Crawley Town 2-3 Shrewsbury: Maç Sonucu ve İstatistikleri
Crawley Town 2–3 Shrewsbury (20 Ekim 2026). İlk yarı 1–0. Şut 12–16, isabetli şut 6–7, topa sahip olma %57–%43, korner 4–2.
Maç özeti
Crawley Town – Shrewsbury maçı 2-3 sona erdi; ilk yarı 1-0 tamamlandı. Goller: Ade Adeyemo 4', Dylan Morgan 85' (Crawley Town); Josh Davison 62', 90+4', George Lloyd 82' (Shrewsbury). xG: Crawley Town 1,4 – 1,6 Shrewsbury.
Goller ve kartlar
Maç bilgileri
Diğer bilgiler
- Teknik direktörler
- Crawley Town: Colin Kazım-Richards · Shrewsbury: G. Cowan
Maç akışı
Crawley Town üstte · Shrewsbury altta
golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği
- 3' sarı kart: Luca Hoole (Shrewsbury)
- 4' gol: Ade Adeyemo (Crawley Town)
- 37' sarı kart: Jonathan Russell (Crawley Town)
- 43' sarı kart: Josh Davison (Shrewsbury)
- 62' gol: Josh Davison (Shrewsbury)
- 71' oyuncu değişikliği: Nathan Tinsdale ↔ Pemi Aderoju (Crawley Town)
- 71' oyuncu değişikliği: Lewis Richards ↔ Kellan Gordon (Crawley Town)
- 79' oyuncu değişikliği: Kai Jennings ↔ Louie Watson (Crawley Town)
- 79' oyuncu değişikliği: Priestley Farquharson ↔ Pele Arganese-McDermott (Crawley Town)
- 82' gol: George Lloyd (Shrewsbury)
- 84' sarı kart: Dylan Morgan (Crawley Town)
- 85' gol: Dylan Morgan (Crawley Town)
- 86' oyuncu değişikliği: Osman kamara ↔ Dion Pereira (Crawley Town)
- 90+4' gol: Josh Davison (Shrewsbury)
- 90+5' sarı kart: George Lloyd (Shrewsbury)
Maç olayları
- Crawley TownShrewsbury
- 90+5'George LloydSarı kart
- 90+4'Gol Josh Davison 2–3
- Osman kamara ↔ Dion PereiraOyuncu değişikliği86'
- Gol Dylan Morgan 2–2Asist: Louie Watson85'
- Dylan MorganSarı kart84'
- 82'Gol George Lloyd 1–2
- Kai Jennings ↔ Louie WatsonOyuncu değişikliği79'
- Priestley Farquharson ↔ Pele Arganese-McDermottOyuncu değişikliği79'
- Nathan Tinsdale ↔ Pemi AderojuOyuncu değişikliği71'
- Lewis Richards ↔ Kellan GordonOyuncu değişikliği71'
- 62'Gol Josh Davison 1–1Asist: George Lloyd
- 43'Josh DavisonSarı kart
- Jonathan RussellSarı kart37'
- Gol Ade Adeyemo 1–0Asist: Stephen·Duke-Mckenna4'
- 3'Luca HooleSarı kart
Maç istatistikleri
Sezon istatistikleri
Bu lig, bu sezonMaç sonucu
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %17 2/12 | %0 0/6 |
| Beraberlik | %25 3/12 | %33 2/6 |
| Mağlubiyet | %58 7/12 | %67 4/6 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %36 5/14 | %29 2/7 |
| Beraberlik | %21 3/14 | %29 2/7 |
| Mağlubiyet | %43 6/14 | %43 3/7 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,08 (13 gol) | 1,00 (6 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,75 (21 gol) | 2,00 (12 gol) |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,21 (17 gol) | 1,29 (9 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,57 (22 gol) | 2,00 (14 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| KG Var | %67 8/12 | %67 4/6 |
| 1,5 Üst | %83 10/12 | %83 5/6 |
