DG Analiz'in takip ettiği 35 ligde 2026/27'de maç başına en çok gol atan takım Barcelona (La Liga, 4,18, 11 maç). (Veri: 8 Kasım 2026; en az 6 maç oynamış takımlar.)
En çok gol atan takım hangisi?
2026/27 sezonunda maç başına en çok gol atan takım Barcelona (La Liga, İspanya Ligi): 4,18. Süper Lig'de ilk sırada Amedspor (2,55). Sıralamada en az 6 maç oynayan takımlar yer alır.
Tüm ligler: en çok gol atan 50 takım
35 ulusal lig · 628 takım sıralandı| # | Takım | Lig | Maç | Attığı gol | Attığı / maç | Yediği / maç |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Barcelona | La Liga (İspanya Ligi) | 11 | 46 | 4,18 | 1,09 |
| 2 | Rapid Vienna | Avusturya Ligi (Bundesliga) | 12 | 39 | 3,25 | 0,75 |
| 3 | Bayern München | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 29 | 3,22 | 1,00 |
| 4 | PSV Eindhoven | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 35 | 3,18 | 1,18 |
| 5 | BSC Young Boys | İsviçre Ligi (Super League) | 13 | 41 | 3,15 | 1,92 |
| 6 | FC Lugano | İsviçre Ligi (Super League) | 12 | 36 | 3,00 | 0,83 |
| 7 | Feyenoord | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 33 | 3,00 | 1,09 |
| 8 | RB Leipzig | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 27 | 3,00 | 1,44 |
| 9 | Al Hilal | Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) | 11 | 32 | 2,91 | 0,82 |
| 10 | Union St. Gilloise | Belçika Ligi | 10 | 29 | 2,90 | 0,70 |
| 11 | AS Roma | Serie A (İtalya Ligi) | 11 | 31 | 2,82 | 0,91 |
| 12 | Ajax | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 30 | 2,73 | 1,18 |
| 13 | Benfica | Portekiz Ligi | 10 | 27 | 2,70 | 0,80 |
| 14 | Al-Qadsiah | Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) | 12 | 32 | 2,67 | 1,00 |
| 15 | Lech Poznan | Polonya Ligi (Ekstraklasa) | 12 | 32 | 2,67 | 0,92 |
| 16 | Brighton | Premier Lig (İngiltere) | 9 | 24 | 2,67 | 0,78 |
| 17 | Red Bull Salzburg | Avusturya Ligi (Bundesliga) | 11 | 29 | 2,64 | 0,55 |
| 18 | AEK Athens FC | Yunanistan Ligi (Super League) | 8 | 21 | 2,62 | 0,62 |
| 19 | Club Brugge KV | Belçika Ligi | 10 | 26 | 2,60 | 0,80 |
| 20 | Inter | Serie A (İtalya Ligi) | 10 | 26 | 2,60 | 1,30 |
| 21 | Real Madrid | La Liga (İspanya Ligi) | 12 | 31 | 2,58 | 0,83 |
| 22 | Viking | Norveç Ligi (Eliteserien) | 25 | 64 | 2,56 | 1,04 |
| 23 | Al-Ahli Jeddah | Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) | 11 | 28 | 2,55 | 1,73 |
| 24 | Al-Nassr | Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig) | 11 | 28 | 2,55 | 1,00 |
| 25 | Amedspor | Süper Lig | 11 | 28 | 2,55 | 1,36 |
| 26 | Twente | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 28 | 2,55 | 0,91 |
| 27 | Lask Linz | Avusturya Ligi (Bundesliga) | 12 | 30 | 2,50 | 1,25 |
| 28 | FC Porto | Portekiz Ligi | 10 | 25 | 2,50 | 0,40 |
| 29 | West Ham | Championship | 15 | 37 | 2,47 | 1,53 |
| 30 | Kayserispor | TFF 1. Lig | 13 | 32 | 2,46 | 0,69 |
| 31 | Sanfrecce Hiroshima | Japonya Ligi (J1 League) | 13 | 32 | 2,46 | 0,77 |
| 32 | Slavia Praha | Çekya Ligi | 13 | 32 | 2,46 | 0,54 |
