← Maçlar
Türkiye · 1. Lig · 10. hafta13 Ekim 2026 · 20:00 TSİ

Pendikspor 1-2 Vanspor FK: Maç Sonucu ve İstatistikleri

Pendikspor
1–2İY 0–0
Vanspor FK
Maç sonu

Pendikspor 1–2 Vanspor FK (13 Ekim 2026). İlk yarı 0–0. Şut 12–13, isabetli şut 2–7, topa sahip olma %62–%38, korner 2–7.

Maç özeti

Pendikspor – Vanspor FK maçı 1-2 sona erdi; ilk yarı 0-0 tamamlandı. Goller: E. Başsan 49' (Pendikspor); Jurgen Bardhi 60', F. Özhan 88' (pen.) (Vanspor FK). xG: Pendikspor 0,9 – 2,3 Vanspor FK.

Goller ve kartlar

Maç bilgileri

Hakem
Copur Muhammet Alperen · bu sezon 2 maç, maç başı 2,00 sarı
Diğer bilgiler
Teknik direktörler
Pendikspor: Umut Eskiköy · Vanspor FK: M. Gürsel
Yayıncı
beIN SPORTS

Hakem dosyası → · İki takımı karşılaştır →

Maç akışı

Pendikspor üstte · Vanspor FK altta

01530İY607590 21' oyuncu değişikliği: Berkay Sulungoz ↔ Thuram (Pendikspor)↔28' sarı kart: M. Özdemir (Pendikspor)45' sarı kart: S. Osmanoğlu (Vanspor FK)49' gol: E. Başsan (Pendikspor)58' oyuncu değişikliği: Ö. Yiğiter ↔ Ozan Kokcu (Vanspor FK)↔59' oyuncu değişikliği: Alvaro de Oliveira ↔ İlkan Sever (Vanspor FK)↔60' gol: Jurgen Bardhi (Vanspor FK)68' oyuncu değişikliği: E. Pekdemir ↔ Y. Sönmez (Pendikspor)↔68' oyuncu değişikliği: Jonson Clarke-Harris ↔ damir hrelja (Pendikspor)↔75' sarı kart: H. Yeşil (Pendikspor)79' oyuncu değişikliği: Mehmet Manis ↔ F. Özhan (Vanspor FK)↔82' oyuncu değişikliği: Jurgen Bardhi ↔ Jesse Khan (Vanspor FK)↔83' oyuncu değişikliği: E. Başsan ↔ Mirko susak (Pendikspor)↔87' kırmızı kart: M. Özdemir (Pendikspor)88' gol: F. Özhan (Vanspor FK)

golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği

  • 21' oyuncu değişikliği: Berkay Sulungoz ↔ Thuram (Pendikspor)
  • 28' sarı kart: M. Özdemir (Pendikspor)
  • 45' sarı kart: S. Osmanoğlu (Vanspor FK)
  • 49' gol: E. Başsan (Pendikspor)
  • 58' oyuncu değişikliği: Ö. Yiğiter ↔ Ozan Kokcu (Vanspor FK)
  • 59' oyuncu değişikliği: Alvaro de Oliveira ↔ İlkan Sever (Vanspor FK)
  • 60' gol: Jurgen Bardhi (Vanspor FK)
  • 68' oyuncu değişikliği: E. Pekdemir ↔ Y. Sönmez (Pendikspor)
  • 68' oyuncu değişikliği: Jonson Clarke-Harris ↔ damir hrelja (Pendikspor)
  • 75' sarı kart: H. Yeşil (Pendikspor)
  • 79' oyuncu değişikliği: Mehmet Manis ↔ F. Özhan (Vanspor FK)
  • 82' oyuncu değişikliği: Jurgen Bardhi ↔ Jesse Khan (Vanspor FK)
  • 83' oyuncu değişikliği: E. Başsan ↔ Mirko susak (Pendikspor)
  • 87' kırmızı kart: M. Özdemir (Pendikspor)
  • 88' gol: F. Özhan (Vanspor FK)

Maç olayları

  1. PendiksporVanspor FK
  2. 88'Penaltı golü F. Özhan 1–2Penaltı
  3. M. ÖzdemirKırmızı kart87'
  4. E. Başsan ↔ Mirko susakOyuncu değişikliği83'
  5. 82'Jurgen Bardhi ↔ Jesse KhanOyuncu değişikliği
  6. 79'Mehmet Manis ↔ F. ÖzhanOyuncu değişikliği
  7. H. YeşilSarı kart75'
  8. E. Pekdemir ↔ Y. SönmezOyuncu değişikliği68'
  9. Jonson Clarke-Harris ↔ damir hreljaOyuncu değişikliği68'
  10. 60'Gol Jurgen Bardhi 1–1
  11. 59'Alvaro de Oliveira ↔ İlkan SeverOyuncu değişikliği
  12. Jonson Clarke-HarrisVAR: gol iptal58'
  13. 58'Ö. Yiğiter ↔ Ozan KokcuOyuncu değişikliği
  14. Gol E. Başsan 1–0Asist: H. Yeşil49'
  15. 45'S. OsmanoğluSarı kart
  16. M. ÖzdemirSarı kart28'
  17. Berkay Sulungoz ↔ ThuramOyuncu değişikliği21'

