DG Analiz'in takip ettiği 35 ligde 2026/27'de maç başına en çok gol yiyen takım Willem II (Eredivisie, 3,33, 12 maç). (Veri: 8 Kasım 2026; en az 6 maç oynamış takımlar.)
En çok gol yiyen takım hangisi?
2026/27 sezonunda maç başına en çok gol yiyen takım Willem II (Eredivisie, Hollanda Ligi): 3,33. Süper Lig'de ilk sırada Eyüpspor (2,73). Sıralamada en az 6 maç oynayan takımlar yer alır.
Tüm ligler: en çok gol yiyen 50 takım
35 ulusal lig · 628 takım sıralandı| # | Takım | Lig | Maç | Yediği gol | Yediği / maç | Attığı / maç |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Willem II | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 12 | 40 | 3,33 | 0,92 |
| 2 | FC Thun | İsviçre Ligi (Super League) | 12 | 34 | 2,83 | 2,00 |
| 3 | Utrecht | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 31 | 2,82 | 1,73 |
| 4 | Borussia Mönchengladbach | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 25 | 2,78 | 1,33 |
| 5 | Eyüpspor | Süper Lig | 11 | 30 | 2,73 | 0,27 |
| 6 | KVC Westerlo | Belçika Ligi | 11 | 30 | 2,73 | 2,36 |
| 7 | Sassuolo | Serie A (İtalya Ligi) | 11 | 29 | 2,64 | 1,45 |
| 8 | Austria Lustenau | Avusturya Ligi (Bundesliga) | 12 | 30 | 2,50 | 1,25 |
| 9 | Racing Santander | La Liga (İspanya Ligi) | 12 | 30 | 2,50 | 1,42 |
| 10 | Sporting Kansas City | MLS (ABD Ligi) | 33 | 81 | 2,45 | 1,18 |
| 11 | Excelsior | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 12 | 29 | 2,42 | 1,33 |
| 12 | Grazer AK | Avusturya Ligi (Bundesliga) | 12 | 29 | 2,42 | 0,75 |
| 13 | Sparta Rotterdam | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 12 | 29 | 2,42 | 1,75 |
| 14 | Auxerre | Ligue 1 (Fransa Ligi) | 10 | 24 | 2,40 | 1,30 |
| 15 | Monza | Serie A (İtalya Ligi) | 10 | 24 | 2,40 | 1,70 |
| 16 | Sonderjyske | Danimarka Ligi (Superliga) | 13 | 31 | 2,38 | 1,31 |
| 17 | Union Berlin | Bundesliga (Almanya Ligi) | 8 | 19 | 2,38 | 0,88 |
| 18 | İstanbulspor | TFF 1. Lig | 14 | 33 | 2,36 | 0,86 |
| 19 | Al Kholood | Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) | 11 | 26 | 2,36 | 1,55 |
| 20 | Samsunspor | Süper Lig | 11 | 26 | 2,36 | 1,00 |
| 21 | Kilmarnock | İskoçya Ligi (Premiership) | 12 | 28 | 2,33 | 1,08 |
| 22 | Crystal Palace | Premier Lig (İngiltere) | 9 | 21 | 2,33 | 1,00 |
| 23 | AD Ceuta FC | İspanya 2. Lig | 13 | 30 | 2,31 | 0,77 |
| 24 | Fiorentina | Serie A (İtalya Ligi) | 10 | 23 | 2,30 | 1,50 |
| 25 | Rio Ave | Portekiz Ligi | 10 | 23 | 2,30 | 0,90 |
| 26 | Orlando City SC | MLS (ABD Ligi) | 34 | 78 | 2,29 | 1,85 |
| 27 | Aalesund | Norveç Ligi (Eliteserien) | 25 | 57 | 2,28 | 1,72 |
| 28 | Start | Norveç Ligi (Eliteserien) | 26 | 59 | 2,27 | 1,04 |
| 29 | Al Riyadh | Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) | 11 | 25 | 2,27 | 1,00 |
| 30 | Udinese | Serie A (İtalya Ligi) | 11 | 25 | 2,27 | 1,09 |
| 31 | Go Ahead Eagles | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 12 | 27 | 2,25 | 2,00 |
| 32 | FC Vaduz | İsviçre Ligi (Super League) | 13 | 29 | 2,23 | 1,85 |
| 33 | Grasshoppers | İsviçre Ligi (Super League) | 13 | 29 | 2,23 | 1,23 |
