İstatistikler

Suudi Arabistan · Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) · 2026/27

Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) xG ve Topla Oynama 2026/27

· kart 103/104 · korner 103/104 · xG 103/104

Suudi Arabistan Ligi 2026/27'de xG farkında 1. Al Hilal (+2,42); en çok xG üreten Al Hilal: 11 maçta 37,8 xG (maç başı 3,44); gol beklentisinin en çok üstünde gol atan Al-Nassr (+6,2) (veri: 31 Ekim 2026).

Paylaş
WhatsApp X Görseli indir

Suudi Arabistan Ligi xG tablosu ve topla oynama

xG verisi olan maç yüzdesi %99,0 · en az 5 maç oynamış takımlar

Bu tablo nasıl okunur?

Ürettiği pozisyon − Verdiği pozisyon = Fark. Tablo farka göre sıralı: en çok pozisyon üreten değil, rakibine göre en üstün olan 1.

Örnek: Al Hilal hem en çok pozisyonu üretiyor (3,44) hem rakibine az veriyor (1,02); fark +2,42 ile 1. sırada.

Şans: aldığı puan, pozisyonlarına göre beklenenden fazla mı az mı? Artı = beklenenden fazla puan (şanslı), eksi = az (şanssız).

Pozisyon değeri xG ile ölçülür: bir şutun gol olma ihtimali. Başka bir sütuna göre sıralamak için başlığına dokunun.

#Takım
1Al Hilal 3,44 1,02 +2,42 +2,8
2Al-Qadsiah 2,60 1,19 +1,41 +2,5
3Al-Ahli Jeddah 2,8310/11 maç 1,57 +1,26 –
4Al-Nassr 1,98 0,92 +1,06 +5,8
5Al Ittihad 2,04 1,44 +0,60 +5,1
6Al Shabab 1,87 1,52 +0,35 −3,7
7NEOM 1,30 1,10 +0,20 +3,3
8Al Diriyah 1,4011/12 maç 1,44 −0,04 –
9Al Kholood 1,91 1,95 −0,04 −4,1
10Al Ettifaq 1,34 1,58 −0,24 +4,0
11Al Khaleej 1,15 1,52 −0,37 +0,9
12Al-Faisaly FC 1,13 1,72 −0,59 −2,4
13Abha 0,81 1,47 −0,66 −6,9
14Al Taawoun 1,15 1,85 −0,70 −7,4
15Al Riyadh 0,96 1,90 −0,94 +1,3
16Al Hazem 1,18 2,17 −0,99 −1,8
17Al Fateh 1,09 2,15 −1,06 −4,0
18Al Fayha 0,91 2,14 −1,23 +1,6
Diğer istatistikler: maç, toplam xG, gol − xG, beklenen puan, topla oynama, şut, pas
TakımMaçToplam xGGol − xGBeklenen puan (xPTS)Topla oynamaŞut (isabetli) / maçPas isabeti
Al Hilal11 37,811/11−5,8 27,2 %56,9 19,9 (6,9)%87,77/11 maç
Al-Qadsiah12 31,312/12+0,8 25,5 %58,5 15,8 (6,9)%85,97/12 maç
Al-Ahli Jeddah11 28,310/11– – %53,310/11 maç 14,9 (6,5)%84,34/11 maç
Al-Nassr11 21,811/11+6,2 22,2 %55,6 15,9 (6,4)%87,01/11 maç
Al Ittihad11 22,511/11−1,5 18,9 %53,2 14,8 (5,2)%86,65/11 maç
Al Shabab11 20,611/11−0,6 17,7 %50,9 14,6 (5,4)%83,65/11 maç
NEOM12 15,712/12+2,3 18,7 %53,9 12,8 (4,0)%85,86/12 maç
Al Diriyah12 15,511/12– – %47,711/12 maç 12,6 (3,2)%85,05/12 maç
Al Kholood11 21,011/11−4,0 16,1 %47,6 12,6 (4,4)%84,47/11 maç
Al Ettifaq12 16,112/12+1,9 15,0 %53,5 13,6 (5,3)%86,05/12 maç
Al Khaleej12 13,812/12+0,2 14,1 %48,7 9,9 (3,3)%84,65/12 maç
Al-Faisaly FC12 13,512/12−0,5 12,4 %48,2 9,5 (3,3)%84,56/12 maç
Abha11 9,011/11−2,0 9,9 %45,6 9,4 (3,2)%82,05/11 maç
Al Taawoun12 13,812/12−7,8 12,4 %49,8 12,4 (3,1)%86,05/12 maç
Al Riyadh11 10,611/11+0,4 10,7 %42,3 12,3 (3,2)%79,01/11 maç
Al Hazem12 14,112/12−0,1 11,8 %45,4 9,9 (3,4)–
Al Fateh12 13,112/12−3,1 10,0 %43,4 11,3 (4,1)%82,67/12 maç
Al Fayha12 10,912/12+5,1 9,4 %46,0 11,4 (3,8)%85,77/12 maç

