Belçika · Belçika Ligi · 2026/27
Belçika Ligi İç Saha ve Deplasman Puan Durumu 2026/27
- 95 maç
- 3,23 gol / maç
- KG Var %48,4
- 2,5 üst %65,3
- 10,31 korner / maç
- 3,74 kart / maç
- Ev %50,5 · Dep. %31,6 galibiyet
Belçika Ligi 2026/27'de iç sahada en çok puanı Club Brugge KV topladı (15 puan; 5 maç), deplasmanda Union St. Gilloise (15 puan; 5 maç) (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
İç saha puan durumu
Belçika Ligi · 2026/27| # | Takım | O | G | B | M | A : Y | Av | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Club Brugge KV | 5 | 5 | 0 | 0 | 13 : 3 | +10 | 15lig ortalamasından 6,1 puan yüksek |
| 2 | Gent | 5 | 5 | 0 | 0 | 11 : 2 | +9 | 15lig ortalamasından 6,1 puan yüksek |
| 3 | Genk | 5 | 4 | 1 | 0 | 13 : 4 | +9 | 13lig ortalamasından 4,1 puan yüksek |
| 4 | Anderlecht | 5 | 4 | 1 | 0 | 10 : 2 | +8 | 13lig ortalamasından 4,1 puan yüksek |
| 5 | Charleroi | 5 | 4 | 0 | 1 | 15 : 8 | +7 | 12lig ortalamasından 3,1 puan yüksek |
| 6 | Union St. Gilloise | 5 | 3 | 2 | 0 | 14 : 3 | +11 | 11lig ortalamasından 2,1 puan yüksek |
| 7 | Standard Liege | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 : 4 | +5 | 11lig ortalamasından 2,1 puan yüksek |
| 8 | SK Beveren | 5 | 3 | 0 | 2 | 8 : 5 | +3 | 9lig ortalamasında |
| 9 | OH Leuven | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 : 8 | 0 | 8lig ortalamasından 0,9 puan düşük |
| 10 | Antwerp | 6 | 2 | 2 | 2 | 12 : 13 | -1 | 8lig ortalamasından 0,9 puan düşük |
| 11 | KVC Westerlo | 6 | 2 | 2 | 2 | 17 : 19 | -2 | 8lig ortalamasından 0,9 puan düşük |
| 12 | Lommel United | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 : 2 | +4 | 7lig ortalamasından 1,9 puan düşük |
| 13 | RAAL La Louvière | 6 | 2 | 1 | 3 | 10 : 9 | +1 | 7lig ortalamasından 1,9 puan düşük |
| 14 | KV Mechelen | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 : 11 | -3 | 7lig ortalamasından 1,9 puan düşük |
| 15 | Zulte Waregem | 5 | 2 | 0 | 3 | 8 : 8 | 0 | 6lig ortalamasından 2,9 puan düşük |
| 16 | St. Truiden | 5 | 1 | 1 | 3 | 6 : 8 | -2 | 4lig ortalamasından 4,9 puan düşük |
| 17 | Cercle Brugge | 5 | 1 | 1 | 3 | 6 : 10 | -4 | 4lig ortalamasından 4,9 puan düşük |
| 18 | Kortrijk | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 : 11 | -8 | 3lig ortalamasından 5,9 puan düşük |
Deplasman puan durumu
Belçika Ligi · 2026/27| # | Takım | O | G | B | M | A : Y | Av | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Union St. Gilloise | 5 | 5 | 0 | 0 | 15 : 4 | +11 | 15lig ortalamasından 9,1 puan yüksek |
| 2 | Charleroi | 6 | 5 | 0 | 1 | 11 : 5 | +6 | 15lig ortalamasından 9,1 puan yüksek |
| 3 | Club Brugge KV | 5 | 4 | 0 | 1 | 13 : 5 | +8 | 12lig ortalamasından 6,1 puan yüksek |
| 4 | Gent | 5 | 3 | 1 | 1 | 8 : 4 | +4 | 10lig ortalamasından 4,1 puan yüksek |
| 5 | Lommel United | 6 | 2 | 3 | 1 | 9 : 11 | -2 | 9lig ortalamasından 3,1 puan yüksek |
| 6 | KVC Westerlo | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 : 11 | -2 | 6lig ortalamasında |
