Sarpsborg 08 2-1 Aalesunds: Maç Sonucu ve İstatistikleri
Sarpsborg 08 2–1 Aalesunds (25 Ekim 2026). İlk yarı 0–1. Şut 29–7, isabetli şut 4–2, topa sahip olma %73–%27, korner 20–4.
Maç özeti
Sarpsborg 08 – Aalesunds maçı 2-1 sona erdi; ilk yarı 0-1 tamamlandı. Goller: Camil Mmaee Nwameben 85', Anders Hiim 90+4' (Sarpsborg 08); Mathias Christensen 19' (Aalesunds). xG: Sarpsborg 08 2,4 – 0,3 Aalesunds.
Goller ve kartlar
Maç bilgileri
Diğer bilgiler
- Teknik direktörler
- Sarpsborg 08: E. Sel · Aalesunds: K. Rekdal
Maç akışı
Sarpsborg 08 üstte · Aalesunds altta
golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği
- 13' sarı kart: Sigurd Rosted (Sarpsborg 08)
- 19' gol: Mathias Christensen (Aalesunds)
- 35' kırmızı kart: Ólafur Gudmundsson (Aalesunds)
- 40' oyuncu değişikliği: Stefano Vecchia ↔ Emil Engqvist (Aalesunds)
- 45' oyuncu değişikliği: Isak Gabriel Skotheim ↔ Paul Ngongo (Aalesunds)
- 45' oyuncu değişikliği: Peter Reinhardsen ↔ Anders Hiim (Sarpsborg 08)
- 45' oyuncu değişikliği: Noa Williams ↔ Bop Guèye (Sarpsborg 08)
- 47' sarı kart: Marius Andresen (Aalesunds)
- 62' oyuncu değişikliği: Bjorn Utvik ↔ Marius Lode (Sarpsborg 08)
- 62' oyuncu değişikliği: Sander Johan Christiansen ↔ Aimar Sher (Sarpsborg 08)
- 79' oyuncu değişikliği: Eirik Wichne ↔ Camil Mmaee Nwameben (Sarpsborg 08)
- 80' sarı kart: Daniel Seland Karlsbakk (Sarpsborg 08)
- 84' oyuncu değişikliği: Marius Andresen ↔ Aleksander Hammer Kjelsen (Aalesunds)
- 85' gol: Camil Mmaee Nwameben (Sarpsborg 08)
- 90+4' gol: Anders Hiim (Sarpsborg 08)
Maç olayları
- Sarpsborg 08Aalesunds
- Gol Anders Hiim 2–190+4'
- Gol Camil Mmaee Nwameben 1–1Asist: Daniel Seland Karlsbakk85'
- 84'Marius Andresen ↔ Aleksander Hammer KjelsenOyuncu değişikliği
- Daniel Seland KarlsbakkSarı kart80'
- Eirik Wichne ↔ Camil Mmaee NwamebenOyuncu değişikliği79'
- Bjorn Utvik ↔ Marius LodeOyuncu değişikliği62'
- Sander Johan Christiansen ↔ Aimar SherOyuncu değişikliği62'
- 47'Marius AndresenSarı kart
- 45'Isak Gabriel Skotheim ↔ Paul NgongoOyuncu değişikliği
- Peter Reinhardsen ↔ Anders HiimOyuncu değişikliği45'
- Noa Williams ↔ Bop GuèyeOyuncu değişikliği45'
- 40'Stefano Vecchia ↔ Emil EngqvistOyuncu değişikliği
- 35'Ólafur GudmundssonKırmızı kart
- 19'Gol Mathias Christensen 0–1Asist: Sander Erik Kartum
- Sigurd RostedSarı kart13'
Maç istatistikleri
Sezon istatistikleri
Bu lig, bu sezonMaç sonucu
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %32 8/25 | %38 5/13 |
| Beraberlik | %28 7/25 | %23 3/13 |
| Mağlubiyet | %40 10/25 | %38 5/13 |
| Toplam (25) | Dış saha (12) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %20 5/25 | %25 3/12 |
| Beraberlik | %36 9/25 | %25 3/12 |
| Mağlubiyet | %44 11/25 | %50 6/12 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,28 (32 gol)ligde 11.–12. · lig ortalamasından 0,35 düşük | 1,23 (16 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,56 (39 gol)ligde 7.–8. · lig ortalamasında | 1,54 (20 gol) |
| Toplam (25) | Dış saha (12) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,72 (43 gol)ligde 6.–8. · lig ortalamasında | 1,33 (16 gol) |
