İstatistikler

İngiltere · Championship · 2026/27

Championship xG ve Topla Oynama 2026/27

Championship 2026/27'de xG farkında 1. Middlesbrough (+1,12); en çok xG üreten Middlesbrough: 15 maçta 31,5 xG (maç başı 2,10); gol beklentisinin en çok üstünde gol atan Stoke City (+8,8) (veri: 8 Kasım 2026).

Paylaş
WhatsApp X Görseli indir

Championship xG tablosu ve topla oynama

xG verisi olan maç yüzdesi %100,0 · en az 5 maç oynamış takımlar

Bu tablo nasıl okunur?

Ürettiği pozisyon − Verdiği pozisyon = Fark. Tablo farka göre sıralı: en çok pozisyon üreten değil, rakibine göre en üstün olan 1.

Örnek: Middlesbrough hem en çok pozisyonu üretiyor (2,10) hem rakibine az veriyor (0,98); fark +1,12 ile 1. sırada.

Şans: aldığı puan, pozisyonlarına göre beklenenden fazla mı az mı? Artı = beklenenden fazla puan (şanslı), eksi = az (şanssız).

Pozisyon değeri xG ile ölçülür: bir şutun gol olma ihtimali. Başka bir sütuna göre sıralamak için başlığına dokunun.

#Takım
1Middlesbrough 2,10 0,98 +1,12 −1,4
2Wolves 1,76 0,96 +0,80 −0,4
3West Ham 2,05 1,26 +0,79 −3,6
4QPR 1,61 1,09 +0,52 −1,4
5Birmingham 1,80 1,35 +0,45 +4,2
6Southampton 1,74 1,36 +0,38 +3,6
7Millwall 1,80 1,43 +0,37 −5,7
8Cardiff 1,96 1,65 +0,31 −4,9
9Swansea 1,61 1,40 +0,21 +3,3
10West Brom 1,60 1,39 +0,21 +5,8
11Norwich 1,65 1,51 +0,14 −0,8
12Bristol City 1,45 1,51 −0,06 −3,0
13Wrexham 1,17 1,23 −0,06 −2,5
14Portsmouth 1,20 1,27 −0,07 +2,0
15Sheffield Utd 1,21 1,37 −0,16 +3,0
16Lincoln 1,29 1,46 −0,17 −4,8
17Preston 1,20 1,60 −0,40 −8,9
18Burnley 1,35 1,77 −0,42 −7,1
19Stoke City 1,01 1,44 −0,43 +11,4
20Charlton 0,98 1,52 −0,54 +1,3
21Bolton 1,34 1,95 −0,61 +0,9
22Blackburn 1,02 1,74 −0,72 +6,5
23Watford 0,98 1,79 −0,81 +1,8
24Derby 1,07 1,92 −0,85 −5,0
Diğer istatistikler: maç, toplam xG, gol − xG, beklenen puan, topla oynama, şut, pas
TakımMaçToplam xGGol − xGBeklenen puan (xPTS)Topla oynamaŞut (isabetli) / maçPas isabeti
Middlesbrough15 31,515/15−1,5 30,4 %60,7 19,1 (6,1)%86,68/15 maç
Wolves15 26,415/15−0,4 28,4 %54,7 16,9 (4,5)%83,36/15 maç
West Ham15 30,715/15+6,3 26,6 %57,8 17,3 (6,5)%85,68/15 maç
QPR15 24,115/15−0,1 25,4 %49,9 15,3 (4,9)%84,38/15 maç
Birmingham15 27,115/15+0,9 24,8 %51,2 14,3 (5,1)%70,58/15 maç
Southampton15 26,215/15+2,8 24,4 %57,1 15,6 (5,0)%87,08/15 maç
Millwall15 27,015/15−4,0 23,7 %48,5 13,9 (4,0)%72,77/15 maç
Cardiff15 29,415/15−2,4 22,9 %59,9 16,7 (6,3)%85,18/15 maç
Swansea15 24,115/15−2,1 22,7 %58,3 11,9 (4,5)%82,58/15 maç
West Brom15 24,015/15−1,0 22,2 %55,5 12,9 (3,9)%84,97/15 maç
Norwich15 24,815/15+7,2 21,8 %52,8 14,7 (5,3)%79,08/15 maç
Bristol City15 21,815/15−5,8 21,0 %45,1 13,0 (4,3)%75,17/15 maç
Wrexham15 17,515/15+0,5 20,5 %48,3 11,9 (3,4)%80,98/15 maç
Portsmouth15 18,015/15+2,0 20,0 %50,9 13,3 (3,6)%76,47/15 maç
Sheffield Utd15 18,215/15+2,9 19,0 %45,5 11,5 (4,1)%69,48/15 maç
Lincoln15 19,315/15−4,3 19,8 %37,6 12,3 (3,1)%67,98/15 maç
Preston15 18,015/15−5,0 16,9 %39,1 11,7 (2,4)%74,58/15 maç
Burnley15 20,315/15+1,7 17,1 %46,8 13,5 (4,2)%82,97/15 maç
Stoke City15 15,215/15+8,8 17,6 %46,3 11,3 (3,6)%77,98/15 maç
Charlton15 14,715/15−1,7 15,7 %43,3 10,0 (2,7)%74,58/15 maç
Bolton15 20,215/15−0,2 16,1 %51,3 14,1 (4,7)%78,98/15 maç
Blackburn15 15,315/15+6,7 14,5 %47,0 10,9 (3,7)%80,77/15 maç
Watford15 14,715/15−1,7 13,2 %45,1 12,1 (3,7)%79,07/15 maç
Derby15 16,015/15−2,0 15,0 %47,2 11,9 (3,8)%78,17/15 maç

