← Maçlar
İsviçre · Süper Lig · 12. hafta1 Kasım 2026 · 16:00 TSİ

BSC Young Boys 3-5 FC Zürich: Maç Sonucu ve İstatistikleri

BSC Young Boys
3–5İY 3–2
FC Zürich
Maç sonu

BSC Young Boys 3–5 FC Zürich (1 Kasım 2026). İlk yarı 3–2. Şut 15–16, isabetli şut 7–10, topa sahip olma %49–%51, korner 8–6.

Maç özeti

BSC Young Boys – FC Zürich maçı 3-5 sona erdi; ilk yarı 3-2 tamamlandı. Goller: Samuel Essende 22', 29', Alvyn Sanches 40' (BSC Young Boys); Philippe Paulin Keny 12' (pen.), Umeh Emmanuel 25', 90+2', Livano Comenencia 60', Selmin Hodza 82' (FC Zürich). xG: BSC Young Boys 2,0 – 2,4 FC Zürich.

Goller ve kartlar

Maç bilgileri

Diğer bilgiler
Teknik direktörler
BSC Young Boys: G. Seoane · FC Zürich: M. Koller

Maç akışı

BSC Young Boys üstteFC Zürich altta

0'45'90' 10' VAR: penaltı onaylandı: Doron Lichtenstein (FC Zürich)VAR12' gol: Philippe Paulin Keny (FC Zürich)⚽22' gol: Samuel Essende (BSC Young Boys)⚽25' gol: Umeh Emmanuel (FC Zürich)⚽29' gol: Samuel Essende (BSC Young Boys)⚽35' sarı kart: Cedric Zesiger (BSC Young Boys)35' sarı kart: Philippe Paulin Keny (FC Zürich)37' sarı kart: Leandro Schödler (FC Zürich)40' gol: Alvyn Sanches (BSC Young Boys)⚽59' oyuncu değişikliği: Mamadou Kaly·Sene ↔ Christian Fassnacht (BSC Young Boys)↔59' oyuncu değişikliği: Dominik Pech ↔ Sandro Lauper (BSC Young Boys)↔59' oyuncu değişikliği: Bahereba Guirassy ↔ Alan Virginius (BSC Young Boys)↔60' gol: Livano Comenencia (FC Zürich)⚽71' oyuncu değişikliği: Isaac Schmidt ↔ stefan bukinac (BSC Young Boys)↔73' sarı kart: Lewin Blum (BSC Young Boys)76' oyuncu değişikliği: Alvyn Sanches ↔ Edin Etoski (BSC Young Boys)↔79' oyuncu değişikliği: Kevin Spadanuda ↔ Selmin Hodza (FC Zürich)↔82' gol: Selmin Hodza (FC Zürich)⚽90+2' gol: Umeh Emmanuel (FC Zürich)⚽90+2' oyuncu değişikliği: Livano Comenencia ↔ Mohamed Bangoura (FC Zürich)↔

⚽golsarı kartkırmızı kart↔değişiklikVAR

  1. 0–15'Dep %75 · 2 şut · 0,9
  2. 16–30'Ev %83 · 8 şut · 1,0
  3. 31–45+'Ev %56 · 3 şut · 0,7
  4. 46–60'Dep %91 · 5 şut · 0,4
  5. 61–75'Dengeli · 3 şut · 0,3
  6. 76–90+'Dengeli · 7 şut · 0,5

Dalga: dakika dakika şut, isabetli şut, ceza sahası içi şut, korner, xG ve top payından baskı (5 dakikalık ortalama). Ev = BSC Young Boys, Dep = FC Zürich.

Maç olayları

  1. BSC Young BoysFC Zürich
  2. 90+2'Livano Comenencia ↔ Mohamed BangouraOyuncu değişikliği
  3. 90+2'Gol Umeh Emmanuel 3–5Asist: Selmin Hodza
  4. 82'Gol Selmin Hodza 3–4
  5. 79'Kevin Spadanuda ↔ Selmin HodzaOyuncu değişikliği
  6. Alvyn Sanches ↔ Edin EtoskiOyuncu değişikliği76'
  7. Lewin BlumSarı kart73'
  8. Isaac Schmidt ↔ stefan bukinacOyuncu değişikliği71'
  9. 60'Gol Livano Comenencia 3–3Asist: Doron Lichtenstein
  10. Bahereba Guirassy ↔ Alan VirginiusOyuncu değişikliği59'
  11. Dominik Pech ↔ Sandro LauperOyuncu değişikliği59'
  12. Mamadou Kaly·Sene ↔ Christian FassnachtOyuncu değişikliği59'
  13. Gol Alvyn Sanches 3–2Asist: Mamadou Kaly·Sene40'
  14. 37'Leandro SchödlerSarı kart
  15. 35'Philippe Paulin KenySarı kart
  16. Cedric ZesigerSarı kart35'
  17. Gol Samuel Essende 2–2Asist: Bahereba Guirassy29'
  18. 25'Gol Umeh Emmanuel 1–2Asist: Alexander Hack
  19. Gol Samuel Essende 1–1Asist: Lewin Blum22'
  20. 12'Penaltı golü Philippe Paulin Keny 0–1Penaltı
  21. 10'Doron LichtensteinVAR: penaltı onaylandı

