Vancouver Whitecaps 5-1 Seattle Sounders: Maç Sonucu ve İstatistikleri
Vancouver Whitecaps 5–1 Seattle Sounders (1 Kasım 2026). İlk yarı 3–0. Şut 18–11, isabetli şut 9–5, topa sahip olma %48–%52, korner 2–5.
Maç özeti
Vancouver Whitecaps – Seattle Sounders maçı 5-1 sona erdi; ilk yarı 3-0 tamamlandı. Goller: Brian White 1', 53', Ryan Gauld 9', Mathías Laborda 43', Aleksa Cvetkovic 70' (Vancouver Whitecaps); Jordan Morris 62' (Seattle Sounders). xG: Vancouver Whitecaps 2,2 – 1,1 Seattle Sounders.
Goller ve kartlar
Maç bilgileri
Diğer bilgiler
- Teknik direktörler
- Vancouver Whitecaps: J. Sørensen · Seattle Sounders: B. Schmetzer
Maç akışı
Vancouver Whitecaps üstteSeattle Sounders altta
⚽golsarı kartkırmızı kart↔değişiklikVAR
- 0–15'Ev %66 · 2 şut · 0,6
- 16–30'Dengeli · 3 şut · 0,2
- 31–45+'Ev %75 · 4 şut · 0,5
- 46–60'Ev %65 · 4 şut · 0,6
- 61–75'Ev %63 · 4 şut · 0,3
- 76–90+'Dep %72 · 5 şut · 0,7
Dalga: dakika dakika şut, isabetli şut, ceza sahası içi şut, korner, xG ve top payından baskı (5 dakikalık ortalama). Ev = Vancouver Whitecaps, Dep = Seattle Sounders.
Maç olayları
- Vancouver WhitecapsSeattle Sounders
- Tate Johnson ↔ M. GherasimencovOyuncu değişikliği82'
- 79'Jordan Morris ↔ Kee-Hee KimOyuncu değişikliği
- Ryan Gauld ↔ Ralph PrisoOyuncu değişikliği74'
- Gol Aleksa Cvetkovic 5–1Asist: Cheikh Sabaly70'
- Bruno Caicedo ↔ Cheikh SabalyOyuncu değişikliği63'
- Édier Ocampo ↔ Ranko VeselinovicOyuncu değişikliği63'
- Brian White ↔ Kwasi PokuOyuncu değişikliği63'
- 62'Gol Jordan Morris 4–1Asist: Albert Rusnák
- Gol Brian White 4–0Asist: Bruno Caicedo53'
- 45+3'Jesús FerreiraSarı kart
- Bruno CaicedoSarı kart45+2'
- 45'Kalani Kossa-Rienzi ↔ Paul ArriolaOyuncu değişikliği
- 45'Jesús Ferreira ↔ Sebastian GomezOyuncu değişikliği
- 45'Nouhou Tolo ↔ stuar hawkinsOyuncu değişikliği
- 45'Snyder Brunell ↔ Hassani DotsonOyuncu değişikliği
- Gol Mathías Laborda 3–0Asist: Ryan Gauld43'
- Aleksa CvetkovicVAR: gol onaylandı9'
- Gol Ryan Gauld 2–0Asist: Édier Ocampo9'
- Gol Brian White 1–0Asist: Bruno Caicedo1'
Maç istatistikleri
Sezon istatistikleri
Bu lig, bu sezonMaç sonucu
| Toplam (34) | İç saha (17) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %56 19/34 | %65 11/17 |
| Beraberlik | %21 7/34 | %12 2/17 |
| Mağlubiyet | %24 8/34 | %24 4/17 |
| Toplam (33) | Dış saha (17) | |
|---|---|---|
| Galibiyet | %33 11/33 | %24 4/17 |
| Beraberlik | %30 10/33 | %35 6/17 |
| Mağlubiyet | %36 12/33 | %41 7/17 |
Goller ?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
?
