DG Analiz'in takip ettiği 35 ligde 2026/27'de maç başına en az gol yiyen takım FC Porto (Portekiz Ligi, 0,40, 10 maç). (Veri: 8 Kasım 2026; en az 6 maç oynamış takımlar.)
En az gol yiyen takım hangisi?
2026/27 sezonunda maç başına en az gol yiyen takım FC Porto (Portekiz Ligi): 0,40. Süper Lig'de ilk sırada Trabzonspor (0,80). Sıralamada en az 6 maç oynayan takımlar yer alır.
Tüm ligler: en az gol yiyen 50 takım
35 ulusal lig · 628 takım sıralandı| # | Takım | Lig | Maç | Yediği gol | Yediği / maç | Attığı / maç |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FC Porto | Portekiz Ligi | 10 | 4 | 0,40 | 2,50 |
| 2 | Castellón | İspanya 2. Lig | 12 | 5 | 0,42 | 1,92 |
| 3 | Olympiakos Piraeus | Yunanistan Ligi (Super League) | 9 | 4 | 0,44 | 1,67 |
| 4 | Panathinaikos | Yunanistan Ligi (Super League) | 9 | 4 | 0,44 | 2,22 |
| 5 | Arsenal | Premier Lig (İngiltere) | 10 | 5 | 0,50 | 1,50 |
| 6 | Slavia Praha | Çekya Ligi | 13 | 7 | 0,54 | 2,46 |
| 7 | Red Bull Salzburg | Avusturya Ligi (Bundesliga) | 11 | 6 | 0,55 | 2,64 |
| 8 | FC Tokyo | Japonya Ligi (J1 League) | 14 | 8 | 0,57 | 2,36 |
| 9 | Mallorca | İspanya 2. Lig | 12 | 7 | 0,58 | 1,25 |
| 10 | Gent | Belçika Ligi | 10 | 6 | 0,60 | 1,90 |
| 11 | Santa Clara | Portekiz Ligi | 10 | 6 | 0,60 | 1,50 |
| 12 | Slovan Liberec | Çekya Ligi | 13 | 8 | 0,62 | 1,23 |
| 13 | AEK Athens FC | Yunanistan Ligi (Super League) | 8 | 5 | 0,62 | 2,62 |
| 14 | 1. FC Kaiserslautern | 2. Bundesliga (Almanya 2. Lig) | 11 | 7 | 0,64 | 0,91 |
| 15 | Ascoli | Serie B (İtalya 2. Lig) | 11 | 7 | 0,64 | 1,55 |
| 16 | Boulogne | Ligue 2 (Fransa 2. Lig) | 12 | 8 | 0,67 | 0,83 |
| 17 | Lille | Ligue 1 (Fransa Ligi) | 9 | 6 | 0,67 | 1,33 |
| 18 | Palmeiras | Brezilya Ligi (Série A) | 34 | 23 | 0,68 | 1,82 |
| 19 | Kayserispor | TFF 1. Lig | 13 | 9 | 0,69 | 2,46 |
| 20 | Gil Vicente | Portekiz Ligi | 10 | 7 | 0,70 | 0,80 |
| 21 | Union St. Gilloise | Belçika Ligi | 10 | 7 | 0,70 | 2,90 |
| 22 | Deportivo Cali | Kolombiya Ligi | 36 | 26 | 0,72 | 1,28 |
| 23 | Boca Juniors | Arjantin Ligi | 33 | 24 | 0,73 | 1,42 |
| 24 | Arouca | Portekiz Ligi | 11 | 8 | 0,73 | 1,18 |
| 25 | Atletico Madrid | La Liga (İspanya Ligi) | 11 | 8 | 0,73 | 2,00 |
| 26 | Montpellier | Ligue 2 (Fransa 2. Lig) | 12 | 9 | 0,75 | 1,50 |
| 27 | Nancy | Ligue 2 (Fransa 2. Lig) | 12 | 9 | 0,75 | 1,42 |
| 28 | Rangers | İskoçya Ligi (Premiership) | 12 | 9 | 0,75 | 1,75 |
| 29 | Rapid Vienna | Avusturya Ligi (Bundesliga) | 12 | 9 | 0,75 | 3,25 |
| 30 | Nashville SC | MLS (ABD Ligi) | 33 | 25 | 0,76 | 2,09 |
| 31 | Machida Zelvia | Japonya Ligi (J1 League) | 13 | 10 | 0,77 | 2,31 |
| 32 | Sanfrecce Hiroshima | Japonya Ligi (J1 League) | 13 | 10 | 0,77 | 2,46 |
