IK Sirius 1-2 AIK Solna: Maç Sonucu ve İstatistikleri
IK Sirius 1–2 AIK Solna (24 Ekim 2026). İlk yarı 1–2. Şut 20–10, isabetli şut 4–4, topa sahip olma %54–%46, korner 12–1.
Maç özeti
IK Sirius – AIK Solna maçı 1-2 sona erdi; ilk yarı 1-2 tamamlandı. Goller: Joakim Persson 32' (IK Sirius); axel kouame 30', Johan Hove 45+2' (pen.) (AIK Solna). xG: IK Sirius 2,4 – 1,6 AIK Solna.
Goller ve kartlar
Maç bilgileri
Diğer bilgiler
- Teknik direktörler
- IK Sirius: Andreas Engelmark · AIK Solna: Jose Riveiro
Maç akışı
IK Sirius üstte · AIK Solna altta
golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği
- 30' gol: axel kouame (AIK Solna)
- 32' gol: Joakim Persson (IK Sirius)
- 35' sarı kart: S. Wilson (AIK Solna)
- 45' oyuncu değişikliği: S. Wilson ↔ Lukas Bergquist (AIK Solna)
- 45+2' gol: Johan Hove (AIK Solna)
- 55' oyuncu değişikliği: Ake Andersson ↔ Otso Liimatta (IK Sirius)
- 59' oyuncu değişikliği: Otso Liimatta ↔ N. Jönsson (IK Sirius)
- 59' oyuncu değişikliği: Victor Svensson ↔ Zalán Vancsa (IK Sirius)
- 64' oyuncu değişikliği: Sixten Gustafsson ↔ Linus Carlstrand (AIK Solna)
- 67' sarı kart: Mohamed Soumah (IK Sirius)
- 72' sarı kart: Eskil Smidesang Edh (AIK Solna)
- 76' oyuncu değişikliği: Yannick Emilio Geiger ↔ Martin Ellingsen (AIK Solna)
- 76' oyuncu değişikliği: Eskil Smidesang Edh ↔ Mads Thychosen (AIK Solna)
- 85' oyuncu değişikliği: Melker Heier ↔ Simon Sandberg (IK Sirius)
- 88' oyuncu değişikliği: Taha Ayari ↔ linus jareteg (AIK Solna)
Maç olayları
- IK SiriusAIK Solna
- 88'Taha Ayari ↔ linus jaretegOyuncu değişikliği
- Melker Heier ↔ Simon SandbergOyuncu değişikliği85'
- 76'Yannick Emilio Geiger ↔ Martin EllingsenOyuncu değişikliği
- 76'Eskil Smidesang Edh ↔ Mads ThychosenOyuncu değişikliği
- 72'Eskil Smidesang EdhSarı kart
- Mohamed SoumahSarı kart67'
- 64'Sixten Gustafsson ↔ Linus CarlstrandOyuncu değişikliği
- Otso Liimatta ↔ N. JönssonOyuncu değişikliği59'
- Victor Svensson ↔ Zalán VancsaOyuncu değişikliği59'
- Ake Andersson ↔ Otso LiimattaOyuncu değişikliği55'
- 45+2'Penaltı golü Johan Hove 1–2Penaltı
- 45'S. Wilson ↔ Lukas BergquistOyuncu değişikliği
- 35'S. WilsonSarı kart
- Gol Joakim Persson 1–1Asist: Marcus Lindberg32'
- 30'Gol axel kouame 0–1Asist: Abdihakin Ali
Maç istatistikleri
Sezon istatistikleri
Bu lig, bu sezonMaç sonucu
| Toplam (27) | İç saha (14) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %67 18/27 | %57 8/14 |
| Beraberlik | %15 4/27 | %21 3/14 |
| Mağlubiyet | %19 5/27 | %21 3/14 |
| Toplam (27) | Dış saha (14) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %37 10/27 | %43 6/14 |
| Beraberlik | %30 8/27 | %36 5/14 |
| Mağlubiyet | %33 9/27 | %21 3/14 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (27) | İç saha (14) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 2,15 (58 gol)ligde 1. · lig ortalamasından 0,72 yüksek | 2,14 (30 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,26 (34 gol)ligde 6. · lig ortalamasından 0,17 düşük | 1,36 (19 gol) |
