Piast Gliwice 3-1 Cracovia: Maç Sonucu ve İstatistikleri
Piast Gliwice 3–1 Cracovia (24 Ekim 2026). İlk yarı 2–0. Şut 18–13, isabetli şut 7–5, topa sahip olma %55–%45, korner 4–4.
Maç özeti
Piast Gliwice – Cracovia maçı 3-1 sona erdi; ilk yarı 2-0 tamamlandı. Goller: Jakub Czerwiński 7', Hugo Vallejo 25', Andreas Katsantonis 90+4' (Piast Gliwice); Karol Knap 62' (Cracovia). xG: Piast Gliwice 1,5 – 1,5 Cracovia.
Goller ve kartlar
Maç bilgileri
Diğer bilgiler
- Teknik direktörler
- Piast Gliwice: D. Myśliwiec · Cracovia: B. Grzelak
Maç akışı
Piast Gliwice üstte · Cracovia altta
golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği
- 7' gol: Jakub Czerwiński (Piast Gliwice)
- 25' gol: Hugo Vallejo (Piast Gliwice)
- 45' sarı kart: Szczepan·Mucha (Piast Gliwice)
- 45' oyuncu değişikliği: Jakub Czerwiński ↔ Francisco Sierralta (Piast Gliwice)
- 45' oyuncu değişikliği: Dijon Kameri ↔ Mateusz Klich (Cracovia)
- 45' oyuncu değişikliği: Szczepan·Mucha ↔ Oskar·Lesniak (Piast Gliwice)
- 48' sarı kart: Otar Kakabadze (Cracovia)
- 57' sarı kart: Mateusz Klich (Cracovia)
- 62' gol: Karol Knap (Cracovia)
- 72' oyuncu değişikliği: Jakub Labojko ↔ Ivan Lima (Piast Gliwice)
- 78' oyuncu değişikliği: Amir Al-Ammari ↔ Kahveh Zahiroleslam (Cracovia)
- 79' oyuncu değişikliği: Mohamed Berte ↔ Ajdin Hasić (Cracovia)
- 83' sarı kart: Ivan Lima (Piast Gliwice)
- 85' oyuncu değişikliği: Samuel Ntamack Ndimba ↔ Maciej Kucharski (Piast Gliwice)
- 90' oyuncu değişikliği: Vincent Burlet ↔ Mauro Perković (Cracovia)
- 90' oyuncu değişikliği: Leandro Mário Baldé Sanca ↔ Andreas Katsantonis (Piast Gliwice)
- 90' oyuncu değişikliği: Brahim Traoré ↔ Kamil Glik (Cracovia)
- 90+4' gol: Andreas Katsantonis (Piast Gliwice)
- 90+7' sarı kart: Quentin Boisgard (Piast Gliwice)
Maç olayları
- Piast GliwiceCracovia
- Quentin BoisgardSarı kart90+7'
- Gol Andreas Katsantonis 3–190+4'
- 90'Vincent Burlet ↔ Mauro PerkovićOyuncu değişikliği
- Leandro Mário Baldé Sanca ↔ Andreas KatsantonisOyuncu değişikliği90'
- 90'Brahim Traoré ↔ Kamil GlikOyuncu değişikliği
- Samuel Ntamack Ndimba ↔ Maciej KucharskiOyuncu değişikliği85'
- Ivan LimaSarı kart83'
- 79'Mohamed Berte ↔ Ajdin HasićOyuncu değişikliği
- 78'Amir Al-Ammari ↔ Kahveh ZahiroleslamOyuncu değişikliği
- Jakub Labojko ↔ Ivan LimaOyuncu değişikliği72'
- 62'Gol Karol Knap 2–1Asist: Otar Kakabadze
- 57'Mateusz KlichSarı kart
- 56'Mateusz KlichVAR: inceleme
- 48'Otar KakabadzeSarı kart
- Szczepan·MuchaSarı kart45'
- Jakub Czerwiński ↔ Francisco SierraltaOyuncu değişikliği45'
- 45'Dijon Kameri ↔ Mateusz KlichOyuncu değişikliği
- Szczepan·Mucha ↔ Oskar·LesniakOyuncu değişikliği45'
- Gol Hugo Vallejo 2–0Asist: Szczepan·Mucha25'
- Gol Jakub Czerwiński 1–0Asist: Quentin Boisgard7'
Maç istatistikleri
Sezon istatistikleri
Bu lig, bu sezonMaç sonucu
| Toplam (14) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %43 6/14 | %57 4/7 |
| Beraberlik | %29 4/14 | %14 1/7 |
| Mağlubiyet | %29 4/14 | %29 2/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %21 3/14 | %0 0/7 |
| Beraberlik | %21 3/14 | %29 2/7 |
