Fransa · Ligue 1 (Fransa Ligi) · 2026/27
Ligue 1 (Fransa Ligi) xG ve Topla Oynama 2026/27
Ligue 1 2026/27'de xG farkında 1. Paris Saint Germain (+1,31); en çok xG üreten Paris Saint Germain: 9 maçta 23,4 xG (maç başı 2,60); gol beklentisinin en çok üstünde gol atan Marseille (+5,1) (veri: 8 Kasım 2026).
Paylaş
Ligue 1 xG tablosu ve topla oynama
xG verisi olan maç yüzdesi %100,0 · en az 5 maç oynamış takımlarBu tablo nasıl okunur?
Ürettiği pozisyon − Verdiği pozisyon = Fark. Tablo farka göre sıralı: en çok pozisyon üreten değil, rakibine göre en üstün olan 1.
Örnek: Paris Saint Germain hem en çok pozisyonu üretiyor (2,60) hem rakibine az veriyor (1,29); fark +1,31 ile 1. sırada.
Şans: aldığı puan, pozisyonlarına göre beklenenden fazla mı az mı? Artı = beklenenden fazla puan (şanslı), eksi = az (şanssız).
Pozisyon değeri xG ile ölçülür: bir şutun gol olma ihtimali. Başka bir sütuna göre sıralamak için başlığına dokunun.
| # | Takım | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Paris Saint Germain | 2,60 | 1,29 | +1,31 | +1,6 |
| 2 | Paris FC | 1,75 | 1,00 | +0,75 | +0,8 |
| 3 | Stade Brestois 29 | 2,02 | 1,28 | +0,74 | −3,6 |
| 4 | Toulouse | 1,82 | 1,28 | +0,54 | −4,3 |
| 5 | Lyon | 1,63 | 1,18 | +0,45 | +2,3 |
| 6 | Lens | 1,74 | 1,52 | +0,22 | −0,2 |
| 7 | Lorient | 1,18 | 1,11 | +0,07 | −0,8 |
| 8 | Lille | 1,39 | 1,49 | −0,10 | +5,4 |
| 9 | Monaco | 1,23 | 1,40 | −0,17 | +3,4 |
| 10 | Rennes | 2,15 | 2,35 | −0,20 | +4,1 |
| 11 | Estac Troyes | 1,28 | 1,53 | −0,25 | −2,7 |
| 12 | Le Havre | 1,66 | 1,96 | −0,30 | −9,1 |
| 13 | Nice | 1,38 | 1,73 | −0,35 | +3,4 |
| 14 | Angers | 1,41 | 1,84 | −0,43 | −2,4 |
| 15 | Strasbourg | 1,32 | 1,76 | −0,44 | −0,5 |
| 16 | Marseille | 1,65 | 2,19 | −0,54 | +4,4 |
| 17 | Auxerre | 1,48 | 2,08 | −0,60 | −0,6 |
| 18 | Le Mans | 1,40 | 2,10 | −0,70 | −2,2 |
Diğer istatistikler: maç, toplam xG, gol − xG, beklenen puan, topla oynama, şut, pas
| Takım | Maç | Toplam xG | Gol − xG | Beklenen puan (xPTS) | Topla oynama | Şut (isabetli) / maç | Pas isabeti |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Paris Saint Germain | 9 | 23,49/9 | −2,4 | 18,4 | %68,2 | 19,8 (7,9) | %90,34/9 maç |
| Paris FC | 9 | 15,89/9 | +0,2 | 16,2 | %49,9 | 13,8 (5,1) | %88,06/9 maç |
| Stade Brestois 29 | 9 | 18,29/9 | −2,2 | 15,6 | %46,7 | 16,4 (5,8) | %80,25/9 maç |
| Toulouse | 10 | 18,210/10 | −3,2 | 17,3 | %52,0 | 12,7 (4,7) | %85,65/10 maç |
| Lyon | 9 | 14,69/9 | +0,4 | 14,7 | %50,9 | 13,1 (4,9) | %85,45/9 maç |
| Lens | 9 | 15,79/9 | +0,3 | 13,2 | %50,7 | 12,9 (5,3) | %86,25/9 maç |
| Lorient | 9 | 10,69/9 | −3,6 | 12,8 | %47,3 | 10,3 (2,8) | %84,36/9 maç |
