Thun – Basel
Thun – Basel: 8 Kasım 18:30, İsviçre · Süper Lig, 13. hafta. Bu sezon Thun evinde 5 maçta 0 galibiyet, 1 beraberlik, 4 mağlubiyet; Basel deplasmanda 6 maçta 3 galibiyet, 1 beraberlik, 2 mağlubiyet.
Paylaş
Maç özeti
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %72; KG var ortalaması %53; maç başına toplam korner ortalaması 10,6; son 5 maçta toplam 17 gol attılar, 19 gol yediler.
Maç önü
Maç bilgileri
- Stadyum
- St. Jakob-Park, Basel
Maç özeti
İç saha / deplasman maçları · bu sezon| Bilgi | Thun | Basel |
|---|---|---|
| Lig sırası | 9. · 13 puan | 7. · 14 puan |
| Form (son 5) | BMMGG | MMGBM |
| Gol (attığı – yediği, ort.) | 0,80 – 2,80 | 1,83 – 1,83 |
| 2,5 Üst biten | %60 | %83 |
| Karşılıklı gol | %40 | %67 |
| Gol yemediği | %20 | %17 |
| Aralarında (G-B-M) | 5-3-13 (21 maç, Thun bakışıyla) | |
Gol ve yüzdeler: Thun iç sahada (5 maç), Basel deplasmanda (6 maç), bu sezon. Yalnız tamamlanmış maçlar. G: galibiyet, B: beraberlik, M: mağlubiyet; E: iç saha, D: deplasman. Oranlar yalnız iddaa, bilgi amaçlıdır.
Thun iç sahada (5 maç) · Basel deplasmanda (6 maç), bu sezon
Renkli çubuk: o istatistikte daha iyi olan takım; çubuk uzadıkça fark büyür · KG Var ve 2.5 Üst yüzdesi iyi ya da kötü değildir, takımın bu sezonki sayılarını gösterir
- FC Thun iç sahada bu sezon kazanamadı: 5 maçta 1 beraberlik, 4 mağlubiyet.
- FC Basel 1893 deplasmanda 6 maçta 3 galibiyet, 1 beraberlik, 2 mağlubiyet aldı.
- FC Basel 1893, deplasman maçlarında 6 maçta 5 kez 2,5 üst bitti (%83).
Hangi takımı destekliyorsun?
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
Son maçlar
Maç öncesiThun
9. sıra · 13 puan · 12 maç · averaj -10
Son 5 resmi maç (soldan sağa eskiden yeniye) BMMGG
Basel
7. sıra · 14 puan · 12 maç · averaj -4
Son 5 resmi maç (soldan sağa eskiden yeniye) MMGBM
Puan durumu 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla. Son maçlar 05.11.2026 tarihine kadar. Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti). Lig istatistikleri →
Maç Analizi
Form (son 5 maç)
Thun için son 5 maçın dökümü: 2G 1B 2M, atılan 12, yenilen 11. Öne çıkan: 4 maçı 2,5 gol üstü bitti. Basel son 5 maçında 1 galibiyet, 1 beraberlik, 3 yenilgi aldı; 5 gol attı, 8 gol yedi. Öne çıkan: 4 maçı 2,5 gol üstü bitti.
Aralarındaki maçlar
İki takım 2017 yılından bu yana 21 kez karşılaştı: Thun 5, Basel 13 galibiyet aldı, 3 maç berabere bitti. Son 6 karşılaşmada maç başına 3,83 gol atıldı; 5 maç 2,5 üstü, 5 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 9 Ağustos 2026, Basel 4-2 Thun.
Gol istatistikleri
Thun iç saha 5 maçta maç başına 0,80 gol attı, 2,80 gol yedi; Basel dış saha 6 maçta 1,83 attı, 1,83 yedi. Bu maçlarda 2,5 üst yüzdesi ev sahibinde %60, konukta %83. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Thun %40, Basel %67. İlk yarıyı önde kapatma: Thun 0/5, Basel 1/6.
Korner ve kart
Kendi korneri (maç başı): Thun 6,6, Basel 4,7. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 10,6. Maç başına kart: Thun 2,4, Basel 2,2.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,96, 0 – 3,61, 2 – 2,76. 2,5 Alt/Üst: Alt 2,72, Üst 1,28. Karşılıklı Gol: Var 1,26, Yok 2,77.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %72; KG var ortalaması %53; maç başına toplam korner ortalaması 10,6; son 5 maçta toplam 17 gol attılar, 19 gol yediler.