| 2,5 Üst | %50 6/12 | %50 3/6 |
| 3,5 Üst | %33 4/12 | %50 3/6 |
| Gol yememe | %8 1/12 | %0 0/6 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| KG Var | %50 7/14 | %57 4/7 |
| 1,5 Üst | %79 11/14 | %100 7/7 |
| 2,5 Üst | %50 7/14 | %57 4/7 |
| 3,5 Üst | %29 4/14 | %29 2/7 |
| Gol yememe | %21 3/14 | %0 0/7 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 9,8 | 11,0 |
| 7,5 Üst | %67 8/12 | %67 4/6 |
| 8,5 Üst | %42 5/12 | %50 3/6 |
| 9,5 Üst | %33 4/12 | %50 3/6 |
| 10,5 Üst | %33 4/12 | %50 3/6 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 9,7 | 9,4 |
| 7,5 Üst | %71 10/14 | %57 4/7 |
| 8,5 Üst | %57 8/14 | %43 3/7 |
| 9,5 Üst | %43 6/14 | %43 3/7 |
| 10,5 Üst | %36 5/14 | %43 3/7 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 5,7 | 6,3 |
| 2,5 Üst | %92 11/12 | %100 6/6 |
| 3,5 Üst | %75 9/12 | %83 5/6 |
| 4,5 Üst | %75 9/12 | %83 5/6 |
| 5,5 Üst | %67 8/12 | %67 4/6 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 4,6 | 5,6 |
| 2,5 Üst | %79 11/14 | %100 7/7 |
| 3,5 Üst | %64 9/14 | %86 6/7 |
| 4,5 Üst | %64 9/14 | %86 6/7 |
| 5,5 Üst | %36 5/14 | %43 3/7 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 8,9 | 9,5 |
| 6,5 Üst | %83 10/12 | %83 5/6 |
| 7,5 Üst | %67 8/12 | %67 4/6 |
| 8,5 Üst | %58 7/12 | %67 4/6 |
| 9,5 Üst | %33 4/12 | %50 3/6 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 7,9 | 9,3 |
| 6,5 Üst | %64 9/14 | %86 6/7 |
| 7,5 Üst | %64 9/14 | %86 6/7 |
| 8,5 Üst | %57 8/14 | %71 5/7 |
| 9,5 Üst | %36 5/14 | %43 3/7 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (12) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Önde | %17 2/12 | %17 1/6 |
| Berabere | %33 4/12 | %33 2/6 |
| Geride | %50 6/12 | %50 3/6 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Önde | %14 2/14 | %14 1/7 |
| Berabere | %43 6/14 | %14 1/7 |
| Geride | %43 6/14 | %71 5/7 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
Crawley Town (12 maç)
Shrewsbury (14 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
Crawley Town (12 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 3 | 1 |
| 16-30 | 1 | 4 |
| 31-45 | 0 | 5 |
| 46-60 | 3 | 6 |
| 61-75 | 4 | 2 |
| 76-90 | 2 | 3 |
Shrewsbury (14 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 1 | 4 |
| 16-30 | 3 | 3 |
| 31-45 | 3 | 4 |
| 46-60 | 3 | 0 |
| 61-75 | 3 | 2 |
| 76-90 | 4 | 9 |
Kartlar
Crawley Town
Sarı 30 · Kırmızı 2 (12 maç · maç başı sarı 2,5)
Shrewsbury
Sarı 39 · Kırmızı 3 (14 maç · maç başı sarı 2,8)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 04.11.2026 02:38 TSİ itibarıyla · ligde 164 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
Crawley Town: iç saha, 6 maç · Shrewsbury: dış saha, 7 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
Crawley Town – Shrewsbury ilk 11'ler
Crawley Town · 3-4-2-1
- 1V. MannoneK
- 12L. RichardsD71' oyundan çıktı 71. dk
- 6P. FarquharsonD79' oyundan çıktı 79. dk