| Mağlubiyet | %57 8/14 | %71 5/7 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (14) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,71 (24 gol)ligde 4. · lig ortalamasından 0,22 yüksek | 2,43 (17 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,43 (20 gol)ligde 8. · lig ortalamasında | 1,71 (12 gol) |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,14 (16 gol)ligde 16. · lig ortalamasından 0,35 düşük | 0,86 (6 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,64 (23 gol)ligde 13. · lig ortalamasından 0,16 yüksek | 1,86 (13 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (14) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| KG Var | %57 8/14ligde 13.–14. · lig ortalamasından 8 puan düşük | %86 6/7 |
| 1,5 Üst | %93 13/14 | %100 7/7 |
| 2,5 Üst | %57 8/14ligde 11.–13. · lig ortalamasından 4 puan düşük | %86 6/7 |
| 3,5 Üst | %29 4/14 | %43 3/7 |
| Gol yememe | %29 4/14 | %14 1/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| KG Var | %71 10/14ligde 5.–8. · lig ortalamasından 6 puan yüksek | %71 5/7 |
| 1,5 Üst | %79 11/14 | %71 5/7 |
| 2,5 Üst | %64 9/14ligde 7.–9. · lig ortalamasından 3 puan yüksek | %71 5/7 |
| 3,5 Üst | %36 5/14 | %43 3/7 |
| Gol yememe | %14 2/14 | %29 2/7 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (14) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 11,4 | 10,9 |
| 7,5 Üst | %93 13/14 | %86 6/7 |
| 8,5 Üst | %79 11/14 | %71 5/7 |
| 9,5 Üst | %57 8/14 | %43 3/7 |
| 10,5 Üst | %50 7/14 | %43 3/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 10,7 | 10,3 |
| 7,5 Üst | %71 10/14 | %71 5/7 |
| 8,5 Üst | %50 7/14 | %43 3/7 |
| 9,5 Üst | %50 7/14 | %43 3/7 |
| 10,5 Üst | %43 6/14 | %29 2/7 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (14) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,3 | 3,6 |
| 2,5 Üst | %57 8/14 | %57 4/7 |
| 3,5 Üst | %36 5/14 | %43 3/7 |
| 4,5 Üst | %29 4/14 | %29 2/7 |
| 5,5 Üst | %7 1/14 | %14 1/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,8 | 4,6 |
| 2,5 Üst | %79 11/14 | %100 7/7 |
| 3,5 Üst | %57 8/14 | %71 5/7 |
| 4,5 Üst | %36 5/14 | %43 3/7 |
| 5,5 Üst | %7 1/14 | %14 1/7 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (14) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 9,6 | 11,3 |
| 6,5 Üst | %79 11/14 | %86 6/7 |
| 7,5 Üst | %71 10/14 | %86 6/7 |
| 8,5 Üst | %57 8/14 | %71 5/7 |
| 9,5 Üst | %50 7/14 | %57 4/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 9,7 | 9,3 |
| 6,5 Üst | %79 11/14 | %71 5/7 |
| 7,5 Üst | %79 11/14 | %71 5/7 |
| 8,5 Üst | %57 8/14 | %43 3/7 |
| 9,5 Üst | %57 8/14 | %43 3/7 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (14) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Önde | %36 5/14 | %43 3/7 |
| Berabere | %50 7/14 | %29 2/7 |
| Geride | %14 2/14 | %29 2/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (7) | |
|---|---|---|
| Önde | %0 0/14 | %0 0/7 |
| Berabere | %57 8/14 | %57 4/7 |
| Geride | %43 6/14 | %43 3/7 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
Piast Gliwice (14 maç)
Cracovia (14 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
Piast Gliwice (13 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 3 | 3 |
| 16-30 | 3 | 1 |
| 31-45 | 5 | 1 |
| 46-60 | 0 | 3 |
| 61-75 | 2 | 8 |
| 76-90 | 9 | 3 |
Cracovia (13 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 1 | 2 |
| 16-30 | 1 | 5 |
| 31-45 | 2 | 3 |
| 46-60 | 4 | 4 |
| 61-75 | 3 | 2 |
| 76-90 | 4 | 4 |
Kartlar
Piast Gliwice