| 33 | Spartak Moscow | Rusya Ligi (Premier Liga) | 13 | 10 | 0,77 | 1,92 |
| 34 | Borussia Dortmund | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 7 | 0,78 | 1,78 |
| 35 | Brighton | Premier Lig (İngiltere) | 9 | 7 | 0,78 | 2,67 |
| 36 | Lyon | Ligue 1 (Fransa Ligi) | 9 | 7 | 0,78 | 1,67 |
| 37 | Iğdır FK | TFF 1. Lig | 14 | 11 | 0,79 | 1,36 |
| 38 | Argentinos Juniors | Arjantin Ligi | 35 | 28 | 0,80 | 1,14 |
| 39 | Benfica | Portekiz Ligi | 10 | 8 | 0,80 | 2,70 |
| 40 | Club Brugge KV | Belçika Ligi | 10 | 8 | 0,80 | 2,60 |
| 41 | Como | Serie A (İtalya Ligi) | 10 | 8 | 0,80 | 1,80 |
| 42 | Lazio | Serie A (İtalya Ligi) | 10 | 8 | 0,80 | 2,40 |
| 43 | Leeds | Premier Lig (İngiltere) | 10 | 8 | 0,80 | 1,00 |
| 44 | Trabzonspor | Süper Lig | 10 | 8 | 0,80 | 2,40 |
| 45 | Hammarby FF | İsveç Ligi (Allsvenskan) | 28 | 23 | 0,82 | 2,14 |
| 46 | Al Hilal | Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) | 11 | 9 | 0,82 | 2,91 |
| 47 | Hertha BSC | 2. Bundesliga (Almanya 2. Lig) | 11 | 9 | 0,82 | 2,27 |
| 48 | Kocaelispor | Süper Lig | 11 | 9 | 0,82 | 1,18 |
| 49 | Atletico Nacional | Kolombiya Ligi | 42 | 35 | 0,83 | 1,95 |
| 50 | River Plate | Arjantin Ligi | 36 | 30 | 0,83 | 1,36 |
Yalnız en az 6 maç oynayan takımlar sıralanır. Avrupa kupaları aşağıda ayrı tabloda. Sayılar bu sezon oynanmış maçlardan hesaplanır.
Süper Lig'de en az gol yiyen takımlar
Süper Lig gol istatistikleri →| # | Takım | Maç | Yediği gol | Yediği / maç | Attığı / maç |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Trabzonspor | 10 | 8 | 0,80 | 2,40 |
| 2 | Kocaelispor | 11 | 9 | 0,82 | 1,18 |
| 3 | Kasımpaşa | 11 | 11 | 1,00 | 1,55 |
| 4 | Fenerbahçe | 10 | 10 | 1,00 | 2,40 |
| 5 | Beşiktaş | 10 | 12 | 1,20 | 2,00 |
| 6 | Konyaspor | 11 | 14 | 1,27 | 0,55 |
| 7 | Amedspor | 11 | 15 | 1,36 | 2,55 |
| 8 | Galatasaray | 11 | 15 | 1,36 | 2,45 |
| 9 | Erzurumspor | 10 | 15 | 1,50 | 0,90 |
| 10 | Rizespor | 10 | 15 | 1,50 | 1,10 |
| 11 | Başakşehir | 11 | 17 | 1,55 | 1,73 |
| 12 | Alanyaspor | 10 | 16 | 1,60 | 0,90 |
| 13 | Çorum FK | 10 | 16 | 1,60 | 2,10 |
| 14 | Gaziantep FK | 11 | 19 | 1,73 | 0,82 |
| 15 | Göztepe | 11 | 19 | 1,73 | 2,00 |
| 16 | Gençlerbirliği | 10 | 18 | 1,80 | 1,20 |
| 17 | Samsunspor | 11 | 26 | 2,36 | 1,00 |
| 18 | Eyüpspor | 11 | 30 | 2,73 | 0,27 |
Avrupa kupalarında en az gol yiyen takımlar
Yalnız kupa maçları| # | Takım | Lig | Maç | Yediği gol | Yediği / maç | Attığı / maç |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AEK Larnaca | UEFA Konferans Ligi | 8 | 2 | 0,25 | 1,00 |
| 2 | Arsenal | UEFA Şampiyonlar Ligi | 15 | 7 | 0,47 | 2,00 |
| 3 | Aston Villa | UEFA Avrupa Ligi | 15 | 8 | 0,53 | 2,07 |
| 4 | HNK Rijeka | UEFA Konferans Ligi | 10 | 6 | 0,60 | 1,10 |