| Toplam (27) | Dış saha (14) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,59 (43 gol)ligde 5. · lig ortalamasından 0,16 yüksek | 1,57 (22 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,74 (47 gol)ligde 14. · lig ortalamasından 0,31 yüksek | 1,29 (18 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (27) | İç saha (14) | |
|---|---|---|
| KG Var | %56 15/27ligde 6. · lig ortalamasından 4 puan yüksek | %57 8/14 |
| 1,5 Üst | %89 24/27 | %93 13/14 |
| 2,5 Üst | %67 18/27ligde 2.–3. · lig ortalamasından 13 puan yüksek | %64 9/14 |
| 3,5 Üst | %41 11/27 | %43 6/14 |
| Gol yememe | %33 9/27 | %29 4/14 |
| Toplam (27) | Dış saha (14) | |
|---|---|---|
| KG Var | %74 20/27ligde 1. · lig ortalamasından 23 puan yüksek | %86 12/14 |
| 1,5 Üst | %85 23/27 | %86 12/14 |
| 2,5 Üst | %70 19/27ligde 1. · lig ortalamasından 17 puan yüksek | %71 10/14 |
| 3,5 Üst | %33 9/27 | %21 3/14 |
| Gol yememe | %15 4/27 | %14 2/14 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (27) | İç saha (14) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 11,4 | 10,9 |
| 7,5 Üst | %93 25/27 | %93 13/14 |
| 8,5 Üst | %89 24/27 | %86 12/14 |
| 9,5 Üst | %78 21/27 | %71 10/14 |
| 10,5 Üst | %63 17/27 | %71 10/14 |
| Toplam (27) | Dış saha (14) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 10,3 | 9,9 |
| 7,5 Üst | %70 19/27 | %64 9/14 |
| 8,5 Üst | %63 17/27 | %64 9/14 |
| 9,5 Üst | %48 13/27 | %50 7/14 |
| 10,5 Üst | %44 12/27 | %43 6/14 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (27) | İç saha (14) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,0 | 2,9 |
| 2,5 Üst | %52 14/27 | %57 8/14 |
| 3,5 Üst | %44 12/27 | %43 6/14 |
| 4,5 Üst | %26 7/27 | %14 2/14 |
| 5,5 Üst | %4 1/27 | %0 0/14 |
| Toplam (27) | Dış saha (14) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,9 | 4,0 |
| 2,5 Üst | %78 21/27 | %79 11/14 |
| 3,5 Üst | %59 16/27 | %50 7/14 |
| 4,5 Üst | %33 9/27 | %43 6/14 |
| 5,5 Üst | %15 4/27 | %21 3/14 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (27) | İç saha (14) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 9,3 | 9,6 |
| 6,5 Üst | %78 21/27 | %86 12/14 |
| 7,5 Üst | %70 19/27 | %71 10/14 |
| 8,5 Üst | %59 16/27 | %50 7/14 |
| 9,5 Üst | %48 13/27 | %50 7/14 |
| Toplam (27) | Dış saha (14) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 10,2 | 8,4 |
| 6,5 Üst | %93 25/27 | %86 12/14 |
| 7,5 Üst | %78 21/27 | %64 9/14 |
| 8,5 Üst | %63 17/27 | %43 6/14 |
| 9,5 Üst | %44 12/27 | %29 4/14 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (27) | İç saha (14) | |
|---|---|---|
| Önde | %56 15/27 | %57 8/14 |
| Berabere | %19 5/27 | %7 1/14 |
| Geride | %26 7/27 | %36 5/14 |
| Toplam (27) | Dış saha (14) | |
|---|---|---|
| Önde | %19 5/27 | %14 2/14 |
| Berabere | %56 15/27 | %71 10/14 |
| Geride | %26 7/27 | %14 2/14 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
IK Sirius (27 maç)
AIK Solna (27 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
IK Sirius (24 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 9 | 0 |
| 16-30 | 8 | 8 |
| 31-45 | 10 | 6 |
| 46-60 | 5 | 7 |
| 61-75 | 11 | 2 |
| 76-90 | 7 | 8 |
AIK Solna (26 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 3 | 5 |
| 16-30 | 7 | 8 |
| 31-45 | 7 | 7 |
| 46-60 | 6 | 7 |
