Suudi Arabistan · Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) · 2026/27
Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) İç Saha ve Deplasman Puan Durumu 2026/27
- 104 maç
- 3,03 gol / maç
- KG Var %53,8
- 2,5 üst %56,7
- 9,64 korner / maç
- 3,65 kart / maç
- Ev %40,4 · Dep. %33,7 galibiyet
· kart 103/104 · korner 103/104 · xG 103/104
Suudi Arabistan Ligi 2026/27'de iç sahada en çok puanı Al-Nassr topladı (18 puan; 6 maç), deplasmanda Al-Qadsiah (18 puan; 6 maç) (veri: 31 Ekim 2026).
Paylaş
İç saha puan durumu
Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) · 2026/27| # | Takım | O | G | B | M | A : Y | Av | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Al-Nassr | 6 | 6 | 0 | 0 | 16 : 5 | +11 | 18lig ortalamasından 9,5 puan yüksek |
| 2 | Al Hilal | 6 | 5 | 0 | 1 | 13 : 6 | +7 | 15lig ortalamasından 6,5 puan yüksek |
| 3 | Al Ittihad | 5 | 4 | 1 | 0 | 10 : 5 | +5 | 13lig ortalamasından 4,5 puan yüksek |
| 4 | Al-Ahli Jeddah | 4 | 4 | 0 | 0 | 16 : 2 | +14 | 12lig ortalamasından 3,5 puan yüksek |
| 5 | NEOM | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 : 6 | +5 | 12lig ortalamasından 3,5 puan yüksek |
| 6 | Al-Qadsiah | 6 | 3 | 1 | 2 | 13 : 11 | +2 | 10lig ortalamasından 1,5 puan yüksek |
| 7 | Al Shabab | 7 | 2 | 3 | 2 | 15 : 11 | +4 | 9lig ortalamasında |
| 8 | Al Khaleej | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 : 8 | 0 | 9lig ortalamasında |
| 9 | Al Kholood | 5 | 3 | 0 | 2 | 8 : 12 | -4 | 9lig ortalamasında |
| 10 | Al Riyadh | 5 | 3 | 0 | 2 | 5 : 11 | -6 | 9lig ortalamasında |
| 11 | Al Fayha | 6 | 2 | 2 | 2 | 12 : 12 | 0 | 8lig ortalamasında |
| 12 | Al Hazem | 6 | 1 | 3 | 2 | 7 : 8 | -1 | 6lig ortalamasından 2,5 puan düşük |
| 13 | Al Diriyah | 7 | 1 | 3 | 3 | 4 : 7 | -3 | 6lig ortalamasından 2,5 puan düşük |
| 14 | Al Ettifaq | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 : 13 | -5 | 5lig ortalamasından 3,5 puan düşük |
| 15 | Al-Faisaly FC | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 : 11 | -5 | 5lig ortalamasından 3,5 puan düşük |
| 16 | Al Taawoun | 6 | 0 | 4 | 2 | 1 : 8 | -7 | 4lig ortalamasından 4,5 puan düşük |
| 17 | Abha | 5 | 0 | 2 | 3 | 3 : 6 | -3 | 2lig ortalamasından 6,5 puan düşük |
| 18 | Al Fateh | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 : 13 | -9 | 1lig ortalamasından 7,5 puan düşük |
Deplasman puan durumu
Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) · 2026/27| # | Takım | O | G | B | M | A : Y | Av | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Al-Qadsiah | 6 | 6 | 0 | 0 | 19 : 1 | +18 | 18lig ortalamasından 10,7 puan yüksek |
| 2 | Al Hilal | 5 | 5 | 0 | 0 | 19 : 3 | +16 | 15lig ortalamasından 7,7 puan yüksek |
| 3 | Al Ettifaq | 6 | 4 | 2 | 0 | 10 : 4 | +6 | 14lig ortalamasından 6,7 puan yüksek |
| 4 | Al Ittihad | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 : 6 | +5 | 11lig ortalamasından 3,7 puan yüksek |
| 5 | Al-Nassr | 5 | 3 | 1 | 1 | 12 : 6 | +6 | 10lig ortalamasından 2,7 puan yüksek |
| 6 | NEOM | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 : 4 | +3 | 10lig ortalamasından 2,7 puan yüksek |
