MK Dons 2-1 Luton Town: Maç Sonucu ve İstatistikleri
MK Dons 2–1 Luton Town (17 Ekim 2026). İlk yarı 1–0. Şut 11–24, isabetli şut 3–5, topa sahip olma %38–%62, korner 5–6.
Maç özeti
MK Dons – Luton Town maçı 2-1 sona erdi; ilk yarı 1-0 tamamlandı. Goller: Alex Gilbey 25', Aaron Collins 79' (pen.) (MK Dons); Jordan Clark 70' (Luton Town). xG: MK Dons 1,5 – 1,8 Luton Town.
Goller ve kartlar
Maç bilgileri
Diğer bilgiler
- Teknik direktörler
- MK Dons: P. Warne · Luton Town: J. Wilshere
Maç akışı
MK Dons üstte · Luton Town altta
golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği
- 25' gol: Alex Gilbey (MK Dons)
- 57' sarı kart: Ryan Wintle (MK Dons)
- 59' oyuncu değişikliği: Nahki Wells ↔ Callum Marshall (Luton Town)
- 59' oyuncu değişikliği: ibrahim fullah ↔ Ben Wiles (MK Dons)
- 64' sarı kart: Alex Gilbey (MK Dons)
- 70' gol: Jordan Clark (Luton Town)
- 75' oyuncu değişikliği: Jamie Donley ↔ E. Lawrence (Luton Town)
- 79' gol: Aaron Collins (MK Dons)
- 83' oyuncu değişikliği: Kasey Palmer ↔ Devante Cole (Luton Town)
- 84' oyuncu değişikliği: Mads Juel Andersen ↔ Isaiah Jones (Luton Town)
- 84' oyuncu değişikliği: Tudor Mendel-Idowu ↔ Jake Richards (Luton Town)
- 89' oyuncu değişikliği: Samuel Silvera ↔ Cohen Bramall (MK Dons)
- 90+4' oyuncu değişikliği: Aaron Collins ↔ Gethin Jones (MK Dons)
Maç olayları
- MK DonsLuton Town
- Aaron Collins ↔ Gethin JonesOyuncu değişikliği90+4'
- Samuel Silvera ↔ Cohen BramallOyuncu değişikliği89'
- 84'Mads Juel Andersen ↔ Isaiah JonesOyuncu değişikliği
- 84'Tudor Mendel-Idowu ↔ Jake RichardsOyuncu değişikliği
- 83'Kasey Palmer ↔ Devante ColeOyuncu değişikliği
- Penaltı golü Aaron Collins 2–1Penaltı79'
- 75'Jamie Donley ↔ E. LawrenceOyuncu değişikliği
- 70'Gol Jordan Clark 1–1Asist: Tudor Mendel-Idowu
- Alex GilbeySarı kart64'
- 59'Nahki Wells ↔ Callum MarshallOyuncu değişikliği
- ibrahim fullah ↔ Ben WilesOyuncu değişikliği59'
- Ryan WintleSarı kart57'
- Gol Alex Gilbey 1–025'
Maç istatistikleri
Sezon istatistikleri
Bu lig, bu sezonMaç sonucu
| Toplam (13) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %31 4/13 | %43 3/7 |
| Beraberlik | %46 6/13 | %43 3/7 |
| Mağlubiyet | %23 3/13 | %14 1/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %50 7/14 | %43 3/7 |
| Beraberlik | %21 3/14 | %14 1/7 |
| Mağlubiyet | %29 4/14 | %43 3/7 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (13) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,69 (22 gol) | 2,14 (15 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,54 (20 gol) | 1,43 (10 gol) |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,93 (27 gol) | 2,14 (15 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,50 (21 gol) | 2,00 (14 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (13) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| KG Var | %69 9/13 | %86 6/7 |
| 1,5 Üst | %77 10/13 | %86 6/7 |
| 2,5 Üst | %54 7/13 | %57 4/7 |
