DG Analiz'in takip ettiği 35 ligde 2026/27'de deplasmanda kazandığı maç yüzdesi en yüksek takım Al-Qadsiah (Suudi Arabistan Ligi, %100,0, 12 maç). (Veri: 8 Kasım 2026; en az 6 maç oynamış takımlar.)
Deplasmanda en çok kazanan takım hangisi?
2026/27 sezonunda deplasmanda kazandığı maç yüzdesi en yüksek takım Al-Qadsiah (Suudi Arabistan Ligi, Pro Lig): %100,0. Süper Lig'de ilk sırada Galatasaray (%80,0). Sıralamada en az 6 maç oynayan takımlar yer alır.
Tüm ligler: deplasmanda en çok kazanan 50 takım
35 ulusal lig · 628 takım sıralandıYalnız en az 6 maç oynayan takımlar sıralanır. Avrupa kupaları aşağıda ayrı tabloda. Sayılar bu sezon oynanmış maçlardan hesaplanır.
Süper Lig'de deplasmanda en çok kazanan takımlar
Süper Lig iç saha / deplasman istatistikleri →| # | Takım | Maç | Deplasman maçı | Galibiyet | Galibiyet yüzdesi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Galatasaray | 11 | 5 | 4 | %80,0 |
| 2 | Kasımpaşa | 11 | 6 | 4 | %66,7 |
| 3 | Göztepe | 11 | 6 | 3 | %50,0 |
| 4 | Kocaelispor | 11 | 6 | 3 | %50,0 |
| 5 | Rizespor | 10 | 6 | 3 | %50,0 |
| 6 | Çorum FK | 10 | 6 | 3 | %50,0 |
| 7 | Gaziantep FK | 11 | 5 | 2 | %40,0 |
| 8 | Fenerbahçe | 10 | 5 | 2 | %40,0 |
| 9 | Trabzonspor | 10 | 5 | 2 | %40,0 |
| 10 | Alanyaspor | 10 | 6 | 2 | %33,3 |
| 11 | Gençlerbirliği | 10 | 4 | 1 | %25,0 |
| 12 | Amedspor | 11 | 5 | 1 | %20,0 |
| 13 | Başakşehir | 11 | 5 | 1 | %20,0 |
| 14 | Samsunspor | 11 | 5 | 1 | %20,0 |
| 15 | Beşiktaş | 10 | 5 | 1 | %20,0 |
| 16 | Erzurumspor | 10 | 5 | 1 | %20,0 |
| 17 | Eyüpspor | 11 | 5 | 0 | %0,0 |
| 18 | Konyaspor | 11 | 5 | 0 | %0,0 |
Avrupa kupalarında deplasmanda en çok kazanan takımlar
Yalnız kupa maçları| # | Takım | Lig | Maç | Deplasman maçı | Galibiyet | Galibiyet yüzdesi |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Aston Villa | UEFA Avrupa Ligi | 15 | 8 | 6 | %75,0 |
| 2 | Bayern München | UEFA Şampiyonlar Ligi | 14 | 7 | 5 | %71,4 |
| 3 | Genk | UEFA Avrupa Ligi | 12 | 6 | 4 | %66,7 |
| 4 | Shakhtar Donetsk | UEFA Konferans Ligi | 12 | 6 | 4 | %66,7 |
| 5 | Strasbourg | UEFA Konferans Ligi | 12 | 6 | 4 | %66,7 |
| 6 | Paris Saint Germain | UEFA Şampiyonlar Ligi | 17 | 8 | 5 | %62,5 |
| 7 | Arsenal | UEFA Şampiyonlar Ligi | 15 | 8 | 5 | %62,5 |
| 8 | AEK Athens FC | UEFA Konferans Ligi | 10 | 5 | 3 | %60,0 |
| 9 | AS Roma | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 5 | 3 | %60,0 |
| 10 | Celje | UEFA Konferans Ligi | 10 | 5 | 3 | %60,0 |
| 11 | FC Midtjylland | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 5 | 3 | %60,0 |
| 12 | FK Crvena Zvezda | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 5 | 3 | %60,0 |
| 13 | Inter | UEFA Şampiyonlar Ligi | 10 | 5 | 3 | %60,0 |
