Groningen 2-3 Sparta Rotterdam: Maç Sonucu ve İstatistikleri
Groningen 2–3 Sparta Rotterdam (1 Kasım 2026). İlk yarı 2–2. Şut 20–8, isabetli şut 10–4, topa sahip olma %59–%41, korner 2–7.
Maç özeti
Groningen – Sparta Rotterdam maçı 2-3 sona erdi; ilk yarı 2-2 tamamlandı. Goller: Jacob Ondrejka 1', Thom Van Bergen 29' (Groningen); Cedric Hatenboer 15', Milan Zonneveld 25', Andrej Kostić 85' (Sparta Rotterdam). xG: Groningen 2,2 – 2,5 Sparta Rotterdam.
Goller ve kartlar
Maç bilgileri
Diğer bilgiler
- Teknik direktörler
- Groningen: D. Lukkien · Sparta Rotterdam: R. Meijer
Maç akışı
Groningen üstteSparta Rotterdam altta
⚽golsarı kartkırmızı kart↔değişiklikVAR
- 0–15'Ev %78 · 3 şut · 0,1
- 16–30'Dengeli · 5 şut · 1,9
- 31–45+'Ev %71 · 4 şut · 0,8
- 46–60'Ev %65 · 5 şut · 0,4
- 61–75'Ev %66 · 3 şut · 0,2
- 76–90+'Dep %61 · 1 şut · 0,8
Dalga: dakika dakika şut, isabetli şut, ceza sahası içi şut, korner, xG ve top payından baskı (5 dakikalık ortalama). Ev = Groningen, Dep = Sparta Rotterdam.
Maç olayları
- GroningenSparta Rotterdam
- Marco Rente ↔ Oskar ZawadaOyuncu değişikliği87'
- 87'Mitchell Van Bergen ↔ Giannino VianelloOyuncu değişikliği
- 85'Gol Andrej Kostić 2–3
- Brynjólfur Darri Willumsson ↔ Jismerai DillemaOyuncu değişikliği83'
- Jacob Ondrejka ↔ Nils EggensOyuncu değişikliği83'
- Jorg Schreuders ↔ Wouter PrinsOyuncu değişikliği83'
- 75'Cedric HatenboerSarı kart
- Thom Van Bergen ↔ Tygo LandOyuncu değişikliği75'
- 71'Milan Zonneveld ↔ Andrej KostićOyuncu değişikliği
- 71'Isaac Achmed Koroma Junior Babadi ↔ Shunsuke MitoOyuncu değişikliği
- 61'Lushendry MartesSarı kart
- 55'Jens Toornstra ↔ Robin van CruijsenOyuncu değişikliği
- 45'Nick Verschuren ↔ Teo Quintero LeónOyuncu değişikliği
- 36'Bruno Martins IndiSarı kart
- Gol Thom Van Bergen 2–2Asist: Hans Hateboer29'
- 25'Gol Milan Zonneveld 1–2
- 15'Gol Cedric Hatenboer 1–1Asist: Marvin Young
- Tika de JongeSarı kart5'
- Gol Jacob Ondrejka 1–0Asist: Brynjólfur Darri Willumsson1'
Maç istatistikleri
Sezon istatistikleri
Bu lig, bu sezonMaç sonucu
| Toplam (11) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %36 4/11 | %33 2/6 |
| Beraberlik | %27 3/11 | %17 1/6 |
| Mağlubiyet | %36 4/11 | %50 3/6 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %25 3/12 | %33 2/6 |
| Beraberlik | %25 3/12 | %17 1/6 |
| Mağlubiyet | %50 6/12 | %50 3/6 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (11) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 2,36 (26 gol)ligde 5. · lig ortalamasından 0,45 yüksek | 2,17 (13 gol) |
| Yediği gol / maç | 2,18 (24 gol)ligde 13. · lig ortalamasından 0,31 yüksek | 2,33 (14 gol) |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,75 (21 gol)ligde 9. · lig ortalamasında | 2,00 (12 gol) |
| Yediği gol / maç | 2,42 (29 gol)ligde 15.–16. · lig ortalamasından 0,55 yüksek | 2,50 (15 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (11) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| KG Var | %91 10/11ligde 1.–2. · lig ortalamasından 22 puan yüksek | %83 5/6 |
| 1,5 Üst | %100 11/11 | %100 6/6 |
| 2,5 Üst | %91 10/11ligde 2.–3. · lig ortalamasından 20 puan yüksek | %100 6/6 |
| 3,5 Üst | %73 8/11 | %67 4/6 |
| Gol yememe | %9 1/11 | %17 1/6 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| KG Var | %83 10/12ligde 3.–4. · lig ortalamasından 14 puan yüksek | %100 6/6 |
| 1,5 Üst | %92 11/12 | %100 6/6 |
| 2,5 Üst | %92 11/12ligde 1. · lig ortalamasından 21 puan yüksek | %100 6/6 |
| 3,5 Üst | %75 9/12 | %83 5/6 |
| Gol yememe | %0 0/12 | %0 0/6 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (11) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 9,7 | 9,3 |
| 7,5 Üst | %82 9/11 | %83 5/6 |
| 8,5 Üst | %82 9/11 | %83 5/6 |
| 9,5 Üst | %45 5/11 | %50 3/6 |
| 10,5 Üst | %36 4/11 | %33 2/6 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 12,0 | 12,3 |
| 7,5 Üst | %92 11/12 | %100 6/6 |
| 8,5 Üst | %83 10/12 | %100 6/6 |
| 9,5 Üst | %67 8/12 | %83 5/6 |
| 10,5 Üst | %58 7/12 | %67 4/6 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (11) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 2,6 | 3,3 |
| 2,5 Üst | %36 4/11 | %50 3/6 |
| 3,5 Üst | %18 2/11 | %33 2/6 |
| 4,5 Üst | %9 1/11 | %17 1/6 |
| 5,5 Üst | %9 1/11 | %17 1/6 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 2,8 | 2,5 |
| 2,5 Üst | %50 6/12 | %50 3/6 |
| 3,5 Üst | %25 3/12 | %17 1/6 |
| 4,5 Üst | %8 1/12 | %0 0/6 |
| 5,5 Üst | %8 1/12 | %0 0/6 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (11) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 11,9 | 11,0 |
| 6,5 Üst | %100 11/11 | %100 6/6 |
| 7,5 Üst | %91 10/11 | %83 5/6 |
| 8,5 Üst | %73 8/11 | %67 4/6 |
| 9,5 Üst | %64 7/11 | %50 3/6 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 11,1 | 12,3 |
| 6,5 Üst | %92 11/12 | %100 6/6 |
| 7,5 Üst | %83 10/12 | %83 5/6 |
| 8,5 Üst | %83 10/12 | %83 5/6 |
| 9,5 Üst | %58 7/12 | %83 5/6 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (11) | İç saha (6) | |
|---|---|---|
| Önde | %55 6/11 | %33 2/6 |
| Berabere | %18 2/11 | %33 2/6 |
| Geride | %27 3/11 | %33 2/6 |
| Toplam (12) | Dış saha (6) | |
|---|---|---|
| Önde | %17 2/12 | %33 2/6 |
| Berabere | %33 4/12 | %17 1/6 |
| Geride | %50 6/12 | %50 3/6 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
Groningen (11 maç)
Sparta Rotterdam (12 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
Groningen (8 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 4 | 2 |
| 16-30 | 5 | 2 |
| 31-45 | 4 | 2 |
| 46-60 | 2 | 3 |
| 61-75 | 1 | 3 |
| 76-90 | 2 | 3 |
Sparta Rotterdam (11 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 3 | 1 |
| 16-30 | 2 | 9 |
| 31-45 | 3 | 4 |
| 46-60 | 5 | 3 |
| 61-75 | 2 | 3 |
| 76-90 | 3 | 6 |
Kartlar
Groningen
Sarı 13 · Kırmızı 0 (11 maç · maç başı sarı 1,2)
Sparta Rotterdam
Sarı 20 · Kırmızı 0 (12 maç · maç başı sarı 1,7)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla · ligde 103 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
Groningen: iç saha, 6 maç · Sparta Rotterdam: dış saha, 6 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
