Danimarka · Danimarka Ligi (Superliga) · 2026/27
Danimarka Ligi (Superliga) xG ve Topla Oynama 2026/27
- 79 maç
- 3,04 gol / maç
- KG Var %60,8
- 2,5 üst %55,7
- 10,05 korner / maç
- 3,77 kart / maç
- Ev %46,8 · Dep. %25,3 galibiyet
· xG 76/79
Danimarka Ligi 2026/27'de xG farkında 1. FC Nordsjaelland (+0,92); en çok xG üreten FC Nordsjaelland: 13 maçta 30,3 xG (maç başı 2,33); gol beklentisinin en çok üstünde gol atan Sonderjyske (+3,0) (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
Danimarka Ligi xG tablosu ve topla oynama
xG verisi olan maç yüzdesi %96,2 · en az 5 maç oynamış takımlarBu tablo nasıl okunur?
Ürettiği pozisyon − Verdiği pozisyon = Fark. Tablo farka göre sıralı: en çok pozisyon üreten değil, rakibine göre en üstün olan 1.
Örnek: FC Nordsjaelland hem en çok pozisyonu üretiyor (2,33) hem rakibine az veriyor (1,41); fark +0,92 ile 1. sırada.
Şans: aldığı puan, pozisyonlarına göre beklenenden fazla mı az mı? Artı = beklenenden fazla puan (şanslı), eksi = az (şanssız).
Pozisyon değeri xG ile ölçülür: bir şutun gol olma ihtimali. Başka bir sütuna göre sıralamak için başlığına dokunun.
| # | Takım | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FC Nordsjaelland | 2,33 | 1,41 | +0,92 | −4,4 |
| 2 | FC Copenhagen | 1,7712/13 maç | 1,07 | +0,70 | – |
| 3 | Viborg | 1,8012/13 maç | 1,19 | +0,61 | – |
| 4 | Brondby | 1,67 | 1,39 | +0,28 | +1,9 |
| 5 | FC Midtjylland | 1,6112/13 maç | 1,38 | +0,23 | – |
| 6 | Lyngby | 1,63 | 1,65 | −0,02 | −7,3 |
| 7 | Aarhus | 1,53 | 1,58 | −0,05 | −6,2 |
| 8 | AC Horsens | 1,4612/13 maç | 1,78 | −0,32 | – |
| 9 | Odense | 1,3412/13 maç | 1,84 | −0,50 | – |
| 10 | Silkeborg | 1,0713/14 maç | 1,60 | −0,53 | – |
| 11 | Randers FC | 1,25 | 1,79 | −0,54 | −3,2 |
| 12 | Sonderjyske | 1,08 | 1,80 | −0,72 | −4,6 |
Diğer istatistikler: maç, toplam xG, gol − xG, beklenen puan, topla oynama, şut, pas
| Takım | Maç | Toplam xG | Gol − xG | Beklenen puan (xPTS) | Topla oynama | Şut (isabetli) / maç | Pas isabeti |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FC Nordsjaelland | 13 | 30,313/13 | −10,3 | 24,4 | %56,3 | 17,8 (5,8) | %86,39/13 maç |
| FC Copenhagen | 13 | 21,212/13 | – | – | %54,2 | 16,0 (5,5) | %84,58/13 maç |
| Viborg | 13 | 21,612/13 | – | – | %48,8 | 15,1 (4,5) | %84,08/13 maç |
| Brondby | 13 | 21,713/13 | +1,3 | 20,1 | %53,5 | 15,0 (4,2) | %84,49/13 maç |
| FC Midtjylland | 13 | 19,412/13 | – | – | %49,5 | 13,9 (5,0) | %79,88/13 maç |
| Lyngby | 14 | 22,914/14 | −3,9 | 18,3 | %49,9 | 13,8 (4,6) | %79,29/14 maç |
| Aarhus | 13 | 19,913/13 | −2,9 | 18,2 | %54,7 | 15,6 (3,9) | %83,29/13 maç |
| AC Horsens | 13 | 17,512/13 | – | – | %47,7 | 12,2 (4,9) | %80,88/13 maç |
| Odense | 13 | 16,112/13 | – | – | %50,1 | 14,5 (4,2) | %84,48/13 maç |
| Silkeborg | 14 | 13,913/14 | – | – | %48,3 | 10,9 (4,2) | %83,08/14 maç |
| Randers FC | 13 | 16,213/13 | −3,2 | 14,2 | %44,6 | 11,2 (3,5) | %79,79/13 maç |
| Sonderjyske | 13 | 14,013/13 | +3,0 | 12,6 | %42,5 | 12,0 (4,2) | %75,69/13 maç |
En şanslı 3 takım
- Brondby +1,9 puan
- Randers FC −3,2 puan
- FC Nordsjaelland −4,4 puan
En şanssız 3 takım
- Lyngby −7,3 puan
- Aarhus −6,2 puan
- Sonderjyske −4,6 puan
Puan − xPTS: takımın aldığı puan ile maçlarındaki xG'ye göre beklenen puan (xPTS) arasındaki fark. Artı: beklenenden fazla puan.
xG değerleri veri sağlayıcımızın maç istatistiğidir; toplam, verisi olan maçların toplamıdır. Ortalamalar yalnız verisi olan maçlardan hesaplanır; "6/7 maç" notu verisi olan maç sayısını gösterir.
xG gol beklentisiGol − xG artı: beklentinin üstünde gol, eksi: altındaTopla oynama maç başına ortalama top yüzdesi
Maç başına en yüksek xG'yi FC Nordsjaelland üretti (2,33).
Topla en çok oynayan takım FC Nordsjaelland (maç başına %56,3).
Danimarka Ligi'nde en yüksek xG üreten takım hangisi?
FC Nordsjaelland: maç başına 2,33 xG, 13 maçta toplam 30,3 xG.
Danimarka Ligi'nde topla en çok oynayan takım hangisi?
FC Nordsjaelland: maç başına ortalama %56,3 topla oynama (13 maç).
Bu sayfa ne anlatıyor?
Gol beklentisi (xG), her şutun pozisyonuna göre gol olma ihtimalini ölçer; bir maçtaki xG, takımın şutlarındaki bu ihtimallerin toplamıdır. Danimarka Ligi için 2026/27 sezonunun özeti aşağıdaki tablolarda yer alıyor. Bir takım maç başına ortalama 1,54 xG üretiyor. Maç başı xG en yüksek takım FC Nordsjaelland (2,33), en düşük takım Silkeborg (1,07). Topla en çok oynayan takım FC Nordsjaelland (%56,3), en az oynayan Sonderjyske (%42,5). Gol beklentisinin en çok üstünde gol atan takım Sonderjyske (+3,0). XG değerleri veri sağlayıcımızın maç istatistiğidir; toplam, verisi olan maçların toplamıdır ve verisi eksik maçlar tahminle doldurulmaz. Değerler Danimarka Ligi 2026/27 sezonunun 79 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 8 Kasım 2026; tablolar her gün yenilenir.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
