DG Kulüp Güç Sıralamasında Fransa kulüpleri arasında ilk sırada Paris Saint Germain (dünyada 5.); onu Olympique Lyonnais (42.) ve Monaco (44.) izliyor.
Fransa kulüpleri
103 takım
Ülke sırası
Takım
Lig
Puan
7 gün
Güven
Dünya sırası
1
Paris Saint Germain
Ligue 1
2.545
↑ 15,8
yüksek
5
2
Olympique Lyonnais
Ligue 1
2.309
↑ 12,1
yüksek
42
3
Monaco
Ligue 1
2.305
↓ 5,5
yüksek
44
4
Lens
Ligue 1
2.298
↓ 12,8
yüksek
46
5
Lille
Ligue 1
2.282
↑ 11,1
yüksek
52
6
Marseille
Ligue 1
2.259
↑ 29,2
yüksek
55
7
Rennes
Ligue 1
2.257
↑ 8,0
yüksek
56
8
Paris FC
Ligue 1
2.206
↑ 35,1
yüksek
82
9
Strasbourg
Ligue 1
2.205
↑ 4,0
yüksek
84
10
Toulouse
Ligue 1
2.186
↑ 12,0
yüksek
96
11
Nice
Ligue 1
2.162
↑ 7,7
yüksek
107
12
Lorient
Ligue 1
2.161
↓ 11,6
yüksek
108
13
Brest
Ligue 1
2.157
↑ 27,0
yüksek
111
14
AJ Auxerre
Ligue 1
2.092
↓ 12,1
yüksek
188
15
Le Havre
Ligue 1
2.057
↑ 7,7
yüksek
234
16
Angers SCO
Ligue 1
2.037
↑ 3,7
yüksek
279
17
Reims
Ligue 2
1.991
↓ 10,6
yüksek
370
18
Saint Etienne
Ligue 2
1.974
↑ 5,5
yüksek
410
19
Nantes
Ligue 2
1.968
↑ 11,9
yüksek
420
20
Troyes
Ligue 1
1.960
↑ 7,2
yüksek
439
21
Montpellier
Ligue 2
1.959
↓ 12,9
yüksek
442
22
Metz
Ligue 2
1.940
↑ 12,9
yüksek
490
23
Le Mans
Ligue 1
1.927
↑ 7,7
yüksek
527
24
Rodez AF
Ligue 2
1.871
↓ 11,3
yüksek
682
25
Nancy
Ligue 2
1.858
↑ 27,7
yüksek
728
26
Annecy
Ligue 2
1.849
↓ 19,5
yüksek
751
27
Dunkerque
Ligue 2
1.841
↑ 13,8
yüksek
781
28
Red Star FC
Ligue 2
1.836
↓ 31,2
yüksek
802
29
Dijon
Ligue 2
1.833
↑ 8,9
yüksek
819
30
Pau
Ligue 2
1.811
↓ 11,9
yüksek
913
31
Guingamp
Ligue 2
1.799
↓ 13,8
yüksek
971
32
Clermont
Ligue 2
1.790
↑ 11,3
yüksek
1018
33
US Boulogne
Ligue 2
1.788
↑ 19,5
yüksek
1027
34
Grenoble Foot 38
Ligue 2
1.781
↑ 14,8
yüksek
1073
35
La Roche VF
Ligue 3
1.772
↑ 6,8
yüksek
1130
36
Stade Laval
Ligue 2
1.762
↓ 5,5
yüksek
1180
37
Cannes
Ligue 3
1.756
↓ 14,6
yüksek
1225
38
Rouen
Ligue 3
1.746
↑ 12,5
yüksek
1283
39
Amiens
Ligue 3
1.739
↑ 10,9
yüksek
1342
40
Sochaux
Ligue 2
1.736
↓ 9,7
yüksek
1357
41
Versailles 78
Ligue 3
1.729
↓ 10,0
yüksek
1401
42
Le Puy Foot 43
Ligue 3
1.728
↓ 4,8
yüksek
1409
43
Bastia
Ligue 3
1.724
↓ 12,5
yüksek
1437
44
Caen
Ligue 3
1.688
↑ 10,0
yüksek
1700
45
Nimes
National 2 - Group C
1.679
↓ 2,7
orta
1773
46
US Concarneau
Ligue 3
1.674
↑ 12,7
yüksek
1816
47
Orleans
Ligue 3
1.666
↑ 0,3
yüksek
1877
48
Fleury 91
Ligue 3
1.654
↓ 12,7
yüksek
1983
49
Hyères
National 2 - Group C
1.650
↓ 3,9
orta
2032
50
US Quevilly
Ligue 3
1.647
↑ 14,7
yüksek
2072
51
Avranches
National 2 - Group B
1.645
↑ 7,2
orta
2089
52
St Maur Lusitanos
National 2 - Group A
1.645
↑ 9,3
orta
2093
53
Saint-Malo
National 2 - Group B
1.644
↓ 9,6
orta
2103
54
Racing Colombes 92
National 2 - Group A
1.641
↑ 6,8
orta
2127
55
Les Herbiers
National 2 - Group B
1.631
↑ 7,7
orta
2240
56
Bayonne
National 2 - Group B
1.630
↓ 3,3
orta
2262
57
Andrézieux
National 2 - Group C
1.618
↓ 3,2
orta
2396
58
Angoulême
National 2 - Group B
1.616
↑ 9,6
orta
2421
59
Valenciennes
Ligue 3
1.615
↓ 0,3
yüksek
2428
60
Stade Briochin
National 2 - Group B
1.595
↓ 7,7
orta
2662
61
Rumilly Vallières