| 5 | Plzen | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 6 | 0,60 | 1,10 |
| 6 | FK Crvena Zvezda | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 7 | 0,70 | 0,80 |
| 7 | FSV Mainz 05 | UEFA Konferans Ligi | 10 | 7 | 0,70 | 1,10 |
| 8 | Lausanne | UEFA Konferans Ligi | 8 | 6 | 0,75 | 1,00 |
| 9 | Raków Częstochowa | UEFA Konferans Ligi | 8 | 6 | 0,75 | 1,38 |
| 10 | Crystal Palace | UEFA Konferans Ligi | 15 | 12 | 0,80 | 1,67 |
| 11 | Lyon | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 8 | 0,80 | 1,90 |
| 12 | FC Porto | UEFA Avrupa Ligi | 12 | 10 | 0,83 | 1,50 |
| 13 | SC Freiburg | UEFA Avrupa Ligi | 15 | 13 | 0,87 | 1,67 |
| 14 | Jagiellonia | UEFA Konferans Ligi | 8 | 7 | 0,88 | 1,00 |
| 15 | Samsunspor | UEFA Konferans Ligi | 10 | 9 | 0,90 | 1,70 |
| 16 | Strasbourg | UEFA Konferans Ligi | 12 | 11 | 0,92 | 1,50 |
| 17 | Nottingham Forest | UEFA Avrupa Ligi | 16 | 16 | 1,00 | 1,50 |
| 18 | SC Braga | UEFA Avrupa Ligi | 14 | 14 | 1,00 | 1,64 |
| 19 | Rayo Vallecano | UEFA Konferans Ligi | 13 | 13 | 1,00 | 1,69 |
| 20 | AS Roma | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 10 | 1,00 | 1,70 |
| 21 | FC Midtjylland | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 10 | 1,00 | 2,00 |
| 22 | KuPS | UEFA Konferans Ligi | 8 | 8 | 1,00 | 0,75 |
| 23 | Omonia Nicosia | UEFA Konferans Ligi | 8 | 8 | 1,00 | 0,75 |
| 24 | Lille | UEFA Avrupa Ligi | 12 | 13 | 1,08 | 1,08 |
| 25 | Liverpool | UEFA Şampiyonlar Ligi | 12 | 13 | 1,08 | 2,00 |
| 26 | Real Betis | UEFA Avrupa Ligi | 12 | 13 | 1,08 | 1,67 |
| 27 | Fenerbahçe | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 11 | 1,10 | 1,20 |
| 28 | Sparta Praha | UEFA Konferans Ligi | 8 | 9 | 1,12 | 1,38 |
| 29 | AZ Alkmaar | UEFA Konferans Ligi | 12 | 14 | 1,17 | 1,58 |
| 30 | Fiorentina | UEFA Konferans Ligi | 12 | 14 | 1,17 | 1,42 |
Lig lig gol istatistikleri
- Süper Lig
- TFF 1. Lig
- Premier Lig (İngiltere)
- Championship
- La Liga (İspanya Ligi)
- Serie A (İtalya Ligi)
- Bundesliga (Almanya Ligi)
- Ligue 1 (Fransa Ligi)
- Eredivisie (Hollanda Ligi)
- Portekiz Ligi
- Belçika Ligi
- İskoçya Ligi (Premiership)
- Avusturya Ligi (Bundesliga)
- İsviçre Ligi (Super League)
- Yunanistan Ligi (Super League)
- Danimarka Ligi (Superliga)
- Norveç Ligi (Eliteserien)
- İsveç Ligi (Allsvenskan)
- Polonya Ligi (Ekstraklasa)
- Çekya Ligi
- Hırvatistan Ligi (HNL)
- İspanya 2. Lig
- Serie B (İtalya 2. Lig)
- 2. Bundesliga (Almanya 2. Lig)
- Ligue 2 (Fransa 2. Lig)
- Rusya Ligi (Premier Liga)
- Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig)
- MLS (ABD Ligi)
- Brezilya Ligi (Série A)
- Arjantin Ligi
- Meksika Ligi (Liga MX)
- Japonya Ligi (J1 League)
- Güney Kore Ligi (K League 1)
- Kolombiya Ligi
- Ekvador Ligi
- En Az Gol Olan Ligler →
