İskoçya · League One · 14. hafta

Alloa 2-3 Airdrieonian: Maç Sonucu ve İstatistikleri

Skor 2–3 MS İY 1–2

Alloa 2–3 Airdrieonian (7 Kasım 2026). İlk yarı 1–2.

Paylaş
WhatsApp X Görseli indir

Maç özeti

Alloa – Airdrieonian maçı 2-3 sona erdi; ilk yarı 1-2 tamamlandı. Goller: M. Aitken 40', S. Taggart 79' (pen.) (Alloa); L. Gibson 21', J. Gentles 31', 90+2' (Airdrieonian).

Goller ve kartlar

Maç bilgileri

Stadyum
Recreation Park, Alloa

Bu maçta: olay ✓ · kadro — · istatistik — · xG —

Maç akışı

Alloa üstte · Airdrieonian altta

01530İY607590 21' gol: L. Gibson (Airdrieonian)31' gol: J. Gentles (Airdrieonian)38' sarı kart: S. Scougall (Alloa)40' gol: M. Aitken (Alloa)53' sarı kart: K. Taylor (Airdrieonian)54' sarı kart: K. Glasgow (Alloa)63' oyuncu değişikliği: M. Yates ↔ R. Mahon (Airdrieonian)↔64' sarı kart: D. Gallagher (Airdrieonian)67' oyuncu değişikliği: D. Devine ↔ J. Ellison (Alloa)↔79' gol: S. Taggart (Alloa)80' oyuncu değişikliği: S. Scougall ↔ G. Marchant (Alloa)↔86' oyuncu değişikliği: G. Gallagher ↔ C. Burnside (Airdrieonian)↔90' oyuncu değişikliği: L. Gibson ↔ R. Tumilty (Airdrieonian)↔90+2' gol: J. Gentles (Airdrieonian)90+2' sarı kart: C. Burnside (Airdrieonian)

golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği

  • 21' gol: L. Gibson (Airdrieonian)
  • 31' gol: J. Gentles (Airdrieonian)
  • 38' sarı kart: S. Scougall (Alloa)
  • 40' gol: M. Aitken (Alloa)
  • 53' sarı kart: K. Taylor (Airdrieonian)
  • 54' sarı kart: K. Glasgow (Alloa)
  • 63' oyuncu değişikliği: M. Yates ↔ R. Mahon (Airdrieonian)
  • 64' sarı kart: D. Gallagher (Airdrieonian)
  • 67' oyuncu değişikliği: D. Devine ↔ J. Ellison (Alloa)
  • 79' gol: S. Taggart (Alloa)
  • 80' oyuncu değişikliği: S. Scougall ↔ G. Marchant (Alloa)
  • 86' oyuncu değişikliği: G. Gallagher ↔ C. Burnside (Airdrieonian)
  • 90' oyuncu değişikliği: L. Gibson ↔ R. Tumilty (Airdrieonian)
  • 90+2' gol: J. Gentles (Airdrieonian)
  • 90+2' sarı kart: C. Burnside (Airdrieonian)

Maç olayları

  1. AlloaAirdrieonian
  2. 90+2'Gol J. Gentles 2–3Asist: R. Mahon
  3. 90+2'C. BurnsideSarı kart
  4. 90'L. Gibson ↔ R. TumiltyOyuncu değişikliği
  5. 86'G. Gallagher ↔ C. BurnsideOyuncu değişikliği
  6. S. Scougall ↔ G. MarchantOyuncu değişikliği80'
  7. Penaltı golü S. Taggart 2–2Penaltı79'
  8. D. Devine ↔ J. EllisonOyuncu değişikliği67'
  9. 64'D. GallagherSarı kart
  10. 63'M. Yates ↔ R. MahonOyuncu değişikliği
  11. K. GlasgowSarı kart54'
  12. 53'K. TaylorSarı kart
  13. Gol M. Aitken 1–240'
  14. S. ScougallSarı kart38'
  15. 31'Gol J. Gentles 0–2
  16. 21'Gol L. Gibson 0–1
Maç özeti

