Dinamo Bucuresti 2-0 FC Botosani: Maç Sonucu ve İstatistikleri
Dinamo Bucuresti 2–0 FC Botosani (16 Ekim 2026). İlk yarı 0–0. Şut 24–7, isabetli şut 7–2, topa sahip olma %56–%44, korner 7–4.
Maç özeti
Dinamo Bucuresti – FC Botosani maçı 2-0 sona erdi; ilk yarı 0-0 tamamlandı. Goller: Daniel Armstrong 81' (pen.), Catalin Cirjan 90+2' (pen.) (Dinamo Bucuresti). xG: Dinamo Bucuresti 3,9 – 0,3 FC Botosani.
Goller ve kartlar
Maç bilgileri
Diğer bilgiler
- Teknik direktörler
- Dinamo Bucuresti: Nuno Campos · FC Botosani: M. Croitoru
Maç akışı
Dinamo Bucuresti üstte · FC Botosani altta
golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği
- 14' sarı kart: Pape Djibril Diaw (FC Botosani)
- 28' sarı kart: Martin Pascual (Dinamo Bucuresti)
- 60' oyuncu değişikliği: Sebastian Mailat ↔ Ştefan Bodişteanu (FC Botosani)
- 64' sarı kart: Nikita Stoyanov (Dinamo Bucuresti)
- 71' oyuncu değişikliği: D. Zandbergen ↔ Oliver Hintsa (Dinamo Bucuresti)
- 74' oyuncu değişikliği: Enriko Papa ↔ Charles Petro (FC Botosani)
- 76' sarı kart: Marius Marian Croitoru (FC Botosani)
- 77' sarı kart: Andrei Dumiter (FC Botosani)
- 81' gol: Daniel Armstrong (Dinamo Bucuresti)
- 82' oyuncu değişikliği: Martin Pascual ↔ imran fetai (Dinamo Bucuresti)
- 82' oyuncu değişikliği: Daniel Armstrong ↔ Diogo Pinto (Dinamo Bucuresti)
- 83' sarı kart: Catalin Cirjan (Dinamo Bucuresti)
- 85' oyuncu değişikliği: Andrei Dumiter ↔ Mykola Kovtalyuk (FC Botosani)
- 85' oyuncu değişikliği: Roland Idowu ↔ Zoran Mitrov (FC Botosani)
- 85' oyuncu değişikliği: Lucas de Vega Lima ↔ Gabriel Gama (FC Botosani)
- 86' sarı kart: Zoran Mitrov (FC Botosani)
- 90+1' kırmızı kart: Pape Djibril Diaw (FC Botosani)
- 90+2' gol: Catalin Cirjan (Dinamo Bucuresti)
- 90+4' oyuncu değişikliği: David Mario Irimia ↔ Darío Benavides (Dinamo Bucuresti)
- 90+4' oyuncu değişikliği: Mamoudou Karamoko ↔ Ianis Târbă (Dinamo Bucuresti)
Maç olayları
- Dinamo BucurestiFC Botosani
- David Mario Irimia ↔ Darío BenavidesOyuncu değişikliği90+4'
- Mamoudou Karamoko ↔ Ianis TârbăOyuncu değişikliği90+4'
- Penaltı golü Catalin Cirjan 2–0Penaltı90+2'
- 90+1'Pape Djibril DiawKırmızı kart
- 86'Zoran MitrovSarı kart
- 85'Andrei Dumiter ↔ Mykola KovtalyukOyuncu değişikliği
- 85'Roland Idowu ↔ Zoran MitrovOyuncu değişikliği
- 85'Lucas de Vega Lima ↔ Gabriel GamaOyuncu değişikliği
- Catalin CirjanSarı kart83'
- Martin Pascual ↔ imran fetaiOyuncu değişikliği82'
- Daniel Armstrong ↔ Diogo PintoOyuncu değişikliği82'
- Penaltı golü Daniel Armstrong 1–0Penaltı81'
- 77'Andrei DumiterSarı kart
- 76'Marius Marian CroitoruSarı kart
- 74'Enriko Papa ↔ Charles PetroOyuncu değişikliği
- D. Zandbergen ↔ Oliver HintsaOyuncu değişikliği71'
- Nikita StoyanovSarı kart64'
- 60'Sebastian Mailat ↔ Ştefan BodişteanuOyuncu değişikliği
- Martin PascualSarı kart28'
- 14'Pape Djibril DiawSarı kart
Maç istatistikleri
Sezon istatistikleri
Bu lig, bu sezonMaç sonucu
| Toplam (15) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %67 10/15 | %100 7/7 |
| Beraberlik | %20 3/15 | %0 0/7 |
| Mağlubiyet | %13 2/15 | %0 0/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (8) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %21 3/14 | %0 0/8 |
