Lugano 2-1 Basel: Maç Sonucu ve İstatistikleri
Lugano 2–1 Basel (1 Kasım 2026). İlk yarı 2–1. Şut 12–21, isabetli şut 7–5, topa sahip olma %37–%63, korner 6–6.
Maç özeti
Lugano – Basel maçı 2-1 sona erdi; ilk yarı 2-1 tamamlandı. Goller: Daniel Dos Santos Correia 10', Yanis Cimignani 26' (Lugano); Philip Otele 37' (Basel). xG: Lugano 1,0 – 1,0 Basel.
Goller ve kartlar
Maç bilgileri
Diğer bilgiler
- Teknik direktörler
- Lugano: M. Croci-Torti · Basel: S. Jokanović
Maç akışı
Lugano üstteBasel altta
⚽golsarı kartkırmızı kart↔değişiklikVAR
- 0–15'Ev %62 · 3 şut · 0,5
- 16–30'Dep %67 · 2 şut · 0,0
- 31–45+'Dep %67 · 7 şut · 0,4
- 46–60'Dep %57 · 2 şut · 0,1
- 61–75'Dengeli · 4 şut · 0,0
- 76–90+'Dengeli · 9 şut · 0,6
Dalga: dakika dakika şut, isabetli şut, ceza sahası içi şut, korner, xG ve top payından baskı (5 dakikalık ortalama). Ev = Lugano, Dep = Basel.
Maç olayları
- LuganoBasel
- Lars Lukas MaiSarı kart90+2'
- 80'Moussa Cisse ↔ Coleen LouisOyuncu değişikliği
- 80'Ludwig Thorell ↔ Jonas harderOyuncu değişikliği
- 76'Abemly Meto Silu MetinhoSarı kart
- Daniel Dos Santos Correia ↔ Elias PihlstromOyuncu değişikliği75'
- Kevin Behrens ↔ Albian AjetiOyuncu değişikliği73'
- Beckham Castro ↔ Behruzjon KarimovOyuncu değişikliği73'
- 65'Xherdan Shaqiri ↔ Asane SowOyuncu değişikliği
- 65'Žan Celar ↔ giacomo kolotoOyuncu değişikliği
- Mattia ZanottiSarı kart57'
- 53'Clément Michelin ↔ Kevin RueggOyuncu değişikliği
- Hannes Delcroix ↔ Joel BichselOyuncu değişikliği51'
- 45'Xherdan ShaqiriSarı kart
- 44'Becir OmeragicSarı kart
- 37'Gol Philip Otele 2–1Asist: Žan Celar
- Gol Yanis Cimignani 2–0Asist: Antonios Papadopoulos26'
- Dereck Moncada ↔ Beckham CastroOyuncu değişikliği21'
- 16'Philip OteleSarı kart
- Uran BislimiSarı kart16'
- Gol Daniel Dos Santos Correia 1–0Asist: Uran Bislimi10'
Maç istatistikleri
Sezon istatistikleri
Bu lig, bu sezonMaç sonucu
| Toplam (12) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %92 11/12 | %86 6/7 |
| Beraberlik | %8 1/12 | %14 1/7 |
| Mağlubiyet | %0 0/12 | %0 0/7 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %33 4/12 | %50 3/6 |
| Beraberlik | %17 2/12 | %17 1/6 |
| Mağlubiyet | %50 6/12 | %33 2/6 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (12) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 3,00 (36 gol)ligde 2. · lig ortalamasından 1,12 yüksek | 2,86 (20 gol) |
| Yediği gol / maç | 0,83 (10 gol)ligde 1. · lig ortalamasından 1,05 düşük | 0,71 (5 gol) |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,50 (18 gol)ligde 9. · lig ortalamasından 0,38 düşük | 1,83 (11 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,83 (22 gol)ligde 5.–6. · lig ortalamasında | 1,83 (11 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (12) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| KG Var | %67 8/12ligde 7.–8. · lig ortalamasında | %57 4/7 |
| 1,5 Üst | %92 11/12 | %86 6/7 |
| 2,5 Üst | %92 11/12ligde 2.–3. · lig ortalamasından 17 puan yüksek | %86 6/7 |
| 3,5 Üst | %67 8/12 | %57 4/7 |
| Gol yememe | %33 4/12 | %43 3/7 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| KG Var | %67 8/12ligde 7.–8. · lig ortalamasında | %67 4/6 |
| 1,5 Üst | %75 9/12 | %83 5/6 |
| 2,5 Üst | %75 9/12ligde 8. · lig ortalamasında | %83 5/6 |
| 3,5 Üst | %42 5/12 | %33 2/6 |
| Gol yememe | %17 2/12 | %17 1/6 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (12) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 10,0 | 11,1 |
| 7,5 Üst | %75 9/12 | %86 6/7 |
| 8,5 Üst | %50 6/12 | %71 5/7 |
| 9,5 Üst | %50 6/12 | %71 5/7 |
| 10,5 Üst | %42 5/12 | %57 4/7 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 10,2 | 10,8 |
| 7,5 Üst | %83 10/12 | %83 5/6 |
| 8,5 Üst | %75 9/12 | %83 5/6 |
| 9,5 Üst | %58 7/12 | %67 4/6 |
| 10,5 Üst | %50 6/12 | %50 3/6 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (12) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 4,7 | 4,9 |
