ABD · MLS (ABD Ligi) · 2026
MLS (ABD Ligi) xG ve Topla Oynama 2026
- 495 maç
- 3,26 gol / maç
- KG Var %64,2
- 2,5 üst %64,4
- 10,03 korner / maç
- 4,19 kart / maç
- Ev %45,9 · Dep. %28,1 galibiyet
· kart 493/495 · korner 493/495 · xG 481/495
MLS 2026'de xG farkında 1. Vancouver Whitecaps (+1,01); en çok xG üreten Vancouver Whitecaps: 32 maçta 66,0 xG (maç başı 2,06); gol beklentisinin en çok üstünde gol atan Charlotte (+13,0) (veri: 2 Kasım 2026).
Paylaş
MLS xG tablosu ve topla oynama
xG verisi olan maç yüzdesi %97,2 · en az 5 maç oynamış takımlarBu tablo nasıl okunur?
Ürettiği pozisyon − Verdiği pozisyon = Fark. Tablo farka göre sıralı: en çok pozisyon üreten değil, rakibine göre en üstün olan 1.
Örnek: Vancouver Whitecaps hem en çok pozisyonu üretiyor (2,06) hem rakibine az veriyor (1,05); fark +1,01 ile 1. sırada.
Şans: aldığı puan, pozisyonlarına göre beklenenden fazla mı az mı? Artı = beklenenden fazla puan (şanslı), eksi = az (şanssız).
Pozisyon değeri xG ile ölçülür: bir şutun gol olma ihtimali. Başka bir sütuna göre sıralamak için başlığına dokunun.
| # | Takım | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vancouver Whitecaps | 2,0632/33 maç | 1,05 | +1,01 | – |
| 2 | Chicago Fire | 1,79 | 1,29 | +0,50 | +0,3 |
| 3 | Philadelphia Union | 1,87 | 1,40 | +0,47 | −7,5 |
| 4 | Nashville SC | 1,6131/33 maç | 1,23 | +0,38 | – |
| 5 | St. Louis City | 1,5632/33 maç | 1,23 | +0,33 | – |
| 6 | San Jose Earthquakes | 1,6831/33 maç | 1,38 | +0,30 | – |
| 7 | Los Angeles FC | 1,5232/33 maç | 1,24 | +0,28 | – |
| 8 | FC Dallas | 1,5532/33 maç | 1,32 | +0,23 | – |
| 9 | Columbus Crew | 1,3931/33 maç | 1,19 | +0,20 | – |
| 10 | Real Salt Lake | 1,5832/33 maç | 1,39 | +0,19 | – |
| 11 | Inter Miami | 1,9132/33 maç | 1,74 | +0,17 | – |
| 12 | Minnesota United FC | 1,6632/33 maç | 1,49 | +0,17 | – |
| 13 | Colorado Rapids | 1,3932/33 maç | 1,25 | +0,14 | – |
| 14 | New England Revolution | 1,5432/33 maç | 1,43 | +0,11 | – |
| 15 | FC Cincinnati | 1,7532/33 maç | 1,66 | +0,09 | – |
| 16 | New York Red Bulls | 1,8932/33 maç | 1,92 | −0,03 | – |
| 17 | Seattle Sounders | 1,4032/33 maç | 1,43 | −0,03 | – |
| 18 | Charlotte | 1,52 | 1,59 | −0,07 | +7,7 |
| 19 | Portland Timbers | 1,5432/33 maç | 1,61 | −0,07 | – |
| 20 | Atlanta United FC | 1,49 | 1,58 | −0,09 | −10,8 |
| 21 | New York City FC | 1,34 | 1,44 | −0,10 | −5,2 |
| 22 | San Diego | 1,5932/33 maç | 1,71 | −0,12 | – |
| 23 | Los Angeles Galaxy | 1,4932/33 maç | 1,70 | −0,21 | – |
| 24 | DC United | 1,3431/33 maç | 1,58 | −0,24 | – |
| 25 | Houston Dynamo | 1,1332/33 maç | 1,46 | −0,33 | – |
| 26 | Toronto FC | 1,2732/33 maç | 1,61 | −0,34 | – |
| 27 | CF Montreal | 1,29 | 1,65 | −0,36 | −13,7 |
| 28 | Orlando City SC | 1,5732/33 maç | 2,16 | −0,59 | – |
| 29 | Sporting Kansas City | 1,0432/33 maç | 2,01 | −0,97 | – |
| 30 | Austin | 1,0232/33 maç | 2,07 | −1,05 | – |
Diğer istatistikler: maç, toplam xG, gol − xG, beklenen puan, topla oynama, şut, pas
| Takım | Maç | Toplam xG | Gol − xG | Beklenen puan (xPTS) | Topla oynama | Şut (isabetli) / maç | Pas isabeti |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vancouver Whitecaps | 33 | 66,032/33 | – | – | %54,8 | 16,5 (6,0) | %86,525/33 maç |
| Chicago Fire | 33 | 59,133/33 | +1,9 | 54,7 | %51,8 | 14,5 (5,2) | %83,826/33 maç |
| Philadelphia Union | 33 | 61,833/33 | +0,2 | 54,5 | %47,0 | 16,5 (5,4) | %76,027/33 maç |
| Nashville SC | 33 | 50,031/33 | – | – | %54,4 | 12,8 (5,2) | %86,925/33 maç |
| St. Louis City | 33 | 50,032/33 | – | – | %52,6 | 13,2 (5,0) | %85,426/33 maç |
| San Jose Earthquakes | 33 | 52,231/33 | – | – | %48,732/33 maç | 13,5 (5,0) | %81,625/33 maç |
| Los Angeles FC | 33 | 48,632/33 | – | – | %47,0 | 14,8 (4,8) | %85,927/33 maç |