Sarı 26 · Kırmızı 0 (14 maç · maç başı sarı 1,9)
Cracovia
Sarı 33 · Kırmızı 2 (14 maç · maç başı sarı 2,4)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 01:38 TSİ itibarıyla · ligde 121 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
Piast Gliwice: iç saha, 7 maç · Cracovia: dış saha, 7 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
Piast Gliwice – Cracovia ilk 11'ler
Piast Gliwice · 4-4-2
- 75D. GrilK
- 99E. TwumasiD
- 5Juande RivasD
- 4J. CzerwińskiD7' gol 7. dk45' oyundan çıktı 45. dk
- 36J. LewickiD
- 77S. MuchaO25' asist 25. dk45' oyundan çıktı 45. dk45' sarı kart 45. dk
- 27J. ŁabojkoO72' oyundan çıktı 72. dk
- 17Q. BoisgardO7' asist 7. dk90+7' sarı kart 90+7. dk
- 80Hugo VallejoO25' gol 25. dk
- 19S. Ntamack NdimbaF85' oyundan çıktı 85. dk
- 11Leandro SancaF90' oyundan çıktı 90. dk
- 7Jorge FélixF
- 28F. BorowskiD
- 47J. GrelichK
- 10A. KatsantonisF90' oyuna girdi 90. dk90+4' gol 90+4. dk
- 31O. LeśniakO45' oyuna girdi 45. dk
- 90Ivan LimaO72' oyuna girdi 72. dk83' sarı kart 83. dk
- 18O. MaziarzO
- 12Marcel Mendes-DudzińskiK
- 15L. PitanD
- 22F. SierraltaD45' oyuna girdi 45. dk
- 91Maciej KucharskiF
- 3E. FikajD
Teknik direktör: D. Myśliwiec
Cracovia · 4-4-2
- 13S. MadejskiK
- 25O. KakabadzeD48' sarı kart 48. dk62' asist 62. dk
- 4G. HenrikssonD
- 61B. TraoréD90' oyundan çıktı 90. dk
- 28V. BurletD90' oyundan çıktı 90. dk
- 70D. KameriO45' oyundan çıktı 45. dk
- 20K. KnapO62' gol 62. dk
- 6Amir Al AmmariO78' oyundan çıktı 78. dk
- 17M. MinchevO
- 90M. BerteF79' oyundan çıktı 79. dk
- 11L. NordåsF
- 77J. ChrapustaK
- 29W. DejO
- 15K. GlikD90' oyuna girdi 90. dk
- 14A. HasićO79' oyuna girdi 79. dk
- 43M. KlichO45' oyuna girdi 45. dk57' sarı kart 57. dk
- 39M. PerkovićD90' oyuna girdi 90. dk
- 79D. PiłaD
- 5B. SelanO
- 18Kahveh ZahiroleslamF78' oyuna girdi 78. dk
- 22D. BaumgartnerD
- 91A. BobekK
- 27S. Eyob-AbrahaF
Teknik direktör: B. Grzelak
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
Polonya · Ekstraklasa puan durumu ve istatistikleri →
Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı
Maç öncesi analiz
Maç başlamadan yazıldıForm (son 5 maç)
Piast Gliwice için son 5 maçın dökümü: 3G 1B 1M, atılan 9, yenilen 4. Cracovia son 5 maçında 1 galibiyet, 1 beraberlik, 3 yenilgi aldı; 7 gol attı, 9 gol yedi.
Aralarındaki maçlar
İki takım 2018 yılından bu yana 18 kez karşılaştı: Piast Gliwice 8, Cracovia 4 galibiyet aldı, 6 maç berabere bitti. Son 6 karşılaşmada maç başına 1,50 gol atıldı; 1 maç 2,5 üstü, 3 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 27 Şubat 2026, Cracovia 2-3 Piast Gliwice.
- Sıralama
- 8. (17 p) – 12. (12 p)
- Form (son 5)
- BGMGG – BGMMM
- H2H (G-B-M)
- 8-6-4 (18 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %83 – %60
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %83 – %60
- Korner ort. (maç)
- 11,3
- iddaa MS 1-0-2
- 2,21 – 3,19 – 2,37
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?
Gol istatistikleri
Piast Gliwice iç saha 6 maçta maç başına 2,33 gol attı, 1,83 gol yedi; Cracovia dış saha 5 maçta 0,80 attı, 1,60 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Piast Gliwice %83, Cracovia %60. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Piast Gliwice %83, Cracovia %60. İlk yarıyı önde kapatma: Piast Gliwice 2/6, Cracovia 0/5.