- 16J. RussellD37' sarı kart 37. dk
- 22A. AdeyemoO4' gol 4. dk
- 28Nathan TinsdaleO71' oyundan çıktı 71. dk
- 20J. ArthursO
- 30Kai JenningsO79' oyundan çıktı 79. dk
- 10S. Duke-McKennaO4' asist 4. dk
- 27Dylan MorganO
- 17Osman KamaraF86' oyundan çıktı 86. dk
- 11P. AderojuF71' oyuna girdi 71. dk
- 4Pele Arganese-McDermottD79' oyuna girdi 79. dk
- 2K. GordonO71' oyuna girdi 71. dk
- 13N. MichalskiK
- 9D. OrsiF
- 19D. PereiraO86' oyuna girdi 86. dk
- 8L. WatsonO79' oyuna girdi 79. dk85' asist 85. dk
Teknik direktör: Colin Kazım-Richards
Shrewsbury · 3-4-1-2
- 1William Michael BrookK
- 6S. StubbsD
- 5W. BoyleD
- 3J. RuffelsD
- 2L. HooleO3' sarı kart 3. dk
- 10T. SangO
- 21will grayO
- 11K. BerkoeO
- 18K. M. BrownO
- 9G. LloydF62' asist 62. dk82' gol 82. dk90+5' sarı kart 90+5. dk
- 13J. DavisonF43' sarı kart 43. dk62' gol 62. dk90+4' gol 90+4. dk
- 17Arkelle Nicholas Cecil Jude-BoydD
- 32Cameron GregoryK
- 20M. GoldingO
- 46H. AistonF
- 30J. Thompson-McKenzieO
- 23I. LeeD
- 24L. SousaD
Teknik direktör: G. Cowan
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı
Maç öncesi analiz
Maç başlamadan yazıldıForm (son 5 maç)
Son 5 maçta Crawley Town 1 kez kazandı, 1 kez berabere kaldı, 3 kez kaybetti (gol: 8-10). Öne çıkan: 4 maçı 2,5 gol üstü bitti. Shrewsbury son 5 maçında 2 galibiyet, 1 beraberlik, 2 yenilgi aldı; 5 gol attı, 6 gol yedi.
Aralarındaki maçlar
İki takım 2024 yılından bu yana 4 kez karşılaştı: Crawley Town 1, Shrewsbury 2 galibiyet aldı, 1 maç berabere bitti. Son 4 karşılaşmada maç başına 3,00 gol atıldı; 2 maç 2,5 üstü, 2 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 18 Nisan 2026, Crawley Town 0-0 Shrewsbury.
- Sıralama
- 24. (5 p) – 14. (14 p)
- Form (son 5)
- MBGMM – GMMGB
- H2H (G-B-M)
- 1-1-2 (4 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %50 – %40
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %50 – %40
- Korner ort. (maç)
- 9,8
- iddaa MS 1-0-2
- 2,60 – 2,99 – 2,15
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?
Gol istatistikleri
Crawley Town iç saha 4 maçta maç başına 0,75 gol attı, 2,00 gol yedi; Shrewsbury dış saha 5 maçta 0,60 attı, 1,80 yedi. Bu maçlarda 2,5 üst yüzdesi ev sahibinde %50, konukta %40. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Crawley Town %50, Shrewsbury %40. İlk yarıyı önde kapatma: Crawley Town 0/4, Shrewsbury 1/5.
Korner ve kart
Kendi korneri (maç başı): Crawley Town 3,8, Shrewsbury 5,4. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 9,8. Maç başına kart: Crawley Town 3,5, Shrewsbury 4,2.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 2,60, 0 – 2,99, 2 – 2,15. 2,5 Alt/Üst: Alt 1,73, Üst 1,64. Karşılıklı Gol: Var 1,50, Yok 1,93.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %45; KG var ortalaması %45; maç başına toplam korner ortalaması 9,8; son 5 maçta toplam 13 gol attılar, 16 gol yediler.