| FC Dallas | 33 | 49,632/33 | – | – | %43,0 | 12,4 (4,6) | %78,926/33 maç |
| Columbus Crew | 33 | 43,031/33 | – | – | %55,732/33 maç | 12,7 (4,6) | %87,624/33 maç |
| Real Salt Lake | 33 | 50,632/33 | – | – | %49,5 | 14,4 (5,4) | %84,125/33 maç |
| Inter Miami | 33 | 61,232/33 | – | – | %57,132/33 maç | 14,9 (6,0) | %86,625/33 maç |
| Minnesota United FC | 33 | 53,232/33 | – | – | %45,9 | 13,9 (5,0) | %81,626/33 maç |
| Colorado Rapids | 33 | 44,432/33 | – | – | %55,7 | 12,3 (4,4) | %86,726/33 maç |
| New England Revolution | 33 | 49,432/33 | – | – | %50,4 | 12,1 (4,8) | %86,726/33 maç |
| FC Cincinnati | 33 | 55,932/33 | – | – | %50,132/33 maç | 14,3 (5,6) | %85,025/33 maç |
| New York Red Bulls | 33 | 60,532/33 | – | – | %51,5 | 14,3 (5,1) | %83,226/33 maç |
| Seattle Sounders | 33 | 44,932/33 | – | – | %51,7 | 13,9 (5,1) | %84,825/33 maç |
| Charlotte | 33 | 50,133/33 | +13,0 | 45,3 | %46,5 | 11,5 (4,9) | %86,327/33 maç |
| Portland Timbers | 33 | 49,232/33 | – | – | %50,5 | 13,8 (4,8) | %86,326/33 maç |
| Atlanta United FC | 33 | 49,133/33 | −6,1 | 43,8 | %50,5 | 13,4 (4,2) | %84,427/33 maç |
| New York City FC | 33 | 44,333/33 | +3,8 | 44,2 | %54,1 | 11,8 (4,7) | %84,427/33 maç |
| San Diego | 33 | 51,032/33 | – | – | %59,4 | 12,4 (4,6) | %88,626/33 maç |
| Los Angeles Galaxy | 33 | 47,832/33 | – | – | %48,1 | 13,1 (5,5) | %84,627/33 maç |
| DC United | 33 | 41,731/33 | – | – | %39,2 | 12,8 (4,2) | %74,824/33 maç |
| Houston Dynamo | 33 | 36,132/33 | – | – | %47,8 | 12,5 (4,1) | %87,026/33 maç |
| Toronto FC | 33 | 40,732/33 | – | – | %45,6 | 12,2 (4,4) | %81,226/33 maç |
| CF Montreal | 33 | 42,433/33 | −5,4 | 39,7 | %48,2 | 12,6 (4,5) | %82,427/33 maç |
| Orlando City SC | 33 | 50,232/33 | – | – | %49,7 | 12,3 (5,1) | %84,226/33 maç |
| Sporting Kansas City | 33 | 33,232/33 | – | – | %45,1 | 10,9 (4,2) | %82,726/33 maç |
| Austin | 33 | 32,832/33 | – | – | %48,9 | 10,9 (4,1) | %83,826/33 maç |
En şanslı 3 takım
- Charlotte +7,7 puan
- Chicago Fire +0,3 puan
- New York City FC −5,2 puan
En şanssız 3 takım
- CF Montreal −13,7 puan
- Atlanta United FC −10,8 puan
- Philadelphia Union −7,5 puan
Puan − xPTS: takımın aldığı puan ile maçlarındaki xG'ye göre beklenen puan (xPTS) arasındaki fark. Artı: beklenenden fazla puan.
xG değerleri veri sağlayıcımızın maç istatistiğidir; toplam, verisi olan maçların toplamıdır. Ortalamalar yalnız verisi olan maçlardan hesaplanır; "6/7 maç" notu verisi olan maç sayısını gösterir.
xG gol beklentisiGol − xG artı: beklentinin üstünde gol, eksi: altındaTopla oynama maç başına ortalama top yüzdesi
Maç başına en yüksek xG'yi Vancouver Whitecaps üretti (2,06).
Topla en çok oynayan takım San Diego (maç başına %59,4).
MLS'te en yüksek xG üreten takım hangisi?
Vancouver Whitecaps: maç başına 2,06 xG, 32 maçta toplam 66,0 xG.
MLS'te topla en çok oynayan takım hangisi?
San Diego: maç başına ortalama %59,4 topla oynama (33 maç).
Bu sayfa ne anlatıyor?
XG, şutların kalitesini sayıya döker: ceza sahası içinden, karşı karşıya şut yüksek, uzaktan şut düşük değer alır; toplamı takımın gol beklentisidir. Aşağıdaki tablolar MLS 2026 sezonunu kapsar; bugüne kadar 495 maç oynandı. Ligde takım başına maç başı xG ortalaması 1,53. Maç başı xG en yüksek takım Vancouver Whitecaps (2,06), en düşük takım Austin (1,02). San Diego maçlarında topun %59,4 kadarı onda; DC United için bu değer %39,2. Gol beklentisinin en çok üstünde gol atan takım Charlotte (+13,0). Tabloda takımın maç başına ürettiği xG, rakibine verdiği xG, topla oynama yüzdesi, şut, isabetli şut ve pas isabeti yan yana okunur. Takım sıralamalarına bu sezon en az 5 maç oynamış takımlar girer; veri: 2 Kasım 2026. Sayılar yalnız betimleme amaçlıdır.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