Korner ve kart
Kendi korneri (maç başı): Piast Gliwice 4,3, Cracovia 5,4. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 11,3. Maç başına kart: Piast Gliwice 1,7, Cracovia 3,2.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 2,21, 0 – 3,19, 2 – 2,37. 2,5 Alt/Üst: Alt 1,94, Üst 1,49. Karşılıklı Gol: Var 1,41, Yok 2,11.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %72; KG var ortalaması %72; maç başına toplam korner ortalaması 11,3; son 5 maçta toplam 16 gol attılar, 13 gol yediler.
Veri: 24 Ekim 2026 06:08 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)
Polonya · Ekstraklasa puan durumu
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lech Poznan | 12 | +21 | 31 |
| 2 | Gornik Zabrze | 14 | +11 | 31 |
| 3 | Legia Warszawa | 13 | +12 | 24 |
| 4 | Pogon Szczecin | 13 | +5 | 24 |
| 5 | Wisla Krakow | 14 | +3 | 24 |
| 6 | Piast Gliwice | 14 | +4 | 22 |
| 7 | Zaglebie Lubin | 13 | +1 | 22 |
| 8 | GKS Katowice | 13 | +6 | 21 |
| 9 | Motor Lublin | 14 | -2 | 19 |
| 10 | Jagiellonia | 12 | -1 | 18 |
| 11 | Korona Kielce | 14 | -7 | 18 |
| 12 | Wisla Plock | 13 | -7 | 15 |
| 13 | Widzew Łódź | 14 | +1 | 14 |
| 14 | Radomiak Radom | 14 | -12 | 14 |
| 15 | Cracovia Krakow | 14 | -7 | 12 |
| 16 | Slask Wroclaw | 14 | -8 | 10 |
| 17 | Raków Częstochowa | 13 | -10 | 9 |
| 18 | Wieczysta Kraków | 14 | -10 | 8 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Wisla Krakow | 7 | +9 | 21 |
| 2 | Lech Poznan | 7 | +16 | 19 |
| 3 | Zaglebie Lubin | 7 | +4 | 16 |
| 4 | GKS Katowice | 6 | +9 | 15 |
| 5 | Pogon Szczecin | 7 | +6 | 14 |
| 6 | Gornik Zabrze | 7 | +3 | 14 |
| 7 | Piast Gliwice | 7 | +5 | 13 |
| 8 | Legia Warszawa | 6 | +8 | 11 |
| 9 | Motor Lublin | 8 | -1 | 11 |
| 10 | Cracovia Krakow | 7 | 0 | 10 |
| 11 | Radomiak Radom | 7 | -1 | 10 |
| 12 | Slask Wroclaw | 7 | -1 | 9 |
| 13 | Korona Kielce | 7 | -2 | 9 |
| 14 | Jagiellonia | 6 | -3 | 9 |
| 15 | Widzew Łódź | 8 | +1 | 8 |
| 16 | Wisla Plock | 5 | +1 | 8 |
| 17 | Raków Częstochowa | 7 | -6 | 6 |
| 18 | Wieczysta Kraków | 5 | -1 | 4 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Gornik Zabrze | 7 | +8 | 17 |
| 2 | Legia Warszawa | 7 | +4 | 13 |
| 3 | Lech Poznan | 5 | +5 | 12 |
| 4 | Pogon Szczecin | 6 | -1 | 10 |
| 5 | Jagiellonia | 6 | +2 | 9 |
| 6 | Piast Gliwice | 7 | -1 | 9 |
| 7 | Korona Kielce | 7 | -5 | 9 |
| 8 | Motor Lublin | 6 | -1 | 8 |
| 9 | Wisla Plock | 8 | -8 | 7 |
| 10 | Widzew Łódź | 6 | 0 | 6 |
| 11 | GKS Katowice | 7 | -3 | 6 |
| 12 | Zaglebie Lubin | 6 | -3 | 6 |
| 13 | Wieczysta Kraków | 9 | -9 | 4 |
| 14 | Radomiak Radom | 7 | -11 | 4 |
| 15 | Raków Częstochowa | 6 | -4 | 3 |
| 16 | Wisla Krakow | 7 | -6 | 3 |
| 17 | Cracovia Krakow | 7 | -7 | 2 |
| 18 | Slask Wroclaw | 7 | -7 | 1 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 01:38 TSİ.
Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).
iddaa oranları
Maç sonucu
Çifte şans
Karşılıklı gol
1,5 Alt / Üst
2,5 Alt / Üst
3,5 Alt / Üst
Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.
Aynı gün Ekstraklasa'da oynanan diğer maçlar
Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.