| 61-75 | 6 | 9 |
| 76-90 | 13 | 9 |
Kartlar
IK Sirius
Sarı 35 · Kırmızı 1 (27 maç · maç başı sarı 1,3)
AIK Solna
Sarı 63 · Kırmızı 0 (27 maç · maç başı sarı 2,3)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 07.11.2026 22:38 TSİ itibarıyla · ligde 219 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
IK Sirius: iç saha, 14 maç · AIK Solna: dış saha, 14 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
IK Sirius – AIK Solna ilk 11'ler
IK Sirius · 4-3-3
- 34D. CelicK
- 5H. CastegrenD
- 2Mohamed SoumahD67' sarı kart 67. dk
- 4T. AnkerD
- 22O. KrusnellD
- 24V. SvenssonO59' oyundan çıktı 59. dk
- 10M. HeierO85' oyundan çıktı 85. dk
- 6M. LindbergO32' asist 32. dk
- 7J. PerssonF32' gol 32. dk
- 29Ake AnderssonF
- 11I. BjerkeboF
- 1I. DiawaraK
- 20V. EkströmD
- 17N. JönssonF59' oyuna girdi 59. dk
- 16O. LiimattaO55' oyuna girdi 55. dk59' oyundan çıktı 59. dk
- 21C. NildénO
- 15S. SandbergD85' oyuna girdi 85. dk
- 30Z. VancsaO59' oyuna girdi 59. dk
- 18A. WikmanO
- 25O. AdinduF
Teknik direktör: Andreas Engelmark
AIK Solna · 4-3-3
- 15K. NordfeldtK
- 2E. EdhD72' sarı kart 72. dk76' oyundan çıktı 76. dk
- 33D. TomasD
- 34W. OlofssonD
- 21S. WilsonD35' sarı kart 35. dk45' oyundan çıktı 45. dk
- 45T. AyariO88' oyundan çıktı 88. dk
- 18A. AliO30' asist 30. dk
- 46Yannick GeigerO76' oyundan çıktı 76. dk
- 8J. HoveF45+2' gol 45+2. dk
- 16Sixten GustafssonF64' oyundan çıktı 64. dk
- 48A. KouameF30' gol 30. dk
- 14F. NissenD
- 17M. ThychosenD76' oyuna girdi 76. dk
- 30K. JoelssonK
- 28L. JäretegO88' oyuna girdi 88. dk
- 7A. MujanićO
- 6M. EllingsenO76' oyuna girdi 76. dk
- 9L. CarlstrandF64' oyuna girdi 64. dk
- 5L. BergquistD45' oyuna girdi 45. dk
- 10L. AssadiO
Teknik direktör: Jose Riveiro
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
İsveç · Allsvenskan puan durumu ve istatistikleri →
Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı
Maç öncesi analiz
Maç başlamadan yazıldıForm (son 5 maç)
Sirius için son 5 maçın dökümü: 4G 1B 0M, atılan 8, yenilen 3. Öne çıkan: 3 maçta gol yemedi. AIK Solna son 5 maçında 0 galibiyet, 2 beraberlik, 3 yenilgi aldı; 10 gol attı, 15 gol yedi. Öne çıkan: 4 maçı 2,5 gol üstü bitti.
Aralarındaki maçlar
İki takım 2017 yılından bu yana 23 kez karşılaştı: Sirius 4, AIK Solna 12 galibiyet aldı, 7 maç berabere bitti. Son 6 karşılaşmada maç başına 3,00 gol atıldı; 5 maç 2,5 üstü, 4 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 30 Mayıs 2026, AIK Solna 0-3 Sirius.
- Sıralama
- 1. (55 p) – 9. (34 p)
- Form (son 5)
- BGGGG – BMMBM
- H2H (G-B-M)
- 4-7-12 (23 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %67 – %67
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %58 – %83
- Korner ort. (maç)
- 10,2
- iddaa MS 1-0-2
- 1,42 – 4,32 – 4,91
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?
Gol istatistikleri
Sirius iç saha 12 maçta maç başına 2,25 gol attı, 1,42 gol yedi; AIK Solna dış saha 12 maçta 1,58 attı, 1,25 yedi. Bu maçlarda 2,5 üst yüzdesi ev sahibinde %67, konukta %67. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Sirius %58, AIK Solna %83. İlk yarıyı önde kapatma: Sirius 7/12, AIK Solna 1/12.
