Birmingham 4-0 Preston: Maç Sonucu ve İstatistikleri
Birmingham 4–0 Preston (13 Ekim 2026). İlk yarı 3–0. Şut 13–6, isabetli şut 5–1, topa sahip olma %76–%24, korner 3–3.
Maç özeti
Birmingham – Preston maçı 4-0 sona erdi; ilk yarı 3-0 tamamlandı. Goller: Liam Millar 34', August Priske 45+2', 45+4', Demarai Gray 76' (Birmingham). xG: Birmingham 1,8 – 0,5 Preston.
Goller ve kartlar
Maç bilgileri
Diğer bilgiler
- Teknik direktörler
- Birmingham: C. Davies · Preston: G. Alexander
Maç akışı
Birmingham üstte · Preston altta
golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği
- 24' oyuncu değişikliği: Liam Gibbs ↔ Delano Burgzorg (Preston)
- 34' gol: Liam Millar (Birmingham)
- 45' oyuncu değişikliği: Callum Lang ↔ Andrew Moran (Preston)
- 47' sarı kart: Stanley Mills (Preston)
- 45+2' gol: August Priske (Birmingham)
- 45+4' gol: August Priske (Birmingham)
- 50' sarı kart: Liam Millar (Birmingham)
- 56' kırmızı kart: Stanley Mills (Preston)
- 61' oyuncu değişikliği: Jhon Elmer Solís Romero ↔ Max Bird (Birmingham)
- 61' oyuncu değişikliği: Liam Millar ↔ Demarai Gray (Birmingham)
- 61' oyuncu değişikliği: Alfie Devine ↔ Lewis Gibson (Preston)
- 75' oyuncu değişikliği: Patrick Roberts ↔ Carlos Vicente (Birmingham)
- 75' oyuncu değişikliği: Tomoki Iwata ↔ Taylor·Gardner Hickman (Birmingham)
- 76' gol: Demarai Gray (Birmingham)
- 84' oyuncu değişikliği: Jay Stansfield ↔ Marvin Ducksch (Birmingham)
Maç olayları
- BirminghamPreston
- Jay Stansfield ↔ Marvin DuckschOyuncu değişikliği84'
- Gol Demarai Gray 4–0Asist: Max Bird76'
- Patrick Roberts ↔ Carlos VicenteOyuncu değişikliği75'
- Tomoki Iwata ↔ Taylor·Gardner HickmanOyuncu değişikliği75'
- Jhon Elmer Solís Romero ↔ Max BirdOyuncu değişikliği61'
- Liam Millar ↔ Demarai GrayOyuncu değişikliği61'
- 61'Alfie Devine ↔ Lewis GibsonOyuncu değişikliği
- 56'Stanley MillsKırmızı kart
- Liam MillarSarı kart50'
- 47'Stanley MillsSarı kart
- Gol August Priske 3–0Asist: Jay Stansfield45+4'
- Gol August Priske 2–0Asist: Alex Cochrane45+2'
- 45'Callum Lang ↔ Andrew MoranOyuncu değişikliği
- Gol Liam Millar 1–0Asist: Patrick Roberts34'
- 24'Liam Gibbs ↔ Delano BurgzorgOyuncu değişikliği
Maç istatistikleri
Sezon istatistikleri
Bu lig, bu sezonMaç sonucu
| Toplam (15) | İç saha (8) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %53 8/15 | %50 4/8 |
| Beraberlik | %33 5/15 | %50 4/8 |
| Mağlubiyet | %13 2/15 | %0 0/8 |
| Toplam (15) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %13 2/15 | %0 0/7 |
| Beraberlik | %13 2/15 | %14 1/7 |
| Mağlubiyet | %73 11/15 | %86 6/7 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (15) | İç saha (8) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,87 (28 gol)ligde 5. · lig ortalamasından 0,39 yüksek | 2,38 (19 gol) |
| Yediği gol / maç | 0,93 (14 gol)ligde 1. · lig ortalamasından 0,55 düşük | 1,00 (8 gol) |
| Toplam (15) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 0,87 (13 gol)ligde 22.–24. · lig ortalamasından 0,61 düşük | 0,71 (5 gol) |
| Yediği gol / maç | 2,00 (30 gol)ligde 22.–23. · lig ortalamasından 0,52 yüksek | 2,43 (17 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (15) | İç saha (8) | |
|---|---|---|