Maç istatistikleri

PendiksporVanspor FK
62%Topa sahip olma38%
0,90Beklenen gol (xG)2,34
12Toplam şut13
2İsabetli şut7
6İsabetsiz şut3
4Engellenen şut3
7Ceza sahası içi şut8
5Ceza sahası dışı şut5
2Korner7
3Ofsayt1
16Faul15
2Sarı kart1
1Kırmızı kart0
5Kurtarış1
393Pas233
318İsabetli pas162

Sezon istatistikleri

Bu lig, bu sezon

Maç sonucu

Pendikspor
Toplam (14)İç saha (7)
Galibiyet%21 3/14%14 1/7
Beraberlik%36 5/14%57 4/7
Mağlubiyet%43 6/14%29 2/7
Vanspor FK
Toplam (14)Dış saha (6)
Galibiyet%36 5/14%33 2/6
Beraberlik%21 3/14%33 2/6
Mağlubiyet%43 6/14%33 2/6

Goller
?

Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).

Pendikspor
Toplam (14)İç saha (7)
Attığı gol / maç1,07 (15 gol)ligde 17.–18. · lig ortalamasından 0,31 düşük1,14 (8 gol)
Yediği gol / maç1,79 (25 gol)ligde 17.–18. · lig ortalamasından 0,41 yüksek1,43 (10 gol)
Vanspor FK
Toplam (14)Dış saha (6)
Attığı gol / maç1,21 (17 gol)ligde 14.–15. · lig ortalamasından 0,17 düşük1,50 (9 gol)
Yediği gol / maç1,64 (23 gol)ligde 13.–14. · lig ortalamasından 0,26 yüksek1,83 (11 gol)

Gol istatistikleri
?

KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.

Pendikspor
Toplam (14)İç saha (7)
KG Var%64 9/14ligde 4.–6. · lig ortalamasından 10 puan yüksek%71 5/7
1,5 Üst%86 12/14%86 6/7
2,5 Üst%43 6/14ligde 13.–14. · lig ortalamasından 7 puan düşük%43 3/7
3,5 Üst%36 5/14%29 2/7
Gol yememe%14 2/14%14 1/7
Vanspor FK
Toplam (14)Dış saha (6)
KG Var%50 7/14ligde 10.–13. · lig ortalamasından 5 puan düşük%67 4/6
1,5 Üst%93 13/14%100 6/6
2,5 Üst%50 7/14ligde 8.–11. · lig ortalamasında%83 5/6
3,5 Üst%29 4/14%33 2/6
Gol yememe%14 2/14%17 1/6

Korner istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).

Pendikspor
Toplam (14)İç saha (7)
Maçta toplam korner (ort.)8,98,3
7,5 Üst%79 11/14%71 5/7
8,5 Üst%57 8/14%43 3/7
9,5 Üst%36 5/14%14 1/7
10,5 Üst%21 3/14%14 1/7
Vanspor FK
Toplam (14)Dış saha (6)
Maçta toplam korner (ort.)8,17,7
7,5 Üst%57 8/14%50 3/6
8,5 Üst%50 7/14%50 3/6
9,5 Üst%21 3/14%17 1/6
10,5 Üst%14 2/14%17 1/6

Kart istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Pendikspor
Toplam (14)İç saha (7)
Maç başı kart4,54,1
2,5 Üst%93 13/14%86 6/7
3,5 Üst%71 10/14%57 4/7
4,5 Üst%57 8/14%57 4/7
5,5 Üst%29 4/14%29 2/7
Vanspor FK
Toplam (14)Dış saha (6)
Maç başı kart4,55,8
2,5 Üst%86 12/14%100 6/6
3,5 Üst%57 8/14%67 4/6
4,5 Üst%43 6/14%67 4/6
5,5 Üst%29 4/14%50 3/6

İsabetli şut istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Pendikspor
Toplam (14)İç saha (7)
Maç başı isabetli şut8,910,3
6,5 Üst%86 12/14%100 7/7
7,5 Üst%71 10/14%86 6/7
8,5 Üst%64 9/14%86 6/7
9,5 Üst%36 5/14%57 4/7
Vanspor FK
Toplam (14)Dış saha (6)
Maç başı isabetli şut7,68,7
6,5 Üst%64 9/14%67 4/6
7,5 Üst%50 7/14%67 4/6
8,5 Üst%43 6/14%67 4/6
9,5 Üst%21 3/14%50 3/6

İlk yarı
?

İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).

Pendikspor
Toplam (14)İç saha (7)
Önde%21 3/14%29 2/7
Berabere%43 6/14%57 4/7
Geride%36 5/14%14 1/7
Vanspor FK
Toplam (14)Dış saha (6)
Önde%7 1/14%0 0/6
Berabere%57 8/14%67 4/6
Geride%36 5/14%33 2/6

İY / MS
?

İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.

Pendikspor (14 maç)

1/121/X11/20X/11X/X2X/232/102/X22/23

Vanspor FK (14 maç)

1/111/X01/20X/14X/X2X/222/102/X12/24

Gol dakikaları
?

Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.

Pendikspor (14 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 0 3
16-30 4 1
31-45 2 3
46-60 3 4
61-75 3 9
76-90 3 5

Vanspor FK (14 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 2 2
16-30 0 3
31-45 2 5
46-60 5 8
61-75 2 0
76-90 6 5

Kartlar

Pendikspor

Sarı 27 · Kırmızı 5 (14 maç · maç başı sarı 1,9)

Vanspor FK

Sarı 25 · Kırmızı 1 (14 maç · maç başı sarı 1,8)

Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 01:38 TSİ itibarıyla · ligde 135 maç. Lig istatistikleri →

Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)

Pendikspor: iç saha, 7 maç · Vanspor FK: dış saha, 6 maç

PendiksporVanspor FK
%52,9Topa sahip olma%46,7
1,45Beklenen gol (xG)2,05
14,0Toplam şut10,8
4,4İsabetli şut4,7
6,6Ceza sahası içi şut6,3
4,4Korner3,7
432Pas353
%82Pas isabeti%83
4,1Kurtarış2,2
15,4Faul13,8
2,4Ofsayt1,0
2,1Sarı kart2,2
0,29Kırmızı kart0,17

Rakiplerine izin verdikleri

2,82Rakibin xG'si0,63
13,0Rakibin şutu11,5
5,9Rakibin isabetli şutu4,0
3,9Rakibin korneri4,0

Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.

Pendikspor – Vanspor FK ilk 11'ler

Pendikspor · 4-1-4-1

  1. 97U. YuvakuranK
  2. 23E. GökçeD
  3. 5B. SülüngözD21' oyundan çıktı 21. dk
  4. 2T. İnceD
  5. 66F. DoğanD
  6. 41M. ÖzdemirO28' sarı kart 28. dk87' kırmızı kart 87. dk
  7. 60B. KaradenizO
  8. 14H. YeşilO49' asist 49. dk75' sarı kart 75. dk
  9. 28E. PekdemirO68' oyundan çıktı 68. dk
  10. 7E. BaşsanO49' gol 49. dk83' oyundan çıktı 83. dk
  11. 9J. Clarke-HarrisF68' oyundan çıktı 68. dk
Yedekler

Teknik direktör: Umut Eskiköy

Vanspor FK · 4-3-3

  1. 1A. UysalK
  2. 77C. HanalpD
  3. 5S. OsmanoğluD45' sarı kart 45. dk
  4. 13N. OularéD
  5. 61F. GençD
  6. 11M. ManişO79' oyundan çıktı 79. dk
  7. 41M. ÖzcanO
  8. 58Ö. YiğiterO58' oyundan çıktı 58. dk
  9. 27J. BardhiF60' gol 60. dk82' oyundan çıktı 82. dk
  10. 9Álvaro de OliveiraF59' oyundan çıktı 59. dk
  11. 15T. YenneF
Yedekler

Teknik direktör: M. Gürsel

Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar

Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı

Maç öncesi analiz

Maç başlamadan yazıldı

Form (son 5 maç)

Pendikspor son 5 maçında 1 galibiyet, 3 beraberlik, 1 yenilgi aldı; 7 gol attı, 9 gol yedi. Vanspor FK son 5 maçında 0 galibiyet, 2 beraberlik, 3 yenilgi aldı; 3 gol attı, 10 gol yedi. Öne çıkan: 3 maçta gol atamadı.

Aralarındaki maçlar

İki takım 2020 yılından bu yana 4 kez karşılaştı: Pendikspor 0, Vanspor FK 2 galibiyet aldı, 2 maç berabere bitti. Son 4 karşılaşmada maç başına 3,50 gol atıldı; 1 maç 2,5 üstü, 3 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 6 Mart 2026, Pendikspor 1-1 Vanspor FK.

