← Maçlar
İsviçre · Süper Lig · 12. hafta31 Ekim 2026 · 22:30 TSİ

Luzern 1-1 Sion: Maç Sonucu ve İstatistikleri

Luzern
1–1İY 0–0
Sion
Maç sonu

Luzern 1–1 Sion (31 Ekim 2026). İlk yarı 0–0. Şut 9–17, isabetli şut 1–2, topa sahip olma %48–%52, korner 3–4.

Maç özeti

Luzern – Sion maçı 1-1 sona erdi; ilk yarı 0-0 tamamlandı. Goller: Kreshnik Hajrizi (kendi kalesine) 65' (Luzern); Rilind Nivokazi 79' (Sion). xG: Luzern 0,6 – 2,9 Sion.

Goller ve kartlar

Maç bilgileri

Diğer bilgiler
Teknik direktörler
Luzern: J. Portmann · Sion: D. Tholot

Maç akışı

Luzern üstte · Sion altta

01530İY607590 29' sarı kart: Andrejs Cigaņiks (Luzern)46' sarı kart: Oscar Kabwit Tshikomb (Luzern)45+1' sarı kart: Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira (Sion)61' oyuncu değişikliği: Oscar Kabwit Tshikomb ↔ Tyron Owusu (Luzern)↔65' kendi kalesine gol: Kreshnik Hajrizi (Luzern)72' oyuncu değişikliği: Théo Berdayes ↔ Franck Surdez (Sion)↔72' oyuncu değişikliği: Kreshnik Hajrizi ↔ Noé Sow (Sion)↔72' oyuncu değişikliği: Winsley Boteli Mokango ↔ Rilind Nivokazi (Sion)↔72' oyuncu değişikliği: Donat Rrudhani ↔ Josias Lukembila (Sion)↔78' oyuncu değişikliği: Mio Zimmermann ↔ Lucas Manuel Silva Ferreira (Luzern)↔78' oyuncu değişikliği: Andrejs Cigaņiks ↔ Nando Toggenburger (Luzern)↔79' gol: Rilind Nivokazi (Sion)80' oyuncu değişikliği: Ylyas Chouaref ↔ Benjamin Kololli (Sion)↔87' oyuncu değişikliği: Daniel Mikołajewski ↔ Adrian Grbić (Luzern)↔

golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği

  • 29' sarı kart: Andrejs Cigaņiks (Luzern)
  • 46' sarı kart: Oscar Kabwit Tshikomb (Luzern)
  • 45+1' sarı kart: Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira (Sion)
  • 61' oyuncu değişikliği: Oscar Kabwit Tshikomb ↔ Tyron Owusu (Luzern)
  • 65' kendi kalesine gol: Kreshnik Hajrizi (Luzern)
  • 72' oyuncu değişikliği: Théo Berdayes ↔ Franck Surdez (Sion)
  • 72' oyuncu değişikliği: Kreshnik Hajrizi ↔ Noé Sow (Sion)
  • 72' oyuncu değişikliği: Winsley Boteli Mokango ↔ Rilind Nivokazi (Sion)
  • 72' oyuncu değişikliği: Donat Rrudhani ↔ Josias Lukembila (Sion)
  • 78' oyuncu değişikliği: Mio Zimmermann ↔ Lucas Manuel Silva Ferreira (Luzern)
  • 78' oyuncu değişikliği: Andrejs Cigaņiks ↔ Nando Toggenburger (Luzern)
  • 79' gol: Rilind Nivokazi (Sion)
  • 80' oyuncu değişikliği: Ylyas Chouaref ↔ Benjamin Kololli (Sion)
  • 87' oyuncu değişikliği: Daniel Mikołajewski ↔ Adrian Grbić (Luzern)

Maç olayları

  1. LuzernSion
  2. Daniel Mikołajewski ↔ Adrian GrbićOyuncu değişikliği87'
  3. 80'Ylyas Chouaref ↔ Benjamin KololliOyuncu değişikliği
  4. 79'Gol Rilind Nivokazi 1–1Asist: Josias Lukembila
  5. Mio Zimmermann ↔ Lucas Manuel Silva FerreiraOyuncu değişikliği78'
  6. Andrejs Cigaņiks ↔ Nando ToggenburgerOyuncu değişikliği78'
  7. 72'Théo Berdayes ↔ Franck SurdezOyuncu değişikliği
  8. 72'Kreshnik Hajrizi ↔ Noé SowOyuncu değişikliği
  9. 72'Winsley Boteli Mokango ↔ Rilind NivokaziOyuncu değişikliği
  10. 72'Donat Rrudhani ↔ Josias LukembilaOyuncu değişikliği
  11. Kendi kalesine gol Kreshnik Hajrizi 1–0Kendi kalesine65'
  12. Oscar Kabwit Tshikomb ↔ Tyron OwusuOyuncu değişikliği61'
  13. 56'Winsley Boteli MokangoKaçan penaltı
  14. Oscar Kabwit TshikombSarı kart46'
  15. 45+1'Baltazar Costa Rodrigues de OliveiraSarı kart
  16. Andrejs CigaņiksSarı kart29'

