Twente – Ajax
Twente – Ajax: 8 Kasım 16:30, Hollanda · Eredivisie, 12. hafta. Bu sezon Twente evinde 5 maçta 4 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet; Ajax deplasmanda 5 maçta 5 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet.
Paylaş
Maç özeti
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %70; KG var ortalaması %60; maç başına toplam korner ortalaması 10,8; son 5 maçta toplam 35 gol attılar, 8 gol yediler.
Maç önü
Maç bilgileri
- Stadyum
- De Grolsch Veste, Enschede
Maç özeti
İç saha / deplasman maçları · bu sezon| Bilgi | Twente | Ajax |
|---|---|---|
| Lig sırası | 4. · 23 puan | 2. · 24 puan |
| Form (son 5) | MGGGG | GGGGG |
| Gol (attığı – yediği, ort.) | 2,00 – 1,00 | 3,60 – 0,80 |
| 2,5 Üst biten | %60 | %80 |
| Karşılıklı gol | %60 | %60 |
| Gol yemediği | %40 | %40 |
| Aralarında (G-B-M) | 6-5-9 (20 maç, Twente bakışıyla) | |
Gol ve yüzdeler: Twente iç sahada (5 maç), Ajax deplasmanda (5 maç), bu sezon. Yalnız tamamlanmış maçlar. G: galibiyet, B: beraberlik, M: mağlubiyet; E: iç saha, D: deplasman. Oranlar yalnız iddaa, bilgi amaçlıdır.
Twente iç sahada (5 maç) · Ajax deplasmanda (5 maç), bu sezon
Renkli çubuk: o istatistikte daha iyi olan takım; çubuk uzadıkça fark büyür · KG Var ve 2.5 Üst yüzdesi iyi ya da kötü değildir, takımın bu sezonki sayılarını gösterir
- Twente iç sahada 5 maçta 4 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet aldı.
- Ajax deplasmanda bu sezon yenilmedi: 5 maçta 5 galibiyet, 0 beraberlik.
- Ajax, deplasman maçlarında 5 maçta 4 kez 2,5 üst bitti (%80).
Hangi takımı destekliyorsun?
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
Son maçlar
Maç öncesiTwente
4. sıra · 23 puan · 11 maç · averaj +18
Son 5 resmi maç (soldan sağa eskiden yeniye) MGGGG
Ajax
2. sıra · 24 puan · 11 maç · averaj +17
Son 5 resmi maç (soldan sağa eskiden yeniye) GGGGG
Puan durumu 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla. Son maçlar 05.11.2026 tarihine kadar. Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti). Lig istatistikleri →
Maç Analizi
Form (son 5 maç)
Twente için son 5 maçın dökümü: 4G 0B 1M, atılan 19, yenilen 4. Öne çıkan: son 4 maçını kazandı, 4 maçı 2,5 gol üstü bitti. Ajax için son 5 maçın dökümü: 5G 0B 0M, atılan 16, yenilen 4. Öne çıkan: son 5 maçını kazandı.
Aralarındaki maçlar
İki takım 2016 yılından bu yana 20 kez karşılaştı: Twente 6, Ajax 9 galibiyet aldı, 5 maç berabere bitti. Son 6 karşılaşmada maç başına 3,00 gol atıldı; 4 maç 2,5 üstü, 4 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 16 Nisan 2026, Ajax 0-1 Twente.
Gol istatistikleri
Twente iç saha 5 maçta maç başına 2,00 gol attı, 1,00 gol yedi; Ajax dış saha 5 maçta 3,60 attı, 0,80 yedi. Bu maçlarda 2,5 üst yüzdesi ev sahibinde %60, konukta %80. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Twente %60, Ajax %60. İlk yarıyı önde kapatma: Twente 1/5, Ajax 4/5.
Korner ve kart
Kendi korneri (maç başı): Twente 7,6, Ajax 6,4. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 10,8. Maç başına kart: Twente 0,6, Ajax 2,2.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 2,08, 0 – 3,54, 2 – 2,59. 2,5 Alt/Üst: Alt 2,46, Üst 1,34. Karşılıklı Gol: Var 1,32, Yok 2,58.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %70; KG var ortalaması %60; maç başına toplam korner ortalaması 10,8; son 5 maçta toplam 35 gol attılar, 8 gol yediler.