- Sıralama
- 9. (13 p) – 7. (14 p)
- Form (son 5)
- GGMMB – MBGMM
- H2H (G-B-M)
- 5-3-13 (21 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %60 – %83
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %40 – %67
- Korner ort. (maç)
- 10,6
- iddaa MS 1-0-2
- 1,96 – 3,61 – 2,76
Veri: 7 Kasım 2026 15:48 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Sezon istatistikleri
Maç sonucu
| Toplam (12) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %33 4/12 | %0 0/5 |
| Beraberlik | %8 1/12 | %20 1/5 |
| Mağlubiyet | %58 7/12 | %80 4/5 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %33 4/12 | %50 3/6 |
| Beraberlik | %17 2/12 | %17 1/6 |
| Mağlubiyet | %50 6/12 | %33 2/6 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (12) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 2,00 (24 gol)ligde 5. · lig ortalamasında | 0,80 (4 gol) |
| Yediği gol / maç | 2,83 (34 gol)ligde 12. · lig ortalamasından 0,96 yüksek | 2,80 (14 gol) |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,50 (18 gol)ligde 9. · lig ortalamasından 0,38 düşük | 1,83 (11 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,83 (22 gol)ligde 5.–6. · lig ortalamasında | 1,83 (11 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (12) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| KG Var | %75 9/12ligde 5. · lig ortalamasından 6 puan yüksek | %40 2/5 |
| 1,5 Üst | %83 10/12 | %60 3/5 |
| 2,5 Üst | %83 10/12ligde 5. · lig ortalamasından 9 puan yüksek | %60 3/5 |
| 3,5 Üst | %75 9/12 | %60 3/5 |
| Gol yememe | %8 1/12 | %20 1/5 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| KG Var | %67 8/12ligde 7.–8. · lig ortalamasında | %67 4/6 |
| 1,5 Üst | %75 9/12 | %83 5/6 |
| 2,5 Üst | %75 9/12ligde 8. · lig ortalamasında | %83 5/6 |
| 3,5 Üst | %42 5/12 | %33 2/6 |
| Gol yememe | %17 2/12 | %17 1/6 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (12) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 11,0 | 10,4 |
| 7,5 Üst | %83 10/12 | %100 5/5 |
| 8,5 Üst | %67 8/12 | %60 3/5 |
| 9,5 Üst | %58 7/12 | %40 2/5 |
| 10,5 Üst | %50 6/12 | %40 2/5 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 10,2 | 10,8 |
| 7,5 Üst | %83 10/12 | %83 5/6 |
| 8,5 Üst | %75 9/12 | %83 5/6 |
| 9,5 Üst | %58 7/12 | %67 4/6 |
| 10,5 Üst | %50 6/12 | %50 3/6 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (12) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 4,3 | 4,6 |
| 2,5 Üst | %92 11/12 | %80 4/5 |
| 3,5 Üst | %75 9/12 | %80 4/5 |
| 4,5 Üst | %33 4/12 | %40 2/5 |
| 5,5 Üst | %25 3/12 | %40 2/5 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 4,9 | 4,7 |
| 2,5 Üst | %92 11/12 | %83 5/6 |
| 3,5 Üst | %75 9/12 | %67 4/6 |
| 4,5 Üst | %58 7/12 | %50 3/6 |
| 5,5 Üst | %42 5/12 | %33 2/6 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (12) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 10,7 | 10,8 |
| 6,5 Üst | %83 10/12 | %60 3/5 |
| 7,5 Üst | %83 10/12 | %60 3/5 |
| 8,5 Üst | %75 9/12 | %40 2/5 |
| 9,5 Üst | %58 7/12 | %40 2/5 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 8,6 | 9,3 |
| 6,5 Üst | %83 10/12 | %83 5/6 |
| 7,5 Üst | %67 8/12 | %83 5/6 |
| 8,5 Üst | %58 7/12 | %67 4/6 |
| 9,5 Üst | %25 3/12 | %33 2/6 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (12) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| Önde | %17 2/12 | %0 0/5 |
| Berabere | %33 4/12 | %40 2/5 |
