Valerenga 4-0 Tromso IL: Maç Sonucu ve İstatistikleri
Valerenga 4–0 Tromso IL (1 Kasım 2026). İlk yarı 2–0. Şut 18–3, isabetli şut 9–0, topa sahip olma %70–%30, korner 3–2.
Maç özeti
Valerenga – Tromso IL maçı 4-0 sona erdi; ilk yarı 2-0 tamamlandı. Goller: Ole Christian Hammerfjell Saeter 9' (pen.), 21', Mathias Grundetjern 50', Gabriel Rajkovic 80' (Valerenga). xG: Valerenga 2,3 – 0,3 Tromso IL.
Goller ve kartlar
Maç bilgileri
Diğer bilgiler
- Teknik direktörler
- Valerenga: J. Moesgaard · Tromso IL: J. Vik
Maç akışı
Valerenga üstteTromso IL altta
⚽golsarı kartkırmızı kart↔değişiklikVAR
- 0–15'Ev %73 · 2 şut · 0,9
- 16–30'Ev %63 · 1 şut · 0,2
- 31–45+'Ev %70 · 4 şut · 0,3
- 46–60'Ev %86 · 1 şut · 0,3
- 61–75'Ev %91 · 5 şut · 0,2
- 76–90+'Ev %82 · 4 şut · 0,5
Dalga: dakika dakika şut, isabetli şut, ceza sahası içi şut, korner, xG ve top payından baskı (5 dakikalık ortalama). Ev = Valerenga, Dep = Tromso IL.
Maç olayları
- ValerengaTromso IL
- 90'Alexander WarnerydKırmızı kart
- Lucas Janus Ravn-Haren ↔ Abdoulie JattaOyuncu değişikliği84'
- Fidel Brice Ambina ↔ Magnus WestergaardOyuncu değişikliği84'
- Håkon Sjåtil ↔ Ivan NasbergOyuncu değişikliği84'
- Gol Gabriel Rajkovic 4–0Asist: Petter Strand80'
- 78'Casper Oyvann ↔ Vince OsujiOyuncu değişikliği
- 78'Sander Håvik Innvær ↔ Isak·DahlqvistOyuncu değişikliği
- Ole Christian Hammerfjell Saeter ↔ Gabriel RajkovicOyuncu değişikliği70'
- 65'Daniel Braut ↔ Heine Asen LarsenOyuncu değişikliği
- 65'Lars Olden Larsen ↔ Jesper Andreas GrundtOyuncu değişikliği
- Ghayas Zahid ↔ Odin Thiago HolmOyuncu değişikliği62'
- Gol Mathias Grundetjern 3–0Asist: Dennis Gjengaar50'
- Dennis GjengaarSarı kart42'
- Gol Ole Christian Hammerfjell Saeter 2–0Asist: Dennis Gjengaar21'
- Ghayas ZahidSarı kart11'
- 11'Alexander WarnerydSarı kart
- 10'Morten Bjorlo ↔ Leon HienOyuncu değişikliği
- Penaltı golü Ole Christian Hammerfjell Saeter 1–0Penaltı9'
- 7'Vetle SkjaervikKırmızı kart
- 5'Vetle SkjaervikSarı kart
Maç istatistikleri
Sezon istatistikleri
Bu lig, bu sezonMaç sonucu
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %36 9/25 | %46 6/13 |
| Beraberlik | %20 5/25 | %15 2/13 |
| Mağlubiyet | %44 11/25 | %38 5/13 |
| Toplam (25) | Dış saha (13) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %44 11/25 | %31 4/13 |
| Beraberlik | %28 7/25 | %23 3/13 |
| Mağlubiyet | %28 7/25 | %46 6/13 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,72 (43 gol)ligde 6.–8. · lig ortalamasında | 2,08 (27 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,84 (46 gol)ligde 12. · lig ortalamasından 0,21 yüksek | 1,54 (20 gol) |
| Toplam (25) | Dış saha (13) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,72 (43 gol)ligde 6.–8. · lig ortalamasında | 1,62 (21 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,52 (38 gol)ligde 6. · lig ortalamasında | 2,15 (28 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| KG Var | %56 14/25ligde 11. · lig ortalamasından 4 puan düşük | %62 8/13 |