- Sıralama
- 4. (23 p) – 2. (24 p)
- Form (son 5)
- GGGGM – GGGGG
- H2H (G-B-M)
- 6-5-9 (20 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %60 – %80
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %60 – %60
- Korner ort. (maç)
- 10,8
- iddaa MS 1-0-2
- 2,08 – 3,54 – 2,59
Veri: 8 Kasım 2026 04:48 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Sezon istatistikleri
Maç sonucu
| Toplam (11) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %64 7/11 | %80 4/5 |
| Beraberlik | %18 2/11 | %0 0/5 |
| Mağlubiyet | %18 2/11 | %20 1/5 |
| Toplam (11) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %64 7/11 | %100 5/5 |
| Beraberlik | %27 3/11 | %0 0/5 |
| Mağlubiyet | %9 1/11 | %0 0/5 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (11) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 2,55 (28 gol)ligde 4. · lig ortalamasından 0,64 yüksek | 2,00 (10 gol) |
| Yediği gol / maç | 0,91 (10 gol)ligde 1. · lig ortalamasından 0,96 düşük | 1,00 (5 gol) |
| Toplam (11) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 2,73 (30 gol)ligde 3. · lig ortalamasından 0,82 yüksek | 3,60 (18 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,18 (13 gol)ligde 3.–6. · lig ortalamasından 0,69 düşük | 0,80 (4 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (11) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| KG Var | %55 6/11ligde 14. · lig ortalamasından 14 puan düşük | %60 3/5 |
| 1,5 Üst | %82 9/11 | %80 4/5 |
| 2,5 Üst | %55 6/11ligde 15.–16. · lig ortalamasından 16 puan düşük | %60 3/5 |
| 3,5 Üst | %45 5/11 | %40 2/5 |
| Gol yememe | %36 4/11 | %40 2/5 |
| Toplam (11) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| KG Var | %73 8/11ligde 10. · lig ortalamasından 4 puan yüksek | %60 3/5 |
| 1,5 Üst | %91 10/11 | %100 5/5 |
| 2,5 Üst | %73 8/11ligde 10.–11. · lig ortalamasında | %80 4/5 |
| 3,5 Üst | %64 7/11 | %60 3/5 |
| Gol yememe | %27 3/11 | %40 2/5 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (11) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 10,6 | 10,8 |
| 7,5 Üst | %100 11/11 | %100 5/5 |
| 8,5 Üst | %91 10/11 | %100 5/5 |
| 9,5 Üst | %64 7/11 | %60 3/5 |
| 10,5 Üst | %55 6/11 | %60 3/5 |
| Toplam (11) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 9,7 | 10,8 |
| 7,5 Üst | %91 10/11 | %100 5/5 |
| 8,5 Üst | %73 8/11 | %80 4/5 |
| 9,5 Üst | %36 4/11 | %60 3/5 |
| 10,5 Üst | %36 4/11 | %60 3/5 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (11) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 2,6 | 2,6 |
| 2,5 Üst | %55 6/11 | %60 3/5 |
| 3,5 Üst | %27 3/11 | %40 2/5 |
| 4,5 Üst | %9 1/11 | %0 0/5 |
| 5,5 Üst | %0 0/11 | %0 0/5 |
| Toplam (11) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,6 | 3,4 |
| 2,5 Üst | %82 9/11 | %80 4/5 |
| 3,5 Üst | %45 5/11 | %40 2/5 |
| 4,5 Üst | %27 3/11 | %40 2/5 |
| 5,5 Üst | %18 2/11 | %20 1/5 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (11) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 11,3 | 11,8 |
| 6,5 Üst | %100 11/11 | %100 5/5 |
| 7,5 Üst | %91 10/11 | %100 5/5 |
| 8,5 Üst | %91 10/11 | %100 5/5 |
| 9,5 Üst | %73 8/11 | %80 4/5 |
| Toplam (11) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 11,3 | 12,2 |
| 6,5 Üst | %100 11/11 | %100 5/5 |
| 7,5 Üst | %82 9/11 | %100 5/5 |
| 8,5 Üst | %73 8/11 | %80 4/5 |
| 9,5 Üst | %64 7/11 | %60 3/5 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (11) | İç saha (5) | |
|---|---|---|
| Önde | %27 3/11 | %20 1/5 |
| Berabere | %64 7/11 | %60 3/5 |
| Geride | %9 1/11 | %20 1/5 |
| Toplam (11) | Dış saha (5) | |
|---|---|---|
| Önde | %64 7/11 | %80 4/5 |
| Berabere | %27 3/11 | %20 1/5 |
| Geride | %9 1/11 | %0 0/5 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
Twente (11 maç)