| 2,5 Üst | %92 11/12 | %100 7/7 |
| 3,5 Üst | %67 8/12 | %71 5/7 |
| 4,5 Üst | %50 6/12 | %57 4/7 |
| 5,5 Üst | %33 4/12 | %29 2/7 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 4,9 | 4,7 |
| 2,5 Üst | %92 11/12 | %83 5/6 |
| 3,5 Üst | %75 9/12 | %67 4/6 |
| 4,5 Üst | %58 7/12 | %50 3/6 |
| 5,5 Üst | %42 5/12 | %33 2/6 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (12) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 10,3 | 10,4 |
| 6,5 Üst | %92 11/12 | %86 6/7 |
| 7,5 Üst | %83 10/12 | %86 6/7 |
| 8,5 Üst | %83 10/12 | %86 6/7 |
| 9,5 Üst | %67 8/12 | %71 5/7 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 8,6 | 9,3 |
| 6,5 Üst | %83 10/12 | %83 5/6 |
| 7,5 Üst | %67 8/12 | %83 5/6 |
| 8,5 Üst | %58 7/12 | %67 4/6 |
| 9,5 Üst | %25 3/12 | %33 2/6 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (12) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Önde | %58 7/12 | %71 5/7 |
| Berabere | %25 3/12 | %14 1/7 |
| Geride | %17 2/12 | %14 1/7 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Önde | %25 3/12 | %17 1/6 |
| Berabere | %42 5/12 | %17 1/6 |
| Geride | %33 4/12 | %67 4/6 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
Lugano (12 maç)
Basel (12 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
Lugano (10 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 5 | 0 |
| 16-30 | 4 | 2 |
| 31-45 | 4 | 3 |
| 46-60 | 4 | 2 |
| 61-75 | 2 | 2 |
| 76-90 | 9 | 1 |
Basel (12 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 2 | 6 |
| 16-30 | 0 | 2 |
| 31-45 | 7 | 2 |
| 46-60 | 3 | 1 |
| 61-75 | 4 | 4 |
| 76-90 | 2 | 7 |
Kartlar
Lugano
Sarı 28 · Kırmızı 1 (12 maç · maç başı sarı 2,3)
Basel
Sarı 26 · Kırmızı 1 (12 maç · maç başı sarı 2,2)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla · ligde 75 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
Lugano: iç saha, 7 maç · Basel: dış saha, 6 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
Lugano – Basel ilk 11'ler
Lugano · 3-1-4-2
- 16D. von BallmoosK
- 6A. PapadopoulosD26' asist 26. dk
- 17L. MaiD90+2' sarı kart 90+2. dk
- 3H. DelcroixD51' oyundan çıktı 51. dk
- 8A. GrgićO
- 46M. ZanottiO57' sarı kart 57. dk
- 25U. BislimiO10' asist 10. dk16' sarı kart 16. dk
- 27Daniel Dos SantosO10' gol 10. dk75' oyundan çıktı 75. dk
- 21Y. CimignaniO26' gol 26. dk
- 30D. MoncadaF21' oyundan çıktı 21. dk
- 91K. BehrensF73' oyundan çıktı 73. dk
- 14A. KendouciO
- 24E. PihlströmF75' oyuna girdi 75. dk
- 9A. AjetiF73' oyuna girdi 73. dk
- 7E. AlioskiD
- 18J. BichselD51' oyuna girdi 51. dk
- 22B. CastroF21' oyuna girdi 21. dk73' oyundan çıktı 73. dk
- 28F. GebhardtK
- 2B. KarimovD73' oyuna girdi 73. dk
- 4D. KelvinD
Teknik direktör: M. Croci-Torti
Basel · 4-2-3-1
- 1J. OmlinK
- 22C. MichelinD53' oyundan çıktı 53. dk
- 55A. VictoryD
- 24F. DaniliucD
- 29M. CisséD80' oyundan çıktı 80. dk
- 4B. OmeragićO44' sarı kart 44. dk
- 5MetinhoO76' sarı kart 76. dk
- 10X. ShaqiriO45' sarı kart 45. dk65' oyundan çıktı 65. dk
- 8L. Małachowski ThorellO80' oyundan çıktı 80. dk
- 7P. OteleO16' sarı kart 16. dk37' gol 37. dk
- 9Ž. CelarF37' asist 37. dk65' oyundan çıktı 65. dk
- 49Renato Widmer DâAutiliaK
- 14A. BačaninO
- 44J. HarderO80' oyuna girdi 80. dk
- 37G. KolotoF65' oyuna girdi 65. dk
- 25C. LouisD80' oyuna girdi 80. dk
- 27K. RüeggD53' oyuna girdi 53. dk
- 18A. SowF65' oyuna girdi 65. dk
- 6K. TsunemotoD
- 3N. VouillozD
Teknik direktör: S. Jokanović
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
İsviçre · Süper Lig puan durumu ve istatistikleri →
Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı
Maç öncesi analiz
Maç başlamadan yazıldıForm (son 5 maç)
Lugano için son 5 maçın dökümü: 5G 0B 0M, atılan 19, yenilen 6. Öne çıkan: son 5 maçını kazandı, 5 maçı 2,5 gol üstü bitti. Son 5 maçta Basel 2 kez kazandı, 1 kez berabere kaldı, 2 kez kaybetti (gol: 8-8). Öne çıkan: 4 maçı 2,5 gol üstü bitti.