| 3,5 Üst | %46 6/13 | %43 3/7 |
| Gol yememe | %23 3/13 | %14 1/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| KG Var | %79 11/14 | %86 6/7 |
| 1,5 Üst | %93 13/14 | %100 7/7 |
| 2,5 Üst | %64 9/14 | %71 5/7 |
| 3,5 Üst | %36 5/14 | %43 3/7 |
| Gol yememe | %14 2/14 | %14 1/7 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (13) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 11,1 | 10,6 |
| 7,5 Üst | %77 10/13 | %71 5/7 |
| 8,5 Üst | %77 10/13 | %71 5/7 |
| 9,5 Üst | %69 9/13 | %57 4/7 |
| 10,5 Üst | %54 7/13 | %57 4/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 10,7 | 9,3 |
| 7,5 Üst | %86 12/14 | %71 5/7 |
| 8,5 Üst | %86 12/14 | %71 5/7 |
| 9,5 Üst | %79 11/14 | %71 5/7 |
| 10,5 Üst | %43 6/14 | %29 2/7 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (13) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,4 | 2,9 |
| 2,5 Üst | %77 10/13 | %57 4/7 |
| 3,5 Üst | %38 5/13 | %14 1/7 |
| 4,5 Üst | %23 3/13 | %14 1/7 |
| 5,5 Üst | %0 0/13 | %0 0/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 4,1 | 3,4 |
| 2,5 Üst | %64 9/14 | %57 4/7 |
| 3,5 Üst | %43 6/14 | %29 2/7 |
| 4,5 Üst | %36 5/14 | %29 2/7 |
| 5,5 Üst | %36 5/14 | %29 2/7 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (13) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 8,8 | 9,1 |
| 6,5 Üst | %77 10/13 | %86 6/7 |
| 7,5 Üst | %77 10/13 | %86 6/7 |
| 8,5 Üst | %46 6/13 | %43 3/7 |
| 9,5 Üst | %46 6/13 | %43 3/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 9,3 | 9,6 |
| 6,5 Üst | %86 12/14 | %86 6/7 |
| 7,5 Üst | %79 11/14 | %86 6/7 |
| 8,5 Üst | %64 9/14 | %71 5/7 |
| 9,5 Üst | %57 8/14 | %71 5/7 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (13) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Önde | %31 4/13 | %43 3/7 |
| Berabere | %38 5/13 | %29 2/7 |
| Geride | %31 4/13 | %29 2/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Önde | %43 6/14 | %43 3/7 |
| Berabere | %21 3/14 | %0 0/7 |
| Geride | %36 5/14 | %57 4/7 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
MK Dons (13 maç)
Luton Town (14 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
MK Dons (12 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 1 | 2 |
| 16-30 | 4 | 1 |
| 31-45 | 2 | 3 |
| 46-60 | 4 | 1 |
| 61-75 | 3 | 5 |
| 76-90 | 7 | 3 |
Luton Town (13 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 2 | 2 |
| 16-30 | 3 | 4 |
| 31-45 | 5 | 5 |
| 46-60 | 5 | 4 |
| 61-75 | 4 | 2 |
| 76-90 | 6 | 4 |
Kartlar
MK Dons
Sarı 24 · Kırmızı 0 (13 maç · maç başı sarı 1,8)
Luton Town
Sarı 25 · Kırmızı 1 (14 maç · maç başı sarı 1,8)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 05.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla · ligde 158 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
MK Dons: iç saha, 7 maç · Luton Town: dış saha, 7 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
MK Dons – Luton Town ilk 11'ler