Veri: 17 Ekim 2026 20:52 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)
İngiltere · League Two puan durumu
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Salford City | 14 | +10 | 31 |
| 2 | Barnet | 13 | +10 | 26 |
| 3 | Walsall | 13 | +9 | 22 |
| 4 | Crewe | 14 | 0 | 22 |
| 5 | Cheltenham | 14 | -2 | 21 |
| 6 | Grimsby | 14 | +6 | 20 |
| 7 | York | 14 | +3 | 20 |
| 8 | Gillingham | 14 | +1 | 20 |
| 9 | Accrington ST | 14 | +6 | 19 |
| 10 | Chesterfield | 14 | +3 | 19 |
| 11 | Tranmere | 14 | +2 | 19 |
| 12 | Exeter City | 14 | +2 | 19 |
| 13 | Swindon Town | 14 | -2 | 19 |
| 14 | Newport County | 14 | +3 | 18 |
| 15 | Shrewsbury | 14 | -5 | 18 |
| 16 | Fleetwood Town | 14 | 0 | 17 |
| 17 | Bristol Rovers | 14 | -6 | 16 |
| 18 | Oldham | 14 | -4 | 15 |
| 19 | Port Vale | 12 | -4 | 15 |
| 20 | Rochdale | 14 | -9 | 15 |
| 21 | Northampton | 13 | -1 | 14 |
| 22 | Rotherham | 14 | -7 | 12 |
| 23 | Colchester | 13 | -7 | 12 |
| 24 | Crawley Town | 12 | -8 | 9 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Salford City | 7 | +5 | 18 |
| 2 | York | 7 | +11 | 17 |
| 3 | Cheltenham | 7 | +4 | 16 |
| 4 | Newport County | 7 | +8 | 15 |
| 5 | Exeter City | 7 | +6 | 15 |
| 6 | Barnet | 7 | +5 | 14 |
| 7 | Swindon Town | 7 | +5 | 14 |
| 8 | Port Vale | 6 | +5 | 14 |
| 9 | Accrington ST | 7 | +5 | 13 |
| 10 | Grimsby | 7 | +5 | 13 |
| 11 | Crewe | 7 | +4 | 13 |
| 12 | Bristol Rovers | 7 | +3 | 13 |
| 13 | Chesterfield | 7 | +7 | 12 |
| 14 | Tranmere | 7 | +5 | 12 |
| 15 | Fleetwood Town | 7 | +5 | 12 |
| 16 | Walsall | 6 | +4 | 11 |
| 17 | Oldham | 7 | +3 | 10 |
| 18 | Shrewsbury | 7 | 0 | 10 |
| 19 | Rochdale | 7 | -3 | 10 |
| 20 | Colchester | 6 | 0 | 9 |
| 21 | Gillingham | 7 | -1 | 9 |
| 22 | Northampton | 7 | 0 | 8 |
| 23 | Rotherham | 7 | -2 | 8 |
| 24 | Crawley Town | 6 | -6 | 2 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Salford City | 7 | +5 | 13 |
| 2 | Barnet | 6 | +5 | 12 |
| 3 | Walsall | 7 | +5 | 11 |
| 4 | Gillingham | 7 | +2 | 11 |
| 5 | Crewe | 7 | -4 | 9 |
| 6 | Shrewsbury | 7 | -5 | 8 |
| 7 | Grimsby | 7 | +1 | 7 |
| 8 | Crawley Town | 6 | -2 | 7 |
| 9 | Tranmere | 7 | -3 | 7 |
| 10 | Chesterfield | 7 | -4 | 7 |
| 11 | Accrington ST | 7 | +1 | 6 |
| 12 | Northampton | 6 | -1 | 6 |
| 13 | Fleetwood Town | 7 | -5 | 5 |
| 14 | Cheltenham | 7 | -6 | 5 |
| 15 | Rochdale | 7 | -6 | 5 |
| 16 | Oldham | 7 | -7 | 5 |
| 17 | Swindon Town | 7 | -7 | 5 |
| 18 | Exeter City | 7 | -4 | 4 |
| 19 | Rotherham | 7 | -5 | 4 |
| 20 | Newport County | 7 | -5 | 3 |
| 21 | Colchester | 7 | -7 | 3 |
| 22 | York | 7 | -8 | 3 |
| 23 | Bristol Rovers | 7 | -9 | 3 |
| 24 | Port Vale | 6 | -9 | 1 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 04.11.2026 02:38 TSİ.
Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).
iddaa oranları
Maç sonucu
Çifte şans
Karşılıklı gol
1,5 Alt / Üst
2,5 Alt / Üst
3,5 Alt / Üst
Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.
Aynı gün League Two'da oynanan diğer maçlar
- 21:45 Barnet 1–3 Swindon Town
- 21:45 Bristol Rovers 1–2 Salford City
- 21:45 Cheltenham 4–2 Fleetwood
- 21:45 Chesterfield 1–1 Colchester
- 21:45 Exeter City 2–0 Crewe Alexandra
- 21:45 Northampton 0–1 Tranmere
- 21:45 Rochdale 2–2 Grimsby Town
- 21:45 Rotherham 2–2 Newport
- 21:45 Walsall 3–0 Oldham
- 21:45 York City 1–1 Accrington
- 22:00 Gillingham 1–1 Port Vale
Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.