| Beraberlik | %36 5/14 | %38 3/8 |
| Mağlubiyet | %43 6/14 | %63 5/8 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (15) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 2,13 (32 gol) | 3,00 (21 gol) |
| Yediği gol / maç | 0,73 (11 gol) | 0,43 (3 gol) |
| Toplam (14) | Dış saha (8) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,29 (18 gol) | 1,00 (8 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,36 (19 gol) | 1,88 (15 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (15) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| KG Var | %53 8/15 | %43 3/7 |
| 1,5 Üst | %87 13/15 | %100 7/7 |
| 2,5 Üst | %53 8/15 | %71 5/7 |
| 3,5 Üst | %33 5/15 | %43 3/7 |
| Gol yememe | %40 6/15 | %57 4/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (8) | |
|---|---|---|
| KG Var | %57 8/14 | %75 6/8 |
| 1,5 Üst | %79 11/14 | %88 7/8 |
| 2,5 Üst | %50 7/14 | %63 5/8 |
| 3,5 Üst | %36 5/14 | %38 3/8 |
| Gol yememe | %36 5/14 | %13 1/8 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (15) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 9,7 | 9,6 |
| 7,5 Üst | %80 12/15 | %86 6/7 |
| 8,5 Üst | %80 12/15 | %86 6/7 |
| 9,5 Üst | %40 6/15 | %29 2/7 |
| 10,5 Üst | %33 5/15 | %29 2/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (8) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 9,5 | 9,1 |
| 7,5 Üst | %64 9/14 | %50 4/8 |
| 8,5 Üst | %57 8/14 | %50 4/8 |
| 9,5 Üst | %43 6/14 | %38 3/8 |
| 10,5 Üst | %43 6/14 | %38 3/8 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (15) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 5,3 | 6,0 |
| 2,5 Üst | %87 13/15 | %86 6/7 |
| 3,5 Üst | %67 10/15 | %71 5/7 |
| 4,5 Üst | %53 8/15 | %57 4/7 |
| 5,5 Üst | %40 6/15 | %43 3/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (8) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 5,7 | 4,4 |
| 2,5 Üst | %86 12/14 | %75 6/8 |
| 3,5 Üst | %71 10/14 | %63 5/8 |
| 4,5 Üst | %71 10/14 | %63 5/8 |
| 5,5 Üst | %64 9/14 | %50 4/8 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (15) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 9,4 | 10,6 |
| 6,5 Üst | %87 13/15 | %100 7/7 |
| 7,5 Üst | %80 12/15 | %100 7/7 |
| 8,5 Üst | %53 8/15 | %57 4/7 |
| 9,5 Üst | %40 6/15 | %43 3/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (8) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 8,7 | 8,3 |
| 6,5 Üst | %79 11/14 | %75 6/8 |
| 7,5 Üst | %64 9/14 | %63 5/8 |
| 8,5 Üst | %64 9/14 | %63 5/8 |
| 9,5 Üst | %50 7/14 | %38 3/8 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (15) | İç saha (7) | |
|---|---|---|
| Önde | %60 9/15 | %86 6/7 |
| Berabere | %13 2/15 | %14 1/7 |
| Geride | %27 4/15 | %0 0/7 |
| Toplam (14) | Dış saha (8) | |
|---|---|---|
| Önde | %21 3/14 | %13 1/8 |
| Berabere | %50 7/14 | %63 5/8 |
| Geride | %29 4/14 | %25 2/8 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
Dinamo Bucuresti (15 maç)
FC Botosani (14 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
Dinamo Bucuresti (14 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 2 | 2 |
| 16-30 | 3 | 1 |
| 31-45 | 9 | 1 |
