← Maçlar
Peru · Primera División24 Ekim 2026 · 23:15 TSİ

Cusco FC 3-1 Sporting Cristal: Maç Sonucu ve İstatistikleri

Cusco FC
3–1İY 2–0
Sporting Cristal
Maç sonu

Cusco FC 3–1 Sporting Cristal (24 Ekim 2026). İlk yarı 2–0. Şut 23–13, isabetli şut 10–3, topa sahip olma %49–%51, korner 2–12.

Maç özeti

Cusco FC – Sporting Cristal maçı 3-1 sona erdi; ilk yarı 2-0 tamamlandı. Goller: Facundo Callejo 9', 42', Aldair Fuentes 74' (Cusco FC); Martín Távara 87' (Sporting Cristal). xG: Cusco FC 1,7 – 0,8 Sporting Cristal.

Goller ve kartlar

Maç bilgileri

Diğer bilgiler
Teknik direktörler
Cusco FC: Javier Rabanal · Sporting Cristal: R. Mosquera

Maç akışı

Cusco FC üstte · Sporting Cristal altta

01530İY607590 9' gol: Facundo Callejo (Cusco FC)32' sarı kart: José Zevallos (Cusco FC)42' gol: Facundo Callejo (Cusco FC)45' oyuncu değişikliği: Michael Hoyos ↔ Hernán Barcos (Sporting Cristal)↔45' oyuncu değişikliği: Yoshimar Yotún ↔ Martín Távara (Sporting Cristal)↔49' sarı kart: Ivan Colman (Cusco FC)62' oyuncu değişikliği: Maxloren Castro ↔ Luis Abram (Sporting Cristal)↔62' oyuncu değişikliği: José Zevallos ↔ Marlon Ruidías (Cusco FC)↔71' oyuncu değişikliği: Cristiano ↔ Catriel Cabellos (Sporting Cristal)↔71' oyuncu değişikliği: Santiago González ↔ Irven Avila (Sporting Cristal)↔72' oyuncu değişikliği: Lucas Colitto ↔ Nicolás Silva (Cusco FC)↔74' gol: Aldair Fuentes (Cusco FC)81' sarı kart: Jean Montano (Cusco FC)84' oyuncu değişikliği: Ivan Colman ↔ Carlos Diez (Cusco FC)↔86' oyuncu değişikliği: José Manzaneda ↔ Joel Herrera (Cusco FC)↔87' gol: Martín Távara (Sporting Cristal)

golsarı kartkırmızı kart↔oyuncu değişikliği

  • 9' gol: Facundo Callejo (Cusco FC)
  • 32' sarı kart: José Zevallos (Cusco FC)
  • 42' gol: Facundo Callejo (Cusco FC)
  • 45' oyuncu değişikliği: Michael Hoyos ↔ Hernán Barcos (Sporting Cristal)
  • 45' oyuncu değişikliği: Yoshimar Yotún ↔ Martín Távara (Sporting Cristal)
  • 49' sarı kart: Ivan Colman (Cusco FC)
  • 62' oyuncu değişikliği: Maxloren Castro ↔ Luis Abram (Sporting Cristal)
  • 62' oyuncu değişikliği: José Zevallos ↔ Marlon Ruidías (Cusco FC)
  • 71' oyuncu değişikliği: Cristiano ↔ Catriel Cabellos (Sporting Cristal)
  • 71' oyuncu değişikliği: Santiago González ↔ Irven Avila (Sporting Cristal)
  • 72' oyuncu değişikliği: Lucas Colitto ↔ Nicolás Silva (Cusco FC)
  • 74' gol: Aldair Fuentes (Cusco FC)
  • 81' sarı kart: Jean Montano (Cusco FC)
  • 84' oyuncu değişikliği: Ivan Colman ↔ Carlos Diez (Cusco FC)
  • 86' oyuncu değişikliği: José Manzaneda ↔ Joel Herrera (Cusco FC)
  • 87' gol: Martín Távara (Sporting Cristal)