| 33 | Galatasaray | Süper Lig | 11 | 27 | 2,45 | 1,36 |
| 34 | Bodo/Glimt | Norveç Ligi (Eliteserien) | 25 | 61 | 2,44 | 0,92 |
| 35 | Club America | Meksika Ligi (Liga MX) | 15 | 36 | 2,40 | 1,40 |
| 36 | Fenerbahçe | Süper Lig | 10 | 24 | 2,40 | 1,00 |
| 37 | Lazio | Serie A (İtalya Ligi) | 10 | 24 | 2,40 | 0,80 |
| 38 | Trabzonspor | Süper Lig | 10 | 24 | 2,40 | 0,80 |
| 39 | Molde | Norveç Ligi (Eliteserien) | 25 | 59 | 2,36 | 1,56 |
| 40 | FC Tokyo | Japonya Ligi (J1 League) | 14 | 33 | 2,36 | 0,57 |
| 41 | 1. FC Nürnberg | 2. Bundesliga (Almanya 2. Lig) | 11 | 26 | 2,36 | 1,18 |
| 42 | Charleroi | Belçika Ligi | 11 | 26 | 2,36 | 1,18 |
| 43 | Groningen | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 26 | 2,36 | 2,18 |
| 44 | KVC Westerlo | Belçika Ligi | 11 | 26 | 2,36 | 2,73 |
| 45 | VfL Wolfsburg | 2. Bundesliga (Almanya 2. Lig) | 11 | 26 | 2,36 | 1,45 |
| 46 | Inter Miami | MLS (ABD Ligi) | 33 | 77 | 2,33 | 1,70 |
| 47 | Machida Zelvia | Japonya Ligi (J1 League) | 13 | 30 | 2,31 | 0,77 |
| 48 | Zenit | Rusya Ligi (Premier Liga) | 13 | 30 | 2,31 | 1,00 |
| 49 | Cruz Azul | Meksika Ligi (Liga MX) | 15 | 34 | 2,27 | 1,60 |
| 50 | Dinamo Zagreb | Hırvatistan Ligi (HNL) | 11 | 25 | 2,27 | 1,27 |
Yalnız en az 6 maç oynayan takımlar sıralanır. Avrupa kupaları aşağıda ayrı tabloda. Sayılar bu sezon oynanmış maçlardan hesaplanır.
Süper Lig'de en çok gol atan takımlar
Süper Lig gol istatistikleri →| # | Takım | Maç | Attığı gol | Attığı / maç | Yediği / maç |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Amedspor | 11 | 28 | 2,55 | 1,36 |
| 2 | Galatasaray | 11 | 27 | 2,45 | 1,36 |
| 3 | Fenerbahçe | 10 | 24 | 2,40 | 1,00 |
| 4 | Trabzonspor | 10 | 24 | 2,40 | 0,80 |
| 5 | Çorum FK | 10 | 21 | 2,10 | 1,60 |
| 6 | Göztepe | 11 | 22 | 2,00 | 1,73 |
| 7 | Beşiktaş | 10 | 20 | 2,00 | 1,20 |
| 8 | Başakşehir | 11 | 19 | 1,73 | 1,55 |
| 9 | Kasımpaşa | 11 | 17 | 1,55 | 1,00 |
| 10 | Gençlerbirliği | 10 | 12 | 1,20 | 1,80 |
| 11 | Kocaelispor | 11 | 13 | 1,18 | 0,82 |
| 12 | Rizespor | 10 | 11 | 1,10 | 1,50 |
| 13 | Samsunspor | 11 | 11 | 1,00 | 2,36 |
| 14 | Alanyaspor | 10 | 9 | 0,90 | 1,60 |
| 15 | Erzurumspor | 10 | 9 | 0,90 | 1,50 |
| 16 | Gaziantep FK | 11 | 9 | 0,82 | 1,73 |
| 17 | Konyaspor | 11 | 6 | 0,55 | 1,27 |
| 18 | Eyüpspor | 11 | 3 | 0,27 | 2,73 |
Avrupa kupalarında en çok gol atan takımlar
Yalnız kupa maçları| # | Takım | Lig | Maç | Attığı gol | Attığı / maç | Yediği / maç |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bayern München | UEFA Şampiyonlar Ligi | 14 | 43 | 3,07 | 1,43 |
| 2 | Barcelona | UEFA Şampiyonlar Ligi | 12 | 32 | 2,67 | 1,67 |
| 3 | Paris Saint Germain | UEFA Şampiyonlar Ligi | 17 | 45 | 2,65 | 1,35 |
| 4 | Newcastle | UEFA Şampiyonlar Ligi | 12 | 29 | 2,42 | 1,50 |
| 5 | Real Madrid | UEFA Şampiyonlar Ligi | 14 | 33 | 2,36 | 1,43 |
| 6 | Borussia Dortmund | UEFA Şampiyonlar Ligi | 10 | 22 | 2,20 | 2,10 |
| 7 | Tottenham | UEFA Şampiyonlar Ligi | 10 | 22 | 2,20 | 1,40 |
| 8 | Atletico Madrid | UEFA Şampiyonlar Ligi | 16 | 35 | 2,19 | 1,75 |