Groningen – Sparta Rotterdam ilk 11'ler
Groningen · 4-3-3
- 1E. VaessenK
- 33H. HateboerD29' asist 29. dk
- 3T. BlokzijlD
- 5M. RenteD87' oyundan çıktı 87. dk
- 4M. CsingerD
- 8T. de JongeO5' sarı kart 5. dk
- 26T. van BergenO29' gol 29. dk75' oyundan çıktı 75. dk
- 24P. ClementO
- 14J. SchreudersF83' oyundan çıktı 83. dk
- 9B. WillumssonF1' asist 1. dk83' oyundan çıktı 83. dk
- 11J. OndrejkaF1' gol 1. dk83' oyundan çıktı 83. dk
- 12M. BrandisD
- 44Besnik MashukuO83' oyuna girdi 83. dk
- 20Nils EggensF83' oyuna girdi 83. dk
- 53J. HallO
- 18T. LandO75' oyuna girdi 75. dk
- 29Tyrique MerceraD
- 42J. MosselaarD
- 16A. NordinO
- 2Wouter PrinsD83' oyuna girdi 83. dk
- 19O. ZawadaF87' oyuna girdi 87. dk
- 13L. ŠtubljarK
- 30P. BoevinkK
Teknik direktör: D. Lukkien
Sparta Rotterdam · 5-4-1
- 1M. BrouwerK
- 2L. MartesD61' sarı kart 61. dk
- 3M. YoungD15' asist 15. dk
- 6N. VerschurenD45' oyundan çıktı 45. dk
- 4B. Martins IndiD36' sarı kart 36. dk
- 5B. KuipersD
- 7M. van BergenO87' oyundan çıktı 87. dk
- 10J. ToornstraO55' oyundan çıktı 55. dk
- 8Cedric HatenboerO15' gol 15. dk75' sarı kart 75. dk
- 11I. BabadiO71' oyundan çıktı 71. dk
- 9M. ZonneveldF25' gol 25. dk71' oyundan çıktı 71. dk
- 20F. BednarekK
- 13J. BaasO
- 22Joel IdehoF
- 19Andrej KostićF
- 30P. KuiperK
- 21S. MitoF71' oyuna girdi 71. dk
- 14Teo QuinteroD45' oyuna girdi 45. dk
- 12B. ReithD
- 16A. RoaldsøyO
- 17C. TerhoF
- 18Robin van CruijsenO55' oyuna girdi 55. dk
- 15G. VianelloD87' oyuna girdi 87. dk
Teknik direktör: R. Meijer
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
İki takımı karşılaştır → · Hollanda · Eredivisie puan durumu ve istatistikleri →
Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı
Maç öncesi analiz
Maç başlamadan yazıldıForm (son 5 maç)
Son 5 maçta Groningen 2 kez kazandı, 1 kez berabere kaldı, 2 kez kaybetti (gol: 12-10). Öne çıkan: 4 maçı 2,5 gol üstü bitti. Sparta Rotterdam son 5 maçında 1 galibiyet, 2 beraberlik, 2 yenilgi aldı; 9 gol attı, 13 gol yedi. Öne çıkan: 5 maçı 2,5 gol üstü bitti.
Aralarındaki maçlar
Aralarındaki 16 maçta galibiyetler Groningen 5 – Sparta Rotterdam 9; 2 beraberlik var. Son 6 karşılaşmada maç başına 3,00 gol atıldı; 2 maç 2,5 üstü, 1 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 31 Ocak 2026, Sparta Rotterdam 2-0 Groningen.
- Sıralama
- 8. (15 p) – 14. (9 p)
- Form (son 5)
- MBMGG – BMGBM
- H2H (G-B-M)
- 5-2-9 (16 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %100 – %100
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %80 – %100
- Korner ort. (maç)
- 11,1
- iddaa MS 1-0-2
- 1,64 – 3,87 – 3,66
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?
Gol istatistikleri
Groningen iç saha 5 maçta maç başına 2,20 gol attı, 2,20 gol yedi; Sparta Rotterdam dış saha 4 maçta 2,00 attı, 2,50 yedi. Bu maçlarda 2,5 üst yüzdesi ev sahibinde %100, konukta %100. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Groningen %80, Sparta Rotterdam %100. İlk yarıyı önde kapatma: Groningen 2/5, Sparta Rotterdam 2/4.