Maç olayları

  1. Cusco FCSporting Cristal
  2. 87'Gol Martín Távara 3–1
  3. José Manzaneda ↔ Joel HerreraOyuncu değişikliği86'
  4. Ivan Colman ↔ Carlos DiezOyuncu değişikliği84'
  5. Jean MontanoSarı kart81'
  6. Gol Aldair Fuentes 3–0Asist: Ivan Colman74'
  7. Lucas Colitto ↔ Nicolás SilvaOyuncu değişikliği72'
  8. 71'Cristiano ↔ Catriel CabellosOyuncu değişikliği
  9. 71'Santiago González ↔ Irven AvilaOyuncu değişikliği
  10. 62'Maxloren Castro ↔ Luis AbramOyuncu değişikliği
  11. José Zevallos ↔ Marlon RuidíasOyuncu değişikliği62'
  12. Ivan ColmanSarı kart49'
  13. 45'Michael Hoyos ↔ Hernán BarcosOyuncu değişikliği
  14. 45'Yoshimar Yotún ↔ Martín TávaraOyuncu değişikliği
  15. Facundo CallejoVAR: gol onaylandı43'
  16. Gol Facundo Callejo 2–042'
  17. José ZevallosSarı kart32'
  18. Gol Facundo Callejo 1–0Asist: Lucas Colitto9'

Maç istatistikleri

Cusco FCSporting Cristal
49%Topa sahip olma51%
1,68Beklenen gol (xG)0,80
23Toplam şut13
10İsabetli şut3
10İsabetsiz şut7
3Engellenen şut3
13Ceza sahası içi şut7
10Ceza sahası dışı şut6
2Korner12
3Ofsayt3
13Faul6
3Sarı kart0
0Kırmızı kart0
2Kurtarış7
402Pas407
361İsabetli pas346

Sezon istatistikleri

Bu lig, bu sezon

Maç sonucu

Cusco FC
Toplam (33)İç saha (16)
Galibiyet%48 16/33%63 10/16
Beraberlik%9 3/33%13 2/16
Mağlubiyet%42 14/33%25 4/16
Sporting Cristal
Toplam (33)Dış saha (17)
Galibiyet%45 15/33%18 3/17
Beraberlik%18 6/33%24 4/17
Mağlubiyet%36 12/33%59 10/17

Goller
?

Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).

Cusco FC
Toplam (33)İç saha (16)
Attığı gol / maç1,39 (46 gol)1,69 (27 gol)
Yediği gol / maç1,42 (47 gol)0,81 (13 gol)
Sporting Cristal
Toplam (33)Dış saha (17)
Attığı gol / maç1,91 (63 gol)1,12 (19 gol)
Yediği gol / maç1,45 (48 gol)1,76 (30 gol)

Gol istatistikleri
?

KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.

Cusco FC
Toplam (33)İç saha (16)
KG Var%61 20/33%56 9/16
1,5 Üst%73 24/33%69 11/16
2,5 Üst%61 20/33%44 7/16
3,5 Üst%27 9/33%25 4/16
Gol yememe%18 6/33%31 5/16
Sporting Cristal
Toplam (33)Dış saha (17)
KG Var%73 24/33%76 13/17
1,5 Üst%88 29/33%82 14/17
2,5 Üst%70 23/33%53 9/17
3,5 Üst%48 16/33%35 6/17
Gol yememe%21 7/33%12 2/17

Korner istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).

