← Maçlar
Güney Kore · K League 1 · 32. hafta18 Ekim 2026 · 08:00 TSİ

Daejeon Citizen 3-2 Gwangju FC: Maç Sonucu ve İstatistikleri

Daejeon Citizen
3–2İY 0–2
Gwangju FC
Maç sonu

Daejeon Citizen 3–2 Gwangju FC (18 Ekim 2026). İlk yarı 0–2. Şut 16–11, isabetli şut 5–6, topa sahip olma %60–%40, korner 9–3.

Maç özeti

Daejeon Citizen – Gwangju FC maçı 3-2 sona erdi; ilk yarı 0-2 tamamlandı.

Goller ve kartlar

Maç bilgileri

Diğer bilgiler
Teknik direktörler
Daejeon Citizen: Hwang Sun-Hong · Gwangju FC: Jeong-kyu Lee

Bu maçta: olay ✓ · kadro ✓ · istatistik ✓ · xG —

Maç akışı

Daejeon Citizen üstte · Gwangju FC altta

01530İY607590 3' gol: John Iredale (Gwangju FC)28' gol: John Iredale (Gwangju FC)29' oyuncu değişikliği: Masatoshi Ishida ↔ Diogo Oliveira (Daejeon Citizen)↔31' sarı kart: Yu Je-Ho (Gwangju FC)45' oyuncu değişikliği: Um Won-Sang ↔ Seo Jin-Su (Daejeon Citizen)↔45' oyuncu değişikliği: Yu Je-Ho ↔ Ri Yong-jik (Gwangju FC)↔61' sarı kart: Ri Yong-jik (Gwangju FC)61' oyuncu değişikliği: Ha Seung-un ↔ Moon Min-Seo (Gwangju FC)↔73' oyuncu değişikliği: Lee Min-Ki ↔ Kim Jong-Suk (Gwangju FC)↔73' oyuncu değişikliği: Min Sang-gi ↔ Ahn Young-Kyu (Gwangju FC)↔73' oyuncu değişikliği: John Iredale ↔ Park Won-Jae (Gwangju FC)↔74' sarı kart: Kim Dong-Hwa (Gwangju FC)74' gol: Seo Jin-Su (Daejeon Citizen)78' gol: Diogo Oliveira (Daejeon Citizen)85' oyuncu değişikliği: Joo Min-Kyu ↔ Jeong Jae-hee (Daejeon Citizen)↔

golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği

  • 3' gol: John Iredale (Gwangju FC)
  • 28' gol: John Iredale (Gwangju FC)
  • 29' oyuncu değişikliği: Masatoshi Ishida ↔ Diogo Oliveira (Daejeon Citizen)
  • 31' sarı kart: Yu Je-Ho (Gwangju FC)
  • 45' oyuncu değişikliği: Um Won-Sang ↔ Seo Jin-Su (Daejeon Citizen)
  • 45' oyuncu değişikliği: Yu Je-Ho ↔ Ri Yong-jik (Gwangju FC)
  • 61' sarı kart: Ri Yong-jik (Gwangju FC)
  • 61' oyuncu değişikliği: Ha Seung-un ↔ Moon Min-Seo (Gwangju FC)
  • 73' oyuncu değişikliği: Lee Min-Ki ↔ Kim Jong-Suk (Gwangju FC)
  • 73' oyuncu değişikliği: Min Sang-gi ↔ Ahn Young-Kyu (Gwangju FC)
  • 73' oyuncu değişikliği: John Iredale ↔ Park Won-Jae (Gwangju FC)
  • 74' sarı kart: Kim Dong-Hwa (Gwangju FC)
  • 74' gol: Seo Jin-Su (Daejeon Citizen)
  • 78' gol: Diogo Oliveira (Daejeon Citizen)
  • 85' oyuncu değişikliği: Joo Min-Kyu ↔ Jeong Jae-hee (Daejeon Citizen)

Maç olayları

  1. Daejeon CitizenGwangju FC
  2. Joo Min-Kyu ↔ Jeong Jae-heeOyuncu değişikliği85'
  3. Gol Diogo Oliveira 2–2Asist: Gustav Ludwigson78'
  4. 74'Kim Dong-HwaSarı kart
  5. Penaltı golü Seo Jin-Su 1–2Penaltı74'
  6. 73'Lee Min-Ki ↔ Kim Jong-SukOyuncu değişikliği
  7. 73'Min Sang-gi ↔ Ahn Young-KyuOyuncu değişikliği
  8. 73'John Iredale ↔ Park Won-JaeOyuncu değişikliği
  9. 61'Ri Yong-jikSarı kart
  10. 61'Ha Seung-un ↔ Moon Min-SeoOyuncu değişikliği
  11. Um Won-Sang ↔ Seo Jin-SuOyuncu değişikliği45'
  12. 45'Yu Je-Ho ↔ Ri Yong-jikOyuncu değişikliği
  13. 31'Yu Je-HoSarı kart
  14. Masatoshi Ishida ↔ Diogo OliveiraOyuncu değişikliği29'
  15. 28'Gol John Iredale 0–2Asist: Kim Dong-Hwa
  16. 3'Gol John Iredale 0–1Asist: Kwon Sung-yun