| KG Var | %60 9/15ligde 11.–18. · lig ortalamasında | %63 5/8 |
| 1,5 Üst | %80 12/15 | %100 8/8 |
| 2,5 Üst | %73 11/15ligde 5. · lig ortalamasından 11 puan yüksek | %88 7/8 |
| 3,5 Üst | %33 5/15 | %50 4/8 |
| Gol yememe | %33 5/15 | %38 3/8 |
| Toplam (15) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| KG Var | %60 9/15ligde 11.–18. · lig ortalamasında | %57 4/7 |
| 1,5 Üst | %73 11/15 | %86 6/7 |
| 2,5 Üst | %60 9/15ligde 12.–17. · lig ortalamasında | %71 5/7 |
| 3,5 Üst | %40 6/15 | %43 3/7 |
| Gol yememe | %7 1/15 | %0 0/7 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (15) | İç saha (8) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 9,7 | 9,0 |
| 7,5 Üst | %80 12/15 | %88 7/8 |
| 8,5 Üst | %60 9/15 | %50 4/8 |
| 9,5 Üst | %47 7/15 | %38 3/8 |
| 10,5 Üst | %33 5/15 | %25 2/8 |
| Toplam (15) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 10,8 | 10,3 |
| 7,5 Üst | %73 11/15 | %71 5/7 |
| 8,5 Üst | %67 10/15 | %71 5/7 |
| 9,5 Üst | %53 8/15 | %57 4/7 |
| 10,5 Üst | %47 7/15 | %43 3/7 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (15) | İç saha (8) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,7 | 3,3 |
| 2,5 Üst | %73 11/15 | %63 5/8 |
| 3,5 Üst | %47 7/15 | %38 3/8 |
| 4,5 Üst | %33 5/15 | %25 2/8 |
| 5,5 Üst | %13 2/15 | %0 0/8 |
| Toplam (15) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,5 | 3,7 |
| 2,5 Üst | %53 8/15 | %57 4/7 |
| 3,5 Üst | %47 7/15 | %57 4/7 |
| 4,5 Üst | %40 6/15 | %43 3/7 |
| 5,5 Üst | %13 2/15 | %14 1/7 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (15) | İç saha (8) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 8,8 | 8,9 |
| 6,5 Üst | %80 12/15 | %88 7/8 |
| 7,5 Üst | %80 12/15 | %88 7/8 |
| 8,5 Üst | %60 9/15 | %63 5/8 |
| 9,5 Üst | %27 4/15 | %25 2/8 |
| Toplam (15) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 7,6 | 7,4 |
| 6,5 Üst | %67 10/15 | %57 4/7 |
| 7,5 Üst | %47 7/15 | %43 3/7 |
| 8,5 Üst | %40 6/15 | %43 3/7 |
| 9,5 Üst | %27 4/15 | %29 2/7 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (15) | İç saha (8) | |
|---|---|---|
| Önde | %47 7/15 | %50 4/8 |
| Berabere | %27 4/15 | %25 2/8 |
| Geride | %27 4/15 | %25 2/8 |
| Toplam (15) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Önde | %27 4/15 | %29 2/7 |
| Berabere | %27 4/15 | %14 1/7 |
| Geride | %47 7/15 | %57 4/7 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
Birmingham (15 maç)
Preston (15 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
Birmingham (11 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 2 | 0 |
| 16-30 | 4 | 1 |
| 31-45 | 5 | 4 |
| 46-60 | 3 | 1 |
| 61-75 | 4 | 1 |
| 76-90 | 2 | 0 |
Preston (14 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 3 | 3 |
| 16-30 | 1 | 3 |
| 31-45 | 2 | 7 |
| 46-60 | 1 | 3 |
| 61-75 | 0 | 4 |
| 76-90 | 4 | 9 |
Kartlar
Birmingham
Sarı 32 · Kırmızı 0 (15 maç · maç başı sarı 2,1)
Preston
Sarı 35 · Kırmızı 1 (15 maç · maç başı sarı 2,3)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 00:38 TSİ itibarıyla · ligde 180 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
Birmingham: iç saha, 8 maç · Preston: dış saha, 7 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