Cusco FC
Toplam (33)İç saha (16)
Maçta toplam korner (ort.)8,38,7
7,5 Üst%58 19/33%63 10/16
8,5 Üst%45 15/33%44 7/16
9,5 Üst%36 12/33%38 6/16
10,5 Üst%24 8/33%25 4/16
Sporting Cristal
Toplam (33)Dış saha (17)
Maçta toplam korner (ort.)10,39,6
7,5 Üst%79 26/33%76 13/17
8,5 Üst%70 23/33%65 11/17
9,5 Üst%64 21/33%59 10/17
10,5 Üst%48 16/33%41 7/17

Kart istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Cusco FC
Toplam (33)İç saha (16)
Maç başı kart4,24,0
2,5 Üst%85 28/33%81 13/16
3,5 Üst%64 21/33%56 9/16
4,5 Üst%39 13/33%31 5/16
5,5 Üst%21 7/33%19 3/16
Sporting Cristal
Toplam (33)Dış saha (17)
Maç başı kart5,25,2
2,5 Üst%91 30/33%100 17/17
3,5 Üst%82 27/33%88 15/17
4,5 Üst%55 18/33%59 10/17
5,5 Üst%42 14/33%35 6/17

İsabetli şut istatistikleri
?

Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.

Cusco FC
Toplam (33)İç saha (16)
Maç başı isabetli şut9,39,3
6,5 Üst%79 26/33%75 12/16
7,5 Üst%73 24/33%69 11/16
8,5 Üst%64 21/33%63 10/16
9,5 Üst%39 13/33%44 7/16
Sporting Cristal
Toplam (33)Dış saha (17)
Maç başı isabetli şut10,09,6
6,5 Üst%91 30/33%82 14/17
7,5 Üst%85 28/33%82 14/17
8,5 Üst%67 22/33%71 12/17
9,5 Üst%52 17/33%53 9/17

İlk yarı
?

İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).

Cusco FC
Toplam (33)İç saha (16)
Önde%39 13/33%38 6/16
Berabere%45 15/33%56 9/16
Geride%15 5/33%6 1/16
Sporting Cristal
Toplam (33)Dış saha (17)
Önde%39 13/33%35 6/17
Berabere%30 10/33%24 4/17
Geride%30 10/33%41 7/17

İY / MS
?

İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.

Cusco FC (33 maç)

1/1101/X01/23X/16X/X3X/262/102/X02/25

Sporting Cristal (33 maç)

1/1101/X11/22X/14X/X4X/222/112/X12/28

Gol dakikaları
?

Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.

Cusco FC (29 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 7 3
16-30 7 7
31-45 6 5
46-60 4 8
61-75 7 9
76-90 9 10

Sporting Cristal (31 maç)

DakikaAttığıYediği
1-15 10 7
16-30 4 5
31-45 8 7
46-60 9 6
61-75 8 6
76-90 17 14

Kartlar

Cusco FC

Sarı 65 · Kırmızı 5 (33 maç · maç başı sarı 2,0)

Sporting Cristal

Sarı 71 · Kırmızı 3 (33 maç · maç başı sarı 2,2)

Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 02:38 TSİ itibarıyla · ligde 291 maç. Lig istatistikleri →

Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)

Cusco FC: iç saha, 16 maç · Sporting Cristal: dış saha, 17 maç

Cusco FCSporting Cristal
%60,5Topa sahip olma%53,5
1,90Beklenen gol (xG)0,88
16,0Toplam şut11,2
5,5İsabetli şut3,7
9,7Ceza sahası içi şut5,8
5,3Korner4,6
485Pas406
%87Pas isabeti%83
2,9Kurtarış4,2
9,9Faul11,7
1,8Ofsayt1,5
1,5Sarı kart2,3
0,12Kırmızı kart0,12

Rakiplerine izin verdikleri

1,04Rakibin xG'si1,77
12,6Rakibin şutu17,0
3,8Rakibin isabetli şutu5,9
3,4Rakibin korneri5,0

Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.

