Yunanistan · Yunanistan Ligi (Super League) · 2026/27
Yunanistan Ligi (Super League) xG ve Topla Oynama 2026/27
- 63 maç
- 2,78 gol / maç
- KG Var %49,2
- 2,5 üst %52,4
- 8,87 korner / maç
- 5,02 kart / maç
- Ev %49,2 · Dep. %31,7 galibiyet
· xG 60/63
Yunanistan Ligi 2026/27'de xG verisi olan maçlarda bir takım maç başına ortalama 1,27 xG üretti; bazı takımlarda xG verisi maçların %90'ından azında olduğu için sıralama yapılmadı (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
Yunanistan Ligi xG tablosu ve topla oynama
xG verisi olan maç yüzdesi %95,2 · en az 5 maç oynamış takımlarBu tablo nasıl okunur?
Ürettiği pozisyon − Verdiği pozisyon = Fark. Tablo farka göre sıralı: en çok pozisyon üreten değil, rakibine göre en üstün olan 1.
Şans: aldığı puan, pozisyonlarına göre beklenenden fazla mı az mı? Artı = beklenenden fazla puan (şanslı), eksi = az (şanssız).
Pozisyon değeri xG ile ölçülür: bir şutun gol olma ihtimali.
| Takım | Ürettiği pozisyonxG / maç | Verdiği pozisyonxG / maç | Farksıralama | Şanspuan |
|---|---|---|---|---|
| AEK Athens FC | 2,11 | 0,74 | +1,37 | +0,3 |
| Aris Thessalonikis | 1,34 | 1,48 | −0,14 | +4,0 |
| Asteras Tripolis | 0,91 | 1,62 | −0,71 | −3,8 |
| Atromitos | 0,947/8 maç | 1,36 | −0,42 | – |
| Iraklis 1908 | 0,698/9 maç | 1,60 | −0,91 | – |
| Kalamata | 1,43 | 1,35 | +0,08 | −1,7 |
| Kifisia | 1,289/10 maç | 0,65 | +0,63 | – |
| Levadiakos | 0,84 | 0,95 | −0,11 | −4,9 |
| OFI | 1,29 | 1,37 | −0,08 | +4,3 |
| Olympiakos Piraeus | 1,49 | 0,70 | +0,79 | +5,6 |
| Panathinaikos | 2,087/9 maç | 0,87 | +1,21 | – |
| Panetolikos | 0,928/9 maç | 1,81 | −0,89 | – |
| PAOK | 1,88 | 1,43 | +0,45 | +2,5 |
| Volos NFC | 0,75 | 1,79 | −1,04 | −4,4 |
Diğer istatistikler: maç, toplam xG, gol − xG, beklenen puan, topla oynama, şut, pas
| Takım | Maç | Toplam xG | Gol − xG | Beklenen puan (xPTS) | Topla oynama | Şut (isabetli) / maç | Pas isabeti |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AEK Athens FC | 8 | 16,98/8 | +4,1 | 16,7 | %59,4 | 18,3 (6,5) | %86,45/8 maç |
| Aris Thessalonikis | 9 | 12,09/9 | +1,0 | 12,0 | %54,0 | 15,2 (4,7) | %80,65/9 maç |
| Asteras Tripolis | 9 | 8,29/9 | −0,2 | 9,8 | %46,0 | 10,3 (4,1) | %78,65/9 maç |
| Atromitos | 8 | – | – | – | %49,4 | 10,8 (3,0) | %77,54/8 maç |
| Iraklis 1908 | 9 | – | – | – | %42,8 | 9,4 (2,2) | %76,34/9 maç |
| Kalamata | 9 | 12,99/9 | +1,1 | 12,7 | %42,7 | 11,4 (4,4) | %76,45/9 maç |
| Kifisia | 10 | 11,59/10 | – | – | %49,6 | 12,4 (4,2) | %83,04/10 maç |
| Levadiakos | 9 | 7,69/9 | −4,6 | 10,9 | %44,9 | 10,0 (2,7) | %75,65/9 maç |
| OFI | 9 | 11,79/9 | +2,3 | 11,7 | %52,8 | 10,0 (3,3) | %85,65/9 maç |
| Olympiakos Piraeus | 9 | 13,49/9 | +1,6 | 16,4 | %58,8 | 18,8 (5,7) | %82,85/9 maç |
| Panathinaikos | 9 | – | – | – | %62,8 | 19,4 (6,6) | %88,03/9 maç |
| Panetolikos | 9 | – | – | – | %44,0 | 9,7 (2,7) | %73,34/9 maç |
| PAOK | 9 | 17,09/9 | +1,0 | 15,5 | %52,3 | 15,1 (4,9) | %78,05/9 maç |
| Volos NFC | 10 | 7,510/10 | −0,5 | 7,4 | %42,5 | 8,5 (2,5) | %78,25/10 maç |
En şanslı 3 takım
- Olympiakos Piraeus +5,6 puan
- OFI +4,3 puan
- Aris Thessalonikis +4,0 puan
En şanssız 3 takım
- Levadiakos −4,9 puan
- Volos NFC −4,4 puan
- Asteras Tripolis −3,8 puan
Puan − xPTS: takımın aldığı puan ile maçlarındaki xG'ye göre beklenen puan (xPTS) arasındaki fark. Artı: beklenenden fazla puan.
xG değerleri veri sağlayıcımızın maç istatistiğidir; toplam, verisi olan maçların toplamıdır. Ortalamalar yalnız verisi olan maçlardan hesaplanır; "6/7 maç" notu verisi olan maç sayısını gösterir. Bazı takımlarda xG verisi maçların %90'ından azında olduğu için takımlar sıralanmadı, ada göre dizildi.
xG gol beklentisiGol − xG artı: beklentinin üstünde gol, eksi: altındaTopla oynama maç başına ortalama top yüzdesi
Bazı takımlarda xG verisi maçların %90'ından azında olduğu için takımlar sıralanmadı.
Topla en çok oynayan takım Panathinaikos (maç başına %62,8).
Yunanistan Ligi'nde topla en çok oynayan takım hangisi?
Panathinaikos: maç başına ortalama %62,8 topla oynama (9 maç).
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