| 34 | Raków Częstochowa | Polonya Ligi (Ekstraklasa) | 13 | 29 | 2,23 | 1,46 |
| 35 | Eintracht Frankfurt | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 20 | 2,22 | 1,67 |
| 36 | FC Augsburg | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 20 | 2,22 | 2,22 |
| 37 | Hamburger SV | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 20 | 2,22 | 1,11 |
| 38 | Le Havre | Ligue 1 (Fransa Ligi) | 9 | 20 | 2,22 | 1,00 |
| 39 | FC Cincinnati | MLS (ABD Ligi) | 33 | 73 | 2,21 | 2,03 |
| 40 | Kortrijk | Belçika Ligi | 10 | 22 | 2,20 | 0,40 |
| 41 | Strasbourg | Ligue 1 (Fransa Ligi) | 10 | 22 | 2,20 | 1,80 |
| 42 | Antwerp | Belçika Ligi | 11 | 24 | 2,18 | 1,64 |
| 43 | Groningen | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 24 | 2,18 | 2,36 |
| 44 | RAAL La Louvière | Belçika Ligi | 11 | 24 | 2,18 | 1,18 |
| 45 | Boluspor | TFF 1. Lig | 12 | 26 | 2,17 | 0,42 |
| 46 | FC Zurich | İsviçre Ligi (Super League) | 12 | 26 | 2,17 | 2,08 |
| 47 | Wolfsberger AC | Avusturya Ligi (Bundesliga) | 12 | 26 | 2,17 | 0,67 |
| 48 | FC Luzern | İsviçre Ligi (Super League) | 13 | 28 | 2,15 | 1,62 |
| 49 | NK Slaven Belupo | Hırvatistan Ligi (HNL) | 13 | 28 | 2,15 | 1,46 |
| 50 | Orgryte IS | İsveç Ligi (Allsvenskan) | 28 | 60 | 2,14 | 1,18 |
Yalnız en az 6 maç oynayan takımlar sıralanır. Avrupa kupaları aşağıda ayrı tabloda. Sayılar bu sezon oynanmış maçlardan hesaplanır.
Süper Lig'de en çok gol yiyen takımlar
Süper Lig gol istatistikleri →| # | Takım | Maç | Yediği gol | Yediği / maç | Attığı / maç |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Eyüpspor | 11 | 30 | 2,73 | 0,27 |
| 2 | Samsunspor | 11 | 26 | 2,36 | 1,00 |
| 3 | Gençlerbirliği | 10 | 18 | 1,80 | 1,20 |
| 4 | Gaziantep FK | 11 | 19 | 1,73 | 0,82 |
| 5 | Göztepe | 11 | 19 | 1,73 | 2,00 |
| 6 | Alanyaspor | 10 | 16 | 1,60 | 0,90 |
| 7 | Çorum FK | 10 | 16 | 1,60 | 2,10 |
| 8 | Başakşehir | 11 | 17 | 1,55 | 1,73 |
| 9 | Erzurumspor | 10 | 15 | 1,50 | 0,90 |
| 10 | Rizespor | 10 | 15 | 1,50 | 1,10 |
| 11 | Amedspor | 11 | 15 | 1,36 | 2,55 |
| 12 | Galatasaray | 11 | 15 | 1,36 | 2,45 |
| 13 | Konyaspor | 11 | 14 | 1,27 | 0,55 |
| 14 | Beşiktaş | 10 | 12 | 1,20 | 2,00 |
| 15 | Kasımpaşa | 11 | 11 | 1,00 | 1,55 |
| 16 | Fenerbahçe | 10 | 10 | 1,00 | 2,40 |
| 17 | Kocaelispor | 11 | 9 | 0,82 | 1,18 |
| 18 | Trabzonspor | 10 | 8 | 0,80 | 2,40 |
Avrupa kupalarında en çok gol yiyen takımlar
Yalnız kupa maçları| # | Takım | Lig | Maç | Yediği gol | Yediği / maç | Attığı / maç |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Qarabag | UEFA Şampiyonlar Ligi | 10 | 30 | 3,00 | 1,60 |
| 2 | Kairat | UEFA Şampiyonlar Ligi | 8 | 22 | 2,75 | 0,88 |
| 3 | Maccabi Tel Aviv | UEFA Avrupa Ligi | 8 | 22 | 2,75 | 0,25 |
| 4 | Ajax | UEFA Şampiyonlar Ligi | 8 | 21 | 2,62 | 1,00 |
| 5 | Eintracht Frankfurt | UEFA Şampiyonlar Ligi | 8 | 21 | 2,62 | 1,25 |
| 6 | FC Copenhagen | UEFA Şampiyonlar Ligi | 8 | 21 | 2,62 | 1,50 |
| 7 | Lincoln Red Imps | UEFA Konferans Ligi | 6 | 15 | 2,50 | 1,17 |
