DG Analiz'in takip ettiği 8 ligde 2026/27'de maç başına en çok gol atan takım Barcelona (La Liga, 4,18, 11 maç). (Veri: 8 Kasım 2026; en az 6 maç oynamış takımlar.)
Avrupa'da en çok gol atan takım hangisi?
2026/27 sezonunda maç başına en çok gol atan takım Barcelona (La Liga, İspanya Ligi): 4,18. Süper Lig'de ilk sırada Amedspor (2,55). Sıralamada en az 6 maç oynayan takımlar yer alır.
Tüm ligler: en çok gol atan 50 takım
8 ulusal lig · 150 takım sıralandı| # | Takım | Lig | Maç | Attığı gol | Attığı / maç | Yediği / maç |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Barcelona | La Liga (İspanya Ligi) | 11 | 46 | 4,18 | 1,09 |
| 2 | Bayern München | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 29 | 3,22 | 1,00 |
| 3 | PSV Eindhoven | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 35 | 3,18 | 1,18 |
| 4 | Feyenoord | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 33 | 3,00 | 1,09 |
| 5 | RB Leipzig | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 27 | 3,00 | 1,44 |
| 6 | AS Roma | Serie A (İtalya Ligi) | 11 | 31 | 2,82 | 0,91 |
| 7 | Ajax | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 30 | 2,73 | 1,18 |
| 8 | Benfica | Portekiz Ligi | 10 | 27 | 2,70 | 0,80 |
| 9 | Brighton | Premier Lig (İngiltere) | 9 | 24 | 2,67 | 0,78 |
| 10 | Inter | Serie A (İtalya Ligi) | 10 | 26 | 2,60 | 1,30 |
| 11 | Real Madrid | La Liga (İspanya Ligi) | 12 | 31 | 2,58 | 0,83 |
| 12 | Amedspor | Süper Lig | 11 | 28 | 2,55 | 1,36 |
| 13 | Twente | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 28 | 2,55 | 0,91 |
| 14 | FC Porto | Portekiz Ligi | 10 | 25 | 2,50 | 0,40 |
| 15 | Galatasaray | Süper Lig | 11 | 27 | 2,45 | 1,36 |
| 16 | Fenerbahçe | Süper Lig | 10 | 24 | 2,40 | 1,00 |
| 17 | Lazio | Serie A (İtalya Ligi) | 10 | 24 | 2,40 | 0,80 |
| 18 | Trabzonspor | Süper Lig | 10 | 24 | 2,40 | 0,80 |
| 19 | Groningen | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 26 | 2,36 | 2,18 |
| 20 | Bayer Leverkusen | Bundesliga (Almanya Ligi) | 8 | 18 | 2,25 | 2,00 |
| 21 | SC Freiburg | Bundesliga (Almanya Ligi) | 8 | 18 | 2,25 | 1,25 |
| 22 | FC Augsburg | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 20 | 2,22 | 2,22 |
| 23 | Marseille | Ligue 1 (Fransa Ligi) | 9 | 20 | 2,22 | 1,44 |
| 24 | Rennes | Ligue 1 (Fransa Ligi) | 9 | 20 | 2,22 | 2,11 |
| 25 | Paris Saint Germain | Ligue 1 (Fransa Ligi) | 10 | 22 | 2,20 | 1,00 |
| 26 | Frosinone | Serie A (İtalya Ligi) | 11 | 24 | 2,18 | 1,36 |
| 27 | Sporting CP | Portekiz Ligi | 11 | 24 | 2,18 | 1,00 |
| 28 | Chelsea | Premier Lig (İngiltere) | 9 | 19 | 2,11 | 1,67 |
| 29 | AC Milan | Serie A (İtalya Ligi) | 10 | 21 | 2,10 | 1,20 |
| 30 | Manchester City | Premier Lig (İngiltere) | 10 | 21 | 2,10 | 1,30 |
| 31 | Çorum FK | Süper Lig | 10 | 21 | 2,10 | 1,60 |
| 32 | Cambuur | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 23 | 2,09 | 2,00 |
| 33 | Go Ahead Eagles | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 12 | 24 | 2,00 | 2,25 |