Korner ve kart
Kendi korneri (maç başı): Groningen 6,4, Sparta Rotterdam 5,0. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 11,1. Maç başına kart: Groningen 1,0, Sparta Rotterdam 1,5.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,64, 0 – 3,87, 2 – 3,66. 2,5 Alt/Üst: Alt 2,55, Üst 1,34. Karşılıklı Gol: Var 1,36, Yok 2,46.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %100; KG var ortalaması %90; maç başına toplam korner ortalaması 11,1; son 5 maçta toplam 21 gol attılar, 23 gol yediler.
Veri: 1 Kasım 2026 16:08 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)
Hollanda · Eredivisie puan durumu
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Feyenoord | 11 | +21 | 25 |
| 2 | Ajax | 11 | +17 | 24 |
| 3 | PSV Eindhoven | 11 | +22 | 23 |
| 4 | Twente | 11 | +18 | 23 |
| 5 | AZ Alkmaar | 11 | +7 | 20 |
| 6 | Fortuna Sittard | 12 | 0 | 20 |
| 7 | Heerenveen | 11 | +6 | 18 |
| 8 | GO Ahead Eagles | 12 | -3 | 17 |
| 9 | Groningen | 11 | +2 | 15 |
| 10 | Cambuur | 11 | +1 | 15 |
| 11 | Utrecht | 11 | -12 | 12 |
| 12 | Sparta Rotterdam | 12 | -8 | 12 |
| 13 | PEC Zwolle | 12 | -11 | 12 |
| 14 | NEC Nijmegen | 11 | -2 | 11 |
| 15 | Excelsior | 12 | -13 | 11 |
| 16 | Telstar | 12 | -7 | 10 |
| 17 | ADO Den Haag | 12 | -9 | 9 |
| 18 | Willem II | 12 | -29 | 3 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PSV Eindhoven | 6 | +16 | 14 |
| 2 | Twente | 5 | +5 | 12 |
| 3 | GO Ahead Eagles | 5 | +6 | 11 |
| 4 | AZ Alkmaar | 5 | +4 | 10 |
| 5 | Heerenveen | 6 | +3 | 10 |
| 6 | Feyenoord | 5 | +7 | 9 |
| 7 | Ajax | 6 | +3 | 9 |
| 8 | Fortuna Sittard | 6 | -3 | 8 |
| 9 | Groningen | 6 | -1 | 7 |
| 10 | ADO Den Haag | 6 | -2 | 7 |
| 11 | Cambuur | 6 | -3 | 7 |
| 12 | PEC Zwolle | 6 | -8 | 6 |
| 13 | Telstar | 6 | -5 | 5 |
| 14 | Sparta Rotterdam | 6 | -5 | 5 |
| 15 | Utrecht | 5 | -6 | 5 |
| 16 | NEC Nijmegen | 6 | -3 | 4 |
| 17 | Excelsior | 6 | -15 | 3 |
| 18 | Willem II | 6 | -12 | 2 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Feyenoord | 6 | +14 | 16 |
| 2 | Ajax | 5 | +14 | 15 |
| 3 | Fortuna Sittard | 6 | +3 | 12 |
| 4 | Twente | 6 | +13 | 11 |
| 5 | AZ Alkmaar | 6 | +3 | 10 |
| 6 | PSV Eindhoven | 5 | +6 | 9 |
| 7 | Cambuur | 5 | +4 | 8 |
| 8 | Groningen | 5 | +3 | 8 |
| 9 | Heerenveen | 5 | +3 | 8 |
| 10 | Excelsior | 6 | +2 | 8 |
| 11 | NEC Nijmegen | 5 | +1 | 7 |
| 12 | Sparta Rotterdam | 6 | -3 | 7 |
| 13 | Utrecht | 6 | -6 | 7 |
| 14 | PEC Zwolle | 6 | -3 | 6 |
| 15 | GO Ahead Eagles | 7 | -9 | 6 |
| 16 | Telstar | 6 | -2 | 5 |
| 17 | ADO Den Haag | 6 | -7 | 2 |
| 18 | Willem II | 6 | -17 | 1 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:08 TSİ.
Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).
iddaa oranları
Maç sonucu
Çifte şans
Karşılıklı gol
1,5 Alt / Üst
2,5 Alt / Üst
3,5 Alt / Üst
Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.
Aynı gün Eredivisie'de oynanan diğer maçlar
- 14:15 Zwolle 1–0 ADO Den Haag
- 16:30 Excelsior 0–9 Twente
- 16:30 Telstar 4–2 Utrecht
Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.