Maç istatistikleri

LuzernSion
48%Topa sahip olma52%
0,62Beklenen gol (xG)2,87
9Toplam şut17
1İsabetli şut2
6İsabetsiz şut9
2Engellenen şut6
3Ceza sahası içi şut13
6Ceza sahası dışı şut4
3Korner4
2Ofsayt2
23Faul7
2Sarı kart1
0Kırmızı kart0
1Kurtarış1
439Pas479
357İsabetli pas404

Sezon istatistikleri

Bu lig, bu sezon

Maç sonucu

Luzern
Toplam (13)İç saha (7)
Galibiyet%23 3/13%43 3/7
Beraberlik%31 4/13%14 1/7
Mağlubiyet%46 6/13%43 3/7
Sion
Toplam (13)Dış saha (7)
Galibiyet%62 8/13%57 4/7
Beraberlik%15 2/13%14 1/7
Mağlubiyet%23 3/13%29 2/7

Goller
?

Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).

Luzern
Toplam (13)İç saha (7)
Attığı gol / maç1,62 (21 gol)ligde 7. · lig ortalamasından 0,26 düşük2,00 (14 gol)
Yediği gol / maç2,15 (28 gol)ligde 8. · lig ortalamasından 0,27 yüksek1,86 (13 gol)
Sion
Toplam (13)Dış saha (7)
Attığı gol / maç2,23 (29 gol)ligde 3. · lig ortalamasından 0,35 yüksek2,43 (17 gol)
Yediği gol / maç1,38 (18 gol)ligde 3. · lig ortalamasından 0,50 düşük1,57 (11 gol)

Gol istatistikleri
?

KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.

Luzern
Toplam (13)İç saha (7)
KG Var%77 10/13ligde 3.–4. · lig ortalamasından 8 puan yüksek%86 6/7
1,5 Üst%92 12/13%86 6/7
2,5 Üst%77 10/13ligde 6.–7. · lig ortalamasında%71 5/7
3,5 Üst%54 7/13%57 4/7
Gol yememe%8 1/13%14 1/7
Sion
Toplam (13)Dış saha (7)
KG Var%62 8/13ligde 9. · lig ortalamasından 8 puan düşük%57 4/7
1,5 Üst%92 12/13%100 7/7
2,5 Üst%77 10/13ligde 6.–7. · lig ortalamasında%86 6/7
3,5 Üst%38 5/13%43 3/7
Gol yememe%31 4/13%29 2/7

Korner istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).

Luzern
Toplam (13)İç saha (7)
Maçta toplam korner (ort.)10,910,3
7,5 Üst%77 10/13%71 5/7
8,5 Üst%77 10/13%71 5/7
9,5 Üst%54 7/13%29 2/7
10,5 Üst%46 6/13%29 2/7
Sion
Toplam (13)Dış saha (7)
Maçta toplam korner (ort.)10,09,1
7,5 Üst%77 10/13%71 5/7
8,5 Üst%69 9/13%57 4/7
9,5 Üst%69 9/13%57 4/7
10,5 Üst%46 6/13%29 2/7

Kart istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Luzern
Toplam (13)İç saha (7)
Maç başı kart5,14,9
2,5 Üst%92 12/13%100 7/7
3,5 Üst%69 9/13%71 5/7
4,5 Üst%54 7/13%43 3/7
5,5 Üst%31 4/13%29 2/7
Sion
Toplam (13)Dış saha (7)
Maç başı kart4,24,1
2,5 Üst%77 10/13%86 6/7
3,5 Üst%46 6/13%43 3/7
4,5 Üst%46 6/13%43 3/7
5,5 Üst%46 6/13%43 3/7

İsabetli şut istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Luzern
Toplam (13)İç saha (7)
Maç başı isabetli şut11,310,9
6,5 Üst%92 12/13%86 6/7
7,5 Üst%85 11/13%86 6/7
8,5 Üst%85 11/13%86 6/7
9,5 Üst%69 9/13%57 4/7
Sion
Toplam (13)Dış saha (7)
Maç başı isabetli şut9,410,1
6,5 Üst%77 10/13%86 6/7
7,5 Üst%77 10/13%86 6/7
8,5 Üst%69 9/13%71 5/7
9,5 Üst%62 8/13%57 4/7

İlk yarı
?

İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).

Luzern
Toplam (13)İç saha (7)
Önde%15 2/13%29 2/7
Berabere%38 5/13%57 4/7
Geride%46 6/13%14 1/7
Sion
Toplam (13)Dış saha (7)
Önde%31 4/13%29 2/7
Berabere%31 4/13%29 2/7
Geride%38 5/13%43 3/7

İY / MS
?

İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.

Luzern (13 maç)

1/121/X01/20X/11X/X2X/222/102/X22/24

Sion (13 maç)

1/141/X01/20X/12X/X2X/202/122/X02/23

Gol dakikaları
?

Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.

Luzern (10 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 5 5
16-30 0 1
31-45 2 2
46-60 5 4
61-75 2 3
76-90 5 6

Sion (12 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 4 5
16-30 2 2
31-45 6 4
46-60 5 1
61-75 3 4
76-90 8 1

Kartlar

Luzern

Sarı 32 · Kırmızı 2 (13 maç · maç başı sarı 2,5)

Sion

Sarı 20 · Kırmızı 2 (13 maç · maç başı sarı 1,5)

Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla · ligde 75 maç. Lig istatistikleri →

Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)

Luzern: iç saha, 7 maç · Sion: dış saha, 7 maç

LuzernSion
%48,9Topa sahip olma%52,1
2,16Beklenen gol (xG)2,05
18,9Toplam şut15,0
5,9İsabetli şut5,4
12,7Ceza sahası içi şut10,6
5,9Korner4,0
388Pas473
%75Pas isabeti%84
3,1Kurtarış3,1
14,1Faul8,9
2,6Ofsayt2,0
2,6Sarı kart1,6
0,00Kırmızı kart0,00

Rakiplerine izin verdikleri

1,70Rakibin xG'si1,63
15,1Rakibin şutu14,7
5,0Rakibin isabetli şutu4,7
4,4Rakibin korneri5,1

Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.

Luzern – Sion ilk 11'ler

Luzern · 4-2-3-1

  1. 30K. LeticaK
  2. 20P. DornD
  3. 21L. LüthiD
  4. 46B. FreimannD
  5. 22R. FernandesD
  6. 80Mio ZimmermannO78' oyundan çıktı 78. dk
  7. 29Levin WinklerO
  8. 16O. tshikombO46' sarı kart 46. dk61' oyundan çıktı 61. dk
  9. 11M. Di GiustoO
  10. 14A. CigaņiksO29' sarı kart 29. dk78' oyundan çıktı 78. dk
  11. 19D. MikołajewskiF87' oyundan çıktı 87. dk
Yedekler
  • 24T. OwusuO61' oyuna girdi 61. dk
  • 7A. OehlersF
  • 10Lucas FerreiraO78' oyuna girdi 78. dk
  • 1S. SimoniK
  • 15N. ToggenburgerF78' oyuna girdi 78. dk
  • 27L. VilligerF
  • 34D. XhemalijaO
  • 9A. GrbićF87' oyuna girdi 87. dk
  • 13B. FreimannD

Teknik direktör: J. Portmann

Sion · 4-2-3-1

  1. 1A. RacioppiK
  2. 14N. LavanchyD
  3. 28K. HajriziD65' kendi kalesine 65. dk72' oyundan çıktı 72. dk
  4. 17J. KronigD
  5. 20N. HeftiD
  6. 88A. KabacalmanO
  7. 8Baltazar CostaO45+1' sarı kart 45+1. dk
  8. 7I. ChouarefO80' oyundan çıktı 80. dk
  9. 77D. RrudhaniO72' oyundan çıktı 72. dk
  10. 29T. BerdayesO72' oyundan çıktı 72. dk
  11. 13Winsley Boteli MokangoF72' oyundan çıktı 72. dk
Yedekler
  • 37F. SyllaO
  • 21L. ChipperfieldO
  • 6Marquinhos CiprianoD
  • 10B. KololliO80' oyuna girdi 80. dk
  • 9J. LukembilaF72' oyuna girdi 72. dk79' asist 79. dk
  • 33R. NivokaziF72' oyuna girdi 72. dk79' gol 79. dk
  • 12F. RubertoK
  • 5N. SowD72' oyuna girdi 72. dk
  • 19F. SurdezF72' oyuna girdi 72. dk

Teknik direktör: D. Tholot

Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar

Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı

Maç öncesi analiz

Maç başlamadan yazıldı

Form (son 5 maç)

Luzern son 5 maçında 2 galibiyet, 0 beraberlik, 3 yenilgi aldı; 9 gol attı, 11 gol yedi. Öne çıkan: 4 maçı 2,5 gol üstü bitti. Sion son 5 maçında 3 galibiyet, 1 beraberlik, 1 yenilgi aldı; 9 gol attı, 6 gol yedi.