| Yediği gol / maç | 2,28 (57 gol)ligde 16. · lig ortalamasından 0,65 yüksek | 1,92 (23 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| KG Var | %64 16/25ligde 5.–8. · lig ortalamasından 4 puan yüksek | %69 9/13 |
| 1,5 Üst | %76 19/25 | %77 10/13 |
| 2,5 Üst | %60 15/25ligde 9.–11. · lig ortalamasından 4 puan düşük | %62 8/13 |
| 3,5 Üst | %28 7/25 | %23 3/13 |
| Gol yememe | %20 5/25 | %15 2/13 |
| Toplam (25) | Dış saha (12) | |
|---|---|---|
| KG Var | %88 22/25ligde 1. · lig ortalamasından 28 puan yüksek | %83 10/12 |
| 1,5 Üst | %96 24/25 | %92 11/12 |
| 2,5 Üst | %72 18/25ligde 4.–6. · lig ortalamasından 8 puan yüksek | %67 8/12 |
| 3,5 Üst | %48 12/25 | %25 3/12 |
| Gol yememe | %4 1/25 | %0 0/12 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 11,3 | 12,1 |
| 7,5 Üst | %80 20/25 | %85 11/13 |
| 8,5 Üst | %76 19/25 | %85 11/13 |
| 9,5 Üst | %64 16/25 | %77 10/13 |
| 10,5 Üst | %52 13/25 | %54 7/13 |
| Toplam (25) | Dış saha (12) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 13,2 | 13,9 |
| 7,5 Üst | %100 25/25 | %100 12/12 |
| 8,5 Üst | %96 24/25 | %100 12/12 |
| 9,5 Üst | %92 23/25 | %100 12/12 |
| 10,5 Üst | %80 20/25 | %83 10/12 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,5 | 3,7 |
| 2,5 Üst | %72 18/25 | %69 9/13 |
| 3,5 Üst | %44 11/25 | %46 6/13 |
| 4,5 Üst | %20 5/25 | %31 4/13 |
| 5,5 Üst | %12 3/25 | %15 2/13 |
| Toplam (25) | Dış saha (12) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,8 | 3,8 |
| 2,5 Üst | %76 19/25 | %83 10/12 |
| 3,5 Üst | %56 14/25 | %58 7/12 |
| 4,5 Üst | %32 8/25 | %33 4/12 |
| 5,5 Üst | %20 5/25 | %17 2/12 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 9,6 | 9,5 |
| 6,5 Üst | %72 18/25 | %77 10/13 |
| 7,5 Üst | %72 18/25 | %77 10/13 |
| 8,5 Üst | %56 14/25 | %54 7/13 |
| 9,5 Üst | %48 12/25 | %46 6/13 |
| Toplam (25) | Dış saha (12) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 11,6 | 10,1 |
| 6,5 Üst | %100 25/25 | %100 12/12 |
| 7,5 Üst | %96 24/25 | %92 11/12 |
| 8,5 Üst | %80 20/25 | %58 7/12 |
| 9,5 Üst | %68 17/25 | %50 6/12 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (25) | İç saha (13) | |
|---|---|---|
| Önde | %28 7/25 | %31 4/13 |
| Berabere | %44 11/25 | %38 5/13 |
| Geride | %28 7/25 | %31 4/13 |
| Toplam (25) | Dış saha (12) | |
|---|---|---|
| Önde | %32 8/25 | %42 5/12 |
| Berabere | %40 10/25 | %25 3/12 |
| Geride | %28 7/25 | %33 4/12 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
Sarpsborg 08 (25 maç)
Aalesunds (25 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
Sarpsborg 08 (24 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 4 | 5 |
| 16-30 | 6 | 8 |
| 31-45 | 8 | 8 |
| 46-60 | 4 | 3 |
| 61-75 | 2 | 4 |
| 76-90 | 5 | 8 |
Aalesunds (22 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 6 | 6 |
| 16-30 | 8 | 5 |
| 31-45 | 8 | 8 |
| 46-60 | 5 | 8 |
| 61-75 | 4 | 8 |
| 76-90 | 8 | 11 |
Kartlar
Sarpsborg 08
Sarı 36 · Kırmızı 2 (25 maç · maç başı sarı 1,4)
Aalesunds