| 14 | Lech Poznan | UEFA Konferans Ligi | 10 | 5 | 3 | %60,0 |
| 15 | Lyon | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 5 | 3 | %60,0 |
| 16 | Samsunspor | UEFA Konferans Ligi | 10 | 5 | 3 | %60,0 |
| 17 | Bologna | UEFA Avrupa Ligi | 14 | 7 | 4 | %57,1 |
| 18 | Real Madrid | UEFA Şampiyonlar Ligi | 14 | 7 | 4 | %57,1 |
| 19 | Barcelona | UEFA Şampiyonlar Ligi | 12 | 6 | 3 | %50,0 |
| 20 | Bayer Leverkusen | UEFA Şampiyonlar Ligi | 12 | 6 | 3 | %50,0 |
| 21 | Fiorentina | UEFA Konferans Ligi | 12 | 6 | 3 | %50,0 |
| 22 | Liverpool | UEFA Şampiyonlar Ligi | 12 | 6 | 3 | %50,0 |
| 23 | Ajax | UEFA Şampiyonlar Ligi | 8 | 4 | 2 | %50,0 |
| 24 | Sparta Praha | UEFA Konferans Ligi | 8 | 4 | 2 | %50,0 |
| 25 | Union St. Gilloise | UEFA Şampiyonlar Ligi | 8 | 4 | 2 | %50,0 |
| 26 | Crystal Palace | UEFA Konferans Ligi | 15 | 7 | 3 | %42,9 |
| 27 | Celta Vigo | UEFA Avrupa Ligi | 14 | 7 | 3 | %42,9 |
| 28 | SC Braga | UEFA Avrupa Ligi | 14 | 7 | 3 | %42,9 |
| 29 | Rayo Vallecano | UEFA Konferans Ligi | 13 | 7 | 3 | %42,9 |
| 30 | Celtic | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 5 | 2 | %40,0 |
Bu sayfa ne anlatıyor?
35 ulusal ligin 628 takımı burada karşılaştırılır; kupa maçları altta ayrı gösterilir. İlk üç sırada Al-Qadsiah (Suudi Arabistan Ligi, Pro Lig, %100,0), FC Lugano (%100,0) ve Ajax (%100,0) var. Süper Lig'in en üstündeki takım Galatasaray (%80,0). Bütün takımların ortalaması %31,4 olarak hesaplandı. Ana tabloda ilk 50 takım, altında Süper Lig takımlarının tamamı yer alır; Türkiye takımları ana tabloda vurgulu gösterilir. Değerler bu sezon oynanmış lig maçlarından hesaplanır; en az 6 maç şartı aranır. Veri: 8 Kasım 2026.
Lig lig iç saha / deplasman istatistikleri
- Süper Lig
- TFF 1. Lig
- Premier Lig (İngiltere)
- Championship
- La Liga (İspanya Ligi)
- Serie A (İtalya Ligi)
- Bundesliga (Almanya Ligi)
- Ligue 1 (Fransa Ligi)
- Eredivisie (Hollanda Ligi)
- Portekiz Ligi
- Belçika Ligi
- İskoçya Ligi (Premiership)
- Avusturya Ligi (Bundesliga)
- İsviçre Ligi (Super League)
- Yunanistan Ligi (Super League)
- Danimarka Ligi (Superliga)
- Norveç Ligi (Eliteserien)
- İsveç Ligi (Allsvenskan)
- Polonya Ligi (Ekstraklasa)
- Çekya Ligi
- Hırvatistan Ligi (HNL)
- İspanya 2. Lig
- Serie B (İtalya 2. Lig)
- 2. Bundesliga (Almanya 2. Lig)
- Ligue 2 (Fransa 2. Lig)
- Rusya Ligi (Premier Liga)
- Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig)
- MLS (ABD Ligi)
- Brezilya Ligi (Série A)
- Arjantin Ligi
- Meksika Ligi (Liga MX)
- Japonya Ligi (J1 League)
- Güney Kore Ligi (K League 1)
- Kolombiya Ligi
- Ekvador Ligi
- Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler →
