Portekiz · Portekiz Ligi · 2026/27
Portekiz Ligi xG ve Topla Oynama 2026/27
- 91 maç
- 2,66 gol / maç
- KG Var %46,2
- 2,5 üst %53,8
- 8,80 korner / maç
- 4,59 kart / maç
- Ev %40,7 · Dep. %38,5 galibiyet
· xG 90/91
Portekiz Ligi 2026/27'de xG farkında 1. Benfica (+1,55); en çok xG üreten Benfica: 10 maçta 22,7 xG (maç başı 2,27); gol beklentisinin en çok üstünde gol atan Moreirense (+5,3) (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
Portekiz Ligi xG tablosu ve topla oynama
xG verisi olan maç yüzdesi %98,9 · en az 5 maç oynamış takımlarBu tablo nasıl okunur?
Ürettiği pozisyon − Verdiği pozisyon = Fark. Tablo farka göre sıralı: en çok pozisyon üreten değil, rakibine göre en üstün olan 1.
Örnek: Benfica hem en çok pozisyonu üretiyor (2,27) hem rakibine az veriyor (0,72); fark +1,55 ile 1. sırada.
Şans: aldığı puan, pozisyonlarına göre beklenenden fazla mı az mı? Artı = beklenenden fazla puan (şanslı), eksi = az (şanssız).
Pozisyon değeri xG ile ölçülür: bir şutun gol olma ihtimali. Başka bir sütuna göre sıralamak için başlığına dokunun.
| # | Takım | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Benfica | 2,27 | 0,72 | +1,55 | +2,4 |
| 2 | FC Porto | 2,23 | 0,82 | +1,41 | +7,9 |
| 3 | Sporting CP | 1,909/10 maç | 0,82 | +1,08 | – |
| 4 | Vitória SC | 1,56 | 0,96 | +0,60 | −8,3 |
| 5 | SC Braga | 1,32 | 0,73 | +0,59 | −3,9 |
| 6 | Santa Clara | 1,29 | 0,93 | +0,36 | +4,4 |
| 7 | Gil Vicente | 1,21 | 0,94 | +0,27 | −0,7 |
| 8 | Estrela | 1,299/10 maç | 1,23 | +0,06 | – |
| 9 | Arouca | 1,16 | 1,16 | 0,00 | +4,6 |
| 10 | Alverca | 1,39 | 1,64 | −0,25 | −0,6 |
| 11 | Famalicao | 0,92 | 1,26 | −0,34 | +0,1 |
| 12 | Maritimo | 0,96 | 1,42 | −0,46 | −2,7 |
| 13 | Academico Viseu | 1,15 | 1,68 | −0,53 | +9,5 |
| 14 | Estoril | 1,01 | 1,65 | −0,64 | −8,2 |
| 15 | Nacional | 1,01 | 1,76 | −0,75 | −2,8 |
| 16 | Moreirense | 0,78 | 1,63 | −0,85 | +5,6 |
| 17 | Casa Pia | 0,81 | 1,74 | −0,93 | −1,7 |
| 18 | Rio Ave | 0,73 | 1,73 | −1,00 | −0,6 |
Diğer istatistikler: maç, toplam xG, gol − xG, beklenen puan, topla oynama, şut, pas
| Takım | Maç | Toplam xG | Gol − xG | Beklenen puan (xPTS) | Topla oynama | Şut (isabetli) / maç | Pas isabeti |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benfica | 10 | 22,710/10 | +4,3 | 22,6 | %63,4 | 18,6 (6,2) | %87,77/10 maç |
| FC Porto | 10 | 22,310/10 | +2,8 | 22,1 | %56,3 | 16,6 (6,7) | %85,67/10 maç |
| Sporting CP | 10 | 17,19/10 | – | – | %59,8 | 15,4 (5,9) | %89,26/10 maç |
| Vitória SC | 10 | 15,610/10 | −5,6 | 17,3 | %53,8 | 16,9 (4,3) | %82,37/10 maç |
| SC Braga | 10 | 13,210/10 | −1,2 | 17,9 | %59,8 | 14,3 (4,2) | %85,07/10 maç |
| Santa Clara | 10 | 12,910/10 | +2,1 | 16,6 | %46,5 | 13,0 (3,9) | %77,67/10 maç |