| 7 | Al Diriyah | 5 | 3 | 0 | 2 | 6 : 6 | 0 | 9lig ortalamasından 1,7 puan yüksek |
| 8 | Al-Ahli Jeddah | 7 | 3 | 0 | 4 | 12 : 17 | -5 | 9lig ortalamasından 1,7 puan yüksek |
| 9 | Al Khaleej | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 : 11 | -5 | 6lig ortalamasından 1,3 puan düşük |
| 10 | Al Shabab | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 : 4 | +1 | 5lig ortalamasından 2,3 puan düşük |
| 11 | Al-Faisaly FC | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 : 13 | -6 | 5lig ortalamasından 2,3 puan düşük |
| 12 | Al Fateh | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 : 12 | -6 | 5lig ortalamasından 2,3 puan düşük |
| 13 | Al Hazem | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 : 12 | -5 | 4lig ortalamasından 3,3 puan düşük |
| 14 | Al Fayha | 6 | 0 | 3 | 3 | 4 : 8 | -4 | 3lig ortalamasından 4,3 puan düşük |
| 15 | Al Kholood | 6 | 0 | 3 | 3 | 9 : 14 | -5 | 3lig ortalamasından 4,3 puan düşük |
| 16 | Al Riyadh | 6 | 0 | 3 | 3 | 6 : 14 | -8 | 3lig ortalamasından 4,3 puan düşük |
| 17 | Al Taawoun | 6 | 0 | 1 | 5 | 5 : 12 | -7 | 1lig ortalamasından 6,3 puan düşük |
| 18 | Abha | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 : 13 | -9 | 1lig ortalamasından 6,3 puan düşük |
Puan, iç saha ve deplasman maçlarında ayrı ayrı galibiyete 3, beraberliğe 1 puan verilerek hesaplanır; ligin resmi tablosundaki ceza ve tiebreak kuralları uygulanmaz.
Öne çıkan sayılar
bu sezon · ligler arası sıralama- Bu sezon Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) maçlarında maç başına 3,03 gol atılıyor (104 maç). 35 ligin sıralamasında 11. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması 2,92.
- 2,5 üst yüzdesi %56,7 ile Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig), sıralamadaki 35 lig arasında 17. sırada. Bu liglerin ortalaması %56,3; hesap bu sezonki 104 maçtan.
- Bu sezon Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) maçlarında KG Var yüzdesi %53,8 (104 maç). 35 ligin sıralamasında 25. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması %55,9.
Deplasmanda ilk sırada Al-Qadsiah var (18 puan, 6 maç).
İç sahada en iyi takım hangisi?
Al-Nassr: iç sahada 6 maçta 18 puan (6 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet).
Deplasmanda en çok puan toplayan takım hangisi?
Al-Qadsiah: deplasmanda 6 maçta 18 puan (6 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet).
Bu sayfa ne anlatıyor?
Bu sekme, puan tablosunu ikiye böler: ev sahibi olunan maçlar ve deplasman maçları; böylece takımların iki ortamdaki performansı karşılaştırılabilir. Suudi Arabistan Ligi için 2026/27 sezonunun özeti aşağıdaki tablolarda yer alıyor. İç sahada zirvede Al-Nassr (18 puan). Deplasman tablosunun lideri Al-Qadsiah (18 puan). Ev sahibi galibiyetleri 42, deplasman galibiyetleri 35. Puanlar iç saha ve deplasman maçları için ayrı hesaplandığından, iki tablonun toplamı ligin resmi puan durumuyla küçük farklar gösterebilir. Değerler Suudi Arabistan Ligi 2026/27 sezonunun 104 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 31 Ekim 2026; tablolar her gün yenilenir.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
