İstatistikler

İspanya · La Liga (İspanya Ligi) · 2026/27

La Liga (İspanya Ligi) Penaltı İstatistikleri 2026/27

La Liga 2026/27'de 111 maçta 38 penaltı verildi (maç başı 0,34); en çok penaltı kazanan takım Barcelona (5 penaltı; 11 maç) (veri: 8 Kasım 2026).

Paylaş
WhatsApp X Görseli indir

La Liga (İspanya Ligi) penaltı özeti

2026/27 · bu sezon
  • 111 maç
  • 38 penaltı
  • maç başına 0,34
  • 31 gol · 7 kaçan
  • gol yüzdesi %81,6

En çok penaltı kazanan takımlar

En az 5 maç oynamış takımlar
#TakımOKazandığıMaç başınaGolKaçanGol yüzdesi
1Barcelona1150,45 41%80,0
2Osasuna1140,36 40%100,0
3Real Madrid1140,36 31%75,0
4Athletic Club1030,30 21%66,7
5Elche1130,27 30%100,0
6Villarreal1130,27 30%100,0
7Sevilla1230,25 21%66,7
8Atletico Madrid1120,18 20%100,0
9Malaga1220,17 11%50,0
10Racing Santander1220,17 11%50,0

En çok penaltı veren takımlar

En az 5 maç oynamış takımlar
#TakımOVerdiğiMaç başınaRakip golü
1Racing Santander1260,50 5
2Rayo Vallecano1050,50 5
3Atletico Madrid1130,27 3
4Levante1130,27 2
5Real Sociedad1130,27 3
6Alaves1230,25 1
7Elche1120,18 1
8Getafe1120,18 1
9Villarreal1120,18 2
10Athletic Club1010,10 1

Yalnız bu sezonun lig maçlarındaki penaltılar sayılır; maç sonrası penaltı atışları dahil değildir.

En çok penaltı kazanan ve en çok penaltı veren takımlar aşağıdaki tablolarda.

Sık sorulanlar

DG'ye Sor →

La Liga'da en çok penaltı kazanan takım hangisi?

Barcelona: 11 maçta 5 penaltı kazandı, 4 tanesini gole çevirdi.

La Liga'da maç başına kaç penaltı çıkıyor?

Bu sezon 111 maçta 38 penaltı verildi: maç başına 0,34 penaltı; penaltıların gole çevrilme yüzdesi %81,6.

Bu sayfa ne anlatıyor?

Bu sekmede takımların lehine ve aleyhine verilen penaltılar ile lig genelinde maç başına düşen penaltı sayısı yer alır. Bu sayfadaki veriler La Liga 2026/27 sezonunda oynanan 111 maçtan derlenir. Penaltı kazanmada Barcelona önde: 5. Kendi ceza sahasında en çok penaltı veren Racing Santander (6). Lig genelinde maç başına 0,34 penaltı çıkıyor. Maç başına penaltı, takımın penaltı sayısının oynadığı lig maçı sayısına bölünmesiyle bulunur. Takım sıralamalarına bu sezon en az 5 maç oynamış takımlar girer; veri: 8 Kasım 2026. Sayılar yalnız betimleme amaçlıdır.

Ligler karşılaştırması

  1. En Çok 2,5 Üst Olan Ligler
  2. En Çok 1,5 Üst Olan Ligler
  3. En Çok Karşılıklı Gol (KG Var) Olan Ligler
  4. En Çok Gol Olan Ligler
  5. En Az Gol Olan Ligler
  6. En Çok 3,5 Üst Olan Ligler
  7. İlk Yarıda En Çok Gol Olan Ligler
  8. En Çok Korner Çıkan Ligler
  9. En Çok Kart Çıkan Ligler
  10. İlk Yarı Beraberlik Yüzdesi En Yüksek Ligler
  11. Son 15 Dakikada En Çok Gol Atılan Ligler
  12. En Çok Beraberlik Olan Ligler
  13. Ev Sahibi Avantajı En Yüksek Ligler
  14. İY/MS Dönen Maç Yüzdesi En Yüksek Ligler
  15. xG Ortalaması En Yüksek Ligler
  16. En Çok Penaltı Olan Ligler
  17. En Çok Kırmızı Kart Çıkan Ligler
  18. İkinci Yarı En Çok Gol Olan Ligler
  19. En Çok 0-0 Biten Ligler
  20. Deplasman Takımının En Çok Kazandığı Ligler
  21. En Çok Geri Dönüş Olan Ligler
  22. En Çok Şut Çekilen Ligler
  23. En Çok Faul Yapılan Ligler

Diğer ligler