |
| 10 | Tottenham | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 : 6 | +1 | 7lig ortalamasında |
| 11 | Ipswich | 4 | 2 | 1 | 1 | 5 : 5 | 0 | 7lig ortalamasında |
| 12 | Coventry | 5 | 2 | 0 | 3 | 7 : 9 | -2 | 6lig ortalamasından 1,3 puan düşük |
| 13 | Fulham | 5 | 1 | 2 | 2 | 7 : 8 | -1 | 5lig ortalamasından 2,3 puan düşük |
| 14 | Aston Villa | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 : 7 | -1 | 5lig ortalamasından 2,3 puan düşük |
| 15 | Newcastle | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 : 7 | -1 | 5lig ortalamasından 2,3 puan düşük |
| 16 | Liverpool | 5 | 1 | 2 | 2 | 4 : 6 | -2 | 5lig ortalamasından 2,3 puan düşük |
| 17 | Manchester United | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 : 7 | -1 | 4lig ortalamasından 3,3 puan düşük |
| 18 | Nottingham Forest | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 : 4 | -1 | 4lig ortalamasından 3,3 puan düşük |
| 19 | Sunderland | 4 | 1 | 1 | 2 | 1 : 4 | -3 | 4lig ortalamasından 3,3 puan düşük |
| 20 | Crystal Palace | 4 | 1 | 0 | 3 | 6 : 10 | -4 | 3lig ortalamasından 4,3 puan düşük |
Deplasman puan durumu
Premier Lig (İngiltere) · 2026/27| # | Takım | O | G | B | M | A : Y | Av | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Arsenal | 5 | 4 | 0 | 1 | 5 : 3 | +2 | 12lig ortalamasından 6,4 puan yüksek |
| 2 | Liverpool | 4 | 3 | 1 | 0 | 7 : 3 | +4 | 10lig ortalamasından 4,4 puan yüksek |
| 3 | Brighton | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 : 6 | +5 | 9lig ortalamasından 3,3 puan yüksek |
| 4 | Manchester City | 5 | 3 | 0 | 2 | 10 : 6 | +4 | 9lig ortalamasından 3,3 puan yüksek |
| 5 | Newcastle | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 : 9 | -2 | 7lig ortalamasından 1,3 puan yüksek |
| 6 | Aston Villa | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 : 6 | -2 | 7lig ortalamasından 1,3 puan yüksek |
| 7 | Chelsea | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 : 7 | -1 | 6lig ortalamasında |
| 8 | Everton | 5 | 1 | 3 | 1 | 4 : 5 | -1 | 6lig ortalamasında |
| 9 | Fulham | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 : 4 | -1 | 5lig ortalamasından 0,7 puan düşük |
| 10 | Leeds | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 : 5 | -2 | 5lig ortalamasından 0,7 puan düşük |
| 11 | Tottenham | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 : 5 | -2 | 5lig ortalamasından 0,7 puan düşük |
| 12 | Nottingham Forest | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 : 9 | -3 | 5lig ortalamasından 0,7 puan düşük |
| 13 | Brentford | 4 | 0 | 4 | 0 | 6 : 6 | 0 | 4lig ortalamasından 1,7 puan düşük |
| 14 | Bournemouth | 4 | 1 | 1 | 2 | 7 : 9 | -2 | 4lig ortalamasından 1,7 puan düşük |
| 15 | Hull City | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 : 6 | -2 | 4lig ortalamasından 1,7 puan düşük |
| 16 | Ipswich | 5 | 1 | 1 | 3 | 9 : 13 | -4 | 4lig ortalamasından 1,7 puan düşük |
| 17 | Crystal Palace | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 : 11 | -8 | 4lig ortalamasından 1,7 puan düşük |
| 18 | Manchester United | 5 | 0 | 3 | 2 | 4 : 8 | -4 | 3lig ortalamasından 2,7 puan düşük |
| 19 | Coventry | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 : 10 | -7 | 3lig ortalamasından 2,7 puan düşük |
| 20 | Sunderland | 5 | 0 | 1 | 4 | 6 : 13 | -7 | 1lig ortalamasından 4,7 puan düşük |
Puan, iç saha ve deplasman maçlarında ayrı ayrı galibiyete 3, beraberliğe 1 puan verilerek hesaplanır; ligin resmi tablosundaki ceza ve tiebreak kuralları uygulanmaz.
Öne çıkan sayılar
bu sezon · ligler arası sıralama- Maç başına 2,68 gol ile Premier Lig (İngiltere), sıralamadaki 35 lig arasında 28. sırada. Bu liglerin ortalaması 2,92; hesap bu sezonki 95 maçtan.
- Bu sezon Premier Lig (İngiltere) maçlarında 2,5 üst yüzdesi %46,3 (95 maç). 35 ligin sıralamasında 32. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması %56,3.
- KG Var yüzdesi %48,4 ile Premier Lig (İngiltere), sıralamadaki 35 lig arasında 30. sırada. Bu liglerin ortalaması %55,9; hesap bu sezonki 95 maçtan.
Deplasmanda ilk sırada Arsenal var (12 puan, 5 maç).
Sık sorulanlar
DG'ye Sor →İç sahada en iyi takım hangisi?
Arsenal: iç sahada 5 maçta 15 puan (5 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet).
Deplasmanda en çok puan toplayan takım hangisi?
Arsenal: deplasmanda 5 maçta 12 puan (4 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet).
Bu sayfa ne anlatıyor?
Ev sahibi avantajını görmenin en kısa yolu, aynı takımın iç saha ve deplasman puanlarını yan yana koymaktır; bu sekme bunu yapar. Aşağıdaki tablolar Premier Lig 2026/27 sezonunu kapsar; bugüne kadar 95 maç oynandı. Ev sahibi olarak en başarılı takım Arsenal (15 puan). Deplasmanda ilk sırada Arsenal (12 puan). Bu sezon ev sahipleri 40, deplasman takımları 29 galibiyet aldı. Tablolarda her takımın iç saha ve deplasman maçlarındaki galibiyet, beraberlik, mağlubiyet, gol ve puanı ayrı ayrı okunur. Değerler Premier Lig 2026/27 sezonunun 95 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 8 Kasım 2026; tablolar her gün yenilenir.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
