Polonya · Polonya Ligi (Ekstraklasa) · 2026/27
Polonya Ligi (Ekstraklasa) İç Saha ve Deplasman Puan Durumu 2026/27
- 121 maç
- 2,97 gol / maç
- KG Var %65,3
- 2,5 üst %61,2
- 10,19 korner / maç
- 3,93 kart / maç
- Ev %49,6 · Dep. %28,1 galibiyet
Polonya Ligi 2026/27'de iç sahada en çok puanı Wisla Krakow topladı (21 puan; 7 maç), deplasmanda Gornik Zabrze (17 puan; 7 maç) (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
İç saha puan durumu
Polonya Ligi (Ekstraklasa) · 2026/27| # | Takım | O | G | B | M | A : Y | Av | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wisla Krakow | 7 | 7 | 0 | 0 | 14 : 5 | +9 | 21lig ortalamasından 9,5 puan yüksek |
| 2 | Lech Poznan | 7 | 6 | 1 | 0 | 20 : 4 | +16 | 19lig ortalamasından 7,5 puan yüksek |
| 3 | Zaglebie Lubin | 7 | 5 | 1 | 1 | 8 : 4 | +4 | 16lig ortalamasından 4,5 puan yüksek |
| 4 | GKS Katowice | 6 | 5 | 0 | 1 | 16 : 7 | +9 | 15lig ortalamasından 3,5 puan yüksek |
| 5 | Pogon Szczecin | 7 | 4 | 2 | 1 | 14 : 8 | +6 | 14lig ortalamasından 2,5 puan yüksek |
| 6 | Gornik Zabrze | 7 | 4 | 2 | 1 | 11 : 8 | +3 | 14lig ortalamasından 2,5 puan yüksek |
| 7 | Piast Gliwice | 7 | 4 | 1 | 2 | 17 : 12 | +5 | 13lig ortalamasından 1,5 puan yüksek |
| 8 | Legia Warszawa | 6 | 3 | 2 | 1 | 13 : 5 | +8 | 11lig ortalamasında |
| 9 | Motor Lublin | 8 | 3 | 2 | 3 | 12 : 13 | -1 | 11lig ortalamasında |
| 10 | Cracovia Krakow | 7 | 3 | 1 | 3 | 10 : 10 | 0 | 10lig ortalamasından 1,5 puan düşük |
| 11 | Radomiak Radom | 7 | 3 | 1 | 3 | 10 : 11 | -1 | 10lig ortalamasından 1,5 puan düşük |
| 12 | Slask Wroclaw | 7 | 2 | 3 | 2 | 9 : 10 | -1 | 9lig ortalamasından 2,5 puan düşük |
| 13 | Korona Kielce | 7 | 2 | 3 | 2 | 7 : 9 | -2 | 9lig ortalamasından 2,5 puan düşük |
| 14 | Jagiellonia | 6 | 3 | 0 | 3 | 6 : 9 | -3 | 9lig ortalamasından 2,5 puan düşük |
| 15 | Widzew Łódź | 8 | 1 | 5 | 2 | 11 : 10 | +1 | 8lig ortalamasından 3,5 puan düşük |
| 16 | Wisla Plock | 5 | 2 | 2 | 1 | 6 : 5 | +1 | 8lig ortalamasından 3,5 puan düşük |
| 17 | Raków Częstochowa | 7 | 2 | 0 | 5 | 12 : 18 | -6 | 6lig ortalamasından 5,5 puan düşük |
| 18 | Wieczysta Kraków | 5 | 1 | 1 | 3 | 7 : 8 | -1 | 4lig ortalamasından 7,5 puan düşük |
Deplasman puan durumu
Polonya Ligi (Ekstraklasa) · 2026/27| # | Takım | O | G | B | M | A : Y | Av | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gornik Zabrze | 7 | 5 | 2 | 0 | 12 : 4 | +8 | 17lig ortalamasından 9,8 puan yüksek |
| 2 | Legia Warszawa | 7 | 3 | 4 | 0 | 10 : 6 | +4 | 13lig ortalamasından 5,8 puan yüksek |
| 3 | Lech Poznan | 5 | 4 | 0 | 1 | 12 : 7 | +5 | 12lig ortalamasından 4,8 puan yüksek |
| 4 | Pogon Szczecin | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 : 7 | -1 | 10lig ortalamasından 2,8 puan yüksek |
| 5 | Jagiellonia | 6 | 3 | 0 | 3 | 11 : 9 | +2 | 9lig ortalamasından 1,8 puan yüksek |
| 6 | Piast Gliwice | 7 | 2 | 3 | 2 | 7 : 8 | -1 | 9lig ortalamasından 1,8 puan yüksek |