| 46-60 | 4 | 1 |
| 61-75 | 3 | 2 |
| 76-90 | 10 | 2 |
FC Botosani (13 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 3 | 1 |
| 16-30 | 2 | 5 |
| 31-45 | 3 | 2 |
| 46-60 | 1 | 3 |
| 61-75 | 4 | 2 |
| 76-90 | 3 | 4 |
Kartlar
Dinamo Bucuresti
Sarı 38 · Kırmızı 2 (15 maç · maç başı sarı 2,5)
FC Botosani
Sarı 37 · Kırmızı 4 (14 maç · maç başı sarı 2,6)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:09 TSİ itibarıyla · ligde 117 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
Dinamo Bucuresti: iç saha, 7 maç · FC Botosani: dış saha, 8 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
Dinamo Bucuresti – FC Botosani ilk 11'ler
Dinamo Bucuresti · 4-4-2
- 36A. BellaarouchK
- 20D. IrimiaD90+4' oyundan çıktı 90+4. dk
- 44Martín PascualD28' sarı kart 28. dk82' oyundan çıktı 82. dk
- 15N. StoioanovD64' sarı kart 64. dk
- 31R. OpruțD
- 77D. ArmstrongO81' gol 81. dk82' oyundan çıktı 82. dk
- 29Alberto SoroO
- 90A. MărgineanO
- 10C. CîrjanO83' sarı kart 83. dk90+2' gol 90+2. dk
- 97D. ZandbergenF71' oyundan çıktı 71. dk
- 9M. KaramokoF90+4' oyundan çıktı 90+4. dk
- 8Diogo PintoO82' oyuna girdi 82. dk
- 30M. DuțuD
- 18O. HintsaF71' oyuna girdi 71. dk
- 5Imran FetaiD82' oyuna girdi 82. dk
- 26A. MaziluF
- 21Cristian Petrișor MihaiO
- 66S. OprișO
- 19R. RaduD
- 73A. RoșcaK
- 23I. TarbaF90+4' oyuna girdi 90+4. dk
- 33Costin Gabriel UngureanuO
- 22Darío BenavidesD90+4' oyuna girdi 90+4. dk
Teknik direktör: Nuno Campos
FC Botosani · 4-3-3
- 99G. AnestisK
- 2B. BayeyeD
- 4A. MironD
- 23D. DiawD14' sarı kart 14. dk90+1' kırmızı kart 90+1. dk
- 73N. IlașD
- 26H. OngendaO
- 67E. PapaO74' oyundan çıktı 74. dk
- 21Lucas de VegaO85' oyundan çıktı 85. dk
- 8R. IdowuF85' oyundan çıktı 85. dk
- 41A. DumiterF77' sarı kart 77. dk85' oyundan çıktı 85. dk
- 7S. MailatF60' oyundan çıktı 60. dk
- 94M. DiarraD
- 37M. BordeianuO
- 10Ș. BodișteanuO60' oyuna girdi 60. dk
- 77Gama GabrielO85' oyuna girdi 85. dk
- 27Ionuț Cristian GurăuK
- 22M. KovtalyukF85' oyuna girdi 85. dk
- 9J. MarkovićF
- 11Z. MitrovO85' oyuna girdi 85. dk86' sarı kart 86. dk
- 3C. PetroD74' oyuna girdi 74. dk
- 90Mario PredaF
- 44R. SadikuD
- 25A. SuchianuD
Teknik direktör: M. Croitoru
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı
Maç öncesi analiz
Maç başlamadan yazıldıForm (son 5 maç)
Dinamo Bucuresti için son 5 maçın dökümü: 4G 1B 0M, atılan 12, yenilen 3. Öne çıkan: son 4 maçını kazandı. Botosani için son 5 maçın dökümü: 2G 2B 1M, atılan 9, yenilen 4. Öne çıkan: 3 maçta gol yemedi.
Aralarındaki maçlar
İki takım 2017 yılından bu yana 23 kez karşılaştı: Dinamo Bucuresti 7, Botosani 9 galibiyet aldı, 7 maç berabere bitti. Son 6 karşılaşmada maç başına 2,17 gol atıldı; 2 maç 2,5 üstü, 4 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 24 Kasım 2025, Botosani 1-1 Dinamo Bucuresti.
- Sıralama
- 1. (26 p) – 10. (14 p)
- Form (son 5)
- GGGGB – GMBGB
- H2H (G-B-M)
- 7-7-9 (23 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %100 – %67
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %60 – %83
- Korner ort. (maç)
- 9,3
- iddaa MS 1-0-2
- 1,31 – 4,13 – 5,51
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?