Sarı 54 · Kırmızı 1 (25 maç · maç başı sarı 2,2)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:08 TSİ itibarıyla · ligde 201 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
Sarpsborg 08: iç saha, 13 maç · Aalesunds: dış saha, 12 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
Sarpsborg 08 – Aalesunds ilk 11'ler
Sarpsborg 08 · 4-4-2
- 87L. ØyK
- 32E. WichneD79' oyundan çıktı 79. dk
- 4B. UtvikD62' oyundan çıktı 62. dk
- 24S. RostedD13' sarı kart 13. dk
- 20P. ReinhardsenD45' oyundan çıktı 45. dk
- 10S. SørliO
- 8S. ChristiansenO62' oyundan çıktı 62. dk
- 77O. SkarsemO
- 17N. WilliamsO45' oyundan çıktı 45. dk
- 22V. HalvorsenF
- 11D. KarlsbakkF80' sarı kart 80. dk85' asist 85. dk
- 7Camil Mmaee NwamebenO79' oyuna girdi 79. dk85' gol 85. dk
- 18Bop GueyeO45' oyuna girdi 45. dk
- 21A. HiimD45' oyuna girdi 45. dk90+4' gol 90+4. dk
- 5L. HøylandD
- 1J. PrytsK
- 2M. LodeD62' oyuna girdi 62. dk
- 33A. NibeO
- 12C. NiyukuriD
- 6A. SherO62' oyuna girdi 62. dk
Teknik direktör: E. Sel
Aalesunds · 5-3-2
- 1Luca PodlechK
- 7K. NessøD
- 2M. AndresenD47' sarı kart 47. dk84' oyundan çıktı 84. dk
- 28D. MbackeD
- 3Ó. GuðmundssonD35' kırmızı kart 35. dk
- 14U. CharlesD
- 21M. ChristensenO19' gol 19. dk
- 18E. HagenO
- 19S. KartumO19' asist 19. dk
- 8I. SkotheimF45' oyundan çıktı 45. dk
- 23S. VecchiaF40' oyundan çıktı 40. dk
- 15E. OsenbrochO
- 16J. ØrsahlD
- 9P. NgongoF45' oyuna girdi 45. dk
- 17E. MyrlidF
- 26T. LarsenK
- 5A. Hammer KjelsenD84' oyuna girdi 84. dk
- 22E. EngqvistD40' oyuna girdi 40. dk
- 38T. LeikangerO
Teknik direktör: K. Rekdal
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
Norveç · Eliteserien puan durumu ve istatistikleri →
Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı
Maç öncesi analiz
Maç başlamadan yazıldıForm (son 5 maç)
Son 5 maçta Sarpsborg 08 FF 2 kez kazandı, 1 kez berabere kaldı, 2 kez kaybetti (gol: 8-9). Son 5 maçta Aalesunds 3 kez kazandı, 0 kez berabere kaldı, 2 kez kaybetti (gol: 13-11). Öne çıkan: 5 maçı 2,5 gol üstü bitti.
Aralarındaki maçlar
İki takım 2017 yılından bu yana 9 kez karşılaştı: Sarpsborg 08 FF 7, Aalesunds 2 galibiyet aldı, 0 maç berabere bitti. Son 6 karşılaşmada maç başına 3,83 gol atıldı; 5 maç 2,5 üstü, 5 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 11 Ekim 2026, Aalesunds 2-4 Sarpsborg 08 FF.
- Sıralama
- 11. (28 p) – 14. (24 p)
- Form (son 5)
- MGGMB – GMGGM
- H2H (G-B-M)
- 7-0-2 (9 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %54 – %64
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %64 – %82
- Korner ort. (maç)
- 12,0
- iddaa MS 1-0-2
- 1,73 – 3,77 – 3,35
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?
Gol istatistikleri
Sarpsborg 08 FF iç saha 11 maçta maç başına 1,09 gol attı, 1,36 gol yedi; Aalesunds dış saha 11 maçta 1,36 attı, 1,91 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Sarpsborg 08 FF %54, Aalesunds %64. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Sarpsborg 08 FF %64, Aalesunds %82. İlk yarıyı önde kapatma: Sarpsborg 08 FF 4/11, Aalesunds 4/11.