Korner ve kart
Kendi korneri (maç başı): Sirius 5,8, AIK Solna 4,2. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 10,2. Maç başına kart: Sirius 1,1, AIK Solna 2,7.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,42, 0 – 4,32, 2 – 4,91. 2,5 Alt/Üst: Alt 2,43, Üst 1,37. Karşılıklı Gol: Var 1,48, Yok 2,15.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %67; KG var ortalaması %71; maç başına toplam korner ortalaması 10,2; son 5 maçta toplam 18 gol attılar, 18 gol yediler.
Veri: 23 Ekim 2026 22:08 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)
İsveç · Allsvenskan puan durumu
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Hammarby FF | 28 | +37 | 58 |
| 2 | Sirius | 27 | +24 | 58 |
| 3 | Djurgardens IF | 27 | +30 | 52 |
| 4 | BK Hacken | 27 | +18 | 49 |
| 5 | IF Elfsborg | 28 | +11 | 46 |
| 6 | Vasteras SK FK | 28 | +2 | 45 |
| 7 | Gais | 28 | +8 | 40 |
| 8 | Malmo FF | 27 | +6 | 40 |
| 9 | AIK Stockholm | 27 | -4 | 38 |
| 10 | IFK Goteborg | 27 | -10 | 38 |
| 11 | IF Brommapojkarna | 27 | -5 | 34 |
| 12 | Mjallby AIF | 27 | -13 | 27 |
| 13 | Kalmar FF | 27 | -19 | 23 |
| 14 | Degerfors IF | 28 | -25 | 20 |
| 15 | Orgryte IS | 28 | -27 | 20 |
| 16 | Halmstad | 27 | -33 | 17 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Hammarby FF | 14 | +32 | 34 |
| 2 | IF Elfsborg | 14 | +13 | 28 |
| 3 | Sirius | 14 | +11 | 27 |
| 4 | BK Hacken | 14 | +8 | 26 |
| 5 | Djurgardens IF | 14 | +17 | 23 |
| 6 | Gais | 14 | +12 | 23 |
| 7 | Vasteras SK FK | 14 | +5 | 22 |
| 8 | IFK Goteborg | 13 | +3 | 22 |
| 9 | Kalmar FF | 13 | -7 | 17 |
| 10 | Malmo FF | 14 | +3 | 16 |
| 11 | IF Brommapojkarna | 13 | 0 | 16 |
| 12 | AIK Stockholm | 13 | -8 | 15 |
| 13 | Orgryte IS | 14 | -2 | 13 |
| 14 | Mjallby AIF | 14 | -9 | 12 |
| 15 | Degerfors IF | 14 | -9 | 11 |
| 16 | Halmstad | 13 | -13 | 11 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Sirius | 13 | +13 | 31 |
| 2 | Djurgardens IF | 13 | +13 | 29 |
| 3 | Hammarby FF | 14 | +5 | 24 |
| 4 | Malmo FF | 13 | +3 | 24 |
| 5 | BK Hacken | 13 | +10 | 23 |
| 6 | AIK Stockholm | 14 | +4 | 23 |
| 7 | Vasteras SK FK | 14 | -3 | 23 |
| 8 | IF Elfsborg | 14 | -2 | 18 |
| 9 | IF Brommapojkarna | 14 | -5 | 18 |
| 10 | Gais | 14 | -4 | 17 |
| 11 | IFK Goteborg | 14 | -13 | 16 |
| 12 | Mjallby AIF | 13 | -4 | 15 |
| 13 | Degerfors IF | 14 | -16 | 9 |
| 14 | Orgryte IS | 14 | -25 | 7 |
| 15 | Kalmar FF | 14 | -12 | 6 |
| 16 | Halmstad | 14 | -20 | 6 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 07.11.2026 22:38 TSİ.
Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).
iddaa oranları
Maç sonucu
Çifte şans
Karşılıklı gol
1,5 Alt / Üst
2,5 Alt / Üst
3,5 Alt / Üst
Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.
Aynı gün Allsvenskan'da oynanan diğer maçlar
- 16:00 BK Hacken 4–0 Degerfors IF
- 18:30 Djurgardens 2–2 Orgryte IS
- 18:30 Kalmar FF 0–3 Brommapojkarna
Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.