Maç istatistikleri

Daejeon CitizenGwangju FC
60%Topa sahip olma40%
16Toplam şut11
5İsabetli şut6
11İsabetsiz şut5
0Engellenen şut0
9Korner3
0Sarı kart3
0Kırmızı kart0

Sezon istatistikleri

Bu lig, bu sezon

Maç sonucu

Daejeon Citizen
Toplam (34)İç saha (17)
Galibiyet%38 13/34%35 6/17
Beraberlik%32 11/34%35 6/17
Mağlubiyet%29 10/34%29 5/17
Gwangju FC
Toplam (35)Dış saha (17)
Galibiyet%9 3/35%6 1/17
Beraberlik%40 14/35%47 8/17
Mağlubiyet%51 18/35%47 8/17

Goller
?

Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).

Daejeon Citizen
Toplam (34)İç saha (17)
Attığı gol / maç1,56 (53 gol)1,41 (24 gol)
Yediği gol / maç1,21 (41 gol)1,29 (22 gol)
Gwangju FC
Toplam (35)Dış saha (17)
Attığı gol / maç0,91 (32 gol)0,88 (15 gol)
Yediği gol / maç2,03 (71 gol)2,12 (36 gol)

Gol istatistikleri
?

KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.

Daejeon Citizen
Toplam (34)İç saha (17)
KG Var%56 19/34%59 10/17
1,5 Üst%76 26/34%82 14/17
2,5 Üst%53 18/34%53 9/17
3,5 Üst%35 12/34%29 5/17
Gol yememe%26 9/34%18 3/17
Gwangju FC
Toplam (35)Dış saha (17)
KG Var%51 18/35%47 8/17
1,5 Üst%74 26/35%82 14/17
2,5 Üst%51 18/35%59 10/17
3,5 Üst%37 13/35%47 8/17
Gol yememe%14 5/35%18 3/17

Korner istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).

Daejeon Citizen
Toplam (19)İç saha (8)
Maçta toplam korner (ort.)9,59,5
7,5 Üst%84 16/19%88 7/8
8,5 Üst%63 12/19%63 5/8
9,5 Üst%47 9/19%50 4/8
10,5 Üst%32 6/19%38 3/8
Gwangju FC
Toplam (16)Dış saha (8)
Maçta toplam korner (ort.)6,87,1
7,5 Üst%38 6/16%38 3/8
8,5 Üst%25 4/16%25 2/8
9,5 Üst%13 2/16%25 2/8
10,5 Üst%6 1/16%13 1/8

Kart istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Daejeon Citizen
Toplam (19)İç saha (8)
Maç başı kart3,13,4
2,5 Üst%74 14/19%75 6/8
3,5 Üst%26 5/19%38 3/8
4,5 Üst%11 2/19%25 2/8
5,5 Üst%5 1/19%13 1/8
Gwangju FC
Toplam (16)Dış saha (8)
Maç başı kart3,43,0
2,5 Üst%69 11/16%63 5/8
3,5 Üst%31 5/16%25 2/8
4,5 Üst%25 4/16%13 1/8
5,5 Üst%19 3/16%13 1/8

İsabetli şut istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Daejeon Citizen
Toplam (19)İç saha (8)
Maç başı isabetli şut8,69,3
6,5 Üst%79 15/19%88 7/8
7,5 Üst%68 13/19%63 5/8
8,5 Üst%47 9/19%63 5/8
9,5 Üst%37 7/19%50 4/8
Gwangju FC
Toplam (16)Dış saha (8)
Maç başı isabetli şut9,29,5
6,5 Üst%69 11/16%75 6/8
7,5 Üst%56 9/16%63 5/8
8,5 Üst%50 8/16%63 5/8
9,5 Üst%38 6/16%50 4/8

İlk yarı
?

İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).

Daejeon Citizen
Toplam (34)İç saha (17)
Önde%21 7/34%6 1/17
Berabere%44 15/34%47 8/17
Geride%35 12/34%47 8/17
Gwangju FC
Toplam (35)Dış saha (17)
Önde%9 3/35%18 3/17
Berabere%57 20/35%41 7/17
Geride%34 12/35%41 7/17

İY / MS
?

İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.

Daejeon Citizen (34 maç)

1/151/X11/21X/15X/X8X/222/132/X22/27

Gwangju FC (35 maç)

1/111/X11/21X/12X/X12X/262/102/X12/211

Gol dakikaları
?

Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.

Daejeon Citizen (31 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 4 1
16-30 5 3
31-45 5 9
46-60 11 6
61-75 7 6
76-90 16 8

Gwangju FC (33 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 5 7
16-30 1 10
31-45 6 10
46-60 5 16
61-75 6 7
76-90 5 16

Kartlar

Daejeon Citizen

Sarı 49 · Kırmızı 1 (34 maç · maç başı sarı 1,4)

Gwangju FC

Sarı 73 · Kırmızı 3 (35 maç · maç başı sarı 2,1)

Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 07.11.2026 13:41 TSİ itibarıyla · ligde 206 maç. Lig istatistikleri →

Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)

Daejeon Citizen: iç saha, 8 maç · Gwangju FC: dış saha, 8 maç

Daejeon CitizenGwangju FC
%59,5Topa sahip olma%44,6
2,42Beklenen gol (xG)0,22
14,8Toplam şut8,9
5,0İsabetli şut3,1
9,8Ceza sahası içi şut3,3
5,3Korner1,6
498Pas402
%82Pas isabeti%84
2,6Kurtarış2,6
11,6Faul12,2
1,3Ofsayt0,6
1,8Sarı kart2,1
0,00Kırmızı kart0,00

Rakiplerine izin verdikleri

0,90Rakibin xG'si1,65
10,1Rakibin şutu17,6
4,3Rakibin isabetli şutu6,4
4,3Rakibin korneri5,5

Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.

Daejeon Citizen – Gwangju FC ilk 11'ler

Daejeon Citizen · 4-2-3-1

  1. 1Lee Chang-GeunK
  2. 33Kim Moon-HwanD
  3. 4Jo Seong-KwonD
  4. 98A. KrivotsyukD
  5. 16Lee Myung-JaeD
  6. 30Kim Bong-SooO
  7. 6Kang Yun-SungO
  8. 11Um Won-SangO45' oyundan çıktı 45. dk
  9. 7M. IshidaO29' oyundan çıktı 29. dk
  10. 17G. LudwigsonO78' asist 78. dk
  11. 10Joo Min-KyuF85' oyundan çıktı 85. dk
Yedekler
  • 9Diogo de OliveiraF29' oyuna girdi 29. dk78' gol 78. dk
  • 27Jeong Jae-HeeF85' oyuna girdi 85. dk
  • 13Kim Jin-YaD
  • 14Kim Jun-BumO
  • 31Kim Min-SooK
  • 20Lee Hyun-SikO
  • 26Lee Jung-TaekD
  • 41Park Byung-chanO
  • 19Seo Jin-SuF45' oyuna girdi 45. dk74' gol 74. dk

Teknik direktör: Hwang Sun-Hong

Gwangju FC · 4-4-2

  1. 23Kim Dong-HwaK28' asist 28. dk74' sarı kart 74. dk
  2. 22Kwon Sung-YunD3' asist 3. dk
  3. 4T. van GrunsvenD
  4. 39Min Sang-GiD73' oyundan çıktı 73. dk
  5. 3Lee Min-GiD73' oyundan çıktı 73. dk
  6. 40Shin Chang-MooO
  7. 10Choi Kyoung-RokO
  8. 14Yu Je-HoO31' sarı kart 31. dk45' oyundan çıktı 45. dk
  9. 9Ha Seung-UnO61' oyundan çıktı 61. dk
  10. 50A. Ba LouaF
  11. 18J. IredaleF3' gol 3. dk28' gol 28. dk73' oyundan çıktı 73. dk
Yedekler
  • 70Kim Woo-jinO
  • 88Moon Min-seoO61' oyuna girdi 61. dk
  • 33Park Won-JaeD73' oyuna girdi 73. dk
  • 37Lee Yong-JickO45' oyuna girdi 45. dk61' sarı kart 61. dk
  • 1Kim Kyeong-MinK
  • 8Ju Se-JongO
  • 17João PedroD
  • 6Ahn Young-KyuD73' oyuna girdi 73. dk
  • 21Kim Jong-SukO73' oyuna girdi 73. dk

Teknik direktör: Jeong-kyu Lee

Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar

Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı

Maç öncesi analiz

Maç başlamadan yazıldı

Form (son 5 maç)

Daejeon Citizen son 5 maçında 2 galibiyet, 3 beraberlik, 0 yenilgi aldı; 7 gol attı, 5 gol yedi. Son 5 maçta Gwangju FC 1 kez kazandı, 3 kez berabere kaldı, 1 kez kaybetti (gol: 9-9).