| 1,5 Üst | %84 21/25 | %85 11/13 |
| 2,5 Üst | %60 15/25ligde 9.–11. · lig ortalamasından 4 puan düşük | %69 9/13 |
| 3,5 Üst | %48 12/25 | %54 7/13 |
| Gol yememe | %16 4/25 | %15 2/13 |
| Toplam (25) | Dış saha (13) | |
|---|---|---|
| KG Var | %48 12/25ligde 12.–13. · lig ortalamasından 12 puan düşük | %62 8/13 |
| 1,5 Üst | %84 21/25 | %85 11/13 |
| 2,5 Üst | %52 13/25ligde 14.–15. · lig ortalamasından 12 puan düşük | %62 8/13 |
| 3,5 Üst | %48 12/25 | %54 7/13 |
| Gol yememe | %36 9/25 | %15 2/13 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 12,6 | 12,0 |
| 7,5 Üst | %76 19/25 | %69 9/13 |
| 8,5 Üst | %76 19/25 | %69 9/13 |
| 9,5 Üst | %72 18/25 | %69 9/13 |
| 10,5 Üst | %72 18/25 | %69 9/13 |
| Toplam (25) | Dış saha (13) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 9,1 | 8,8 |
| 7,5 Üst | %72 18/25 | %62 8/13 |
| 8,5 Üst | %48 12/25 | %46 6/13 |
| 9,5 Üst | %40 10/25 | %46 6/13 |
| 10,5 Üst | %32 8/25 | %31 4/13 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,4 | 3,5 |
| 2,5 Üst | %48 12/25 | %46 6/13 |
| 3,5 Üst | %44 11/25 | %46 6/13 |
| 4,5 Üst | %36 9/25 | %38 5/13 |
| 5,5 Üst | %20 5/25 | %23 3/13 |
| Toplam (25) | Dış saha (13) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,1 | 3,4 |
| 2,5 Üst | %60 15/25 | %62 8/13 |
| 3,5 Üst | %44 11/25 | %62 8/13 |
| 4,5 Üst | %24 6/25 | %38 5/13 |
| 5,5 Üst | %8 2/25 | %8 1/13 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 11,0 | 11,3 |
| 6,5 Üst | %84 21/25 | %92 12/13 |
| 7,5 Üst | %76 19/25 | %85 11/13 |
| 8,5 Üst | %68 17/25 | %77 10/13 |
| 9,5 Üst | %56 14/25 | %54 7/13 |
| Toplam (25) | Dış saha (13) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 9,0 | 8,9 |
| 6,5 Üst | %76 19/25 | %69 9/13 |
| 7,5 Üst | %72 18/25 | %69 9/13 |
| 8,5 Üst | %64 16/25 | %62 8/13 |
| 9,5 Üst | %32 8/25 | %23 3/13 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| Önde | %24 6/25 | %31 4/13 |
| Berabere | %36 9/25 | %38 5/13 |
| Geride | %40 10/25 | %31 4/13 |
| Toplam (25) | Dış saha (13) | |
|---|---|---|
| Önde | %32 8/25 | %23 3/13 |
| Berabere | %40 10/25 | %31 4/13 |
| Geride | %28 7/25 | %46 6/13 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
Valerenga (25 maç)
Tromso IL (25 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
Valerenga (24 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 5 | 6 |
| 16-30 | 7 | 9 |
| 31-45 | 9 | 9 |
| 46-60 | 3 | 6 |
| 61-75 | 7 | 3 |
| 76-90 | 10 | 11 |
Tromso IL (22 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 4 | 2 |
| 16-30 | 6 | 5 |
| 31-45 | 2 | 5 |
| 46-60 | 9 | 6 |
| 61-75 | 3 | 5 |
| 76-90 | 7 | 6 |
Kartlar
Valerenga
Sarı 51 · Kırmızı 3 (25 maç · maç başı sarı 2,0)
Tromso IL
Sarı 37 · Kırmızı 4 (25 maç · maç başı sarı 1,5)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla · ligde 201 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