| Lille | 9 | 12,59/9 | −0,5 | 12,6 | %50,0 | 11,8 (5,2) | %85,45/9 maç |
| Monaco | 9 | 11,19/9 | +0,9 | 11,6 | %51,1 | 12,4 (4,3) | %86,56/9 maç |
| Rennes | 9 | 19,49/9 | +0,6 | 11,9 | %51,3 | 16,3 (6,4) | %83,97/9 maç |
| Estac Troyes | 9 | 11,59/9 | −4,5 | 10,7 | %38,9 | 13,7 (3,3) | %79,05/9 maç |
| Le Havre | 9 | 14,99/9 | −5,9 | 11,1 | %47,0 | 16,2 (5,0) | %83,45/9 maç |
| Nice | 9 | 12,59/9 | +0,6 | 10,6 | %53,0 | 12,1 (4,0) | %87,65/9 maç |
| Angers | 9 | 12,79/9 | −3,7 | 10,4 | %47,6 | 12,3 (3,1) | %83,45/9 maç |
| Strasbourg | 10 | 13,210/10 | +4,8 | 10,5 | %48,4 | 12,6 (4,9) | %85,85/10 maç |
| Marseille | 9 | 14,99/9 | +5,1 | 10,6 | %55,4 | 12,9 (4,7) | %89,84/9 maç |
| Auxerre | 9 | 13,39/9 | −0,3 | 10,6 | %45,6 | 11,6 (4,8) | %79,36/9 maç |
| Le Mans | 9 | 12,69/9 | −1,6 | 9,2 | %46,0 | 9,8 (3,4) | %78,65/9 maç |
En şanssız 3 takım
- Le Havre −9,1 puan
- Toulouse −4,3 puan
- Stade Brestois 29 −3,6 puan
Puan − xPTS: takımın aldığı puan ile maçlarındaki xG'ye göre beklenen puan (xPTS) arasındaki fark. Artı: beklenenden fazla puan.
xG değerleri veri sağlayıcımızın maç istatistiğidir; toplam, verisi olan maçların toplamıdır. Ortalamalar yalnız verisi olan maçlardan hesaplanır; "6/7 maç" notu verisi olan maç sayısını gösterir.
xG gol beklentisiGol − xG artı: beklentinin üstünde gol, eksi: altındaTopla oynama maç başına ortalama top yüzdesi
Maç başına en yüksek xG'yi Paris Saint Germain üretti (2,60).
Topla en çok oynayan takım Paris Saint Germain (maç başına %68,2).
Ligue 1'de en yüksek xG üreten takım hangisi?
Paris Saint Germain: maç başına 2,60 xG, 9 maçta toplam 23,4 xG.
Ligue 1'de topla en çok oynayan takım hangisi?
Paris Saint Germain: maç başına ortalama %68,2 topla oynama (9 maç).
Bu sayfa ne anlatıyor?
XG, şutların kalitesini sayıya döker: ceza sahası içinden, karşı karşıya şut yüksek, uzaktan şut düşük değer alır; toplamı takımın gol beklentisidir. Ligue 1 için 2026/27 sezonunun özeti aşağıdaki tablolarda yer alıyor. Bir takım maç başına ortalama 1,62 xG üretiyor. Paris Saint Germain maç başına 2,60 xG üretirken Lorient 1,18 xG'de kalıyor. Paris Saint Germain maçlarında topun %68,2 kadarı onda; Estac Troyes için bu değer %38,9. Gol beklentisinin en çok üstünde gol atan takım Marseille (+5,1). Tabloda takımın maç başına ürettiği xG, rakibine verdiği xG, topla oynama yüzdesi, şut, isabetli şut ve pas isabeti yan yana okunur. Değerler Ligue 1 2026/27 sezonunun 82 maçına dayanır; en az 5 maçlık takımlar sıralanır. Veri: 8 Kasım 2026; tablolar her gün yenilenir.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