Maç başına attığı ve yediği gol (90 dakika skoru).
| Toplam (34) | İç saha (17) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 2,18 (74 gol) | 2,59 (44 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,00 (34 gol) | 0,94 (16 gol) |
| Toplam (33) | Dış saha (17) | |
|---|---|---|
| Attığı gol / maç | 1,27 (42 gol) | 1,06 (18 gol) |
| Yediği gol / maç | 1,36 (45 gol) | 1,35 (23 gol) |
Gol istatistikleri ?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
?
KG Var: iki takımın da gol attığı maçlar. Üst: toplam golün 1,5 / 2,5 / 3,5'i geçtiği maçlar. Gol yememe: kalesini gole kapattığı maçlar.
| Toplam (34) | İç saha (17) | |
|---|---|---|
| KG Var | %50 17/34 | %47 8/17 |
| 1,5 Üst | %79 27/34 | %82 14/17 |
| 2,5 Üst | %59 20/34 | %71 12/17 |
| 3,5 Üst | %38 13/34 | %47 8/17 |
| Gol yememe | %38 13/34 | %41 7/17 |
| Toplam (33) | Dış saha (17) | |
|---|---|---|
| KG Var | %58 19/33 | %53 9/17 |
| 1,5 Üst | %73 24/33 | %59 10/17 |
| 2,5 Üst | %45 15/33 | %41 7/17 |
| 3,5 Üst | %27 9/33 | %24 4/17 |
| Gol yememe | %24 8/33 | %29 5/17 |
Korner istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
?
Maçta iki takımın toplam korner sayısı: maç başı ortalama ve 7,5 / 8,5 / 9,5 / 10,5'i geçtiği maçlar (maç istatistiği olan maçlar).
| Toplam (34) | İç saha (17) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 9,3 | 10,4 |
| 7,5 Üst | %68 23/34 | %82 14/17 |
| 8,5 Üst | %62 21/34 | %71 12/17 |
| 9,5 Üst | %47 16/34 | %59 10/17 |
| 10,5 Üst | %32 11/34 | %47 8/17 |
| Toplam (33) | Dış saha (17) | |
|---|---|---|
| Maçta toplam korner (ort.) | 11,4 | 11,2 |
| 7,5 Üst | %88 29/33 | %88 15/17 |
| 8,5 Üst | %79 26/33 | %71 12/17 |
| 9,5 Üst | %70 23/33 | %59 10/17 |
| 10,5 Üst | %61 20/33 | %53 9/17 |
Kart istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam kart sayısı (sarı + kırmızı): maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (34) | İç saha (17) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 4,3 | 3,4 |
| 2,5 Üst | %76 26/34 | %59 10/17 |
| 3,5 Üst | %56 19/34 | %41 7/17 |
| 4,5 Üst | %41 14/34 | %24 4/17 |
| 5,5 Üst | %29 10/34 | %12 2/17 |
| Toplam (33) | Dış saha (17) | |
|---|---|---|
| Maç başı kart | 3,0 | 2,8 |
| 2,5 Üst | %55 18/33 | %53 9/17 |
| 3,5 Üst | %39 13/33 | %35 6/17 |
| 4,5 Üst | %21 7/33 | %12 2/17 |
| 5,5 Üst | %6 2/33 | %0 0/17 |
İsabetli şut istatistikleri ?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
?
Maçta iki takımın toplam isabetli şutu: maç başı ortalama ve çizgiyi geçtiği maçlar.
| Toplam (34) | İç saha (17) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 9,7 | 10,4 |
| 6,5 Üst | %79 27/34 | %76 13/17 |
| 7,5 Üst | %74 25/34 | %71 12/17 |
| 8,5 Üst | %59 20/34 | %65 11/17 |
| 9,5 Üst | %44 15/34 | %53 9/17 |
| Toplam (33) | Dış saha (17) | |
|---|---|---|
| Maç başı isabetli şut | 10,1 | 9,8 |
| 6,5 Üst | %82 27/33 | %82 14/17 |
| 7,5 Üst | %70 23/33 | %71 12/17 |
| 8,5 Üst | %67 22/33 | %71 12/17 |
| 9,5 Üst | %58 19/33 | %53 9/17 |
İlk yarı ?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
?