Ev sahibi

Alloa

7. sıra · 12 puan

BGMMM

Deplasman

Airdrieonian

5. sıra · 13 puan

GMMMG

Alloa iç sahada (7 maç) · Airdrieonian deplasmanda (7 maç), bu sezon

1,00 Gol atma maç başı 1,14
1,43 Gol yeme maç başı 2,14
%29 Gol yememe maçların %14
%43 KG Var maçların %57
%57 2.5 Üst maçların %86

Renkli çubuk: o istatistikte daha iyi olan takım; çubuk uzadıkça fark büyür · KG Var ve 2.5 Üst yüzdesi iyi ya da kötü değildir, takımın bu sezonki sayılarını gösterir

Aralarındaki son 22 maç (2016'dan beri)

10 Alloa2 berabere10 Airdrieonian

  • Alloa Athletic iç sahada 7 maçta 1 galibiyet, 2 beraberlik, 4 mağlubiyet aldı.
  • Airdrie United deplasmanda 7 maçta 2 galibiyet, 2 beraberlik, 3 mağlubiyet aldı.
  • Airdrie United, deplasman maçlarında 7 maçta 6 kez 2,5 üst bitti (%86).

Maç istatistikleri

Sezon istatistikleri Bu lig, bu sezon

Maç sonucu

Alloa
Toplam (14)İç saha (7)
Galibiyet%21 3/14%14 1/7
Beraberlik%21 3/14%29 2/7
Mağlubiyet%57 8/14%57 4/7
Airdrieonian
Toplam (14)Dış saha (7)
Galibiyet%29 4/14%29 2/7
Beraberlik%29 4/14%29 2/7
Mağlubiyet%43 6/14%43 3/7

Goller
?

Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).

Alloa
Toplam (14)İç saha (7)
Attığı gol / maç1,07 (15 gol)1,00 (7 gol)
Yediği gol / maç1,36 (19 gol)1,43 (10 gol)
Airdrieonian
Toplam (14)Dış saha (7)
Attığı gol / maç0,93 (13 gol)1,14 (8 gol)
Yediği gol / maç1,57 (22 gol)2,14 (15 gol)

Gol istatistikleri
?

KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.

Alloa
Toplam (14)İç saha (7)
KG Var%43 6/14%43 3/7
1,5 Üst%71 10/14%71 5/7
2,5 Üst%50 7/14%57 4/7
3,5 Üst%14 2/14%14 1/7
Gol yememe%29 4/14%29 2/7
Airdrieonian
Toplam (14)Dış saha (7)
KG Var%50 7/14%57 4/7
1,5 Üst%64 9/14%86 6/7
2,5 Üst%57 8/14%86 6/7
3,5 Üst%36 5/14%57 4/7
Gol yememe%29 4/14%14 1/7

İlk yarı
?

İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).

Alloa
Toplam (14)İç saha (7)
Önde%21 3/14%29 2/7
Berabere%14 2/14%14 1/7
Geride%64 9/14%57 4/7
Airdrieonian
Toplam (14)Dış saha (7)
Önde%29 4/14%43 3/7
Berabere%36 5/14%14 1/7
Geride%36 5/14%43 3/7

İY / MS
?

İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.

Alloa (14 maç)

1/121/X11/20X/11X/X1X/202/102/X12/28

Airdrieonian (14 maç)

1/131/X01/21X/11X/X3X/212/102/X12/24

Gol dakikaları
?

Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.

Alloa (14 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 1 3
16-30 0 4
31-45 4 5
46-60 3 1
61-75 3 2
76-90 4 4

Airdrieonian (14 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 1 3
16-30 1 3
31-45 4 4
46-60 3 3
61-75 1 3
76-90 3 6

Kartlar

Alloa

Sarı 24 · Kırmızı 1 (14 maç · maç başı sarı 1,7)

Airdrieonian

Sarı 43 · Kırmızı 0 (14 maç · maç başı sarı 3,1)

Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 07.11.2026 18:00 TSİ itibarıyla · ligde 69 maç. Lig istatistikleri →

Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar

Son maçlar

Maç öncesi
Ev sahibi

Alloa

7. sıra · 12 puan · 12 maç · averaj -2

Son 5 resmi maç (soldan sağa eskiden yeniye) BGMMM

  1. 03.11 Clydebank 1–0 Alloa M
  2. 31.10 Peterhead 2–1 Alloa M
  3. 24.10 Alloa 0–1 Queen of the South M
  4. 17.10 East Fife 0–3 Alloa G
  5. 13.10 Annan Athletic 0–0 Alloa B
Deplasman

Airdrieonian

5. sıra · 13 puan · 12 maç · averaj -9

Son 5 resmi maç (soldan sağa eskiden yeniye) GMMMG

  1. 03.11 Airdrieonian 5–0 Elgin City G
  2. 31.10 Airdrieonian 0–1 Cove Rangers M
  3. 24.10 Ross County 4–0 Airdrieonian M
  4. 17.10 Airdrieonian 1–2 Hamilton Academical M
  5. 13.10 Airdrieonian 3–2 Hearts U21 G

Puan durumu 28.10.2026 18:03 TSİ itibarıyla. Son maçlar 03.11.2026 tarihine kadar. Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti). Lig istatistikleri →

Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı

Maç öncesi analiz

Maç başlamadan yazıldı

Maç özeti

League One (İskoçya) 14. hafta programında Alloa – Airdrieonian maçı 7 Kasım Cumartesi, saat 18:00 oynanacak. Puan tablosunda ev sahibi 7. sırada (12 puan), konuk ekip 5. sırada (13 puan).

Form (son 5 maç)

Son 5 maçta Alloa 1 kez kazandı, 1 kez berabere kaldı, 3 kez kaybetti (gol: 4-4). Öne çıkan: son 3 maçını kaybetti, 3 maçta gol atamadı. Airdrieonian son 5 maçında 2 galibiyet, 0 beraberlik, 3 yenilgi aldı; 9 gol attı, 9 gol yedi. Öne çıkan: 4 maçı 2,5 gol üstü bitti.

Sıralama
7. (12 p) – 5. (13 p)
Form (son 5)
MMMGB – GMMMG
H2H (G-B-M)
10-2-10 (22 maç)
2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
%50 – %83
KG var (bu sezon, tüm maçlar)
%33 – %50
iddaa MS 1-0-2
2,62 – 3,19 – 2,00
Devamını oku · Aralarındaki maçlar, Gol istatistikleri, iddaa oranları, Veriler ne diyor?

Aralarındaki maçlar

Aralarındaki 22 maçta galibiyetler Alloa 10 – Airdrieonian 10; 2 beraberlik var. Son 6 karşılaşmada maç başına 2,67 gol atıldı; 3 maç 2,5 üstü, 3 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 12 Eylül 2026, Airdrieonian 1-0 Alloa.

Gol istatistikleri

Alloa iç saha 6 maçta maç başına 0,83 gol attı, 1,17 gol yedi; Airdrieonian dış saha 6 maçta 0,83 attı, 2,17 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Alloa %50, Airdrieonian %83. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Alloa %33, Airdrieonian %50. İlk yarıyı önde kapatma: Alloa 2/6, Airdrieonian 2/6.

iddaa oranları

iddaa Maç Sonucu: 1 – 2,62, 0 – 3,19, 2 – 2,00. 2,5 Alt/Üst: Alt 1,72, Üst 1,63. Karşılıklı Gol: Var 1,52, Yok 1,86.

Veriler ne diyor?

Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %67; KG var ortalaması %42; son 5 maçta toplam 13 gol attılar, 13 gol yediler.

