Meksika · Meksika Ligi (Liga MX) · 2026/27
Meksika Ligi (Liga MX) xG ve Topla Oynama 2026/27
- 137 maç
- 2,99 gol / maç
- KG Var %60,6
- 2,5 üst %52,6
- 11,06 korner / maç
- 4,00 kart / maç
- Ev %38,0 · Dep. %35,8 galibiyet
· xG 129/137
Meksika Ligi 2026/27'de xG verisi olan maçlarda bir takım maç başına ortalama 1,44 xG üretti; bazı takımlarda xG verisi maçların %90'ından azında olduğu için sıralama yapılmadı (veri: 7 Kasım 2026).
Paylaş
Meksika Ligi xG tablosu ve topla oynama
xG verisi olan maç yüzdesi %94,2 · en az 5 maç oynamış takımlarBu tablo nasıl okunur?
Ürettiği pozisyon − Verdiği pozisyon = Fark. Tablo farka göre sıralı: en çok pozisyon üreten değil, rakibine göre en üstün olan 1.
Şans: aldığı puan, pozisyonlarına göre beklenenden fazla mı az mı? Artı = beklenenden fazla puan (şanslı), eksi = az (şanssız).
Pozisyon değeri xG ile ölçülür: bir şutun gol olma ihtimali.
| Takım | Ürettiği pozisyonxG / maç | Verdiği pozisyonxG / maç | Farksıralama | Şanspuan |
|---|---|---|---|---|
| Atlante FC | 1,2014/16 maç | 1,29 | −0,09 | – |
| Atlas | 1,4112/15 maç | 1,61 | −0,20 | – |
| Atletico San Luis | 1,12 | 1,37 | −0,25 | −0,3 |
| CF Pachuca | 1,3814/15 maç | 1,68 | −0,30 | – |
| Club America | 1,91 | 1,32 | +0,59 | +2,5 |
| Club Queretaro | 1,54 | 1,67 | −0,13 | +1,2 |
| Club Tijuana | 1,6114/16 maç | 1,23 | +0,38 | – |
| Cruz Azul | 1,94 | 1,34 | +0,60 | +2,8 |
| FC Juarez | 1,03 | 1,91 | −0,88 | −3,6 |
| Guadalajara Chivas | 1,3714/15 maç | 1,09 | +0,28 | – |
| Leon | 1,4614/15 maç | 1,43 | +0,03 | – |
| Monterrey | 1,5613/14 maç | 1,21 | +0,35 | – |
| Necaxa | 1,7115/16 maç | 1,43 | +0,28 | – |
| Puebla | 0,9514/15 maç | 1,47 | −0,52 | – |
| Santos Laguna | 1,5715/16 maç | 1,69 | −0,12 | – |
| Tigres UANL | 1,3113/15 maç | 1,57 | −0,26 | – |
| Toluca | 1,74 | 1,17 | +0,57 | −1,2 |
| U.N.A.M. - Pumas | 1,19 | 1,48 | −0,29 | +2,3 |
Diğer istatistikler: maç, toplam xG, gol − xG, beklenen puan, topla oynama, şut, pas
| Takım | Maç | Toplam xG | Gol − xG | Beklenen puan (xPTS) | Topla oynama | Şut (isabetli) / maç | Pas isabeti |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Atlante FC | 16 | – | – | – | %42,8 | 14,9 (5,1) | %76,48/16 maç |
| Atlas | 15 | – | – | – | %51,8 | 13,1 (4,1) | %81,48/15 maç |
| Atletico San Luis | 16 | 17,916/16 | +1,1 | 19,3 | %53,4 | 13,1 (4,2) | %84,910/16 maç |
| CF Pachuca | 15 | 19,314/15 | – | – | %48,0 | 16,1 (4,7) | %80,810/15 maç |
| Club America | 15 | 28,615/15 | +7,4 | 26,5 | %55,7 | 19,5 (7,4) | %84,19/15 maç |
| Club Queretaro | 14 | 21,614/14 | −3,6 | 18,8 | %41,6 | 13,9 (4,1) | %74,39/14 maç |
| Club Tijuana | 16 | – | – | – | %42,5 | 12,7 (4,1) | %83,38/16 maç |
| Cruz Azul | 15 | 29,115/15 | +4,9 | 26,2 | %55,5 | 18,1 (6,9) | %83,211/15 maç |
| FC Juarez | 16 | 16,516/16 | −3,5 | 14,6 | %45,9 | 10,8 (2,9) | %78,510/16 maç |
| Guadalajara Chivas | 15 | 19,114/15 | – | – | %58,0 | 14,9 (5,6) | %86,99/15 maç |
| Leon | 15 | 20,514/15 | – | – | %48,3 | 13,7 (5,4) | %83,29/15 maç |
| Monterrey | 14 | 20,313/14 | – | – | %57,0 | 16,1 (5,9) | %83,69/14 maç |
| Necaxa | 16 | 25,615/16 | – | – | %49,1 | 15,1 (5,1) | %82,09/16 maç |
| Puebla | 15 | 13,314/15 | – | – | %43,4 | 13,0 (4,3) | %80,510/15 maç |
| Santos Laguna | 16 | 23,515/16 | – | – | %52,5 | 13,4 (4,3) | %84,310/16 maç |
| Tigres UANL | 15 | – | – | – | %50,3 | 15,5 (4,9) | %81,08/15 maç |
| Toluca | 15 | 26,215/15 | +4,8 | 25,2 | %59,3 | 17,5 (5,8) | %85,110/15 maç |
| U.N.A.M. - Pumas | 15 | 17,915/15 | +4,1 | 17,7 | %45,7 | 11,9 (3,9) | %80,911/15 maç |
En şanslı 3 takım
- Cruz Azul +2,8 puan
- Club America +2,5 puan
- U.N.A.M. - Pumas +2,3 puan
En şanssız 3 takım
- FC Juarez −3,6 puan
- Toluca −1,2 puan
- Atletico San Luis −0,3 puan
Puan − xPTS: takımın aldığı puan ile maçlarındaki xG'ye göre beklenen puan (xPTS) arasındaki fark. Artı: beklenenden fazla puan.
xG değerleri veri sağlayıcımızın maç istatistiğidir; toplam, verisi olan maçların toplamıdır. Ortalamalar yalnız verisi olan maçlardan hesaplanır; "6/7 maç" notu verisi olan maç sayısını gösterir. Bazı takımlarda xG verisi maçların %90'ından azında olduğu için takımlar sıralanmadı, ada göre dizildi.
xG gol beklentisiGol − xG artı: beklentinin üstünde gol, eksi: altındaTopla oynama maç başına ortalama top yüzdesi
Bazı takımlarda xG verisi maçların %90'ından azında olduğu için takımlar sıralanmadı.
Topla en çok oynayan takım Toluca (maç başına %59,3).
Meksika Ligi'nde topla en çok oynayan takım hangisi?
Toluca: maç başına ortalama %59,3 topla oynama (15 maç).
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