Ajax (11 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
Twente (10 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 3 | 1 |
| 16-30 | 3 | 4 |
| 31-45 | 6 | 0 |
| 46-60 | 2 | 2 |
| 61-75 | 5 | 1 |
| 76-90 | 6 | 1 |
Ajax (10 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 2 | 1 |
| 16-30 | 3 | 1 |
| 31-45 | 7 | 3 |
| 46-60 | 3 | 2 |
| 61-75 | 7 | 1 |
| 76-90 | 6 | 3 |
Kartlar
Twente
Sarı 10 · Kırmızı 1 (11 maç · maç başı sarı 0,9)
Ajax
Sarı 21 · Kırmızı 0 (11 maç · maç başı sarı 1,9)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla · ligde 103 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
Twente: iç saha, 5 maç · Ajax: dış saha, 5 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
Puan durumu
Hollanda · Eredivisie puan durumu
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Feyenoord | 11 | +21 | 25 |
| 2 | Ajax | 11 | +17 | 24 |
| 3 | PSV Eindhoven | 11 | +22 | 23 |
| 4 | Twente | 11 | +18 | 23 |
| 5 | AZ Alkmaar | 11 | +7 | 20 |
| 6 | Fortuna Sittard | 12 | 0 | 20 |
| 7 | Heerenveen | 11 | +6 | 18 |
| 8 | GO Ahead Eagles | 12 | -3 | 17 |
| 9 | Groningen | 11 | +2 | 15 |
| 10 | Cambuur | 11 | +1 | 15 |
| 11 | Utrecht | 11 | -12 | 12 |
| 12 | Sparta Rotterdam | 12 | -8 | 12 |
| 13 | PEC Zwolle | 12 | -11 | 12 |
| 14 | NEC Nijmegen | 11 | -2 | 11 |
| 15 | Excelsior | 12 | -13 | 11 |
| 16 | Telstar | 12 | -7 | 10 |
| 17 | ADO Den Haag | 12 | -9 | 9 |
| 18 | Willem II | 12 | -29 | 3 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PSV Eindhoven | 6 | +16 | 14 |
| 2 | Twente | 5 | +5 | 12 |
| 3 | GO Ahead Eagles | 5 | +6 | 11 |
| 4 | AZ Alkmaar | 5 | +4 | 10 |
| 5 | Heerenveen | 6 | +3 | 10 |
| 6 | Feyenoord | 5 | +7 | 9 |
| 7 | Ajax | 6 | +3 | 9 |
| 8 | Fortuna Sittard | 6 | -3 | 8 |
| 9 | Groningen | 6 | -1 | 7 |
| 10 | ADO Den Haag | 6 | -2 | 7 |
| 11 | Cambuur | 6 | -3 | 7 |
| 12 | PEC Zwolle | 6 | -8 | 6 |
| 13 | Telstar | 6 | -5 | 5 |
| 14 | Sparta Rotterdam | 6 | -5 | 5 |
| 15 | Utrecht | 5 | -6 | 5 |
| 16 | NEC Nijmegen | 6 | -3 | 4 |
| 17 | Excelsior | 6 | -15 | 3 |
| 18 | Willem II | 6 | -12 | 2 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Feyenoord | 6 | +14 | 16 |
| 2 | Ajax | 5 | +14 | 15 |
| 3 | Fortuna Sittard | 6 | +3 | 12 |
| 4 | Twente | 6 | +13 | 11 |
| 5 | AZ Alkmaar | 6 | +3 | 10 |
| 6 | PSV Eindhoven | 5 | +6 | 9 |
| 7 | Cambuur | 5 | +4 | 8 |
| 8 | Groningen | 5 | +3 | 8 |
| 9 | Heerenveen | 5 | +3 | 8 |
| 10 | Excelsior | 6 | +2 | 8 |
| 11 | NEC Nijmegen | 5 | +1 | 7 |
| 12 | Sparta Rotterdam | 6 | -3 | 7 |
| 13 | Utrecht | 6 | -6 | 7 |
| 14 | PEC Zwolle | 6 | -3 | 6 |
| 15 | GO Ahead Eagles | 7 | -9 | 6 |
| 16 | Telstar | 6 | -2 | 5 |
| 17 | ADO Den Haag | 6 | -7 | 2 |
| 18 | Willem II | 6 | -17 | 1 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:08 TSİ.
Puan durumu 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla. Son maçlar 05.11.2026 tarihine kadar. Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti). Lig istatistikleri →
iddaa oranları
Kaynak: İddaa · oranlar 07.11.2026 21:20 TSİ'de alındı, maç saatine kadar değişebilir. Bilgi amaçlıdır.
Maç sonucu
2,5 Alt / Üst
Karşılıklı gol
Tüm marketler (26)
1. Yarı Karşılıklı Gol
Maç Sonucu ve Karşılıklı Gol
Handikaplı Maç Sonucu -1
1. Yarı Alt/Üst 1.5
Ev Sahibi Her İki Yarıyı Kazanır
1. Yarı Sonucu
Deplasman 1. Yarı Altı/Üstü 0.5
Alt/Üst 3.5
Hangi Yarıda Daha Fazla Gol Olur
Deplasman Alt/Üst 1.5
2. Yarı Sonucu
Ev Sahibi 1. Yarı Altı/Üstü 0.5
Maç Sonucu ve Alt/Üst 2.5
Çifte Şans
1. Yarı / Maç Sonucu
Altı/Üstü 2.5 ve Karşılıklı Gol
Alt/Üst 1.5
1. Yarı Sonucu ve İlk Yarı Karşılıklı Gol
1. Yarı Çifte Şans
Tek / Çift
1. Yarı Alt/Üst 0.5
Ev Sahibi Alt/Üst 1.5
Deplasman Her İki Yarıyı Kazanır
Toplam Gol
1. Yarı Toplam Korner Sayısı Alt/Üst 4.5
Toplam Korner Sayısı Alt/Üst 9.5