| 7 | Korona Kielce | 7 | 3 | 0 | 4 | 7 : 12 | -5 | 9lig ortalamasından 1,8 puan yüksek |
| 8 | Motor Lublin | 6 | 2 | 2 | 2 | 10 : 11 | -1 | 8lig ortalamasından 0,8 puan yüksek |
| 9 | Wisla Plock | 8 | 2 | 1 | 5 | 8 : 16 | -8 | 7lig ortalamasında |
| 10 | Widzew Łódź | 6 | 1 | 3 | 2 | 9 : 9 | 0 | 6lig ortalamasından 1,2 puan düşük |
| 11 | GKS Katowice | 7 | 2 | 0 | 5 | 9 : 12 | -3 | 6lig ortalamasından 1,2 puan düşük |
| 12 | Zaglebie Lubin | 6 | 1 | 3 | 2 | 8 : 11 | -3 | 6lig ortalamasından 1,2 puan düşük |
| 13 | Wieczysta Kraków | 9 | 1 | 1 | 7 | 11 : 20 | -9 | 4lig ortalamasından 3,2 puan düşük |
| 14 | Radomiak Radom | 7 | 1 | 1 | 5 | 7 : 18 | -11 | 4lig ortalamasından 3,2 puan düşük |
| 15 | Raków Częstochowa | 6 | 1 | 0 | 5 | 7 : 11 | -4 | 3lig ortalamasından 4,2 puan düşük |
| 16 | Wisla Krakow | 7 | 0 | 3 | 4 | 8 : 14 | -6 | 3lig ortalamasından 4,2 puan düşük |
| 17 | Cracovia Krakow | 7 | 0 | 2 | 5 | 6 : 13 | -7 | 2lig ortalamasından 5,2 puan düşük |
| 18 | Slask Wroclaw | 7 | 0 | 1 | 6 | 8 : 15 | -7 | 1lig ortalamasından 6,2 puan düşük |
Puan, iç saha ve deplasman maçlarında ayrı ayrı galibiyete 3, beraberliğe 1 puan verilerek hesaplanır; ligin resmi tablosundaki ceza ve tiebreak kuralları uygulanmaz.
Öne çıkan sayılar
bu sezon · ligler arası sıralama- Polonya Ligi (Ekstraklasa): maç başına 2,97 gol atılıyor; sıralamaya giren 35 lig içinde 15. sırada, bu liglerin ortalaması 2,92 (bu sezon, 121 maç).
- Bu sezon Polonya Ligi (Ekstraklasa) maçlarında 2,5 üst yüzdesi %61,2 (121 maç). 35 ligin sıralamasında 10. sırada; sıralamadaki liglerin ortalaması %56,3.
- Polonya Ligi (Ekstraklasa): KG Var yüzdesi %65,3; sıralamaya giren 35 lig içinde 3. sırada, bu liglerin ortalaması %55,9 (bu sezon, 121 maç).
Deplasmanda ilk sırada Gornik Zabrze var (17 puan, 7 maç).
İç sahada en iyi takım hangisi?
Wisla Krakow: iç sahada 7 maçta 21 puan (7 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet).
Deplasmanda en çok puan toplayan takım hangisi?
Gornik Zabrze: deplasmanda 7 maçta 17 puan (5 galibiyet, 2 beraberlik, 0 mağlubiyet).
Bu sayfa ne anlatıyor?
Bu sekme, puan tablosunu ikiye böler: ev sahibi olunan maçlar ve deplasman maçları; böylece takımların iki ortamdaki performansı karşılaştırılabilir. Aşağıdaki tablolar Polonya Ligi 2026/27 sezonunu kapsar; bugüne kadar 121 maç oynandı. İç sahada zirvede Wisla Krakow (21 puan). Deplasman tablosunun lideri Gornik Zabrze (17 puan). Bu sezon ev sahipleri 60, deplasman takımları 34 galibiyet aldı. Puanlar iç saha ve deplasman maçları için ayrı hesaplandığından, iki tablonun toplamı ligin resmi puan durumuyla küçük farklar gösterebilir. Değerler Polonya Ligi 2026/27 sezonunun 121 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 8 Kasım 2026; tablolar her gün yenilenir.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
