Hollanda · Eredivisie · 12. hafta

AZ Alkmaar – Groningen

Başlamasına 12 sa 56 dk Başlamadı

AZ Alkmaar – Groningen: 8 Kasım 18:45, Hollanda · Eredivisie, 12. hafta. Bu sezon AZ Alkmaar evinde 5 maçta 3 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet; Groningen deplasmanda 5 maçta 2 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet.

Paylaş
WhatsApp X Görseli indir

Maç özeti

Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %50; KG var ortalaması %70; maç başına toplam korner ortalaması 10,8; son 5 maçta toplam 18 gol attılar, 20 gol yediler.

Maç önü

Maç bilgileri

Stadyum
AFAS Stadion(Alkmaar), Alkmaar

İki takımı karşılaştır →

Maç özeti

İç saha / deplasman maçları · bu sezon
BilgiAZ AlkmaarGroningen
Lig sırası5. · 20 puan9. · 15 puan
Form (son 5)BGMMMGMBMM
Gol (attığı – yediği, ort.)1,80 – 1,002,60 – 2,00
2,5 Üst biten%20%80
Karşılıklı gol%40%100
Gol yemediği%40%0
Aralarında (G-B-M)11-5-3 (19 maç, AZ Alkmaar bakışıyla)

Gol ve yüzdeler: AZ Alkmaar iç sahada (5 maç), Groningen deplasmanda (5 maç), bu sezon. Yalnız tamamlanmış maçlar. G: galibiyet, B: beraberlik, M: mağlubiyet; E: iç saha, D: deplasman. Oranlar yalnız iddaa, bilgi amaçlıdır.

Maç özeti

AZ Alkmaar iç sahada (5 maç) · Groningen deplasmanda (5 maç), bu sezon

1,80 Gol atma maç başı 2,60
1,00 Gol yeme maç başı 2,00
%40 Gol yememe maçların %0
%40 KG Var maçların %100
%20 2.5 Üst maçların %80

Renkli çubuk: o istatistikte daha iyi olan takım; çubuk uzadıkça fark büyür · KG Var ve 2.5 Üst yüzdesi iyi ya da kötü değildir, takımın bu sezonki sayılarını gösterir

  • AZ Alkmaar iç sahada 5 maçta 3 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet aldı.
  • Groningen deplasmanda 5 maçta 2 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet aldı.
  • Groningen, deplasman maçlarında 5 maçta 5 kez iki takım da gol attı (%100).

Hangi takımı destekliyorsun?

Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar

Son maçlar

Maç öncesi
Ev sahibi

AZ Alkmaar

5. sıra · 20 puan · 11 maç · averaj +7

Son 5 resmi maç (soldan sağa eskiden yeniye) BGMMM

  1. 05.11 AZ Alkmaar 1–2 Juventus M
  2. 31.10 Ajax 1–0 AZ Alkmaar M
  3. 25.10 AZ Alkmaar 0–2 Twente M
  4. 22.10 Ararat-Armenia 0–4 AZ Alkmaar G
  5. 18.10 Cambuur 2–2 AZ Alkmaar B
Deplasman

Groningen

9. sıra · 15 puan · 11 maç · averaj +2

Son 5 resmi maç (soldan sağa eskiden yeniye) GMBMM

  1. 01.11 Groningen 2–3 Sparta Rotterdam M
  2. 29.10 Groningen 0–2 Emmen M
  3. 25.10 NEC Nijmegen 2–2 Groningen B
  4. 18.10 Groningen 2–5 Ajax M
  5. 11.10 Excelsior 1–5 Groningen G

Puan durumu 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla. Son maçlar 05.11.2026 tarihine kadar. Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti). Lig istatistikleri →

Maç Analizi

Form (son 5 maç)

Son 5 maçta AZ Alkmaar 1 kez kazandı, 1 kez berabere kaldı, 3 kez kaybetti (gol: 7-7). Öne çıkan: son 3 maçını kaybetti. Son 5 maçta Groningen 1 kez kazandı, 1 kez berabere kaldı, 3 kez kaybetti (gol: 11-13). Öne çıkan: 4 maçı 2,5 gol üstü bitti.

Aralarındaki maçlar

İki takım 2017 yılından bu yana 19 kez karşılaştı: AZ Alkmaar 11, Groningen 3 galibiyet aldı, 5 maç berabere bitti. Son 6 karşılaşmada maç başına 2,67 gol atıldı; 4 maç 2,5 üstü, 2 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 22 Mart 2026, Groningen 3-0 AZ Alkmaar.