Birmingham – Preston ilk 11'ler
Birmingham · 4-2-3-1
- 1J. BeadleK
- 26B. Osayi-SamuelD
- 5P. NeumannD
- 4C. KlarerD
- 20A. CochraneD45+2' asist 45+2. dk
- 24T. IwataO75' oyundan çıktı 75. dk
- 14J. SolisO61' oyundan çıktı 61. dk
- 16P. RobertsO34' asist 34. dk75' oyundan çıktı 75. dk
- 28J. StansfieldO45+4' asist 45+4. dk84' oyundan çıktı 84. dk
- 17L. MillarO34' gol 34. dk50' sarı kart 50. dk61' oyundan çıktı 61. dk
- 9A. PriskeF45+2' gol 45+2. dk45+4' gol 45+4. dk
- 21R. AllsopK
- 18M. BirdO61' oyuna girdi 61. dk76' asist 76. dk
- 33M. DuckschF84' oyuna girdi 84. dk
- 23D. FryD
- 19T. Gardner-HickmanO75' oyuna girdi 75. dk
- 10D. GrayF61' oyuna girdi 61. dk76' gol 76. dk
- 2E. LairdD
- 7Carlos VicenteF75' oyuna girdi 75. dk
- 32L. VázquezF
Teknik direktör: C. Davies
Preston · 3-4-2-1
- 1D. IversenK
- 24O. OffiahD
- 14J. StoreyD
- 16A. HughesD
- 17S. MillsO47' sarı kart 47. dk56' kırmızı kart 56. dk
- 27L. LeroyO
- 15J. ThompsonO
- 11T. SmallO
- 7A. DevineO61' oyundan çıktı 61. dk
- 20L. GibbsO24' oyundan çıktı 24. dk
- 10C. LangF45' oyundan çıktı 45. dk
- 9J. ErabiF
- 19L. GibsonD61' oyuna girdi 61. dk
- 30G. GrybaF
- 6L. LindsayD
- 23A. MoranO45' oyuna girdi 45. dk
- 21L. NichollsK
- 2Pol ValentínD
- 3A. VukčevićD
- 37D. BurgzorgF24' oyuna girdi 24. dk
Teknik direktör: G. Alexander
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
İngiltere · Championship puan durumu ve istatistikleri →
Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı
Maç öncesi analiz
Maç başlamadan yazıldıForm (son 5 maç)
Birmingham için son 5 maçın dökümü: 2G 2B 1M, atılan 8, yenilen 7. Öne çıkan: 4 maçı 2,5 gol üstü bitti. Son 5 maçta Preston 1 kez kazandı, 1 kez berabere kaldı, 3 kez kaybetti (gol: 5-7).
Aralarındaki maçlar
Aralarındaki 17 maçta galibiyetler Birmingham 6 – Preston 8; 3 beraberlik var. Son 6 karşılaşmada maç başına 2,00 gol atıldı; 3 maç 2,5 üstü, 3 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 22 Nisan 2026, Birmingham 2-1 Preston.
- Sıralama
- 7. (14 p) – 24. (4 p)
- Form (son 5)
- GBGMB – MBMMG
- H2H (G-B-M)
- 6-3-8 (17 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %75 – %75
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %100 – %75
- Korner ort. (maç)
- 9,4
- iddaa MS 1-0-2
- 1,37 – 4,30 – 6,09
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?
Gol istatistikleri
Birmingham iç saha 4 maçta maç başına 1,75 gol attı, 1,75 gol yedi; Preston dış saha 4 maçta 1,00 attı, 1,75 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Birmingham %75, Preston %75. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Birmingham %100, Preston %75. İlk yarıyı önde kapatma: Birmingham 0/4, Preston 2/4.
Korner ve kart
Maç başına korner: Birmingham 5,8, Preston 3,2. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 9,4. Maç başına kart: Birmingham 2,2, Preston 2,0.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,37, 0 – 4,30, 2 – 6,09. 2,5 Alt/Üst: Alt 1,97, Üst 1,59. Karşılıklı Gol: Var 1,77, Yok 1,76.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %75; KG var ortalaması %88; maç başına toplam korner ortalaması 9,4; son 5 maçta toplam 13 gol attılar, 14 gol yediler.