En şanslı 3 takım

  1. Stoke City +11,4 puan
  2. Blackburn +6,5 puan
  3. West Brom +5,8 puan

En şanssız 3 takım

  1. Preston −8,9 puan
  2. Burnley −7,1 puan
  3. Millwall −5,7 puan

Puan − xPTS: takımın aldığı puan ile maçlarındaki xG'ye göre beklenen puan (xPTS) arasındaki fark. Artı: beklenenden fazla puan.

xG değerleri veri sağlayıcımızın maç istatistiğidir; toplam, verisi olan maçların toplamıdır. Ortalamalar yalnız verisi olan maçlardan hesaplanır; "6/7 maç" notu verisi olan maç sayısını gösterir.

xG gol beklentisiGol − xG artı: beklentinin üstünde gol, eksi: altındaTopla oynama maç başına ortalama top yüzdesi

Maç başına en yüksek xG'yi Middlesbrough üretti (2,10).

Topla en çok oynayan takım Middlesbrough (maç başına %60,7).

Championship'te en yüksek xG üreten takım hangisi?

Middlesbrough: maç başına 2,10 xG, 15 maçta toplam 31,5 xG.

Championship'te topla en çok oynayan takım hangisi?

Middlesbrough: maç başına ortalama %60,7 topla oynama (15 maç).

Bu sayfa ne anlatıyor?

XG (gol beklentisi), bir takımın attığı şutların gol olma olasılıklarının toplamıdır; 1,0 xG o şutlardan ortalama bir gol beklendiği anlamına gelir. Championship için 2026/27 sezonunun özeti aşağıdaki tablolarda yer alıyor. Takımların maç başı xG ortalaması 1,46. Maç başı xG en yüksek takım Middlesbrough (2,10), en düşük takım Watford (0,98). Topla oynama yüzdesi %37,6 (Lincoln) ile %60,7 (Middlesbrough) arasında değişiyor. Gol beklentisinin en çok üstünde gol atan takım Stoke City (+8,8). Gol − xG sütunu, takımın attığı golün gol beklentisinin ne kadar üstünde ya da altında kaldığını gösterir; artı değer beklentinin üstünde gol demektir. Değerler Championship 2026/27 sezonunun 180 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 8 Kasım 2026; tablolar her gün yenilenir.

Ligler karşılaştırması

  1. En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
  2. En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
  3. En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
  4. En Çok Gol Olan Ligler
  5. En Az Gol Olan Ligler
  6. En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
  7. İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
  8. En Çok Korner Çıkan Ligler
  9. En Çok Kart Çıkan Ligler
  10. İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
  11. Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
  12. En Çok Beraberlik Olan Ligler
  13. Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
  14. İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
  15. xG Ortalaması En Yüksek Ligler
  16. En Çok Penaltı Olan Ligler
  17. En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
  18. İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
  19. En Çok 0-0 Biten Ligler
  20. Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
  21. En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
  22. En Çok Şut Çekilen Ligler
  23. En Çok Faul Yapılan Ligler

Diğer ligler