| Geride | %50 6/12 | %60 3/5 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Önde | %25 3/12 | %17 1/6 |
| Berabere | %42 5/12 | %17 1/6 |
| Geride | %33 4/12 | %67 4/6 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
Thun (12 maç)
Basel (12 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
Thun (12 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 4 | 4 |
| 16-30 | 1 | 5 |
| 31-45 | 3 | 6 |
| 46-60 | 6 | 6 |
| 61-75 | 4 | 6 |
| 76-90 | 6 | 7 |
Basel (12 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 2 | 6 |
| 16-30 | 0 | 2 |
| 31-45 | 7 | 2 |
| 46-60 | 3 | 1 |
| 61-75 | 4 | 4 |
| 76-90 | 2 | 7 |
Kartlar
Thun
Sarı 27 · Kırmızı 2 (12 maç · maç başı sarı 2,3)
Basel
Sarı 26 · Kırmızı 1 (12 maç · maç başı sarı 2,2)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla · ligde 75 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
Thun: iç saha, 5 maç · Basel: dış saha, 6 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
Puan durumu
İsviçre · Süper Lig puan durumu
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | FC Lugano | 12 | +26 | 34 |
| 2 | BSC Young Boys | 13 | +16 | 28 |
| 3 | FC Sion | 13 | +11 | 26 |
| 4 | FC Zurich | 12 | -1 | 20 |
| 5 | FC ST. Gallen | 12 | -3 | 19 |
| 6 | Servette FC | 12 | +1 | 16 |
| 7 | FC Basel 1893 | 12 | -4 | 14 |
| 8 | FC Luzern | 13 | -7 | 13 |
| 9 | FC Thun | 12 | -10 | 13 |
| 10 | Grasshoppers | 13 | -13 | 11 |
| 11 | FC Vaduz | 13 | -5 | 10 |
| 12 | Lausanne | 13 | -11 | 7 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | FC Lugano | 7 | +15 | 19 |
| 2 | BSC Young Boys | 7 | +5 | 14 |
| 3 | FC Sion | 6 | +5 | 13 |
| 4 | FC Zurich | 6 | +2 | 12 |
| 5 | Servette FC | 6 | +2 | 10 |
| 6 | FC Luzern | 7 | +1 | 10 |
| 7 | FC ST. Gallen | 6 | -1 | 10 |
| 8 | FC Vaduz | 6 | +2 | 9 |
| 9 | Grasshoppers | 7 | -6 | 6 |
| 10 | FC Basel 1893 | 6 | -4 | 4 |
| 11 | Lausanne | 6 | -7 | 2 |
| 12 | FC Thun | 5 | -10 | 1 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | FC Lugano | 5 | +11 | 15 |
| 2 | BSC Young Boys | 6 | +11 | 14 |
| 3 | FC Sion | 7 | +6 | 13 |
| 4 | FC Thun | 7 | 0 | 12 |
| 5 | FC Basel 1893 | 6 | 0 | 10 |
| 6 | FC ST. Gallen | 6 | -2 | 9 |
| 7 | FC Zurich | 6 | -3 | 8 |
| 8 | Servette FC | 6 | -1 | 6 |
| 9 | Lausanne | 7 | -4 | 5 |
| 10 | Grasshoppers | 6 | -7 | 5 |
| 11 | FC Luzern | 6 | -8 | 3 |
| 12 | FC Vaduz | 7 | -7 | 1 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:08 TSİ.
Puan durumu 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla. Son maçlar 05.11.2026 tarihine kadar. Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti). Lig istatistikleri →
iddaa oranları
Kaynak: İddaa · oranlar 07.11.2026 21:20 TSİ'de alındı, maç saatine kadar değişebilir. Bilgi amaçlıdır.
Maç sonucu
2,5 Alt / Üst
Karşılıklı gol
Tüm marketler (26)
Maç Sonucu ve Karşılıklı Gol
1. Yarı Alt/Üst 1.5
Handikaplı Maç Sonucu -1
1. Yarı Karşılıklı Gol
Deplasman 1. Yarı Altı/Üstü 0.5
Alt/Üst 3.5
Ev Sahibi Her İki Yarıyı Kazanır
Hangi Yarıda Daha Fazla Gol Olur
Deplasman Alt/Üst 1.5
1. Yarı Sonucu
2. Yarı Sonucu
Maç Sonucu ve Alt/Üst 2.5
Ev Sahibi 1. Yarı Altı/Üstü 0.5
Altı/Üstü 2.5 ve Karşılıklı Gol
Çifte Şans
1. Yarı / Maç Sonucu
Alt/Üst 1.5
1. Yarı Sonucu ve İlk Yarı Karşılıklı Gol
1. Yarı Çifte Şans
Toplam Gol
1. Yarı Alt/Üst 0.5
Deplasman Her İki Yarıyı Kazanır
Tek / Çift
Ev Sahibi Alt/Üst 1.5
1. Yarı Toplam Korner Sayısı Alt/Üst 4.5
Toplam Korner Sayısı Alt/Üst 10.5
