Türkiye · 3. Lig 3. Grup · 2026/27
3. Lig 3. Grup En Çok Gol Atan Takımlar 2026/27
- 80 maç
- 3,23 gol / maç
- KG Var %51,3
- 2,5 üst %62,5
- Ev %48,8 · Dep. %36,3 galibiyet
3. Lig 3. Grup 2026/27'de Yeşilyurt Belediyespor 9 maçta 35 golle en çok gol atan takım (veri: 7 Kasım 2026).
Paylaş
En çok gol atan takımlar
En az 5 maç oynamış takımlar| # | Takım | O | Attığı | Attığı / maç |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Yeşilyurt Belediyespor | 9 | 35 | 3,89lig ortalamasından 2,26 yüksek |
| 2 | Kırşehir Belediyespor | 9 | 26 | 2,89lig ortalamasından 1,26 yüksek |
| 3 | Bitlis Özgüzelderespor | 10 | 21 | 2,10lig ortalamasından 0,47 yüksek |
| 4 | Karaköprü Belediyespor | 9 | 21 | 2,33lig ortalamasından 0,70 yüksek |
| 5 | Niğde Belediyesi Spor | 9 | 19 | 2,11lig ortalamasından 0,48 yüksek |
| 6 | Talasgücü Belediyespor | 9 | 18 | 2,00lig ortalamasından 0,37 yüksek |
| 7 | Osmaniyespor | 10 | 18 | 1,80lig ortalamasından 0,17 yüksek |
| 8 | Kırıkkale Büyük Anadolu | 10 | 17 | 1,70lig ortalamasında |
| 9 | Mazıdağı Fosfat Spor | 9 | 16 | 1,78lig ortalamasında |
| 10 | Adana Adaletgücü Spor SF | 9 | 13 | 1,44lig ortalamasından 0,19 düşük |
En az gol yiyen takımlar
En az 5 maç oynamış takımlar| # | Takım | O | Yediği | Yediği / maç |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Mazıdağı Fosfat Spor | 9 | 5 | 0,56lig ortalamasından 1,04 düşük |
| 2 | Yeşilyurt Belediyespor | 9 | 6 | 0,67lig ortalamasından 0,93 düşük |
| 3 | Bitlis Özgüzelderespor | 10 | 7 | 0,70lig ortalamasından 0,90 düşük |
| 4 | Karaköprü Belediyespor | 9 | 10 | 1,11lig ortalamasından 0,49 düşük |
| 5 | Niğde Belediyesi Spor | 9 | 10 | 1,11lig ortalamasından 0,49 düşük |
| 6 | Talasgücü Belediyespor | 9 | 10 | 1,11lig ortalamasından 0,49 düşük |
| 7 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 9 | 10 | 1,11lig ortalamasından 0,49 düşük |
| 8 | Kırşehir Belediyespor | 9 | 11 | 1,22lig ortalamasından 0,38 düşük |
| 9 | Kırıkkale Büyük Anadolu | 10 | 13 | 1,30lig ortalamasından 0,30 düşük |
| 10 | Ağrı 1970 Spor Kulübü | 10 | 15 | 1,50lig ortalamasında |
En çok gol yiyen takımlar
En az 5 maç oynamış takımlar| # | Takım | O | Yediği | Yediği / maç |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Adanaspor | 10 | 37 | 3,70lig ortalamasından 2,10 yüksek |
| 2 | Karaman FK | 9 | 30 | 3,33lig ortalamasından 1,73 yüksek |
| 3 | Yozgat Bld Bozokspor | 10 | 22 | 2,20lig ortalamasından 0,60 yüksek |
| 4 | Silifke Belediyespor | 10 | 21 | 2,10lig ortalamasından 0,50 yüksek |
| 5 | Adana Adaletgücü Spor SF | 9 | 18 | 2,00lig ortalamasından 0,40 yüksek |
| 6 | Osmaniyespor | 10 | 18 | 1,80lig ortalamasından 0,20 yüksek |
| 7 | Ağrı 1970 Spor Kulübü | 10 | 15 | 1,50lig ortalamasında |
| 8 | Diyarbekirspor | 9 | 15 | 1,67lig ortalamasında |
| 9 | Kırıkkale Büyük Anadolu | 10 | 13 | 1,30lig ortalamasından 0,30 düşük |
| 10 | Kırşehir Belediyespor | 9 | 11 | 1,22lig ortalamasından 0,38 düşük |
Gol averajı
En az 5 maç oynamış takımlar| # | Takım | O | Attığı | Yediği | Averaj |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Yeşilyurt Belediyespor | 9 | 35 | 6 | +29 |
| 2 | Kırşehir Belediyespor | 9 | 26 | 11 | +15 |
| 3 | Bitlis Özgüzelderespor | 10 | 21 | 7 | +14 |
| 4 | Karaköprü Belediyespor | 9 | 21 | 10 | +11 |
| 5 | Mazıdağı Fosfat Spor | 9 | 16 | 5 | +11 |
| 6 | Niğde Belediyesi Spor | 9 | 19 | 10 | +9 |
| 7 | Talasgücü Belediyespor | 9 | 18 | 10 | +8 |
| 8 | Kırıkkale Büyük Anadolu | 10 | 17 | 13 | +4 |
| 9 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 9 | 12 | 10 | +2 |
| 10 | Osmaniyespor | 10 | 18 | 18 | 0 |
Gol sayıları bu sezon oynanmış lig maçlarının maç sonu (90') skorlarından hesaplanır; her tabloda ilk 10 takım gösterilir.
En az gol yiyen takım Mazıdağı Fosfat Spor (5 gol).
Gol averajında ilk sırada Yeşilyurt Belediyespor (+29).
3. Lig 3. Grup'ta en çok gol atan takım hangisi?
Yeşilyurt Belediyespor: 9 maçta 35 gol (maç başına 3,89).
En az gol yiyen takım hangisi?
Mazıdağı Fosfat Spor: 9 maçta 5 gol yedi (maç başına 0,56).
Bu sayfa ne anlatıyor?
En çok gol atan ve en az gol yiyen takımlar, hücum ve savunma gücünün en sade göstergeleridir; burada her ikisi ayrı tablolarda yer alır. 3. Lig 3. Grup için 2026/27 sezonunun özeti aşağıdaki tablolarda yer alıyor. Gol sayısında Yeşilyurt Belediyespor 35 golle önde. Yenen gol sayısı 5 (Mazıdağı Fosfat Spor) ile 37 (Adanaspor) arasında değişiyor. Gol averajında ilk sırada Yeşilyurt Belediyespor (+29). Gol sayıları maç sonu (90 dakika) skorlarından alınır; uzatma ve penaltı atışlarındaki goller dahil değildir. Sayılar bu sezon oynanmış 80 maçtan hesaplanır ve günlük yenilenir (son güncelleme 7 Kasım 2026); takım listelerinde en az 5 maç şartı aranır. Değerler bilgi amaçlıdır.
Ligler karşılaştırması
- En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
- En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
- En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
- En Çok Gol Olan Ligler
- En Az Gol Olan Ligler
- En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
- İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok Korner Çıkan Ligler
- En Çok Kart Çıkan Ligler
- İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
- Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
- En Çok Beraberlik Olan Ligler
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
- İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
- xG Ortalaması En Yüksek Ligler
- En Çok Penaltı Olan Ligler
- En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
- İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
- En Çok 0-0 Biten Ligler
- Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
- En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
- En Çok Şut Çekilen Ligler
- En Çok Faul Yapılan Ligler