Gol istatistikleri

AZ Alkmaar iç saha 5 maçta maç başına 1,80 gol attı, 1,00 gol yedi; Groningen dış saha 5 maçta 2,60 attı, 2,00 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: AZ Alkmaar %20, Groningen %80. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: AZ Alkmaar %40, Groningen %100. İlk yarıyı önde kapatma: AZ Alkmaar 3/5, Groningen 4/5.

Korner ve kart

Kendi korneri (maç başı): AZ Alkmaar 7,2, Groningen 2,8. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 10,8. Maç başına kart: AZ Alkmaar 0,8, Groningen 1,4.

iddaa oranları

iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,39, 0 – 4,41, 2 – 4,90. 2,5 Alt/Üst: Alt 2,65, Üst 1,29. Karşılıklı Gol: Var 1,41, Yok 2,28.

Veriler ne diyor?

Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %50; KG var ortalaması %70; maç başına toplam korner ortalaması 10,8; son 5 maçta toplam 18 gol attılar, 20 gol yediler.

Sıralama
5. (20 p) – 9. (15 p)
Form (son 5)
MMMGB – MMBMG
H2H (G-B-M)
11-5-3 (19 maç)
2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
%20 – %80
KG var (bu sezon, tüm maçlar)
%40 – %100
Korner ort. (maç)
10,8
iddaa MS 1-0-2
1,39 – 4,41 – 4,90

Veri: 8 Kasım 2026 04:48 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun

Sezon istatistikleri

Sezon istatistikleri Bu lig, bu sezon

Maç sonucu

AZ Alkmaar
Toplam (11)İç saha (5)
Galibiyet%55 6/11%60 3/5
Beraberlik%18 2/11%20 1/5
Mağlubiyet%27 3/11%20 1/5
Groningen
Toplam (11)Dış saha (5)
Galibiyet%36 4/11%40 2/5
Beraberlik%27 3/11%40 2/5
Mağlubiyet%36 4/11%20 1/5

Goller
?

Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).

AZ Alkmaar
Toplam (11)İç saha (5)
Attığı gol / maç1,82 (20 gol)ligde 8. · lig ortalamasında1,80 (9 gol)
Yediği gol / maç1,18 (13 gol)ligde 3.–6. · lig ortalamasından 0,69 düşük1,00 (5 gol)
Groningen
Toplam (11)Dış saha (5)
Attığı gol / maç2,36 (26 gol)ligde 5. · lig ortalamasından 0,45 yüksek2,60 (13 gol)
Yediği gol / maç2,18 (24 gol)ligde 13. · lig ortalamasından 0,31 yüksek2,00 (10 gol)

Gol istatistikleri
?

KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.

AZ Alkmaar
Toplam (11)İç saha (5)
KG Var%45 5/11ligde 17. · lig ortalamasından 23 puan düşük%40 2/5
1,5 Üst%82 9/11%80 4/5
2,5 Üst%36 4/11ligde 18. · lig ortalamasından 34 puan düşük%20 1/5
3,5 Üst%36 4/11%20 1/5
Gol yememe%27 3/11%40 2/5
Groningen
Toplam (11)Dış saha (5)
KG Var%91 10/11ligde 1.–2. · lig ortalamasından 22 puan yüksek%100 5/5
1,5 Üst%100 11/11%100 5/5
2,5 Üst%91 10/11ligde 2.–3. · lig ortalamasından 20 puan yüksek%80 4/5
3,5 Üst%73 8/11%80 4/5
Gol yememe%9 1/11%0 0/5

Korner istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).

AZ Alkmaar
Toplam (11)İç saha (5)
Maçta toplam korner (ort.)11,211,4
7,5 Üst%82 9/11%80 4/5
8,5 Üst%82 9/11%80 4/5
9,5 Üst%55 6/11%60 3/5
10,5 Üst%55 6/11%60 3/5
Groningen
Toplam (11)Dış saha (5)
Maçta toplam korner (ort.)9,710,2
7,5 Üst%82 9/11%80 4/5
8,5 Üst%82 9/11%80 4/5
9,5 Üst%45 5/11%40 2/5
10,5 Üst%36 4/11%40 2/5

Kart istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

AZ Alkmaar
Toplam (11)İç saha (5)
Maç başı kart2,81,8
2,5 Üst%55 6/11%20 1/5
3,5 Üst%36 4/11%20 1/5
4,5 Üst%18 2/11%20 1/5
5,5 Üst%9 1/11%0 0/5
Groningen
Toplam (11)Dış saha (5)
Maç başı kart2,61,8
2,5 Üst%36 4/11%20 1/5
3,5 Üst%18 2/11%0 0/5
4,5 Üst%9 1/11%0 0/5
5,5 Üst%9 1/11%0 0/5