| 9 | AEK Athens FC | UEFA Konferans Ligi | 10 | 21 | 2,10 | 1,30 |
| 10 | Aston Villa | UEFA Avrupa Ligi | 15 | 31 | 2,07 | 0,53 |
| 11 | Arsenal | UEFA Şampiyonlar Ligi | 15 | 30 | 2,00 | 0,47 |
| 12 | Liverpool | UEFA Şampiyonlar Ligi | 12 | 24 | 2,00 | 1,08 |
| 13 | FC Midtjylland | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 20 | 2,00 | 1,00 |
| 14 | PSV Eindhoven | UEFA Şampiyonlar Ligi | 8 | 16 | 2,00 | 2,00 |
| 15 | Chelsea | UEFA Şampiyonlar Ligi | 10 | 19 | 1,90 | 1,80 |
| 16 | Club Brugge KV | UEFA Şampiyonlar Ligi | 10 | 19 | 1,90 | 2,40 |
| 17 | Juventus | UEFA Şampiyonlar Ligi | 10 | 19 | 1,90 | 1,50 |
| 18 | Lyon | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 19 | 1,90 | 0,80 |
| 19 | Bodo/Glimt | UEFA Şampiyonlar Ligi | 12 | 22 | 1,83 | 1,67 |
| 20 | Lech Poznan | UEFA Konferans Ligi | 10 | 18 | 1,80 | 1,20 |
| 21 | PAOK | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 18 | 1,80 | 1,70 |
| 22 | Shakhtar Donetsk | UEFA Konferans Ligi | 12 | 21 | 1,75 | 1,25 |
| 23 | AS Roma | UEFA Avrupa Ligi | 10 | 17 | 1,70 | 1,00 |
| 24 | Inter | UEFA Şampiyonlar Ligi | 10 | 17 | 1,70 | 1,20 |
| 25 | Samsunspor | UEFA Konferans Ligi | 10 | 17 | 1,70 | 0,90 |
| 26 | Rayo Vallecano | UEFA Konferans Ligi | 13 | 22 | 1,69 | 1,00 |
| 27 | Crystal Palace | UEFA Konferans Ligi | 15 | 25 | 1,67 | 0,80 |
| 28 | SC Freiburg | UEFA Avrupa Ligi | 15 | 25 | 1,67 | 0,87 |
| 29 | Real Betis | UEFA Avrupa Ligi | 12 | 20 | 1,67 | 1,08 |
| 30 | Sporting CP | UEFA Şampiyonlar Ligi | 12 | 20 | 1,67 | 1,25 |
Bu sayfa ne anlatıyor?
Bu sayfa 35 ulusal ligdeki 628 takımı tek listede sıralar; Avrupa kupaları ayrı tabloda verilir. En yüksek değerler Barcelona (4,18), Rapid Vienna (3,25) ve Bayern München (3,22) takımlarında. Süper Lig takımları arasında en yüksek değer Amedspor takımında: 2,55. Listedeki takımların ortalaması 1,46. Takımlar farklı sayıda maç oynamış olabilir; bu yüzden karşılaştırma toplam yerine maç başına ortalama ya da yüzde üzerinden yapılır. Sıralamaya en az 6 maçlık takımlar girer ve değerler her gün yenilenir; son güncelleme 8 Kasım 2026.
Lig lig gol istatistikleri
- Süper Lig
- TFF 1. Lig
- Premier Lig (İngiltere)
- Championship
- La Liga (İspanya Ligi)
- Serie A (İtalya Ligi)
- Bundesliga (Almanya Ligi)
- Ligue 1 (Fransa Ligi)
- Eredivisie (Hollanda Ligi)
- Portekiz Ligi
- Belçika Ligi
- İskoçya Ligi (Premiership)
- Avusturya Ligi (Bundesliga)
- İsviçre Ligi (Super League)
- Yunanistan Ligi (Super League)
- Danimarka Ligi (Superliga)
- Norveç Ligi (Eliteserien)
- İsveç Ligi (Allsvenskan)
- Polonya Ligi (Ekstraklasa)
- Çekya Ligi
- Hırvatistan Ligi (HNL)
- İspanya 2. Lig
- Serie B (İtalya 2. Lig)
- 2. Bundesliga (Almanya 2. Lig)
- Ligue 2 (Fransa 2. Lig)
- Rusya Ligi (Premier Liga)
- Suudi Arabistan Ligi (Pro Lig)
- MLS (ABD Ligi)
- Brezilya Ligi (Série A)
- Arjantin Ligi
- Meksika Ligi (Liga MX)
- Japonya Ligi (J1 League)
- Güney Kore Ligi (K League 1)
- Kolombiya Ligi
- Ekvador Ligi
- En Çok Gol Olan Ligler →