| 8 | Club Brugge KV | UEFA Şampiyonlar Ligi | 10 | 24 | 2,40 | 1,90 |
| 9 | Slavia Praha | UEFA Şampiyonlar Ligi | 8 | 19 | 2,38 | 0,62 |
| 10 | Aberdeen | UEFA Konferans Ligi | 6 | 14 | 2,33 | 0,50 |
| 11 | Rapid Vienna | UEFA Konferans Ligi | 6 | 14 | 2,33 | 0,50 |
| 12 | Villarreal | UEFA Şampiyonlar Ligi | 8 | 18 | 2,25 | 0,62 |
| 13 | Shamrock Rovers | UEFA Konferans Ligi | 6 | 13 | 2,17 | 1,17 |
| 14 | Union St. Gilloise | UEFA Şampiyonlar Ligi | 8 | 17 | 2,12 | 1,00 |
| 15 | Borussia Dortmund | UEFA Şampiyonlar Ligi | 10 | 21 | 2,10 | 2,20 |
| 16 | Dinamo Zagreb | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 20 | 2,00 | 1,60 |
| 17 | BSC Young Boys | UEFA Avrupa Ligi | 8 | 16 | 2,00 | 1,25 |
| 18 | FCSB | UEFA Avrupa Ligi | 8 | 16 | 2,00 | 1,12 |
| 19 | PSV Eindhoven | UEFA Şampiyonlar Ligi | 8 | 16 | 2,00 | 2,00 |
| 20 | Atalanta | UEFA Şampiyonlar Ligi | 12 | 23 | 1,92 | 1,33 |
| 21 | Celtic | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 19 | 1,90 | 1,50 |
| 22 | Monaco | UEFA Şampiyonlar Ligi | 10 | 19 | 1,90 | 1,20 |
| 23 | Feyenoord | UEFA Avrupa Ligi | 8 | 15 | 1,88 | 1,38 |
| 24 | Malmo FF | UEFA Avrupa Ligi | 8 | 15 | 1,88 | 0,50 |
| 25 | Napoli | UEFA Şampiyonlar Ligi | 8 | 15 | 1,88 | 1,12 |
| 26 | Nice | UEFA Avrupa Ligi | 8 | 15 | 1,88 | 0,88 |
| 27 | Red Bull Salzburg | UEFA Avrupa Ligi | 8 | 15 | 1,88 | 1,25 |
| 28 | Utrecht | UEFA Avrupa Ligi | 8 | 15 | 1,88 | 0,62 |
| 29 | Breidablik | UEFA Konferans Ligi | 6 | 11 | 1,83 | 1,00 |
| 30 | Hamrun Spartans | UEFA Konferans Ligi | 6 | 11 | 1,83 | 0,67 |
Bu sayfa ne anlatıyor?
Bu sayfa 35 ulusal ligdeki 628 takımı tek listede sıralar; Avrupa kupaları ayrı tabloda verilir. Willem II (Eredivisie, Hollanda Ligi) 3,33 ile listenin başında; onu FC Thun (2,83) ve Utrecht (2,82) izliyor. Süper Lig'in en üstündeki takım Eyüpspor (2,73). Sıralanan 628 takımın ortalama değeri 1,45. Takımlar farklı sayıda maç oynamış olabilir; bu yüzden karşılaştırma toplam yerine maç başına ortalama ya da yüzde üzerinden yapılır. Değerler bu sezon oynanmış lig maçlarından hesaplanır; en az 6 maç şartı aranır. Veri: 8 Kasım 2026.
Lig lig gol istatistikleri
- Süper Lig
- TFF 1. Lig
- Premier Lig (İngiltere)
- Championship
- La Liga (İspanya Ligi)
- Serie A (İtalya Ligi)
- Bundesliga (Almanya Ligi)
- Ligue 1 (Fransa Ligi)
- Eredivisie (Hollanda Ligi)
- Portekiz Ligi
- Belçika Ligi
- İskoçya Ligi (Premiership)
- Avusturya Ligi (Bundesliga)
- İsviçre Ligi (Super League)
- Yunanistan Ligi (Super League)
- Danimarka Ligi (Superliga)
- Norveç Ligi (Eliteserien)
- İsveç Ligi (Allsvenskan)
- Polonya Ligi (Ekstraklasa)
- Çekya Ligi
- Hırvatistan Ligi (HNL)
- İspanya 2. Lig
- Serie B (İtalya 2. Lig)
- 2. Bundesliga (Almanya 2. Lig)
- Ligue 2 (Fransa 2. Lig)
- Rusya Ligi (Premier Liga)
- Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig)
- MLS (ABD Ligi)
- Brezilya Ligi (Série A)
- Arjantin Ligi
- Meksika Ligi (Liga MX)
- Japonya Ligi (J1 League)
- Güney Kore Ligi (K League 1)
- Kolombiya Ligi
- Ekvador Ligi
- En Çok Gol Olan Ligler →