İsabetli şut istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

AZ Alkmaar
Toplam (11)İç saha (5)
Maç başı isabetli şut9,48,6
6,5 Üst%82 9/11%80 4/5
7,5 Üst%64 7/11%60 3/5
8,5 Üst%64 7/11%60 3/5
9,5 Üst%55 6/11%40 2/5
Groningen
Toplam (11)Dış saha (5)
Maç başı isabetli şut11,913,0
6,5 Üst%100 11/11%100 5/5
7,5 Üst%91 10/11%100 5/5
8,5 Üst%73 8/11%80 4/5
9,5 Üst%64 7/11%80 4/5

İlk yarı
?

İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).

AZ Alkmaar
Toplam (11)İç saha (5)
Önde%36 4/11%60 3/5
Berabere%27 3/11%40 2/5
Geride%36 4/11%0 0/5
Groningen
Toplam (11)Dış saha (5)
Önde%55 6/11%80 4/5
Berabere%18 2/11%0 0/5
Geride%27 3/11%20 1/5

İY / MS
?

İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.

AZ Alkmaar (11 maç)

1/131/X11/20X/12X/X0X/212/112/X12/22

Groningen (11 maç)

1/141/X21/20X/10X/X1X/212/102/X02/23

Gol dakikaları
?

Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.

AZ Alkmaar (11 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 2 3
16-30 2 3
31-45 3 1
46-60 4 1
61-75 4 1
76-90 5 4

Groningen (8 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 4 2
16-30 5 2
31-45 4 2
46-60 2 3
61-75 1 3
76-90 2 3

Kartlar

AZ Alkmaar

Sarı 16 · Kırmızı 0 (11 maç · maç başı sarı 1,5)

Groningen

Sarı 13 · Kırmızı 0 (11 maç · maç başı sarı 1,2)

Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla · ligde 103 maç. Lig istatistikleri →

Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)

AZ Alkmaar: iç saha, 5 maç · Groningen: dış saha, 5 maç

AZ AlkmaarGroningen
%57,0Topa sahip olma%42,8
2,22Beklenen gol (xG)1,73
17,0Toplam şut10,2
6,0İsabetli şut6,4
12,4Ceza sahası içi şut8,2
7,2Korner2,8
534Pas389
%86Pas isabeti%78
1,6Kurtarış4,4
11,4Faul9,8
1,4Ofsayt1,4
0,8Sarı kart1,4
0,00Kırmızı kart0,00

Rakiplerine izin verdikleri

1,14Rakibin xG'si2,25
9,4Rakibin şutu19,0
2,6Rakibin isabetli şutu6,6
4,2Rakibin korneri7,4

Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.

Puan durumu

Puan durumu Maç öncesi

Hollanda · Eredivisie puan durumu

#TakımOGBMAYAVPForm (yeni solda)
1Feyenoord 11740 3312 +2125 GGGBB
2Ajax 11731 3013 +1724 BBGGG
3PSV Eindhoven 11722 3513 +2223 MGMBG
4Twente 11722 2810 +1823 GBMGG
5AZ Alkmaar 11623 2013 +720 GMBMM
6Fortuna Sittard 12552 2020 020 BBGBB
7Heerenveen 11533 1913 +618 GMGGG
8GO Ahead Eagles 12453 2427 -317 BMGMG
9Groningen 11434 2624 +215 GGMBM
10Cambuur 11434 2322 +115 BGBGG
11Utrecht 11335 1931 -1212 MGGBM
12Sparta Rotterdam 12336 2129 -812 BGMGM
13PEC Zwolle 12336 1324 -1112 MGBGB
14NEC Nijmegen 11254 1719 -211 BBBBM
15Excelsior 12327 1629 -1311 MMMMM
16Telstar 12246 1825 -710 BMMGB
17ADO Den Haag 12237 1625 -99 BGMMG
18Willem II 12039 1140 -293 MMMMB
#TakımOGBMAYAVP
1PSV Eindhoven 6420 215 +1614
2Twente 5401 105 +512
3GO Ahead Eagles 5320 148 +611
4AZ Alkmaar 5311 95 +410
5Heerenveen 6312 85 +310
6Feyenoord 5230 125 +79
7Ajax 6231 129 +39
8Fortuna Sittard 6222 811 -38
9Groningen 6213 1314 -17
10ADO Den Haag 6213 1113 -27
11Cambuur 6213 1215 -37
12PEC Zwolle 6204 614 -86
13Telstar 6123 1217 -55
14Sparta Rotterdam 6123 914 -55
15Utrecht 5122 915 -65
16NEC Nijmegen 6042 912 -34
17Excelsior 6105 520 -153
18Willem II 6024 517 -122
#TakımOGBMAYAVP
1Feyenoord 6510 217 +1416
2Ajax 5500 184 +1415
3Fortuna Sittard 6330 129 +312
4Twente 6321 185 +1311
5AZ Alkmaar 6312 118 +310
6PSV Eindhoven 5302 148 +69
7Cambuur 5221 117 +48
8Groningen 5221 1310 +38
9Heerenveen 5221 118 +38
10Excelsior 6222 119 +28
11NEC Nijmegen 5212 87 +17
12Sparta Rotterdam 6213 1215 -37
13Utrecht 6213 1016 -67
14PEC Zwolle 6132 710 -36
15GO Ahead Eagles 7133 1019 -96
16Telstar 6123 68 -25
17ADO Den Haag 6024 512 -72
18Willem II 6015 623 -171

İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:08 TSİ.

Puan durumu 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla. Son maçlar 05.11.2026 tarihine kadar. Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti). Lig istatistikleri →

iddaa oranları

Oranlar Bilgi amaçlı

Kaynak: İddaa · oranlar 07.11.2026 21:20 TSİ'de alındı, maç saatine kadar değişebilir. Bilgi amaçlıdır.

Maç sonucu

1 · AZ Alkmaar1,39
X · Beraberlik4,41
2 · Groningen4,90

2,5 Alt / Üst

Alt2,65
Üst1,29

Karşılıklı gol

Var1,41
Yok2,28
Tüm marketler (26)

1. Yarı Karşılıklı Gol

Var3,22Yok1,19

1. Yarı Alt/Üst 1.5

Alt1,63Üst1,86

Maç Sonucu ve Karşılıklı Gol

1 ve Var2,411 ve Yok3,010 ve Var5,100 ve Yok24,152 ve Var7,602 ve Yok12,65

Handikaplı Maç Sonucu -1

12,0303,7322,25

Hangi Yarıda Daha Fazla Gol Olur

1.2,77Eşit3,812.1,90

Deplasman 1. Yarı Altı/Üstü 0.5

Alt1,46Üst2,15

Ev Sahibi Her İki Yarıyı Kazanır

Evet3,40Hayır1,16

Deplasman Alt/Üst 1.5

Alt1,30Üst2,63

Alt/Üst 3.5

Alt1,63Üst1,86

1. Yarı Sonucu

11,8002,5724,87

Ev Sahibi Alt/Üst 2.5

Alt1,49Üst2,09

2. Yarı Sonucu

11,7002,9624,45

Maç Sonucu ve Alt/Üst 2.5

1 ve Alt5,490 ve Alt6,982 ve Alt15,051 ve Üst1,780 ve Üst10,452 ve Üst6,89

Ev Sahibi 1. Yarı Altı/Üstü 0.5

Alt2,47Üst1,34

Alt/Üst 1.5

Alt5,85Üst–

1. Yarı / Maç Sonucu

1/11,931/015,351/236,000/14,540/07,520/211,852/119,152/016,902/28,29

Altı/Üstü 2.5 ve Karşılıklı Gol

Alt ve Var9,76Üst ve Var1,59Alt ve Yok3,50Üst ve Yok5,93

Çifte Şans

1 ve 01,071 ve 21,090 ve 22,26

1. Yarı Sonucu ve İlk Yarı Karşılıklı Gol

1 ve Var8,651 ve Yok2,170 ve Var6,420 ve Yok4,002 ve Var21,752 ve Yok5,96

1. Yarı Çifte Şans

1 ve 01,071 ve 21,310 ve 21,66

Tek / Çift

Tek1,75Çift1,72

1. Yarı Alt/Üst 0.5

Alt4,00Üst1,11

Deplasman Her İki Yarıyı Kazanır

Evet17,70Hayır–

Toplam Gol

0-1 gol6,002-3 gol2,124-5 gol2,616+ gol5,74

1. Yarı Toplam Korner Sayısı Alt/Üst 4.5

Alt1,81Üst1,58

Toplam Korner Sayısı Alt/Üst 10.5

Alt1,58Üst1,81