| 34 | Atletico Madrid | La Liga (İspanya Ligi) | 11 | 22 | 2,00 | 0,73 |
| 35 | Göztepe | Süper Lig | 11 | 22 | 2,00 | 1,73 |
| 36 | Beşiktaş | Süper Lig | 10 | 20 | 2,00 | 1,20 |
| 37 | FSV Mainz 05 | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 18 | 2,00 | 2,11 |
| 38 | SV Elversberg | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 17 | 1,89 | 2,00 |
| 39 | Werder Bremen | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 17 | 1,89 | 1,67 |
| 40 | AZ Alkmaar | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 11 | 20 | 1,82 | 1,18 |
| 41 | Real Sociedad | La Liga (İspanya Ligi) | 11 | 20 | 1,82 | 1,82 |
| 42 | Como | Serie A (İtalya Ligi) | 10 | 18 | 1,80 | 0,80 |
| 43 | Strasbourg | Ligue 1 (Fransa Ligi) | 10 | 18 | 1,80 | 2,20 |
| 44 | Borussia Dortmund | Bundesliga (Almanya Ligi) | 9 | 16 | 1,78 | 0,78 |
| 45 | Brentford | Premier Lig (İngiltere) | 9 | 16 | 1,78 | 1,00 |
| 46 | Lens | Ligue 1 (Fransa Ligi) | 9 | 16 | 1,78 | 1,44 |
| 47 | Stade Brestois 29 | Ligue 1 (Fransa Ligi) | 9 | 16 | 1,78 | 1,33 |
| 48 | Sparta Rotterdam | Eredivisie (Hollanda Ligi) | 12 | 21 | 1,75 | 2,42 |
| 49 | 1899 Hoffenheim | Bundesliga (Almanya Ligi) | 8 | 14 | 1,75 | 2,00 |
| 50 | Başakşehir | Süper Lig | 11 | 19 | 1,73 | 1,55 |
Yalnız en az 6 maç oynayan takımlar sıralanır. Avrupa kupaları aşağıda ayrı tabloda. Sayılar bu sezon oynanmış maçlardan hesaplanır.
Süper Lig'de en çok gol atan takımlar
Süper Lig gol istatistikleri →| # | Takım | Maç | Attığı gol | Attığı / maç | Yediği / maç |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Amedspor | 11 | 28 | 2,55 | 1,36 |
| 2 | Galatasaray | 11 | 27 | 2,45 | 1,36 |
| 3 | Fenerbahçe | 10 | 24 | 2,40 | 1,00 |
| 4 | Trabzonspor | 10 | 24 | 2,40 | 0,80 |
| 5 | Çorum FK | 10 | 21 | 2,10 | 1,60 |
| 6 | Göztepe | 11 | 22 | 2,00 | 1,73 |
| 7 | Beşiktaş | 10 | 20 | 2,00 | 1,20 |
| 8 | Başakşehir | 11 | 19 | 1,73 | 1,55 |
| 9 | Kasımpaşa | 11 | 17 | 1,55 | 1,00 |
| 10 | Gençlerbirliği | 10 | 12 | 1,20 | 1,80 |
| 11 | Kocaelispor | 11 | 13 | 1,18 | 0,82 |
| 12 | Rizespor | 10 | 11 | 1,10 | 1,50 |
| 13 | Samsunspor | 11 | 11 | 1,00 | 2,36 |
| 14 | Alanyaspor | 10 | 9 | 0,90 | 1,60 |
| 15 | Erzurumspor | 10 | 9 | 0,90 | 1,50 |
| 16 | Gaziantep FK | 11 | 9 | 0,82 | 1,73 |
| 17 | Konyaspor | 11 | 6 | 0,55 | 1,27 |
| 18 | Eyüpspor | 11 | 3 | 0,27 | 2,73 |
Bu sayfa ne anlatıyor?
Listede 8 ulusal ligden 150 takım yer alıyor; Avrupa kupası maçları ana sıralamaya katılmaz. İlk üç sırada Barcelona (La Liga, İspanya Ligi, 4,18), Bayern München (3,22) ve PSV Eindhoven (3,18) var. Süper Lig'de ilk sırada Amedspor var (2,55). Sıralanan 150 takımın ortalama değeri 1,55. Ana tabloda ilk 50 takım, altında Süper Lig takımlarının tamamı yer alır; Türkiye takımları ana tabloda vurgulu gösterilir. Yalnız bu sezon en az 6 lig maçı oynamış takımlar sıralanır; veri: 8 Kasım 2026. Sayılar yalnız betimleme amaçlıdır.