Aralarındaki maçlar

İki takım 2018 yılından bu yana 25 kez karşılaştı: Daejeon Citizen 8, Gwangju FC 7 galibiyet aldı, 10 maç berabere bitti. Son 6 karşılaşmada maç başına 2,50 gol atıldı; 2 maç 2,5 üstü, 2 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 2 Ağustos 2026, Daejeon Citizen 2-0 Gwangju FC.

Sıralama
6. (43 p) – 12. (18 p)
Form (son 5)
BGBGB – GBBMB
H2H (G-B-M)
8-10-7 (25 maç)
2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
%50 – %57
KG var (bu sezon, tüm maçlar)
%56 – %43
Korner ort. (maç)
8,0
iddaa MS 1-0-2
1,29 – 4,72 – 6,48
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?

Gol istatistikleri

Daejeon Citizen iç saha 16 maçta maç başına 1,31 gol attı, 1,25 gol yedi; Gwangju FC dış saha 14 maçta 0,64 attı, 2,29 yedi. Bu maçlarda 2,5 üst yüzdesi ev sahibinde %50, konukta %57. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Daejeon Citizen %56, Gwangju FC %43. İlk yarıyı önde kapatma: Daejeon Citizen 1/16, Gwangju FC 1/14.

Korner ve kart

Maç başına korner: Daejeon Citizen 4,7, Gwangju FC 1,6. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 8,0. Maç başına kart: Daejeon Citizen 2,0, Gwangju FC 2,0.

iddaa oranları

iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,29, 0 – 4,72, 2 – 6,48. 2,5 Alt/Üst: Alt 2,22, Üst 1,44. Karşılıklı Gol: Var 1,67, Yok 1,84.

Veriler ne diyor?

Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %54; KG var ortalaması %50; maç başına toplam korner ortalaması 8,0; son 5 maçta toplam 16 gol attılar, 14 gol yediler.

Veri: 17 Ekim 2026 14:52 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun

Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)

Puan durumu Maç öncesi

Güney Kore · K League 1 puan durumu · K-League: Regular season

#TakımOGBMAYAVPForm (yeni solda)
1FC Seoul 332076 6129 +3267 GMGBB
2Ulsan Hyundai FC 3315612 5247 +551 GMMGB
3Daejeon Citizen 33131010 5341 +1249 BBGGG
4Jeonbuk Motors 3312129 4333 +1048 MBMGB
5Gangwon FC 3311157 4030 +1048 MBGBB
6Incheon United 33121011 4335 +846 BBGBG
7Jeju United FC 33121011 3937 +246 BGMMM
8FC Anyang 33101310 4048 -843 BGGBB
9Pohang Steelers 3311913 3039 -942 BGMBB
10Gimcheon Sangmu FC 335199 3341 -834 BGMBM
11Bucheon FC 1995 3371115 3247 -1532 BMMMM
12Gwangju FC 3331218 3069 -3921 BBGMG
#TakımOGBMAYAVP
1FC Seoul 16943 2714 +1331
2Ulsan Hyundai FC 17926 3026 +429
3Jeonbuk Motors 16835 2619 +727
4Incheon United 17746 2317 +625
5Gangwon FC 17593 2014 +624
6Daejeon Citizen 17665 2422 +224
7Jeju United FC 17575 1818 022
8FC Anyang 16466 1828 -1018
9Pohang Steelers 14446 611 -516
10Bucheon FC 1995 18378 1829 -1116
11Gimcheon Sangmu FC 161105 1523 -813
12Gwangju FC 172510 1634 -1811
#TakımOGBMAYAVP
1FC Seoul 171133 3415 +1936
2Pohang Steelers 19757 2428 -426
3Daejeon Citizen 16745 2919 +1025
4FC Anyang 17674 2220 +225
5Gangwon FC 16664 2016 +424
6Jeju United FC 16736 2119 +224
7Ulsan Hyundai FC 16646 2221 +122
8Jeonbuk Motors 17494 1714 +321
9Incheon United 16565 2018 +221
10Gimcheon Sangmu FC 17494 1818 021
11Bucheon FC 1995 15447 1418 -416
12Gwangju FC 16178 1435 -2110

İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 07.11.2026 13:41 TSİ.

Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).

iddaa oranları

Maç sonucu

11,29X4,7226,48

Çifte şans

121,08X22,63

Karşılıklı gol

Var1,67Yok1,84

1,5 Alt / Üst

Alt4,62Üst1,08

2,5 Alt / Üst

Alt2,22Üst1,44

3,5 Alt / Üst

Alt1,43Üst2,25

Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.

Aynı gün K League 1'de oynanan diğer maçlar

Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.