| 7 | Anderlecht | 5 | 2 | 0 | 3 | 3 : 9 | -6 | 6lig ortalamasında |
| 8 | Cercle Brugge | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 : 12 | -4 | 5lig ortalamasından 0,9 puan düşük |
| 9 | KV Mechelen | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 : 9 | -4 | 5lig ortalamasından 0,9 puan düşük |
| 10 | Zulte Waregem | 5 | 1 | 2 | 2 | 4 : 8 | -4 | 5lig ortalamasından 0,9 puan düşük |
| 11 | St. Truiden | 5 | 1 | 1 | 3 | 12 : 13 | -1 | 4lig ortalamasından 1,9 puan düşük |
| 12 | Standard Liege | 5 | 1 | 1 | 3 | 9 : 12 | -3 | 4lig ortalamasından 1,9 puan düşük |
| 13 | OH Leuven | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 : 9 | -5 | 4lig ortalamasından 1,9 puan düşük |
| 14 | Antwerp | 5 | 1 | 0 | 4 | 6 : 11 | -5 | 3lig ortalamasından 2,9 puan düşük |
| 15 | Genk | 5 | 0 | 2 | 3 | 5 : 10 | -5 | 2lig ortalamasından 3,9 puan düşük |
| 16 | Kortrijk | 5 | 0 | 1 | 4 | 1 : 11 | -10 | 1lig ortalamasından 4,9 puan düşük |
| 17 | SK Beveren | 6 | 0 | 1 | 5 | 5 : 18 | -13 | 1lig ortalamasından 4,9 puan düşük |
| 18 | RAAL La Louvière | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 : 15 | -12 | 0lig ortalamasından 5,9 puan düşük |
Puan, iç saha ve deplasman maçlarında ayrı ayrı galibiyete 3, beraberliğe 1 puan verilerek hesaplanır; ligin resmi tablosundaki ceza ve tiebreak kuralları uygulanmaz.
Öne çıkan sayılar
bu sezon · ligler arası sıralama- Belçika Ligi: maç başına 3,23 gol atılıyor; sıralamaya giren 35 lig içinde 7. sırada, bu liglerin ortalaması 2,92 (bu sezon, 95 maç).
- Bu sezon Belçika Ligi maçlarında 2,5 üst yüzdesi %65,3 (95 maç). 35 ligin sıralamasında 4. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması %56,3.
- Bu sezon Belçika Ligi maçlarında KG Var yüzdesi %48,4 (95 maç). 35 ligin sıralamasında 29. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması %55,9.
Deplasmanda ilk sırada Union St. Gilloise var (15 puan, 5 maç).
İç sahada en iyi takım hangisi?
Club Brugge KV: iç sahada 5 maçta 15 puan (5 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet).
Deplasmanda en çok puan toplayan takım hangisi?
Union St. Gilloise: deplasmanda 5 maçta 15 puan (5 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet).
Bu sayfa ne anlatıyor?
Bu sekme, puan tablosunu ikiye böler: ev sahibi olunan maçlar ve deplasman maçları; böylece takımların iki ortamdaki performansı karşılaştırılabilir. Belçika Ligi için 2026/27 sezonunun özeti aşağıdaki tablolarda yer alıyor. İç sahada zirvede Club Brugge KV (15 puan). Rakip sahada en çok puanı Union St. Gilloise aldı: 15. İç saha 48, deplasman 30 galibiyetle tamamlandı. Ev sahibi avantajı, bir takımın iç saha puanının deplasman puanından ne kadar yüksek olduğuna bakılarak görülebilir. Değerler Belçika Ligi 2026/27 sezonunun 95 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 8 Kasım 2026; tablolar her gün yenilenir.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