İlk yarıyı önde, berabere ya da geride kapattığı maçlar (ilk yarı skoru olan maçlar).
| Toplam (34) | İç saha (17) | |
|---|---|---|
| Önde | %47 16/34 | %59 10/17 |
| Berabere | %24 8/34 | %6 1/17 |
| Geride | %29 10/34 | %35 6/17 |
| Toplam (33) | Dış saha (17) | |
|---|---|---|
| Önde | %18 6/33 | %12 2/17 |
| Berabere | %45 15/33 | %53 9/17 |
| Geride | %36 12/33 | %35 6/17 |
İY / MS ?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
?
İlk yarı ve maç sonu sonucu birlikte, takımın gözünden: 1 = önde/kazandı, X = berabere, 2 = geride/kaybetti. Toplam sütunu.
Vancouver Whitecaps (34 maç)
Seattle Sounders (33 maç)
Gol dakikaları ?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
?
Attığı ve yediği gollerin 15 dakikalık dilimlere dağılımı (olay verisi olan maçlar; dakikası belli olmayan goller dışarıda). Toplam sütunu.
Vancouver Whitecaps (33 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 12 | 3 |
| 16-30 | 12 | 4 |
| 31-45 | 12 | 10 |
| 46-60 | 10 | 6 |
| 61-75 | 11 | 3 |
| 76-90 | 14 | 6 |
Seattle Sounders (33 maç)
| Dakika | Attığı | Yediği |
|---|---|---|
| 1-15 | 5 | 5 |
| 16-30 | 6 | 8 |
| 31-45 | 3 | 7 |
| 46-60 | 9 | 7 |
| 61-75 | 6 | 5 |
| 76-90 | 13 | 13 |
Kartlar
Vancouver Whitecaps
Sarı 68 · Kırmızı 3 (34 maç · maç başı sarı 2,0)
Seattle Sounders
Sarı 53 · Kırmızı 1 (33 maç · maç başı sarı 1,6)
Kaynak: DG istatistik akışı (API-Football), lig maçları. Veri 08.11.2026 04:08 TSİ itibarıyla · ligde 499 maç. Lig istatistikleri →
Maç istatistikleri · sezon ortalaması (maç başı)
Vancouver Whitecaps: iç saha, 17 maç · Seattle Sounders: dış saha, 17 maç
Rakiplerine izin verdikleri
Yeşil = o ölçütte daha iyi olan taraf (faul / kart / rakibe izin verilende az olan). Kaynak: API-Football maç istatistikleri; n = istatistiği olan maç. Geçmiş veri dolduruldukça maç sayısı artar.
Vancouver Whitecaps – Seattle Sounders ilk 11'ler
Vancouver Whitecaps · 4-2-3-1
- 1Y. TakaokaK
- 18É. OcampoD9' asist 9. dk63' oyundan çıktı 63. dk
- 2M. LabordaD43' gol 43. dk
- 33T. BlackmonD
- 28T. JohnsonD82' oyundan çıktı 82. dk
- 23A. CvetkovićO70' gol 70. dk
- 8O. LarrazO
- 77Y. DiabyO
- 25R. GauldO9' gol 9. dk43' asist 43. dk74' oyundan çıktı 74. dk
- 14Bruno Steven Caicedo QuiñonezO1' asist 1. dk45+2' sarı kart 45+2. dk53' asist 53. dk+1
- 24B. WhiteF1' gol 1. dk53' gol 53. dk63' oyundan çıktı 63. dk
- 13T. MüllerF
- 63Johnny SelemaniF
- 22K. PokuF63' oyuna girdi 63. dk
- 7C. SabalyF63' oyuna girdi 63. dk70' asist 70. dk
- 6R. PrisoO74' oyuna girdi 74. dk
- 4R. VeselinovićD63' oyuna girdi 63. dk
- 32I. BoehmerK
- 29M. GherasimencovD82' oyuna girdi 82. dk