Veri: 11 Ekim 2026 18:09 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)
İngiltere · Championship puan durumu
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Birmingham | 15 | +14 | 29 |
| 2 | Middlesbrough | 15 | +11 | 29 |
| 3 | Stoke City | 15 | +6 | 29 |
| 4 | Wolves | 15 | +8 | 28 |
| 5 | West Brom | 15 | +8 | 28 |
| 6 | Swansea | 15 | +4 | 26 |
| 7 | Southampton | 15 | +14 | 24 |
| 8 | QPR | 15 | +6 | 24 |
| 9 | West Ham | 15 | +14 | 23 |
| 10 | Sheffield Utd | 15 | +2 | 22 |
| 11 | Portsmouth | 15 | +2 | 22 |
| 12 | Norwich | 15 | +8 | 21 |
| 13 | Blackburn | 15 | -1 | 21 |
| 14 | Cardiff | 15 | 0 | 18 |
| 15 | Wrexham | 15 | -2 | 18 |
| 16 | Millwall | 15 | -4 | 18 |
| 17 | Bristol City | 15 | -8 | 18 |
| 18 | Bolton | 15 | -9 | 17 |
| 19 | Charlton | 15 | -10 | 17 |
| 20 | Watford | 15 | -10 | 15 |
| 21 | Lincoln | 15 | -11 | 15 |
| 22 | Burnley | 15 | -9 | 10 |
| 23 | Derby | 15 | -16 | 10 |
| 24 | Preston | 15 | -17 | 8 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Southampton | 7 | +15 | 19 |
| 2 | Middlesbrough | 7 | +8 | 17 |
| 3 | Birmingham | 8 | +11 | 16 |
| 4 | Cardiff | 8 | +8 | 16 |
| 5 | QPR | 8 | +9 | 15 |
| 6 | West Brom | 8 | +6 | 15 |
| 7 | Blackburn | 8 | +4 | 15 |
| 8 | Swansea | 7 | +8 | 14 |
| 9 | Wolves | 7 | +6 | 14 |
| 10 | Watford | 8 | 0 | 14 |
| 11 | Stoke City | 7 | +6 | 13 |
| 12 | Portsmouth | 8 | +1 | 13 |
| 13 | Wrexham | 8 | +4 | 12 |
| 14 | Charlton | 8 | 0 | 12 |
| 15 | Millwall | 7 | +6 | 11 |
| 16 | Sheffield Utd | 7 | +2 | 11 |
| 17 | West Ham | 7 | +7 | 10 |
| 18 | Norwich | 7 | +1 | 9 |
| 19 | Preston | 8 | -5 | 7 |
| 20 | Bolton | 7 | -6 | 6 |
| 21 | Bristol City | 8 | -9 | 6 |
| 22 | Burnley | 7 | -2 | 5 |
| 23 | Lincoln | 7 | -8 | 5 |
| 24 | Derby | 8 | -8 | 5 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Stoke City | 8 | 0 | 16 |
| 2 | Wolves | 8 | +2 | 14 |
| 3 | West Ham | 8 | +7 | 13 |
| 4 | Birmingham | 7 | +3 | 13 |
| 5 | West Brom | 7 | +2 | 13 |
| 6 | Norwich | 8 | +7 | 12 |
| 7 | Middlesbrough | 8 | +3 | 12 |
| 8 | Bristol City | 7 | +1 | 12 |
| 9 | Swansea | 8 | -4 | 12 |
| 10 | Sheffield Utd | 8 | 0 | 11 |
| 11 | Bolton | 8 | -3 | 11 |
| 12 | Lincoln | 8 | -3 | 10 |
| 13 | Portsmouth | 7 | +1 | 9 |
| 14 | Southampton | 8 | -1 | 9 |
| 15 | QPR | 7 | -3 | 9 |
| 16 | Millwall | 8 | -10 | 7 |
| 17 | Blackburn | 7 | -5 | 6 |
| 18 | Wrexham | 7 | -6 | 6 |
| 19 | Burnley | 8 | -7 | 5 |
| 20 | Derby | 7 | -8 | 5 |
| 21 | Charlton | 7 | -10 | 5 |
| 22 | Cardiff | 7 | -8 | 2 |
| 23 | Watford | 7 | -10 | 1 |
| 24 | Preston | 7 | -12 | 1 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 00:38 TSİ.
Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).
iddaa oranları
Maç sonucu
Çifte şans
Karşılıklı gol
1,5 Alt / Üst
2,5 Alt / Üst
3,5 Alt / Üst
Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.
Aynı gün Championship'te oynanan diğer maçlar
- 21:45 Bristol City 0–1 Blackburn Rovers
- 21:45 Burnley 2–2 Charlton
- 21:45 Cardiff City 5–1 Watford
- 21:45 Millwall 0–1 Swansea City
- 21:45 Wolverhampton 1–3 Bolton
- 21:45 Wrexham 1–2 West Bromwich
- 22:00 Stoke City 2–3 Middlesbrough
Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.