Cusco FC – Sporting Cristal ilk 11'ler

Cusco FC · 4-1-4-1

  1. 28P. DíazK
  2. 21J. ZevallosD32' sarı kart 32. dk62' oyundan çıktı 62. dk
  3. 8A. FuentesD74' gol 74. dk
  4. 2C. GamarraD
  5. 3R. LagosD
  6. 55J. MontañoO81' sarı kart 81. dk
  7. 22L. ColittoO9' asist 9. dk72' oyundan çıktı 72. dk
  8. 88D. SotoO
  9. 10I. ColmanO49' sarı kart 49. dk74' asist 74. dk84' oyundan çıktı 84. dk
  10. 7J. ManzanedaO86' oyundan çıktı 86. dk
  11. 9F. CallejoF9' gol 9. dk42' gol 42. dk
Yedekler
  • 6Á. AmpueroD
  • 14C. DiezO84' oyuna girdi 84. dk
  • 77J. HerreraO86' oyuna girdi 86. dk
  • 24M. RuidíasD62' oyuna girdi 62. dk
  • 26N. SilvaF72' oyuna girdi 72. dk
  • 99Miguel SilveiraO
  • 11J. TévezF
  • 16O. ValenzuelaO
  • 13A. VidalK

Teknik direktör: Javier Rabanal

Sporting Cristal · 4-2-3-1

  1. 1D. EnríquezK
  2. 8L. SosaD
  3. 20M. AraujoD
  4. 5R. LutigerD
  5. 90Cris SilvaD71' oyundan çıktı 71. dk
  6. 6A. ÁlvarezO
  7. 19Y. YotúnO45' oyundan çıktı 45. dk
  8. 7S. GonzálezO71' oyundan çıktı 71. dk
  9. 16L. IbericoO
  10. 23M. CastroO62' oyundan çıktı 62. dk
  11. 22M. HoyosF45' oyundan çıktı 45. dk
Yedekler
  • 25G. TávaraO45' oyuna girdi 45. dk87' gol 87. dk
  • 27GabrielO
  • 32L. DíazD
  • 77J. CuestaF
  • 21C. CabellosO71' oyuna girdi 71. dk
  • 33C. BautistaK
  • 29H. BarcosF45' oyuna girdi 45. dk
  • 96L. AbramD62' oyuna girdi 62. dk
  • 11I. ÁvilaF71' oyuna girdi 71. dk

Teknik direktör: R. Mosquera

Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar

Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı

Maç öncesi analiz

Maç başlamadan yazıldı

Form (son 5 maç)

Son 5 maçta Cusco 2 kez kazandı, 0 kez berabere kaldı, 3 kez kaybetti (gol: 6-6). Son 5 maçta Sporting Cristal 5 kez kazandı, 0 kez berabere kaldı, 0 kez kaybetti (gol: 14-3). Öne çıkan: son 5 maçını kazandı, 3 maçta gol yemedi.

Aralarındaki maçlar

Aralarındaki 13 maçta galibiyetler Cusco 3 – Sporting Cristal 8; 2 beraberlik var. Son 6 karşılaşmada maç başına 2,50 gol atıldı; 2 maç 2,5 üstü, 3 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 3 Mayıs 2026, Sporting Cristal 2-2 Cusco.

Sıralama
7. (45 p) – 8. (44 p)
Form (son 5)
MMGMG – GGGGG
H2H (G-B-M)
3-2-8 (13 maç)
2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
%43 – %53
KG var (bu sezon, tüm maçlar)
%57 – %73
Korner ort. (maç)
8,6
iddaa MS 1-0-2
1,77 – 3,27 – 3,18
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?

Gol istatistikleri

Cusco iç saha 14 maçta maç başına 1,71 gol attı, 0,79 gol yedi; Sporting Cristal dış saha 15 maçta 1,13 attı, 1,73 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Cusco %43, Sporting Cristal %53. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Cusco %57, Sporting Cristal %73. İlk yarıyı önde kapatma: Cusco 5/14, Sporting Cristal 5/15.