- 70Rui ModestoO
Teknik direktör: J. Sørensen
Seattle Sounders · 4-2-3-1
- 26A. ThomasK
- 85K. Kossa-RienziD45' oyundan çıktı 45. dk
- 16A. RoldanD
- 25J. RagenD
- 5N. ToloD45' oyundan çıktı 45. dk
- 37S. BrunellO45' oyundan çıktı 45. dk
- 7C. RoldanO
- 27J. FerreiraO45' oyundan çıktı 45. dk45+3' sarı kart 45+3. dk
- 11A. RusnákO62' asist 62. dk
- 13J. MorrisO62' gol 62. dk79' oyundan çıktı 79. dk
- 9D. JoveljićF
- 8C. ClarkO
- 24S. FreiK
- 90S. GomezO45' oyuna girdi 45. dk
- 39S. HawkinsD45' oyuna girdi 45. dk
- 20Kim Kee-HeeD79' oyuna girdi 79. dk
- 35Antino LopezD
- 4R. SailorD
- 17P. ArriolaF45' oyuna girdi 45. dk
- 31H. DotsonO45' oyuna girdi 45. dk
Teknik direktör: B. Schmetzer
Karşılaştırma ve aralarındaki maçlar
ABD · Major League Soccer puan durumu ve istatistikleri →
Maç öncesi analiz – maçtan önce yazıldı
Maç öncesi analiz
Maç başlamadan yazıldıForm (son 5 maç)
Vancouver Whitecaps için son 5 maçın dökümü: 2G 2B 1M, atılan 7, yenilen 4. Seattle Sounders son 5 maçında 1 galibiyet, 2 beraberlik, 2 yenilgi aldı; 6 gol attı, 5 gol yedi.
Aralarındaki maçlar
Aralarındaki 28 maçta galibiyetler Vancouver Whitecaps 6 – Seattle Sounders 14; 8 beraberlik var. Son 6 karşılaşmada maç başına 3,00 gol atıldı; 5 maç 2,5 üstü, 2 maç karşılıklı gollü bitti. Son maç: 17 Ağustos 2026, Seattle Sounders 0-2 Vancouver Whitecaps.
- Sıralama
- 1. (58 p) – 9. (43 p)
- Form (son 5)
- GMGBB – MBBMG
- H2H (G-B-M)
- 6-8-14 (28 maç)
- 2,5 üst (bu sezon, tüm maçlar)
- %69 – %38
- KG var (bu sezon, tüm maçlar)
- %44 – %50
- Korner ort. (maç)
- 11,0
- iddaa MS 1-0-2
- 1,58 – 3,92 – 3,96
Devamını oku · Gol istatistikleri, Korner ve kart, iddaa oranları, Veriler ne diyor?
Gol istatistikleri
Vancouver Whitecaps iç saha 16 maçta maç başına 2,44 gol attı, 0,94 gol yedi; Seattle Sounders dış saha 16 maçta 1,06 attı, 1,12 yedi. 2,5 gol üstü biten maç yüzdesi: Vancouver Whitecaps %69, Seattle Sounders %38. Karşılıklı gol (KG var) yüzdesi: Vancouver Whitecaps %44, Seattle Sounders %50. İlk yarıyı önde kapatma: Vancouver Whitecaps 9/16, Seattle Sounders 2/16.
Korner ve kart
Kendi korneri (maç başı): Vancouver Whitecaps 7,0, Seattle Sounders 4,8. İki takımın bu maçlarında toplam korner ortalaması 11,0. Maç başına kart: Vancouver Whitecaps 1,4, Seattle Sounders 1,8.
iddaa oranları
iddaa Maç Sonucu: 1 – 1,58, 0 – 3,92, 2 – 3,96. 2,5 Alt/Üst: Alt 2,40, Üst 1,38. Karşılıklı Gol: Var 1,42, Yok 2,30.
Veriler ne diyor?
Özetle: iki takımın bu sezonki maçlarında 2,5 üst yüzdesi ortalaması %53; KG var ortalaması %47; maç başına toplam korner ortalaması 11,0; son 5 maçta toplam 13 gol attılar, 9 gol yediler.