| Gil Vicente | 10 | 12,110/10 | −4,1 | 15,7 | %51,1 | 12,7 (3,3) | %86,26/10 maç |
| Estrela | 10 | 11,69/10 | – | – | %52,0 | 13,1 (4,0) | %81,84/10 maç |
| Arouca | 11 | 12,711/11 | +0,3 | 15,4 | %52,0 | 10,9 (3,8) | %85,17/11 maç |
| Alverca | 10 | 13,910/10 | −0,9 | 11,6 | %40,4 | 11,5 (3,8) | %79,37/10 maç |
| Famalicao | 11 | 10,111/11 | +4,9 | 12,9 | %52,6 | 10,0 (3,4) | %84,77/11 maç |
| Maritimo | 10 | 9,610/10 | −0,6 | 10,7 | %45,2 | 10,7 (3,4) | %79,97/10 maç |
| Academico Viseu | 10 | 11,510/10 | +3,5 | 10,5 | %45,3 | 10,2 (3,6) | %81,76/10 maç |
| Estoril | 10 | 10,110/10 | −5,1 | 10,2 | %46,2 | 13,7 (4,7) | %80,08/10 maç |
| Nacional | 10 | 10,110/10 | −0,1 | 9,8 | %46,6 | 10,0 (3,0) | %79,68/10 maç |
| Moreirense | 10 | 7,810/10 | +5,3 | 8,4 | %38,3 | 8,7 (3,0) | %74,08/10 maç |
| Casa Pia | 10 | 8,110/10 | −3,1 | 8,7 | %43,3 | 9,9 (2,7) | %76,37/10 maç |
| Rio Ave | 10 | 7,310/10 | +1,7 | 7,6 | %47,0 | 8,0 (3,2) | %82,06/10 maç |
En şanslı 3 takım
- Academico Viseu +9,5 puan
- FC Porto +7,9 puan
- Moreirense +5,6 puan
En şanssız 3 takım
- Vitória SC −8,3 puan
- Estoril −8,2 puan
- SC Braga −3,9 puan
Puan − xPTS: takımın aldığı puan ile maçlarındaki xG'ye göre beklenen puan (xPTS) arasındaki fark. Artı: beklenenden fazla puan.
xG değerleri veri sağlayıcımızın maç istatistiğidir; toplam, verisi olan maçların toplamıdır. Ortalamalar yalnız verisi olan maçlardan hesaplanır; "6/7 maç" notu verisi olan maç sayısını gösterir.
xG gol beklentisiGol − xG artı: beklentinin üstünde gol, eksi: altındaTopla oynama maç başına ortalama top yüzdesi
Maç başına en yüksek xG'yi Benfica üretti (2,27).
Topla en çok oynayan takım Benfica (maç başına %63,4).
Portekiz Ligi'nde en yüksek xG üreten takım hangisi?
Benfica: maç başına 2,27 xG, 10 maçta toplam 22,7 xG.
Portekiz Ligi'nde topla en çok oynayan takım hangisi?
Benfica: maç başına ortalama %63,4 topla oynama (10 maç).
Bu sayfa ne anlatıyor?
XG (gol beklentisi), bir takımın attığı şutların gol olma olasılıklarının toplamıdır; 1,0 xG o şutlardan ortalama bir gol beklendiği anlamına gelir. Portekiz Ligi için 2026/27 sezonunun özeti aşağıdaki tablolarda yer alıyor. Takımların maç başı xG ortalaması 1,27. Takımların maç başı xG değeri 0,73 (Rio Ave) ile 2,27 (Benfica) arasında. Topla oynama yüzdesi %38,3 (Moreirense) ile %63,4 (Benfica) arasında değişiyor. Gol beklentisinin en çok üstünde gol atan takım Moreirense (+5,3). Gol − xG sütunu, takımın attığı golün gol beklentisinin ne kadar üstünde ya da altında kaldığını gösterir; artı değer beklentinin üstünde gol demektir. Sayılar bu sezon oynanmış 91 maçtan hesaplanır ve günlük yenilenir (son güncelleme 8 Kasım 2026); takım listelerinde en az 5 maç şartı aranır. Değerler bilgi amaçlıdır.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