Valerenga: iç saha, 13 maç · Tromso IL: dış saha, 13 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
Valerenga – Tromso IL ilk 11'ler
Valerenga · 4-4-2
- 1O. HedvallK
- 3H. SjåtilD84' oyundan çıktı 84. dk
- 4A. Kiil OlsenD
- 55S. JarlD
- 26D. GjengaarD21' asist 21. dk42' sarı kart 42. dk50' asist 50. dk
- 24P. StrandO80' asist 80. dk
- 29F. AmbinaO84' oyundan çıktı 84. dk
- 11G. ZahidO11' sarı kart 11. dk62' oyundan çıktı 62. dk
- 77L. HarenO84' oyundan çıktı 84. dk
- 17M. GrundetjernF50' gol 50. dk
- 90O. SaeterF9' gol 9. dk21' gol 21. dk70' oyundan çıktı 70. dk
- 28M. WestergaardO84' oyuna girdi 84. dk
- 5K. TshiembeD
- 9G. RajkovicF70' oyuna girdi 70. dk80' gol 80. dk
- 6V. HedenstadD
- 15O. HolmO62' oyuna girdi 62. dk
- 13S. LønningK
- 37I. NäsbergD84' oyuna girdi 84. dk
- 7H. NielsenF
- 49A. JattaD84' oyuna girdi 84. dk
Teknik direktör: J. Moesgaard
Tromso IL · 5-3-2
- 1J. HaugaardK
- 37S. InnværD78' oyundan çıktı 78. dk
- 4V. SkjærvikD5' sarı kart 5. dk7' kırmızı kart 7. dk
- 25C. ØyvannD78' oyundan çıktı 78. dk
- 30I. VådebuD
- 29A. WarnerydD11' sarı kart 11. dk90' kırmızı kart 90. dk
- 5D. EdvardssonO
- 11R. JenssenO
- 70M. BjørloO10' oyundan çıktı 10. dk
- 7L. Olden LarsenF65' oyundan çıktı 65. dk
- 9D. BrautF65' oyundan çıktı 65. dk
- 21L. HienF10' oyuna girdi 10. dk
- 22H. LarsenO65' oyuna girdi 65. dk
- 12O. LauvliK
- 27M. MikkelsenD
- 15V. ErlienF
- 17I. DahlqvistO78' oyuna girdi 78. dk
- 24V. OsujiD78' oyuna girdi 78. dk
- 8J. GrundtO65' oyuna girdi 65. dk
Teknik direktör: J. Vik
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
Norveç · Eliteserien puan durumu ve istatistikleri →
Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı
Maç öncesi analiz
Maç başlamadan yazıldıForm (son 5 maç)
Son 5 maçta Valerenga 2 kez kazandı, 1 kez berabere kaldı, 2 kez kaybetti (gol: 8-7). Son 5 maçta Tromso 2 kez kazandı, 2 kez berabere kaldı, 1 kez kaybetti (gol: 9-9).
Aralarındaki maçlar
İki takım 2017 yılından bu yana 19 kez karşılaştı: Valerenga 7, Tromso 6 galibiyet aldı, 6 maç berabere bitti. Son 6 karşılaşmada maç başına 3,00 gol atıldı; 4 maç 2,5 üstü, 3 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 11 Temmuz 2026, Tromso 4-0 Valerenga.
- Sıralama
- 10. (29 p) – 5. (40 p)
- Form (son 5)
- MGGMB – GMBBG
- H2H (G-B-M)
- 7-6-6 (19 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %67 – %58
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %67 – %67
- Korner ort. (maç)
- 10,8
- iddaa MS 1-0-2
- 2,22 – 3,51 – 2,46
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?
Gol istatistikleri
Valerenga iç saha 12 maçta maç başına 1,92 gol attı, 1,67 gol yedi; Tromso dış saha 12 maçta 1,75 attı, 2,00 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Valerenga %67, Tromso %58. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Valerenga %67, Tromso %67. İlk yarıyı önde kapatma: Valerenga 3/12, Tromso 3/12.