MK Dons · 3-1-4-2
- 23W. DennisK
- 21M. EkpitetaD
- 5C. GoodeD
- 32J. SandersD
- 24R. WintleO57' sarı kart 57. dk
- 17S. SilveraO89' oyundan çıktı 89. dk
- 22I. FullahO59' oyundan çıktı 59. dk
- 8A. GilbeyO25' gol 25. dk64' sarı kart 64. dk
- 20Elijah Xavier CampbellO
- 9S. NombeF
- 10A. CollinsF79' gol 79. dk90+4' oyundan çıktı 90+4. dk
- 26B. WilesF59' oyuna girdi 59. dk
- 28J. MateteO
- 2G. JonesD90+4' oyuna girdi 90+4. dk
- 7D. CrowleyO
- 15C. BramallD89' oyuna girdi 89. dk
- 4D. BarlaserO
- 51S. StaceyK
Teknik direktör: P. Warne
Luton Town · 4-1-4-1
- 1J. SheaK
- 2H. OdoffinD
- 5M. AndersenD84' oyundan çıktı 84. dk
- 6G. JohnstonD
- 3K. NaismithD
- 8L. WalshO
- 17T. Mendel-IdowuO70' asist 70. dk84' oyundan çıktı 84. dk
- 18J. ClarkO70' gol 70. dk
- 45K. PalmerO83' oyundan çıktı 83. dk
- 10J. DonleyO75' oyundan çıktı 75. dk
- 21N. WellsF59' oyundan çıktı 59. dk
- 44D. ColeF83' oyuna girdi 83. dk
- 12J. JohnsonD
- 25I. JonesF84' oyuna girdi 84. dk
- 24Joshua KeeleyK
- 9C. MarshallF59' oyuna girdi 59. dk
- 27J. RichardsO84' oyuna girdi 84. dk
- 11Emilio LawrenceF75' oyuna girdi 75. dk
Teknik direktör: J. Wilshere
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı
Maç öncesi analiz
Maç başlamadan yazıldıForm (son 5 maç)
Son 5 maçta Milton Keynes Dons 2 kez kazandı, 2 kez berabere kaldı, 1 kez kaybetti (gol: 13-8). Luton Town son 5 maçında 2 galibiyet, 1 beraberlik, 2 yenilgi aldı; 12 gol attı, 5 gol yedi.
Aralarındaki maçlar
İki takım 2018 yılından bu yana 1 kez karşılaştı: Milton Keynes Dons 0, Luton Town 1 galibiyet aldı, 0 maç berabere bitti. Son maç: 9 Ekim 2018, Luton Town 3-0 Milton Keynes Dons.
- Sıralama
- 23. (6 p) – 14. (11 p)
- Form (son 5)
- MGGBB – GBGMM
- H2H (G-B-M)
- 0-0-1 (1 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %25 – %100
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %75 – %100
- Korner ort. (maç)
- 9,5
- iddaa MS 1-0-2
- 3,17 – 3,32 – 1,76
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?
Gol istatistikleri
Milton Keynes Dons iç saha 4 maçta maç başına 0,75 gol attı, 1,75 gol yedi; Luton Town dış saha 4 maçta 2,75 attı, 2,75 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Milton Keynes Dons %25, Luton Town %100. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Milton Keynes Dons %75, Luton Town %100. İlk yarıyı önde kapatma: Milton Keynes Dons 1/4, Luton Town 1/4.
Korner ve kart
Maç başına korner: Milton Keynes Dons 3,8, Luton Town 4,8. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 9,5. Maç başına kart: Milton Keynes Dons 1,0, Luton Town 2,0.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 3,17, 0 – 3,32, 2 – 1,76. 2,5 Alt/Üst: Alt 1,95, Üst 1,49. Karşılıklı Gol: Var 1,43, Yok 2,04.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %62; KG var ortalaması %88; maç başına toplam korner ortalaması 9,5; son 5 maçta toplam 25 gol attılar, 13 gol yediler.