Maç istatistikleri

BSC Young BoysFC Zürich
49%Topa sahip olma51%
2,01Beklenen gol (xG)2,39
15Toplam şut16
7İsabetli şut10
6İsabetsiz şut4
2Engellenen şut2
13Ceza sahası içi şut11
2Ceza sahası dışı şut5
8Korner6
0Ofsayt2
16Faul5
2Sarı kart2
0Kırmızı kart0
5Kurtarış4
375Pas392
298İsabetli pas308

Sezon istatistikleri

Bu lig, bu sezon

Maç sonucu

BSC Young Boys
Toplam (13)İç saha (7)
Galibiyet%62 8/13%57 4/7
Beraberlik%31 4/13%29 2/7
Mağlubiyet%8 1/13%14 1/7
FC Zürich
Toplam (12)Dış saha (6)
Galibiyet%50 6/12%33 2/6
Beraberlik%17 2/12%33 2/6
Mağlubiyet%33 4/12%33 2/6

Goller
?

Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).

BSC Young Boys
Toplam (13)İç saha (7)
Attığı gol / maç3,15 (41 gol)ligde 1. · lig ortalamasından 1,27 yüksek3,14 (22 gol)
Yediği gol / maç1,92 (25 gol)ligde 7. · lig ortalamasında2,43 (17 gol)
FC Zürich
Toplam (12)Dış saha (6)
Attığı gol / maç2,08 (25 gol)ligde 4. · lig ortalamasından 0,20 yüksek2,00 (12 gol)
Yediği gol / maç2,17 (26 gol)ligde 9. · lig ortalamasından 0,29 yüksek2,50 (15 gol)

Gol istatistikleri
?

KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.

BSC Young Boys
Toplam (13)İç saha (7)
KG Var%77 10/13ligde 3.–4. · lig ortalamasından 8 puan yüksek%86 6/7
1,5 Üst%100 13/13%100 7/7
2,5 Üst%85 11/13ligde 4. · lig ortalamasından 10 puan yüksek%86 6/7
3,5 Üst%85 11/13%86 6/7
Gol yememe%23 3/13%14 1/7
FC Zürich
Toplam (12)Dış saha (6)
KG Var%92 11/12ligde 1. · lig ortalamasından 22 puan yüksek%83 5/6
1,5 Üst%100 12/12%100 6/6
2,5 Üst%92 11/12ligde 2.–3. · lig ortalamasından 17 puan yüksek%83 5/6
3,5 Üst%50 6/12%67 4/6
Gol yememe%0 0/12%0 0/6

Korner istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).

BSC Young Boys
Toplam (13)İç saha (7)
Maçta toplam korner (ort.)9,911,9
7,5 Üst%85 11/13%100 7/7
8,5 Üst%69 9/13%100 7/7
9,5 Üst%54 7/13%100 7/7
10,5 Üst%31 4/13%57 4/7
FC Zürich
Toplam (12)Dış saha (6)
Maçta toplam korner (ort.)10,110,5
7,5 Üst%83 10/12%83 5/6
8,5 Üst%75 9/12%67 4/6
9,5 Üst%67 8/12%67 4/6
10,5 Üst%50 6/12%50 3/6

Kart istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

BSC Young Boys
Toplam (13)İç saha (7)
Maç başı kart4,64,4
2,5 Üst%92 12/13%100 7/7
3,5 Üst%69 9/13%57 4/7
4,5 Üst%54 7/13%29 2/7
5,5 Üst%15 2/13%14 1/7
FC Zürich
Toplam (12)Dış saha (6)
Maç başı kart4,34,2
2,5 Üst%83 10/12%83 5/6
3,5 Üst%58 7/12%67 4/6
4,5 Üst%42 5/12%33 2/6
5,5 Üst%17 2/12%17 1/6

İsabetli şut istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

BSC Young Boys
Toplam (13)İç saha (7)
Maç başı isabetli şut12,912,9
6,5 Üst%100 13/13%100 7/7
7,5 Üst%85 11/13%71 5/7
8,5 Üst%77 10/13%71 5/7
9,5 Üst%77 10/13%71 5/7
FC Zürich
Toplam (12)Dış saha (6)
Maç başı isabetli şut10,39,8
6,5 Üst%92 11/12%83 5/6
7,5 Üst%75 9/12%50 3/6
8,5 Üst%75 9/12%50 3/6
9,5 Üst%50 6/12%33 2/6

İlk yarı
?

İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).

BSC Young Boys
Toplam (13)İç saha (7)
Önde%54 7/13%57 4/7
Berabere%38 5/13%29 2/7
Geride%8 1/13%14 1/7
FC Zürich
Toplam (12)Dış saha (6)
Önde%33 4/12%0 0/6
Berabere%25 3/12%50 3/6
Geride%42 5/12%50 3/6

İY / MS
?

İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.

BSC Young Boys (13 maç)

1/131/X31/21X/14X/X1X/202/112/X02/20

FC Zürich (12 maç)

1/131/X01/21X/10X/X2X/212/132/X02/22

Gol dakikaları
?

Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.

BSC Young Boys (13 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 5 4
16-30 7 3
31-45 8 5
46-60 8 4
61-75 8 2
76-90 5 7

FC Zürich (11 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 4 1
16-30 2 5
31-45 2 5
46-60 6 3
61-75 1 5
76-90 8 6

Kartlar

BSC Young Boys

Sarı 28 · Kırmızı 2 (13 maç · maç başı sarı 2,2)

FC Zürich

Sarı 30 · Kırmızı 0 (12 maç · maç başı sarı 2,5)

Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla · ligde 75 maç. Lig istatistikleri →

Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)

BSC Young Boys: iç saha, 7 maç · FC Zürich: dış saha, 6 maç

BSC Young BoysFC Zürich
%51,4Topa sahip olma%49,2
2,40Beklenen gol (xG)1,58
20,6Toplam şut12,2
7,4İsabetli şut4,3
14,3Ceza sahası içi şut8,0
7,9Korner4,5
416Pas368
%85Pas isabeti%79
2,9Kurtarış3,0
14,0Faul14,5
1,3Ofsayt1,3
1,7Sarı kart2,8
0,14Kırmızı kart0,00

Rakiplerine izin verdikleri

1,60Rakibin xG'si2,27
14,0Rakibin şutu15,3
5,4Rakibin isabetli şutu5,5
4,0Rakibin korneri6,0

Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.

BSC Young Boys – FC Zürich ilk 11'ler

BSC Young Boys · 4-4-2

  1. 1M. KellerK
  2. 27L. BlumD22' asist 22. dk73' sarı kart 73. dk
  3. 4M. JenzD
  4. 15C. ZesigerD35' sarı kart 35. dk
  5. 22I. SchmidtD71' oyundan çıktı 71. dk
  6. 10A. SanchesO40' gol 40. dk76' oyundan çıktı 76. dk
  7. 8A. GigovićO
  8. 13D. PechO59' oyundan çıktı 59. dk
  9. 12Bahereba GuirassyO29' asist 29. dk59' oyundan çıktı 59. dk
  10. 9K. SèneF40' asist 40. dk59' oyundan çıktı 59. dk
  11. 99S. EssendeF22' gol 22. dk29' gol 29. dk
Yedekler
  • 16C. FassnachtO59' oyuna girdi 59. dk
  • 34E. EtoskiO76' oyuna girdi 76. dk
  • 31F. ConteF
  • 33S. BukinacD71' oyuna girdi 71. dk
  • 17S. JankoD
  • 30S. LauperO59' oyuna girdi 59. dk
  • 18J. MallK
  • 7A. VirginiusF59' oyuna girdi 59. dk
  • 5G. WüthrichD

Teknik direktör: G. Seoane

FC Zürich · 4-1-4-1

  1. 1Silas HuberK
  2. 47Doron LichtensteinD
  3. 2L. KamberiD
  4. 42A. HackD25' asist 25. dk
  5. 44S. WalkerD
  6. 21L. SchodlerO37' sarı kart 37. dk
  7. 17K. SpadanudaO79' oyundan çıktı 79. dk
  8. 8L. ComenenciaO60' gol 60. dk90+2' oyundan çıktı 90+2. dk
  9. 38M. ReichmuthO
  10. 11U. EmmanuelO25' gol 25. dk90+2' gol 90+2. dk
  11. 19P. KenyF12' gol 12. dk35' sarı kart 35. dk
Yedekler
  • 43N. VolkenD
  • 18M. BangouraO90+2' oyuna girdi 90+2. dk
  • 14N. Di GiustoO
  • 39S. DiawaraF
  • 28Mario GrecoF
  • 3S. HodžaD79' oyuna girdi 79. dk82' gol 82. dk90+2' asist 90+2. dk
  • 48D. IhenduD
  • 13H. LindnerK
  • 49D. RamićF

Teknik direktör: M. Koller

Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar

Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı

Maç öncesi analiz

Maç başlamadan yazıldı

Form (son 5 maç)

Young Boys son 5 maçında 4 galibiyet, 1 beraberlik, 0 yenilgi aldı; 14 gol attı, 4 gol yedi. Öne çıkan: son 4 maçını kazandı, 3 maçta gol yemedi. Zürih için son 5 maçın dökümü: 3G 1B 1M, atılan 9, yenilen 7.