Aralarındaki maçlar

Aralarındaki 35 maçta galibiyetler Luzern 13 – Sion 12; 10 beraberlik var. Son 6 karşılaşmada maç başına 3,33 gol atıldı; 4 maç 2,5 üstü, 4 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 2 Ağustos 2026, Sion 3-0 Luzern.

Sıralama
8. (12 p) – 3. (22 p)
Form (son 5)
MGMGM – GGMBG
H2H (G-B-M)
13-10-12 (35 maç)
2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
%80 – %100
KG var (bu sezon, tüm maçlar)
%80 – %60
Korner ort. (maç)
10,5
iddaa MS 1-0-2
2,26 – 3,79 – 2,30
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?

Gol istatistikleri

Luzern iç saha 5 maçta maç başına 2,20 gol attı, 1,80 gol yedi; Sion dış saha 5 maçta 2,40 attı, 2,00 yedi. Bu maçlarda 2,5 üst yüzdesi ev sahibinde %80, konukta %100. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Luzern %80, Sion %60. İlk yarıyı önde kapatma: Luzern 2/5, Sion 1/5.

Korner ve kart

Kendi korneri (maç başı): Luzern 6,6, Sion 4,6. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 10,5. Maç başına kart: Luzern 2,6, Sion 2,0.

iddaa oranları

iddaa Maç Sonucu: 1 – 2,26, 0 – 3,79, 2 – 2,30. 2,5 Alt/Üst: Alt 3,16, Üst 1,21. Karşılıklı Gol: Var 1,21, Yok 3,16.

Veriler ne diyor?

Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %90; KG var ortalaması %70; maç başına toplam korner ortalaması 10,5; son 5 maçta toplam 18 gol attılar, 17 gol yediler.

Veri: 27 Ekim 2026 13:08 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun

Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)

Puan durumu Maç öncesi

İsviçre · Süper Lig puan durumu

#TakımOGBMAYAVPForm (yeni solda)
1FC Lugano 121110 3610 +2634 GGGGG
2BSC Young Boys 13841 4125 +1628 GGGMG
3FC Sion 13823 2918 +1126 BMGBG
4FC Zurich 12624 2526 -120 GBGGG
5FC ST. Gallen 12615 1922 -319 MGGMG
6Servette FC 12516 1716 +116 GMGGM
7FC Basel 1893 12426 1822 -414 GMMBM
8FC Luzern 13346 2128 -713 GMMBM
9FC Thun 12417 2434 -1013 MGMMG
10Grasshoppers 13256 1629 -1311 MMBBB
11FC Vaduz 13319 2429 -510 MGMBM
12Lausanne 13148 1223 -117 MMMMB
#TakımOGBMAYAVP
1FC Lugano 7610 205 +1519
2BSC Young Boys 7421 2217 +514
3FC Sion 6411 127 +513
4FC Zurich 6402 1311 +212
5Servette FC 6312 86 +210
6FC Luzern 7313 1413 +110
7FC ST. Gallen 6312 1011 -110
8FC Vaduz 6303 1412 +29
9Grasshoppers 7133 1016 -66
10FC Basel 1893 6114 711 -44
11Lausanne 6024 916 -72
12FC Thun 5014 414 -101
#TakımOGBMAYAVP
1FC Lugano 5500 165 +1115
2BSC Young Boys 6420 198 +1114
3FC Sion 7412 1711 +613
4FC Thun 7403 2020 012
5FC Basel 1893 6312 1111 010
6FC ST. Gallen 6303 911 -29
7FC Zurich 6222 1215 -38
8Servette FC 6204 910 -16
9Lausanne 7124 37 -45
10Grasshoppers 6123 613 -75
11FC Luzern 6033 715 -83
12FC Vaduz 7016 1017 -71

İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:08 TSİ.

Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).

iddaa oranları

Maç sonucu

12,26X3,7922,30

Çifte şans

1X1,41121,16X21,43

Karşılıklı gol

Var1,21Yok3,16

1,5 Alt / Üst

Alt7,36

2,5 Alt / Üst

Alt3,16Üst1,21

3,5 Alt / Üst

Alt1,87Üst1,65

Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.

Aynı gün Süper Lig'de oynanan diğer maçlar

Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.