National 2 - Group C
1.591
=
orta
2719
62
Lorient II
National 2 - Group B
1.590
↑ 9,0
orta
2723
63
Gobelins
Ligue 3
1.582
↓ 6,8
yüksek
2825
64
Dinan Léhon
National 2 - Group B
1.581
↑ 7,6
orta
2837
65
Chasselay MDA
National 2 - Group C
1.573
↑ 3,9
orta
2937
66
Saint-Colomban Locminé
National 2 - Group B
1.571
↓ 3,8
orta
2976
67
Toulon
National 2 - Group C
1.566
↓ 14,4
orta
3036
68
Chambly Thelle FC
National 2 - Group A
1.562
↑ 3,6
orta
3108
69
Aubagne
Ligue 3
1.559
↓ 10,9
yüksek
3173
70
US Thionville Lusitanos
Ligue 3
1.554
↑ 14,6
yüksek
3263
71
Villefranche
Ligue 3
1.550
↓ 14,7
yüksek
3320
72
Hauts Lyonnais
National 2 - Group C
1.549
↑ 11,8
orta
3343
73
UF Touraine
National 2 - Group C
1.548
↑ 14,4
orta
3347
74
Feignies-Aulnoye
National 2 - Group A
1.548
↓ 2,6
orta
3357
75
Granville
National 2 - Group B
1.543
↓ 10,8
orta
3441
76
Le Poiré sur Vie
National 2 - Group B
1.540
↓ 7,6
orta
3496
77
Fréjus St-Raphaël
National 2 - Group C
1.539
↓ 0,4
orta
3508
78
Chateauroux
National 2 - Group C
1.527
↑ 2,7
orta
3694
79
Creteil
National 2 - Group A
1.526
↓ 16,8
orta
3714
80
Istres
National 2 - Group C
1.514
↓ 2,9
orta
3884
81
Furiani-Agliani
National 2 - Group A
1.511
=
orta
3947
82
Bourges Foot 18
National 2 - Group C
1.509
↓ 11,8
orta
3966
83
Tarbes
National 2 - Group B
1.501
↑ 3,8
orta
4103
84
FC Bourg En Bresse
Ligue 3
1.497
↑ 4,8
yüksek
4166
85
Troyes II
National 2 - Group C
1.494
↑ 7,2
orta
4231
86
Pontivy GSI
National 2 - Group B
1.491
↓ 7,2
orta
4278
87
Bastia-Borgo
National 2 - Group A
1.486
↓ 6,7
orta
4348
88
Châteaubriant
National 2 - Group B
1.478
↑ 10,8
orta
4505
89
Saint-Priest
National 2 - Group C
1.475
↑ 2,9
orta
4554
90
Lyon Duchere
National 2 - Group C
1.466
↑ 0,4
orta
4688
91
Biesheim
National 2 - Group A
1.457
↑ 16,8
orta
4840
92
Chauray
National 2 - Group B
1.457
↑ 3,3
orta
4849
93
St-Pryvé St-Hilaire
National 2 - Group A
1.455
=
orta
4877
94
Dieppe
National 2 - Group A
1.453
=
orta
4929
95
Haguenau
National 2 - Group A
1.451
↓ 20,3
orta
4955
96
Limonest
National 2 - Group C
1.449
↑ 3,2
orta
4977
97
Le Pays du Valois
National 2 - Group A
1.445
↓ 12,7
orta
5048
98
Montlouis
National 2 - Group A
1.442
↓ 6,8
orta
5101
99
Canet Roussillon
National 2 - Group C
1.440
↓ 7,2
orta
5139
100
Epinal
National 2 - Group A
1.435
↑ 12,7
orta
5208
101
Saumur
National 2 - Group B
1.431
↓ 9,0
orta
5261
102
Colmar
National 2 - Group A
1.423
↑ 20,3
orta
5396
103
Chantilly
National 2 - Group A
1.351
↓ 3,6
orta
6390
Geçmiş sonuçlardan hesaplanan puandır, tahmin değildir.
Güven: ligin başka liglerden takımlarla oynadığı maç sayısına göre (40 ve üstü yüksek, 15 ve üstü orta, altı düşük). Düşük güvenli liglerde ligler arası karşılaştırma zayıftır.
DG Kulüp Güç Sıralamasında Fransa kulüpleri arasında ilk sırada Paris Saint Germain (dünyada 5.); onu Olympique Lyonnais (42.) ve Monaco (44.) izliyor.
Fransa kulüplerinden kaçı DG Kulüp Güç Sıralamasında?
103 takım: en az 10 maç oynamış ve son 120 günde maçı olan takımlar listeye girer. Puan, 2024'ten bu yana bütün kulüp maçlarının sonuçlarından hesaplanır; tahmin değildir.