Veri: 7 Kasım 2026 17:48 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun

Puan durumu

Puan durumu Maç öncesi

İskoçya · League One puan durumu · Division2

#TakımOGBMAYAVPForm (yeni solda)
1Ross County 121020 437 +3632 GGGGB
2Hamilton Academical 121020 265 +2132 GGGGB
3Montrose 12615 1720 -319 GMMBG
4East Kilbride 11533 2015 +518 GGBB
5Airdrie United 12345 1019 -913 GGBMM
6Queen of the South 12417 1334 -2113 MGGMG
7Alloa Athletic 12336 1214 -212 MMMGM
8Peterhead 12318 920 -1110 MMMGM
9East Fife 12165 916 -79 MMBMM
10Cove Rangers 11137 918 -96 MMBM
#TakımOGBMAYAVP
1Hamilton Academical 6600 143 +1118
2Ross County 6510 233 +2016
3Montrose 6402 1012 -212
4East Kilbride 6321 146 +811
5Airdrie United 6222 56 -18
6Queen of the South 6213 815 -77
7Cove Rangers 5131 54 +16
8Peterhead 6204 58 -36
9Alloa Athletic 6123 57 -25
10East Fife 6123 510 -55
#TakımOGBMAYAVP
1Ross County 6510 204 +1616
2Hamilton Academical 6420 122 +1014
3Alloa Athletic 6213 77 07
4Montrose 6213 78 -17
5East Kilbride 5212 69 -37
6Queen of the South 6204 519 -146
7Airdrie United 6123 513 -85
8East Fife 6042 46 -24
9Peterhead 6114 412 -84
10Cove Rangers 6006 414 -100

Güncel değil Puan durumu 28.10.2026 18:03 TSİ itibarıyla; bu tarihten sonraki bazı maç sonuçları tabloya henüz işlenmedi.

İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 28.10.2026 18:03 TSİ.

Puan durumu 28.10.2026 18:03 TSİ itibarıyla. Son maçlar 03.11.2026 tarihine kadar. Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti). Lig istatistikleri →

iddaa oranları

Oranlar Bilgi amaçlı

Maç öncesi son oran Maç başladı; gösterilen, başlamadan önce alınan son orandır.

Kaynak: İddaa · oranlar 07.11.2026 12:05 TSİ'de alındı, maç saatine kadar değişebilir. Bilgi amaçlıdır.

Maç sonucu

1 · Alloa2,62
X · Beraberlik3,19
2 · Airdrieonian2,00

2,5 Alt / Üst

Alt1,72
Üst1,63

Karşılıklı gol

Var1,52
Yok1,86
Tüm marketler (21)

Çifte Şans

1 ve 01,411 ve 21,150 ve 21,23

1. Yarı Alt/Üst 1.5

Alt1,29Üst2,38

Maç Sonucu ve Karşılıklı Gol

1 ve Var5,071 ve Yok4,980 ve Var4,130 ve Yok11,452 ve Var3,952 ve Yok3,70

1. Yarı Karşılıklı Gol

Var3,71Yok1,08

Deplasman Alt/Üst 1.5

Alt1,49Üst1,91

Alt/Üst 3.5

Alt1,21Üst2,70

Hangi Yarıda Daha Fazla Gol Olur

1.2,84Eşit3,232.1,87

Deplasman 1. Yarı Altı/Üstü 0.5

Alt1,60Üst1,75

1. Yarı Sonucu

13,2401,9922,60

2. Yarı Sonucu

12,8802,3822,34

Ev Sahibi 1. Yarı Altı/Üstü 0.5

Alt1,46Üst1,96

Maç Sonucu ve Alt/Üst 2.5

1 ve Alt6,090 ve Alt4,182 ve Alt4,841 ve Üst4,270 ve Üst11,052 ve Üst3,16

Alt/Üst 1.5

Alt3,20Üst1,13

Altı/Üstü 2.5 ve Karşılıklı Gol

Alt ve Var6,41Üst ve Var1,92Alt ve Yok2,25Üst ve Yok9,49

1. Yarı Sonucu ve İlk Yarı Karşılıklı Gol

1 ve Var19,951 ve Yok3,680 ve Var6,660 ve Yok2,642 ve Var16,202 ve Yok2,95

1. Yarı Çifte Şans

1 ve 01,241 ve 21,420 ve 21,14

Tek / Çift

Tek1,70Çift1,65

Ev Sahibi Alt/Üst 1.5

Alt1,32Üst2,28

1. Yarı Alt/Üst 0.5

Alt2,61Üst1,23

Toplam Gol

0-1 gol3,312-3 gol1,804-5 gol3,426+ gol13,00

Handikaplı Maç Sonucu 1

11,4203,5623,72

Aynı gün League One'de oynanan diğer maçlar