Korner ve kart
Kendi korneri (maç başı): Sarpsborg 08 FF 6,4, Aalesunds 4,2. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 12,0. Maç başına kart: Sarpsborg 08 FF 1,3, Aalesunds 2,7.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,73, 0 – 3,77, 2 – 3,35. 2,5 Alt/Üst: Alt 2,68, Üst 1,30. Karşılıklı Gol: Var 1,31, Yok 2,64.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %59; KG var ortalaması %73; maç başına toplam korner ortalaması 12,0; son 5 maçta toplam 21 gol attılar, 20 gol yediler.
Veri: 24 Ekim 2026 22:08 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)
Norveç · Eliteserien puan durumu
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Viking | 25 | +38 | 59 |
| 2 | Bodo/Glimt | 25 | +38 | 59 |
| 3 | Rosenborg | 26 | +21 | 46 |
| 4 | Molde | 25 | +20 | 43 |
| 5 | Lillestrom | 25 | +3 | 42 |
| 6 | Tromso | 25 | +5 | 40 |
| 7 | Brann | 25 | +3 | 32 |
| 8 | Valerenga | 25 | -3 | 32 |
| 9 | Sarpsborg 08 FF | 25 | -7 | 31 |
| 10 | KFUM Oslo | 25 | -9 | 31 |
| 11 | Fredrikstad | 25 | -15 | 29 |
| 12 | Sandefjord | 25 | -8 | 27 |
| 13 | Ham-Kam | 25 | -18 | 27 |
| 14 | Aalesund | 25 | -14 | 24 |
| 15 | Kristiansund BK | 25 | -22 | 23 |
| 16 | Start | 26 | -32 | 19 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Viking | 12 | +31 | 36 |
| 2 | Bodo/Glimt | 13 | +27 | 33 |
| 3 | Molde | 13 | +20 | 28 |
| 4 | Rosenborg | 13 | +17 | 27 |
| 5 | Tromso | 12 | +12 | 25 |
| 6 | Brann | 13 | +3 | 21 |
| 7 | KFUM Oslo | 13 | +1 | 21 |
| 8 | Valerenga | 13 | +7 | 20 |
| 9 | Lillestrom | 12 | +3 | 19 |
| 10 | Fredrikstad | 12 | -1 | 18 |
| 11 | Sarpsborg 08 FF | 13 | -4 | 18 |
| 12 | Ham-Kam | 12 | -7 | 17 |
| 13 | Kristiansund BK | 12 | -4 | 15 |
| 14 | Start | 13 | -5 | 15 |
| 15 | Sandefjord | 12 | -2 | 14 |
| 16 | Aalesund | 13 | -7 | 12 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Bodo/Glimt | 12 | +11 | 26 |
| 2 | Viking | 13 | +7 | 23 |
| 3 | Lillestrom | 13 | 0 | 23 |
| 4 | Rosenborg | 13 | +4 | 19 |
| 5 | Molde | 12 | 0 | 15 |
| 6 | Tromso | 13 | -7 | 15 |
| 7 | Sarpsborg 08 FF | 12 | -3 | 13 |
| 8 | Sandefjord | 13 | -6 | 13 |
| 9 | Aalesund | 12 | -7 | 12 |
| 10 | Valerenga | 12 | -10 | 12 |
| 11 | Brann | 12 | 0 | 11 |
| 12 | Fredrikstad | 13 | -14 | 11 |
| 13 | KFUM Oslo | 12 | -10 | 10 |
| 14 | Ham-Kam | 13 | -11 | 10 |
| 15 | Kristiansund BK | 13 | -18 | 8 |
| 16 | Start | 13 | -27 | 4 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:08 TSİ.
Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).
iddaa oranları
Maç sonucu
Çifte şans
Karşılıklı gol
1,5 Alt / Üst
2,5 Alt / Üst
3,5 Alt / Üst
Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.
Aynı gün Eliteserien'de oynanan diğer maçlar
- 16:30 Viking 3–1 Tromso IL
- 19:00 Kristiansund 2–2 Kfum Oslo
- 19:00 Lillestrom 3–2 Brann
- 19:00 Start 1–0 Sandefjord
- 21:15 Molde 5–1 Fredrikstad
Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.