Veri: 16 Ekim 2026 02:08 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)
İngiltere · League One puan durumu
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Huddersfield | 14 | +16 | 29 |
| 2 | Stockport County | 14 | +12 | 26 |
| 3 | Oxford United | 13 | +11 | 26 |
| 4 | Luton | 14 | +6 | 24 |
| 5 | Plymouth | 14 | +2 | 23 |
| 6 | Reading | 14 | +10 | 22 |
| 7 | Bradford | 13 | +2 | 22 |
| 8 | Cambridge United | 14 | 0 | 21 |
| 9 | Sheffield Wednesday | 13 | +8 | 20 |
| 10 | Leicester | 13 | +3 | 19 |
| 11 | Mansfield Town | 13 | +2 | 19 |
| 12 | Milton Keynes Dons | 13 | +2 | 18 |
| 13 | Wycombe | 13 | -2 | 18 |
| 14 | Leyton Orient | 13 | +5 | 17 |
| 15 | Burton Albion | 14 | -3 | 17 |
| 16 | Stevenage | 12 | +4 | 16 |
| 17 | Notts County | 12 | -1 | 14 |
| 18 | AFC Wimbledon | 13 | -12 | 13 |
| 19 | Blackpool | 12 | -4 | 12 |
| 20 | Doncaster | 13 | -8 | 12 |
| 21 | Wigan | 14 | -11 | 11 |
| 22 | Peterborough | 13 | -12 | 10 |
| 23 | Barnsley | 12 | -10 | 9 |
| 24 | Bromley | 13 | -20 | 9 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Reading | 7 | +10 | 16 |
| 2 | Huddersfield | 7 | +9 | 15 |
| 3 | Stockport County | 7 | +7 | 15 |
| 4 | Oxford United | 7 | +7 | 15 |
| 5 | Luton | 7 | +5 | 14 |
| 6 | Milton Keynes Dons | 7 | +5 | 12 |
| 7 | Mansfield Town | 6 | +3 | 11 |
| 8 | Cambridge United | 7 | +1 | 11 |
| 9 | Sheffield Wednesday | 7 | +9 | 10 |
| 10 | Stevenage | 6 | +3 | 10 |
| 11 | Burton Albion | 7 | +2 | 10 |
| 12 | Plymouth | 7 | +1 | 10 |
| 13 | Bradford | 6 | +1 | 10 |
| 14 | Leicester | 7 | -1 | 10 |
| 15 | Wigan | 7 | -3 | 10 |
| 16 | Wycombe | 7 | 0 | 9 |
| 17 | Leyton Orient | 7 | 0 | 9 |
| 18 | AFC Wimbledon | 6 | -1 | 9 |
| 19 | Blackpool | 6 | +1 | 8 |
| 20 | Notts County | 6 | +1 | 8 |
| 21 | Doncaster | 6 | 0 | 8 |
| 22 | Peterborough | 6 | -4 | 5 |
| 23 | Barnsley | 6 | -5 | 5 |
| 24 | Bromley | 6 | -10 | 5 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Huddersfield | 7 | +7 | 14 |
| 2 | Plymouth | 7 | +1 | 13 |
| 3 | Bradford | 7 | +1 | 12 |
| 4 | Stockport County | 7 | +5 | 11 |
| 5 | Oxford United | 6 | +4 | 11 |
| 6 | Luton | 7 | +1 | 10 |
| 7 | Cambridge United | 7 | -1 | 10 |
| 8 | Sheffield Wednesday | 6 | -1 | 10 |
| 9 | Leicester | 6 | +4 | 9 |
| 10 | Wycombe | 6 | -2 | 9 |
| 11 | Leyton Orient | 6 | +5 | 8 |
| 12 | Mansfield Town | 7 | -1 | 8 |
| 13 | Burton Albion | 7 | -5 | 7 |
| 14 | Stevenage | 6 | +1 | 6 |
| 15 | Reading | 7 | 0 | 6 |
| 16 | Notts County | 6 | -2 | 6 |
| 17 | Milton Keynes Dons | 6 | -3 | 6 |
| 18 | Peterborough | 7 | -8 | 5 |
| 19 | Barnsley | 6 | -5 | 4 |
| 20 | Blackpool | 6 | -5 | 4 |
| 21 | Doncaster | 7 | -8 | 4 |
| 22 | Bromley | 7 | -10 | 4 |
| 23 | AFC Wimbledon | 7 | -11 | 4 |
| 24 | Wigan | 7 | -8 | 1 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 05.11.2026 02:08 TSİ.
Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).
iddaa oranları
Maç sonucu
Çifte şans
Karşılıklı gol
1,5 Alt / Üst
2,5 Alt / Üst
3,5 Alt / Üst
Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.
Aynı gün League One'de oynanan diğer maçlar
- 14:30 Peterborough 2–2 Burton Albion
- 17:00 Barnsley 1–2 Cambridge
- 17:00 Bradford 2–0 Stevenage
- 17:00 Leicester City 2–1 Doncaster
- 17:00 Leyton Orient 2–0 Blackpool
- 17:00 Plymouth 0–2 Huddersfield
- 17:00 Sheffield Wednesday 5–0 Wimbledon
- 17:00 Stockport 1–0 Bromley
- 17:00 Wigan Athletic 1–0 Reading
- 17:00 Wycombe 2–0 Notts County
Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.