Aralarındaki maçlar
İki takım 2017 yılından bu yana 40 kez karşılaştı: Lugano 13, Basel 14 galibiyet aldı, 13 maç berabere bitti. Son 6 karşılaşmada maç başına 3,67 gol atıldı; 4 maç 2,5 üstü, 4 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 6 Eylül 2026, Basel 1-3 Lugano.
- Sıralama
- 1. (31 p) – 7. (14 p)
- Form (son 5)
- GGGGG – BGMMG
- H2H (G-B-M)
- 13-13-14 (40 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %83 – %80
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %50 – %60
- Korner ort. (maç)
- 10,8
- iddaa MS 1-0-2
- 1,42 – 4,38 – 4,88
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?
Gol istatistikleri
Lugano iç saha 6 maçta maç başına 3,00 gol attı, 0,67 gol yedi; Basel dış saha 5 maçta 2,00 attı, 1,80 yedi. Bu maçlarda 2,5 üst yüzdesi ev sahibinde %83, konukta %80. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Lugano %50, Basel %60. İlk yarıyı önde kapatma: Lugano 4/6, Basel 1/5.
Korner ve kart
Kendi korneri (maç başı): Lugano 6,5, Basel 4,4. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 10,8. Maç başına kart: Lugano 2,2, Basel 1,8.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,42, 0 – 4,38, 2 – 4,88. 2,5 Alt/Üst: Alt 2,53, Üst 1,34. Karşılıklı Gol: Var 1,44, Yok 2,22.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %82; KG var ortalaması %55; maç başına toplam korner ortalaması 10,8; son 5 maçta toplam 27 gol attılar, 14 gol yediler.
Veri: 1 Kasım 2026 02:08 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)
İsviçre · Süper Lig puan durumu
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | FC Lugano | 12 | +26 | 34 |
| 2 | BSC Young Boys | 13 | +16 | 28 |
| 3 | FC Sion | 13 | +11 | 26 |
| 4 | FC Zurich | 12 | -1 | 20 |
| 5 | FC ST. Gallen | 12 | -3 | 19 |
| 6 | Servette FC | 12 | +1 | 16 |
| 7 | FC Basel 1893 | 12 | -4 | 14 |
| 8 | FC Luzern | 13 | -7 | 13 |
| 9 | FC Thun | 12 | -10 | 13 |
| 10 | Grasshoppers | 13 | -13 | 11 |
| 11 | FC Vaduz | 13 | -5 | 10 |
| 12 | Lausanne | 13 | -11 | 7 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | FC Lugano | 7 | +15 | 19 |
| 2 | BSC Young Boys | 7 | +5 | 14 |
| 3 | FC Sion | 6 | +5 | 13 |
| 4 | FC Zurich | 6 | +2 | 12 |
| 5 | Servette FC | 6 | +2 | 10 |
| 6 | FC Luzern | 7 | +1 | 10 |
| 7 | FC ST. Gallen | 6 | -1 | 10 |
| 8 | FC Vaduz | 6 | +2 | 9 |
| 9 | Grasshoppers | 7 | -6 | 6 |
| 10 | FC Basel 1893 | 6 | -4 | 4 |
| 11 | Lausanne | 6 | -7 | 2 |
| 12 | FC Thun | 5 | -10 | 1 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | FC Lugano | 5 | +11 | 15 |
| 2 | BSC Young Boys | 6 | +11 | 14 |
| 3 | FC Sion | 7 | +6 | 13 |
| 4 | FC Thun | 7 | 0 | 12 |
| 5 | FC Basel 1893 | 6 | 0 | 10 |
| 6 | FC ST. Gallen | 6 | -2 | 9 |
| 7 | FC Zurich | 6 | -3 | 8 |
| 8 | Servette FC | 6 | -1 | 6 |
| 9 | Lausanne | 7 | -4 | 5 |
| 10 | Grasshoppers | 6 | -7 | 5 |
| 11 | FC Luzern | 6 | -8 | 3 |
| 12 | FC Vaduz | 7 | -7 | 1 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:08 TSİ.
Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).
iddaa oranları
Maç sonucu
Çifte şans
Karşılıklı gol
1,5 Alt / Üst
2,5 Alt / Üst
3,5 Alt / Üst
Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.
Aynı gün Süper Lig'de oynanan diğer maçlar
- 16:00 BSC Young Boys 3–5 FC Zürich
- 18:30 Lausanne 4–5 Thun
Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.