Aralarındaki maçlar

İki takım 2017 yılından bu yana 37 kez karşılaştı: Young Boys 24, Zürih 5 galibiyet aldı, 8 maç berabere bitti. Son 6 karşılaşmada maç başına 4,17 gol atıldı; 6 maç 2,5 üstü, 4 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 1 Eylül 2026, Zürih 2-4 Young Boys.

Sıralama
2. (25 p) – 5. (17 p)
Form (son 5)
GGGGB – GMGBG
H2H (G-B-M)
24-8-5 (37 maç)
2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
%83 – %80
KG var (bu sezon, tüm maçlar)
%83 – %80
Korner ort. (maç)
10,7
iddaa MS 1-0-2
1,16 – 6,53 – 7,88
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?

Gol istatistikleri

Young Boys iç saha 6 maçta maç başına 3,17 gol attı, 2,00 gol yedi; Zürih dış saha 5 maçta 1,40 attı, 2,40 yedi. Bu maçlarda 2,5 üst yüzdesi ev sahibinde %83, konukta %80. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Young Boys %83, Zürih %80. İlk yarıyı önde kapatma: Young Boys 3/6, Zürih 0/5.

Korner ve kart

Kendi korneri (maç başı): Young Boys 7,8, Zürih 4,2. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 10,7. Maç başına kart: Young Boys 1,8, Zürih 3,0.

iddaa oranları

iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,16, 0 – 6,53, 2 – 7,88. 2,5 Alt/Üst: Alt 4,11, Üst 1,11. Karşılıklı Gol: Var 1,36, Yok 2,47.

Veriler ne diyor?

Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %82; KG var ortalaması %82; maç başına toplam korner ortalaması 10,7; son 5 maçta toplam 23 gol attılar, 11 gol yediler.

Veri: 1 Kasım 2026 02:08 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun

Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)

Puan durumu Maç öncesi

İsviçre · Süper Lig puan durumu

#TakımOGBMAYAVPForm (yeni solda)
1FC Lugano 121110 3610 +2634 GGGGG
2BSC Young Boys 13841 4125 +1628 GGGMG
3FC Sion 13823 2918 +1126 BMGBG
4FC Zurich 12624 2526 -120 GBGGG
5FC ST. Gallen 12615 1922 -319 MGGMG
6Servette FC 12516 1716 +116 GMGGM
7FC Basel 1893 12426 1822 -414 GMMBM
8FC Luzern 13346 2128 -713 GMMBM
9FC Thun 12417 2434 -1013 MGMMG
10Grasshoppers 13256 1629 -1311 MMBBB
11FC Vaduz 13319 2429 -510 MGMBM
12Lausanne 13148 1223 -117 MMMMB
#TakımOGBMAYAVP
1FC Lugano 7610 205 +1519
2BSC Young Boys 7421 2217 +514
3FC Sion 6411 127 +513
4FC Zurich 6402 1311 +212
5Servette FC 6312 86 +210
6FC Luzern 7313 1413 +110
7FC ST. Gallen 6312 1011 -110
8FC Vaduz 6303 1412 +29
9Grasshoppers 7133 1016 -66
10FC Basel 1893 6114 711 -44
11Lausanne 6024 916 -72
12FC Thun 5014 414 -101
#TakımOGBMAYAVP
1FC Lugano 5500 165 +1115
2BSC Young Boys 6420 198 +1114
3FC Sion 7412 1711 +613
4FC Thun 7403 2020 012
5FC Basel 1893 6312 1111 010
6FC ST. Gallen 6303 911 -29
7FC Zurich 6222 1215 -38
8Servette FC 6204 910 -16
9Lausanne 7124 37 -45
10Grasshoppers 6123 613 -75
11FC Luzern 6033 715 -83
12FC Vaduz 7016 1017 -71

İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:08 TSİ.

Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).

iddaa oranları

Maç sonucu

11,16X6,5327,88

Çifte şans

X23,37

Karşılıklı gol

Var1,36Yok2,47

2,5 Alt / Üst

Alt4,11Üst1,11

3,5 Alt / Üst

Alt2,25Üst1,43

Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.

Aynı gün Süper Lig'de oynanan diğer maçlar

Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.