Korner ve kart
Kendi korneri (maç başı): Valerenga 7,5, Tromso 4,2. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 10,8. Maç başına kart: Valerenga 1,9, Tromso 1,9.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 2,22, 0 – 3,51, 2 – 2,46. 2,5 Alt/Üst: Alt 2,36, Üst 1,40. Karşılıklı Gol: Var 1,35, Yok 2,50.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %62; KG var ortalaması %67; maç başına toplam korner ortalaması 10,8; son 5 maçta toplam 17 gol attılar, 16 gol yediler.
Veri: 1 Kasım 2026 19:38 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)
Norveç · Eliteserien puan durumu
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Viking | 25 | +38 | 59 |
| 2 | Bodo/Glimt | 25 | +38 | 59 |
| 3 | Rosenborg | 26 | +21 | 46 |
| 4 | Molde | 25 | +20 | 43 |
| 5 | Lillestrom | 25 | +3 | 42 |
| 6 | Tromso | 25 | +5 | 40 |
| 7 | Brann | 25 | +3 | 32 |
| 8 | Valerenga | 25 | -3 | 32 |
| 9 | Sarpsborg 08 FF | 25 | -7 | 31 |
| 10 | KFUM Oslo | 25 | -9 | 31 |
| 11 | Fredrikstad | 25 | -15 | 29 |
| 12 | Sandefjord | 25 | -8 | 27 |
| 13 | Ham-Kam | 25 | -18 | 27 |
| 14 | Aalesund | 25 | -14 | 24 |
| 15 | Kristiansund BK | 25 | -22 | 23 |
| 16 | Start | 26 | -32 | 19 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Viking | 12 | +31 | 36 |
| 2 | Bodo/Glimt | 13 | +27 | 33 |
| 3 | Molde | 13 | +20 | 28 |
| 4 | Rosenborg | 13 | +17 | 27 |
| 5 | Tromso | 12 | +12 | 25 |
| 6 | Brann | 13 | +3 | 21 |
| 7 | KFUM Oslo | 13 | +1 | 21 |
| 8 | Valerenga | 13 | +7 | 20 |
| 9 | Lillestrom | 12 | +3 | 19 |
| 10 | Fredrikstad | 12 | -1 | 18 |
| 11 | Sarpsborg 08 FF | 13 | -4 | 18 |
| 12 | Ham-Kam | 12 | -7 | 17 |
| 13 | Kristiansund BK | 12 | -4 | 15 |
| 14 | Start | 13 | -5 | 15 |
| 15 | Sandefjord | 12 | -2 | 14 |
| 16 | Aalesund | 13 | -7 | 12 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Bodo/Glimt | 12 | +11 | 26 |
| 2 | Viking | 13 | +7 | 23 |
| 3 | Lillestrom | 13 | 0 | 23 |
| 4 | Rosenborg | 13 | +4 | 19 |
| 5 | Molde | 12 | 0 | 15 |
| 6 | Tromso | 13 | -7 | 15 |
| 7 | Sarpsborg 08 FF | 12 | -3 | 13 |
| 8 | Sandefjord | 13 | -6 | 13 |
| 9 | Aalesund | 12 | -7 | 12 |
| 10 | Valerenga | 12 | -10 | 12 |
| 11 | Brann | 12 | 0 | 11 |
| 12 | Fredrikstad | 13 | -14 | 11 |
| 13 | KFUM Oslo | 12 | -10 | 10 |
| 14 | Ham-Kam | 13 | -11 | 10 |
| 15 | Kristiansund BK | 13 | -18 | 8 |
| 16 | Start | 13 | -27 | 4 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:08 TSİ.
Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).
iddaa oranları
Maç sonucu
Çifte şans
Karşılıklı gol
1,5 Alt / Üst
2,5 Alt / Üst
3,5 Alt / Üst
Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.
Aynı gün Eliteserien'de oynanan diğer maçlar
- 16:30 Brann 3–2 Molde
- 19:00 Kfum Oslo 2–2 Hamkam
- 19:00 Sarpsborg 08 2–4 Kristiansund
- 19:00 Start 0–1 Lillestrom
Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.