Korner ve kart

Kendi korneri (maç başı): Cusco 5,0, Sporting Cristal 4,0. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 8,6. Maç başına kart: Cusco 1,6, Sporting Cristal 2,5.

iddaa oranları

iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,77, 0 – 3,27, 2 – 3,18. 2,5 Alt/Üst: Alt 1,90, Üst 1,52. Karşılıklı Gol: Var 1,45, Yok 2,00.

Veriler ne diyor?

Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %48; KG var ortalaması %65; maç başına toplam korner ortalaması 8,6; son 5 maçta toplam 20 gol attılar, 9 gol yediler.

Veri: 24 Ekim 2026 22:08 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun

Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)

Puan durumu Maç öncesi

Peru · Primera División puan durumu · Primera Division: Tabla Anual

#TakımOGBMAYAVPForm (yeni solda)
1Alianza Lima 322084 5323 +3068 GGGMG
2Universitario 321796 5737 +2060 BGGGB
3FBC Melgar 321598 5437 +1754 BGGBM
4Deportivo Garcilaso 3216610 5035 +1554 MMGMG
5Sporting Cristal 3315612 6348 +1551 GMGGB
6Cusco 3316314 4647 -151 MGGMM
7Cienciano 3215512 5344 +950 GGMGM
8Alianza Atletico 3214711 4946 +349 GMMGG
9Sport Huancayo 3214513 4648 -247 GGGMG
10Club Deportivo Los Chankas 3213811 3951 -1247 BGMMB
11Sport Boys 3212911 3735 +245 MMGGB
12Juan Pablo II College 3211813 4757 -1041 BGMGM
13Atletico Grau 3310716 3241 -937 MBMMG
14Comerciantes Unidos 3281212 4447 -336 BMGBB
15ADT 3371115 3648 -1232 MBGBB
16UCV Moquegua 327817 2546 -2129 MGMMB
17FC Cajamarca 327718 4465 -2128 BMMMM
18UTC Cajamarca 325819 3858 -2018 MMMGM
#TakımOGBMAYAVP
1ADT ———— —— ——
2Alianza Atletico ———— —— ——
3Alianza Lima ———— —— ——
4Atletico Grau ———— —— ——
5Cienciano ———— —— ——
6Club Deportivo Los Chankas ———— —— ——
7Comerciantes Unidos ———— —— ——
8Cusco ———— —— ——
9Deportivo Garcilaso ———— —— ——
10FBC Melgar ———— —— ——
11FC Cajamarca ———— —— ——
12Juan Pablo II College ———— —— ——
13Sport Boys ———— —— ——
14Sport Huancayo ———— —— ——
15Sporting Cristal ———— —— ——
16UCV Moquegua ———— —— ——
17UTC Cajamarca ———— —— ——
18Universitario ———— —— ——
#TakımOGBMAYAVP
1ADT ———— —— ——
2Alianza Atletico ———— —— ——
3Alianza Lima ———— —— ——
4Atletico Grau ———— —— ——
5Cienciano ———— —— ——
6Club Deportivo Los Chankas ———— —— ——
7Comerciantes Unidos ———— —— ——
8Cusco ———— —— ——
9Deportivo Garcilaso ———— —— ——
10FBC Melgar ———— —— ——
11FC Cajamarca ———— —— ——
12Juan Pablo II College ———— —— ——
13Sport Boys ———— —— ——
14Sport Huancayo ———— —— ——
15Sporting Cristal ———— —— ——
16UCV Moquegua ———— —— ——
17UTC Cajamarca ———— —— ——
18Universitario ———— —— ——

Güncel değil Puan durumu 08.11.2026 02:38 TSİ itibarıyla; bu tarihten sonraki bazı maç sonuçları tabloya henüz işlenmedi.

İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 02:38 TSİ.

Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).

iddaa oranları

Maç sonucu

11,77X3,2723,18

Çifte şans

1X1,16121,15X21,57

Karşılıklı gol

Var1,45Yok2,00

2,5 Alt / Üst

Alt1,90Üst1,52

Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.

Aynı gün Primera División'de oynanan diğer maçlar

Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.