Veri: 1 Kasım 2026 08:08 TSİ · Oranlar yalnız iddaa. Bilgi amaçlıdır. 18+ · Sorumlu Oyun
Güncel puan durumu (bugün itibarıyla)
ABD · Major League Soccer puan durumu · Western Conference
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Vancouver Whitecaps | 34 | +40 | 64 |
| 2 | FC Dallas | 33 | +9 | 55 |
| 3 | San Jose Earthquakes | 33 | +8 | 52 |
| 4 | St. Louis City | 33 | +10 | 51 |
| 5 | Houston Dynamo | 33 | +1 | 51 |
| 6 | Los Angeles FC | 33 | +13 | 47 |
| 7 | Los Angeles Galaxy | 33 | -6 | 44 |
| 8 | Portland Timbers | 33 | -1 | 43 |
| 9 | Colorado Rapids | 33 | -1 | 43 |
| 10 | Seattle Sounders | 33 | -3 | 43 |
| 11 | Real Salt Lake | 33 | 0 | 42 |
| 12 | Minnesota United FC | 33 | -4 | 41 |
| 13 | San Diego | 33 | -5 | 38 |
| 14 | Austin | 33 | -21 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 33 | -42 | 23 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | +28 | 35 |
| 2 | Colorado Rapids | 17 | +12 | 33 |
| 3 | Los Angeles FC | 17 | +14 | 31 |
| 4 | St. Louis City | 17 | +13 | 31 |
| 5 | Portland Timbers | 17 | +9 | 31 |
| 6 | Real Salt Lake | 16 | +10 | 30 |
| 7 | FC Dallas | 16 | +7 | 29 |
| 8 | Houston Dynamo | 16 | +5 | 29 |
| 9 | Los Angeles Galaxy | 17 | +5 | 27 |
| 10 | San Jose Earthquakes | 17 | +4 | 26 |
| 11 | Seattle Sounders | 16 | +2 | 25 |
| 12 | San Diego | 16 | +8 | 23 |
| 13 | Minnesota United FC | 16 | +1 | 19 |
| 14 | Austin | 16 | -1 | 18 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 |
| # | Takım | O | AV | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | +12 | 29 |
| 2 | San Jose Earthquakes | 16 | +4 | 26 |
| 3 | FC Dallas | 17 | +2 | 26 |
| 4 | Houston Dynamo | 17 | -4 | 22 |
| 5 | Minnesota United FC | 17 | -5 | 22 |
| 6 | St. Louis City | 16 | -3 | 20 |
| 7 | Seattle Sounders | 17 | -5 | 18 |
| 8 | Los Angeles Galaxy | 16 | -11 | 17 |
| 9 | Los Angeles FC | 16 | -1 | 16 |
| 10 | Austin | 17 | -20 | 16 |
| 11 | San Diego | 17 | -13 | 15 |
| 12 | Portland Timbers | 16 | -10 | 12 |
| 13 | Real Salt Lake | 17 | -10 | 12 |
| 14 | Colorado Rapids | 16 | -13 | 10 |
| 15 | Sporting Kansas City | 16 | -31 | 9 |
Güncel değil Puan durumu 08.11.2026 04:08 TSİ itibarıyla; bu tarihten sonra oynanan maçlar henüz işlenmedi.
İç saha / dış saha tabloları yalnız o maçlardaki puana göre sıralanır (puan, averaj, attığı gol). Puan durumu kaynağı 08.11.2026 04:08 TSİ.
Kaynak: API-Football (maç kaynakta doğrulanmış olarak eşleşti).
iddaa oranları
Maç sonucu
Çifte şans
Karşılıklı gol
1,5 Alt / Üst
2,5 Alt / Üst
3,5 Alt / Üst
Maç öncesi son iddaa oranları; bilgi amaçlıdır.
Aynı gün Major League Soccer'de oynanan diğer maçlar
Bu sayfa maç arşivinden gösteriliyor. Bilgi amaçlıdır.