En şanslı 3 takım

  1. Al-Nassr +5,8 puan
  2. Al Ittihad +5,1 puan
  3. Al Ettifaq +4,0 puan

En şanssız 3 takım

  1. Al Taawoun −7,4 puan
  2. Abha −6,9 puan
  3. Al Kholood −4,1 puan

Puan − xPTS: takımın aldığı puan ile maçlarındaki xG'ye göre beklenen puan (xPTS) arasındaki fark. Artı: beklenenden fazla puan.

xG değerleri veri sağlayıcımızın maç istatistiğidir; toplam, verisi olan maçların toplamıdır. Ortalamalar yalnız verisi olan maçlardan hesaplanır; "6/7 maç" notu verisi olan maç sayısını gösterir.

xG gol beklentisiGol − xG artı: beklentinin üstünde gol, eksi: altındaTopla oynama maç başına ortalama top yüzdesi

Maç başına en yüksek xG'yi Al Hilal üretti (3,44).

Topla en çok oynayan takım Al-Qadsiah (maç başına %58,5).

Suudi Arabistan Ligi'nde en yüksek xG üreten takım hangisi?

Al Hilal: maç başına 3,44 xG, 11 maçta toplam 37,8 xG.

Suudi Arabistan Ligi'nde topla en çok oynayan takım hangisi?

Al-Qadsiah: maç başına ortalama %58,5 topla oynama (12 maç).

Bu sayfa ne anlatıyor?

XG (gol beklentisi), bir takımın attığı şutların gol olma olasılıklarının toplamıdır; 1,0 xG o şutlardan ortalama bir gol beklendiği anlamına gelir. Bu sayfadaki veriler Suudi Arabistan Ligi 2026/27 sezonunda oynanan 104 maçtan derlenir. Takımların maç başı xG ortalaması 1,60. Takımların maç başı xG değeri 0,81 (Abha) ile 3,44 (Al Hilal) arasında. Topla en çok oynayan takım Al-Qadsiah (%58,5), en az oynayan Al Riyadh (%42,3). Attığı gol ile xG arasındaki fark en yüksek takım Al-Nassr (+6,2). Gol − xG sütunu, takımın attığı golün gol beklentisinin ne kadar üstünde ya da altında kaldığını gösterir; artı değer beklentinin üstünde gol demektir. Takım sıralamalarına bu sezon en az 5 maç oynamış takımlar girer; veri: 31 Ekim 2026. Sayılar yalnız betimleme amaçlıdır.

Ligler karşılaştırması

  1. En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
  2. En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
  3. En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
  4. En Çok Gol Olan Ligler
  5. En Az Gol Olan Ligler
  6. En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
  7. İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
  8. En Çok Korner Çıkan Ligler
  9. En Çok Kart Çıkan Ligler
  10. İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
  11. Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
  12. En Çok Beraberlik Olan Ligler
  13. Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
  14. İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
  15. xG Ortalaması En Yüksek Ligler
  16. En Çok Penaltı Olan Ligler
  17. En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
  18. İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
  19. En Çok 0-0 Biten Ligler
  20. Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
  21. En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
  22. En Çok Şut Çekilen Ligler
  23. En Çok Faul Yapılan Ligler

Diğer ligler