Gol istatistikleri
Dinamo Bucuresti iç saha 5 maçta maç başına 3,40 gol attı, 0,60 gol yedi; Botosani dış saha 6 maçta 1,17 attı, 1,83 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Dinamo Bucuresti %100, Botosani %67. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Dinamo Bucuresti %60, Botosani %83. İlk yarıyı önde kapatma: Dinamo Bucuresti 5/5, Botosani 1/6.
Korner ve kart
Maç başına korner: Dinamo Bucuresti 5,8, Botosani 2,7. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 9,3. Maç başına kart: Dinamo Bucuresti 3,4, Botosani 3,0.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,31, 0 – 4,13, 2 – 5,51. 2,5 Alt/Üst: Alt 2,06, Üst 1,43. Karşılıklı Gol: Var 1,59, Yok 1,81.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %83; KG var ortalaması %72; maç başına toplam korner ortalaması 9,3; son 5 maçta toplam 21 gol attılar, 7 gol yediler.
Veri: 13 Ekim 2026 00:52 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)
Romanya · Liga I puan durumu
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Dinamo Bucuresti | 15 | +21 | 33 |
| 2 | Universitatea Craiova | 14 | +24 | 32 |
| 3 | Rapid | 15 | +10 | 31 |
| 4 | Petrolul Ploiesti | 15 | +2 | 27 |
| 5 | Universitatea Cluj | 15 | +6 | 26 |
| 6 | Farul Constanta | 15 | +2 | 24 |
| 7 | Corvinul Hunedoara | 15 | +1 | 22 |
| 8 | FCSB | 15 | -1 | 21 |
| 9 | CFR 1907 Cluj | 14 | -1 | 18 |
| 10 | Uta Arad | 15 | -4 | 18 |
| 11 | Arges Pitesti | 15 | -7 | 15 |
| 12 | Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | 14 | -10 | 15 |
| 13 | FC Botosani | 14 | -1 | 14 |
| 14 | Oţelul | 14 | -6 | 12 |
| 15 | FC Voluntari | 14 | -17 | 8 |
| 16 | Csikszereda | 15 | -19 | 6 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Universitatea Craiova | 8 | +21 | 21 |
| 2 | Dinamo Bucuresti | 7 | +18 | 21 |
| 3 | Rapid | 8 | +9 | 19 |
| 4 | Farul Constanta | 7 | +8 | 17 |
| 5 | Universitatea Cluj | 8 | +5 | 16 |
| 6 | Corvinul Hunedoara | 8 | +5 | 14 |
| 7 | FCSB | 8 | +4 | 14 |
| 8 | Petrolul Ploiesti | 7 | +4 | 14 |
| 9 | Uta Arad | 7 | +5 | 12 |
| 10 | CFR 1907 Cluj | 6 | +6 | 11 |
| 11 | FC Botosani | 6 | +6 | 11 |
| 12 | Arges Pitesti | 8 | 0 | 11 |
| 13 | Oţelul | 8 | 0 | 10 |
| 14 | FC Voluntari | 8 | -3 | 8 |
| 15 | Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | 6 | -4 | 8 |
| 16 | Csikszereda | 7 | -5 | 5 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Petrolul Ploiesti | 8 | -2 | 13 |
| 2 | Dinamo Bucuresti | 8 | +3 | 12 |
| 3 | Rapid | 7 | +1 | 12 |
| 4 | Universitatea Craiova | 6 | +3 | 11 |
| 5 | Universitatea Cluj | 7 | +1 | 10 |
| 6 | Corvinul Hunedoara | 7 | -4 | 8 |
| 7 | FCSB | 7 | -5 | 7 |
| 8 | Farul Constanta | 8 | -6 | 7 |
| 9 | Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | 8 | -6 | 7 |
| 10 | CFR 1907 Cluj | 8 | -7 | 7 |
| 11 | Uta Arad | 8 | -9 | 6 |
| 12 | Arges Pitesti | 7 | -7 | 4 |
| 13 | FC Botosani | 8 | -7 | 3 |
| 14 | Oţelul | 6 | -6 | 2 |
| 15 | Csikszereda | 8 | -14 | 1 |
| 16 | FC Voluntari | 6 | -14 | 0 |
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:09 TSİ.
Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).
iddaa oranları
Maç sonucu
Çifte şans
Karşılıklı gol
1,5 Alt / Üst
2,5 Alt / Üst
3,5 Alt / Üst
Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.
Aynı gün Liga I'de oynanan diğer maçlar
Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.