Sıralama
13. (10 p) – 19. (4 p)
Form (son 5)
MBBBG – MMBBM
H2H (G-B-M)
0-2-2 (4 maç)
2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
%25 – %75
KG var (bu sezon, tüm maçlar)
%75 – %75
Korner ort. (maç)
6,9
iddaa MS 1-0-2
1,59 – 3,39 – 4,14
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?

Gol istatistikleri

Pendikspor iç saha 4 maçta maç başına 1,25 gol attı, 1,00 gol yedi; Vanspor FK dış saha 4 maçta 1,00 attı, 2,50 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Pendikspor %25, Vanspor FK %75. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Pendikspor %75, Vanspor FK %75. İlk yarıyı önde kapatma: Pendikspor 1/4, Vanspor FK 0/4.

Korner ve kart

Maç başına korner: Pendikspor 4,5, Vanspor FK 3,0. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 6,9. Maç başına kart: Pendikspor 1,2, Vanspor FK 2,5.

iddaa oranları

iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,59, 0 – 3,39, 2 – 4,14. 2,5 Alt/Üst: Alt 1,74, Üst 1,69. Karşılıklı Gol: Var 1,67, Yok 1,77.

Veriler ne diyor?

Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %50; KG var ortalaması %75; maç başına toplam korner ortalaması 6,9; son 5 maçta toplam 10 gol attılar, 19 gol yediler.

Veri: 13 Ekim 2026 18:52 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun

Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)

Puan durumu Maç öncesi

Türkiye · 1. Lig puan durumu · Lig A

#TakımOGBMAYAVPForm (yeni solda)
1Bursaspor 141022 3012 +1832 GGGGB
2Kayserispor 13931 329 +2330 GGBBG
3Iğdır FK 14842 1911 +828 BGGBB
4Mardin 1969 13733 1812 +624 GGMGG
5Keçiörengücü 14653 2618 +823 BGMMG
6Batman Petrolspor 13724 2623 +323 MGBGM
7Antalyaspor 14626 2021 -120 MGMBB
8Bodrum FK 13463 1612 +418 MGGGB
9Erokspor 14464 2018 +218 BGMGG
10Muğlaspor 14464 1825 -718 MGGMM
11Sarıyer 14455 1519 -417 MBMMB
12Karagümrük 13445 1616 016 BMMGM
13Vanspor FK 14536 1723 -616 GMGGG
14Bandırmaspor 13355 1713 +414 GBMMM
15Ümraniyespor 12354 1411 +314 BGGB
16Pendikspor 14356 1525 -1014 MMBGM
17Manisa F.K. 14347 2124 -313 BMMGM
18Sivasspor 14275 1723 -613 BBMMM
19İstanbulspor 142210 1233 -218 MMMMG
20Boluspor 121110 526 -214 MMMG
#TakımOGBMAYAVP
1Iğdır FK 7511 115 +616
2Batman Petrolspor 6501 1610 +615
3Kayserispor 6411 186 +1213
4Bursaspor 6411 134 +913
5Mardin 1969 6411 73 +413
6Keçiörengücü 7331 138 +512
7Sarıyer 8323 1011 -111
8Vanspor FK 8314 812 -410
9Bodrum FK 7232 76 +19
10Karagümrük 7232 88 09
11Muğlaspor 7232 1112 -19
12Bandırmaspor 7223 126 +68
13Sivasspor 7151 119 +28
14Manisa F.K. 7223 1110 +18
15Pendikspor 7142 810 -27
16Erokspor 6213 811 -37
17Antalyaspor 8215 1317 -47
18Ümraniyespor 6132 75 +26
19İstanbulspor 6024 510 -52
20Boluspor 6015 212 -101
#TakımOGBMAYAVP
1Bursaspor 8611 178 +919
2Kayserispor 7520 143 +1117
3Antalyaspor 6411 74 +313
4Iğdır FK 7331 86 +212
5Erokspor 8251 127 +511
6Keçiörengücü 7322 1310 +311
7Mardin 1969 7322 119 +211
8Bodrum FK 6231 96 +39
9Muğlaspor 7232 713 -69
10Ümraniyespor 6222 76 +18
11Vanspor FK 6222 911 -28
12Batman Petrolspor 7223 1013 -38
13Karagümrük 6213 88 07
14Pendikspor 7214 715 -87
15Bandırmaspor 6132 57 -26
16Sarıyer 6132 58 -36
17İstanbulspor 8206 723 -166
18Manisa F.K. 7124 1014 -45
19Sivasspor 7124 614 -85
20Boluspor 6105 314 -113

İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 01:38 TSİ.

Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).

iddaa oranları

Maç sonucu

11,59X3,3924,14

Çifte şans

1X1,10121,16X21,80

Karşılıklı gol

Var1,67Yok1,77

2,5 Alt / Üst

Alt1,74Üst1,69

Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.

Aynı gün 1. Lig'de oynanan diğer maçlar

Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.